مهاجرت خانوادگی یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف شناخته می‌شود. در این روش افراد می‌توانند به همراه خانواده خود به کشور مقصد مهاجرت کنند. مهم‌ترین مزیت مهاجرت خانوادگی این است که شما دیگر دلتنگی دوری از خانواده خود را نخواهید داشت. زیرا خانواده شما در کنارتان در کشور مقصد هستند و می‌توانید با یکدیگر روزهای خوبی را بگذرانید.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت خانوادگی وجود دارند که شما می‌توانید بر اساس شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. در این مقاله برخی از بهترین شیوه‌هایی که می‌توانید برای مهاجرت خانوادگی از آنها کمک بگیرید را نام می‌بریم. پس اگر شما هم طاقت مهاجرت بدون خانواده را ندارید و می‌خواهید به همراه خانواده و عزیزان خود به کشور خاصی مهاجرت کنید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مهاجرت خانوادگی به چه صورت است؟

مهاجرت خانوادگی به چه صورت است؟

شما می‌توانید به همراه خانواده خود، بزرگ‌ترین تصمیم زندگی یعنی مهاجرت را بگیرید. مهاجرت خانوادگی باعث می‌شود که شما نگرانی بابت دوری و دلتنگی از خانواده را نداشته باشید و بتوانید در بهترین کشورهای جهان به همراه خانواده خود روزهای خوبی را سپری کنید.

البته توجه داشته باشید در این روش مهاجرت چون تعداد شما بیشتر است، باید هزینه بیشتری هم برای مهاجرت پرداخت کنید. اما مطمئن باشید که این هزینه کاملا ارزشش را دارد و شما می‌توانید با خیالی آسوده، به همراه خانواده خود به کشورهایی که آرزویش را دارید مهاجرت کنید.

افرادی که به همراه خانواده خود مهاجرت می‌کنند، باید تمام شرایط زندگی در کشور مقصد را مد نظر قرار دهند. برای مثال، خدمات پزشکی و درمانی، میزان شهریه دانشگاه‌ها و مدارس برای تحصیل فرزندان و اجاره‌خانه برای تعداد افراد مورد نظر می‌توانند اهمیت بسیار زیادی در مهاجرت خانوادگی داشته باشند. از این رو، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً تمام چالش‌های پیش روی خود را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید با آمادگی بیشتری برای مهاجرت به همراه خانواده خود اقدام کنید.

انواع روش‌های مهاجرت خانوادگی

همان‌طور که در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم، مهاجرت خانوادگی روش‌های مختلفی دارد. شما می‌توانید هر یک از این روش‌ها را شناخته و بر اساس شرایط خود، بهترین شیوه مهاجرت و همراه خانواده را انتخاب کنید. در ادامه، برخی از رایج‌ترین روش‌هایی که می‌توانید به همراه خانواده خود به کشورهای مختلف مهاجرت کنید را نام می‌بریم.

مهاجرت از طریق ویزای همراه

مهاجرت از طریق ویزای همراه

یکی از بهترین و رایج‌ترین روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به همراه خانواده خود به کشور مقصدتان مهاجرت کنید، مهاجرت از طریق ویزای همراه است. اگرچه ممکن است ویزای همراه برای هر کشور با کشور دیگر متفاوت باشد و قوانین خاص خودشان را داشته باشند. اما باز هم بهتر است از طریق این روش اطلاعات کافی به دست بیاورید تا بتوانید به همراه همسر یا سایر اعضای خانواده خود به کشور مقصدتان مهاجرت کنید.

این نوع مهاجرت به این صورت است که اگر شما بخواهید به صورت تحصیلی یا کاری به کشور خاصی بروید، می‌توانید اعضای خانواده درجه یک خود را نیز به همراه خودتان به کشور مقصد ببرید. مدت زمان اعتبار ویزای همراه تا حد خیلی زیادی به اعتبار ویزای شخصی بستگی دارد که شما به همراه او مهاجرت کرده‌اید.

در صورتی که شما بخواهید به همراه یکی از اعضای خانواده درجه یک ویزای همراه دریافت کنید، باید تمام مدارک شخص مورد نظر خود را هم ارائه دهید و نشان دهید که این شخص چه نسبتی با شما دارد. شرایط سنی برخی از کشورها با کشورهای دیگر برای صدور ویزای همراه با یکدیگر متفاوت است. به‌عنوان مثال، برخی از کشورها شرایط سنی فرزندان برای دریافت ویزای همراه را حداقل ۱۸ و برخی دیگر ۲۱ سال در نظر گرفته‌اند.

مهاجرت خانوادگی از طریق ازدواج

روش دیگر فوق‌العاده پرطرفدار و محبوب برای مهاجرت خانوادگی که طرفداران زیادی دارد، مهاجرت از طریق ازدواج است. در این روش شما باید بسته به کشور مورد نظر خود، با شخصی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج کنید تا بتوانید  خودتان هم اقامت این کشور را بگیرید.

نکته بسیار مهمی که درباره این نوع مهاجرت باید بدانید، این است که برخی از کشورها شرایط ارائه ویزا و اقامت را خاک و برخی دیگر خون در نظر می‌گیرند. این بدان معنی است که اگر قانون کشور مورد نظر شما برای ازدواج خاک باشد، شما تنها با شخصی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج کنید، می‌توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید.

این در حالی است که برخی از کشورها قانون صدور ویزا و اقامت دائم را فاکتور خون اعلام کرده‌اند. این بدان معنی است که شخص مورد نظر باید حتماً در کشور مقصد متولد شده باشد تا بتواند اقامت این کشور را دریافت نماید. شما می‌توانید بعد از مطلع شدن از شرایط کشور مقصد خود، متوجه شوید که شرایط شما به چه صورت است و چگونه می‌توانید از طریق ازدواج، اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید.

بهتر است حتماً بیم ۱ تا ۳ سال از ازدواج شما گذشته باشد تا بتوانید اقامت این کشور را بگیرید. دلیل این موضوع هم این است که دولت کشورها این بازه زمانی را به این خاطر اعلام می‌کنند تا بتوانند از ازدواج‌های سوری جلوگیری نمایند.

مهاجرت کفالت پدر و مادر

در صورتی که شما به هر دلیلی به‌عنوان کفیل پدر یا مادر خود شناخته شوید، می‌توانید به همراه یکدیگر به کشور مقصد خود مهاجرت نمایید. فراموش نکنید که قوانین مهاجرتی هر کشور با کشور دیگر متفاوت است.

به همین دلیل هم نمی‌توان اطلاعات کلی برای مهاجرت کفالت پدر و مادر ارائه داد و شما باید بر اساس کشور مورد نظر خود، این اطلاعات را به دست بیاورید. اما به طور کلی، این روش برای کسانی مناسب است که پدر و مادر آنها از یکدیگر جدا شده‌اند و یا یکی از آنها در قید حیات نیست.

مهاجرت از طریق خویشاوندی

مهاجرت از طریق خویشاوندی

در نهایت، آخرین روش مهاجرت خانوادگی که می‌توانید از آن استفاده کنید، مهاجرت از طریق خویشاوندی است. در این روش مهاجرت شما باید حتماً یکی از اعضای خانواده خود که در کشور مقصدتان زندگی می‌کند یا تابعیت این کشور را دارد، معرفی نمایید. البته فرد مقابل هم باید حتماً دعوت‌نامه‌ای برای شما ارسال کرده باشد تا بتوانید مهم‌ترین شرط مهاجرت، یعنی اسپانسر شدن را دریافت کنید.

یکی دیگر از شروطی که شخص دعوت کننده باید داشته باشد، این است که حتماً مدت دو سال از اقامت او در کشور مقصد بگذرد. شخصی که قرار است برای شما دعوت‌نامه ارسال کند، باید از نظر اقتصادی فوق‌العاده خوش حساب باشد.

به این معنی که افرادی که دارای چک برگشتی هستند یا هرگونه سابقه جرمی دارند، گزینه مناسبی برای ارسال دعوت‌نامه به نظر نمی‌رسند. در این دعوت‌نامه، شخص دعوت کننده باید ثابت کند که می‌تواند از پس هزینه‌های شخصی که از او دعوت کرده، بر بیاید.

نحوه انتخاب کشور برای مهاجرت خانوادگی

نحوه انتخاب کشور برای مهاجرت خانوادگی

اگر شما هم قصد دارید به همراه خانواده خود به کشور خاصی مهاجرت کنید، باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار دهید. بیشتر مواقع ممکن است خیلی از افراد اصلاً اطلاعات کافی درباره کشور مقصد خود نداشته باشند و اصلاً ندانند که آیا این کشور می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت آنها به همراه خانواده باشد یا خیر. در ادامه، مهم‌ترین عواملی که موقع انتخاب کشور مناسب مد نظر قرار دهید را نام می‌بریم.

هزینه‌های زندگی

اول از همه، باید بدانید که تقریباً چقدر هزینه به صورت ماهیانه باید برای هزینه‌های زندگی بپردازید. منظور از هزینه‌های زندگی مواردی مانند اجاره‌خانه، خرد و خوراک، پرداخت قبوض، هزینه تحصیل و درمان و سایر موارد این چنینی هستند.

امکانات و کیفیت زندگی در کشور مقصد

بهتر است به سراغ کشوری بروید که امکانات و کیفیت زندگی بالایی دارد. شما به همراه خانواده با زندگی در این کشورها می‌‌توانید زندگی بسیار خوبی داشته باشید. کشوری که از نظر مسکن، مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، آموزش، فرصت‌های شغلی، فرصت‌های شغلی، امنیت و آب‌وهوا، مواردی هستند که می‌توانند موجب تفاوت در کیفیت زندگی در کشورهای مختلف شوند.

فرهنگ کشور

از دیگر موارد موثر برای انتخاب کشور مورد نظر برای مهاجرت خانوادگی می‌توان به فرهنگ کشور مقصد اشاره کرد. فرهنگ کشور شما باعث می‌شود که بهتر بتوانید اطلاعات مورد نیاز درباره مردم کشور مقصد را به دست بیاورید و بهتر به آنها ارتباط برقرار کنید.

فرصت‌های شغلی

مطمئناً هر کسی که قصد مهاجرت خانوادگی را دارد، به دنبال این است که بتواند کسب و کاری در کشور مقصد داشته باشد. شما باید به طور کامل فرصت‌های شغلی کشور مورد نظر خود را مشخص کنید و مطمئن شوید که بر اساس سابقه شغلی و میزان تجربه‌های شما، کدام کشور فرصت‌های شغلی بیشتری دارد.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره مهاجرت خانوادگی در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طور که گفتیم، این نوع مهاجرت از آن جهت مزایای زیادی دارد که شما دیگر نگران دلتنگی و دوری از خانواده خود نیستید. شما می‌توانید به همراه خانواده خود در بهترین و مجهزترین کشورهای روز جهان زندگی کنید. تنها کافی است که با افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا به طور کامل شما را درباره مهاجرت با استفاده از این روش راهنمایی کنند.

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۵/۵ - (۱ امتیاز)