کشور اسپانیا به دلیل مکان‌های گردشگری و همچنین مسابقات فوتبال هر ساله تعداد زیادی مهاجر و گردشگر را به سمت خود می‌کشاند؛ اما علاوه بر فوتبال و مکان‌های گردشگری در زمینه فناوری‌های نوین جزو یکی از بهترین و مهم‌ترین قطب‌ها در اروپا محسوب می‌شود. در این کشور به دلیل شرایط بسیار مناسب، استارتاپ‌هایی که در زمینه فناوری نوین فعالیت دارند در سرتاسر کشور اسپانیا و به‌خصوص شهر بارسلون و مادرید تأسیس شده‌اند. ما قصد داریم در این مقاله شما را با ویزای استارتاپ اسپانیا آشنا کنیم.

دولت اسپانیا قصد دارد کشور خود را در زمینه‌های مختلف ارتقا دهد، از این رو افرادی که دارای ایده‌های نو و جدید هستند و تا به حال کشوری از ایده‌هایشان استفاده نکرده‌اند را تسهیلات مهاجرتی و اقامتی به نام ویزای استارتاپ کشور اسپانیا برای چنین افرادی در نظر گرفته شده است تا از با استفاده از ایده‌های خود بتوانند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند.

استارتاپ ویزای اسپانیا برای افرادی مناسب است که قصد دارند در کشور اسپانیا فعالیتی کارآفرینانه از نوع نوآورانه و علاقه اقتصادی مخصوص به کشور اسپانیا راه‌اندازی کنند. شما اگر دارای یک ایده نو باشید و بخواهید که از طریق ایده خود به کشور اسپانیا مهاجرت کنید، دولت اسپانیا این مجوز را به شما می‌دهد تا با پیاده کردن یک ایده خلاقانه و نو اقامت کشور اسپانیا را به دست بیاورید. ما قصد داریم در این مقاله شما را با این نوع ویزا و شرایط و مدارک لازم و همچنین مراحل دریافت آشنا کنیم.

ویزای استارتاپ اسپانیا چیست؟

ویزای استارتاپ اسپانیا چیست؟ویزای استارتاپ نوعی ویزا کارآفرینی است که به افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند این اجازه را می‌دهد تا در این کشور شغل مستقل و اقامت داشته باشند. بسیاری از کشورها به‌خصوص اسپانیا علاقه‌مند به افرادی هستند که در کشور خود اشتغال راه‌ اندازی کنند و به فکر تأمین اجتماعی این کشور باشند. برخی از افراد می‌توانند از طریق این نوع ویزا که کشور‌های مختلف آن را ارائه می‌دهند به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنند، البته به ابن نکته توجه داشته باشید که تنها افراد متخصص به کاری می‌توانند ویزای استارتاپ اسپانیا را دریافت کنند.

بسیاری از کشورها به‌خصوص کشور اسپانیا در تلاش هستند تا افرادی که در شغل‌های مختلفی مهارت بسیار خوبی را دارند و یا همچنین دارای ایده‌های نو و خلاقانه هستند را به کشور خود جذب کنند تا دانشی جدید را به ارمغان بیاورند و همچنین در اقتصاد اسپانیا شغلی بسیار خوب راه‌ اندازی کنند؛ به همین دلیل اسپانیا و دیگر کشور‌ها نوعی ویزا به نام ویزای استارتاپ کشور خود را به افرادی که دارای چنین شرایطی هستند، ارائه می‌دهند تا اگر قصد مهاجرت دارند، بتوانند از طریق این روش به اسپانیا مهاجرت کنند.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ اسپانیا

شرایط دریافت ویزای استارتاپ اسپانیاویزای استارتاپ هر کشوری سختی‌ و دشواری‌های خود را دارد که ما سعی داریم در این بخش شما را پروسه دریافت و شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا آشنا کنیم. برای دریافت ویزای استارتاپ اسپانیا به دلیل اینکه شما باید برای اقامت در این کشور از طریق استارتاپ اقدام کنید، شرایط خاصی دارند که اگر دارای چنین شرایطی نباشید این نوع ویزا برای شما تأیید و صادر نمی‌شود. در قسمت زیر به برخی از شرایط لازم برای دریافت ویزا استارتاپ کشور اسپانیا اشاره شده است.

 • یکی از مهم‌ترین شرایطی که باید برای دریافت ویزای استارتاپ کشور اسپانیا داشته باشید، ارائه یک بیزینس پلن یا طرح توجیهی کسب و کار است. شما باید به افسر اداره مهاجرت و کارشناسان بخش اقتصاد کشور اسپانیا ثابت کنید که دارای یک بیزینس یا کسب‌وکاری هستید تا با درخواست شما برای این نوع ویزا موافقت کنند.
 • دیگر شرایطی که باید آن را قبول کنید این است که کسب و کار شما متناسب با تکنولوژی روز دنیا باشد تا طرح استارتاپی به حساب بیاید. همچنین برای این کار شما باید خدمات و کالایی که در کسب و کار خود ارائه می‌دهید با تکنولوژی روز دنیا هماهنگ باشد و در تولید آن سرعت و کیفیت بیشتر و همچنین هزینه کمتر را صرف کالای تولیدی خود کنید.
 • دیگر شرایطی که باید دارای آن باشید تمکن مالی مناسب است. شما باید با ارائه مدارک لازم به افسر سفارت اسپانیا ثابت کنید که دارای تمکن مالی هستید و در مدت زمانی که در این کشور حضور دارید، می‌توانید از پس تمام هزینه‌های خودتان و کسب و کار یا بیزینسی که راه اندازی کرده‌اید بر بیاید.
 • ویزای استارتاپ اسپانیا به دلیل اینکه نوعی ویزا برای اشتغال و ثبت شرکت در این کشور است و می‌توان از طریق آن به اقامت اسپانیا دست پیدا کرد، شما باید شرایط کلی برای ثبت شرکت را داشته باشید. برای شروع این کار شما به هزینه ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورویی نیاز دارید که بتوانید این شرکت را راه اندازی کنید. البته برخی دیگر از هزینه‌های که باید بپردازید در قسمت زیر به آن‌ها اشاره شده است. هزینه ثبت نام شرکت: ۱۵ یورو
 • هزینه ثبت نام در اداره تجارت کشور اسپانیا: ۱۱۰ یورو
 • هزینه دفتر اسناد رسمی: بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو
 • هزینه ثبت علامت تجاری شرکت: بین ۹۳ تا ۱۴۴ یورو
 • فردی که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای استارتاپ را دارد، باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد
 • در کشور خود، کشور اسپانیا و دیگر کشور‌هایی که قبلاً به آن‌ها سفر کرده‌اید، دارای سابقه کیفری نباشید.
 • شما باید دارای بیمه سلامت درمانی یا عمومی باشید، ارزش بیمه درمانی شما باید ماهانه ۲۱۳۰ یورو برای خودتان و ۵۳۲ یورو برای اعضای خانواده یا شخصی که به همراه دارید.

ما در این بخش مهم‌ترین شرایط لازمی که برای دریافت ویزای استارتاپ کشور اسپانیا نیاز داشتید را به شما معرفی کردیم. شما می‌توانید اگر دارای شرایط لازم هستید هر چه سریع‌تر اقدام به دریافت ویزای استارتاپ اسپانیا کنید. اعتبار این ویزا یک ساله است. اما می‌توانید آن را به صورت مداوم تمدید کنید، همچنین می‌توانید بعد از گذشت پنج سال برای اقامت دائم در کشور اسپانیا اقدامات لازم را انجام دهید.

مدارک لازم برای استارتاپ اسپانیا

مدارک لازم برای ویزای استارتاپ اسپانیادر قسمت قبل مهم‌ترین شرایط درخواست ویزای استارتاپ اسپانیا گفته شد. آیا شما دارای شرایط خواسته شده از طرف سفارت اسپانیا برای این نوع ویزا هستید؟ اگر چنین شرایطی را دارید، پس بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام به دریافت ویزای استارتاپ کشور اسپانیا کنید. ما قصد داریم در این بخش شما را با تمام مدارک لازم که از طرف دولت اسپانیا اعلام شده است، آشنا کنیم تا هر دقت که قصد دریافت این نوع ویزا را داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب برای ویزای استارتاپ کشور اسپانیا درخواست خود را ارائه دهید.

 • فرم درخواست ویزای استارتاپ کشور اسپانیا را پر و امضا کنید.
 • نامه تأییدیه سلامت را از پزشک خود دریافت کنید و به همراه داشته باشید.
 • شما باید دارای مدارکی مبنی بر داشتن بیزینس پلن حرفه‌ای باشید.
 • در حساب بانکی خود باید گردش حساب داشته باشید و مانده مناسبی در حسابتان باشد.
 • شما باید دارای پاسپورتی معتبر باشید.
 • در مدت زمانی که در کشور خود به سر برده‌اید، نباید سابقه کیفری داشته باشید.
 • همچنین باید نامه درخواست ویزا برای مهاجرت به اسپانیا و کارت اقامت در این کشور را به همراه داشته باشید.
 • شما باید دارای بیمه سلامت باشید.
 • مدارکی مبنی بر رزومه‌ای که در سفر‌های قبلی خود داشته‌اید.
 • هزینه پرداختی برای ویزا را به همراه داشته باشید.
 • دارای تمکن مالی مناسبی باشید و بتواند در مدت زمانی که در کشور اسپانیا اقامت دارید‌، از پس تمام هزینه خود و شخصی که به همراه دارید، بر بیایید.

همیشه به این نکته توجه داشته باشید که اگر تمام مدارک خواسته شده از طرف دولت اسپانیا را به همراه نداشته باشید، درخواست شما برای ویزای استارتاپ اسپانیا ریجکت خواهد شد. بنابراین، بهتر از در تهیه تمام مدارک لازم دقت کافی را داشته باشید تا در هنگام ارائه مدارک به مشکل بر نخورید و درخواست ویزای استارتاپ شما رد نشود.

مزایای دریافت ویزای استارتاپ

مزایای دریافت ویزای استارتاپ اسپانیاافرادی که برای ویزای استارتاپ کشور اسپانیا اقدام می‌کنند، بهتر است بدانند که این نوع ویزا مزایای بسیار زیاد و خوبی دارد که ما قصد داریم در این بخش به برخی از آن‌ها اشاره کنیم. یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع ویزا این است که شما می‌‌توانید در کشور اسپانیا بیزینسی حرفه‌ای راه اندازی کنید و در سطح بین‌المللی رقابت داشته باشید. شما با ایجاد یک کسب و کار در کشور اسپانیا می‌توانید کالای و خدمات مورد نظر خود را به دیگران ارائه دهید و از این راه به درآمد بسیار خوبی برسید.

همچنین افرادی که از یک ذهن باهوش و خلاق برخوردار هستند این نوع ویزا برای آن‌ها بسیار مناسب است. چنین افرادی می‌توانند از طریق این نوع ویزا به اسپانیا مهاجرت کنند و بیزینس خود را در اسپانیا راه اندازی کنند. دولت اسپانیا به دلیل اینکه خواستار یک سیستم مهاجرتی اقتصادی در کشور خود است، افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می‌توانند از طریق ویزای استارتاپ این کشور مهاجرت کنند، زیرا دولت اسپانیا به همچون افرادی مجوز بیزینس و راه اندازی کسب و کار را می‌دهد.

برنامه ویزای کسب و کار به دولت و کشور اسپانیا کمک می‌کند کارآفرینان بسیار زیادی و همچنین بهترین، باهوش‌ترین و خلاق‌ترین کارآفرینان جهان را به سمت خود بکشانند و بر روی ایده‌ای این افراد سرمایه گذاری بسیار خوب و بزرگی انجام دهند. برای مهاجرت به این کشور از طریق ویزای استارتاپ اسپانیا شما باید یک نامه از طرف نهاد تأیید کننده کسب و کار داشته باشید تا در هنگام ارسال درخواست ویزا، این نامه را ارائه دهید. همچنین برای درخواست این نوع ویزا به مدارکی که در قسمت زیر به آن‌ها اشاره شده است، نیاز دارید.

 • شما باید دارای مدارکی مبنی بر اطلاعات هویتی و شخصی خود یا پاسپورت معتبر باشید
 • مدارکی که ثابت کند در ۲۸ روز گذشته حساب بانکی شما پول داشته و دارای پس اندازی حدود ۱۲۷۰ پوند هستید.
 • شما باید مدارکی مبنی بر اینکه به زبان انگلیسی مسلط هستید به همراه داشته باشید.
 • تمام مدارک خواسته شده را باید به انگلیسی ترجمه تأیید شده ارائه دهید.

مراحل دریافت استارتاپ

مراحل دریافت ویزای استارتاپ اسپانیادر بخش‌های قبل تمام شرایط، مدارک و مزایای این نوع ویزا گفته شد. اگر دارای شرایط خواسته شده هستید و تمام مدارک لازم را تهیه کرده‌اید، نوبت به مراحل دریافت ویزای استارتاپ کشور اسپانیا می‌شود. ما قصد داریم در این بخش تمام مراحل دریافت این نوع ویزا را به شما معرفی کنیم تا هر زمان که قصد درخواست و دریافت ویزای استارتاپ این کشور را داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به دریافت این ویزا کنید. در قسمت زیر به مراحل دریافت ویزای استارتاپ اسپانیا می‌پردازیم.

 1. ایده یا بیزینس خود را آماده کنید: در مرحله اول شما باید ایده یا بیزینسی که قصد دارید آن را راه اندازی کنید را آماده ارائه کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که ایده با بیزینس شما باید به روز و بر پایه تکنولوژی باشند. همچنین باید در مقیاس جهانی قابل اجرا باشد. اگر این کار برای شما سخت و دشوار است، می‌توانید از بیزینس پلن برای راحتی کار خود استفاده کنید. همچنین به دنبال سازمان مناسب بگردید و از آن‌ها درخواست حمایت کنید.
 2. ایده شما تأیید می‌شود: اگر تمام مراحل ایده به خوبی پیش برده شود، شما می‌توانید توافق و حمایتی از طرف سازمان حامی دریافت کنید. در چنین مواقعی سازمان حامی برای شما نامه پاسپورت و برای اداره مهاجرت نامه تعهد ارسال خواهد کرد.
 3. مدارک را آماده کنید: بعد از اینکه سازمان حامی نامه پاسپورت را برای شما ارسال کرد، شما باید تمام مدارک خواسته شده از طرف دولت اسپانیا را آماده کنید و درخواست ویزای استارتاپ خود را ارائه دهید.
 4. جواب درخواست ویزا: جواب درخواست ویزا همیشه در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما ارسال می‌شود. در چنین مواقعی از شما می‌پرسند که آیا چه مدت قصد دارید در کشور اسپانیا اقامت داشته باشید. شما باید جواب خود را در طی سه تا شش ماه ارائه دهید.
 5. مرحله peer review: در برخی از مواقع اداره مهاجرت اسپانیا تصمیم می‌گیرد بیزینس و پروژه شما را چک کند. در این شرایط برخی دیگر از سازمان‌ها نیز شما را تحت نظر خواهند گرفت و تعدادی اطلاعات را جمع‌آوری خواهند کرد.

جمع‌بندی

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد، کشور اسپانیا به دلیل فعالیت بسیار خوبی که در فناوری نوین دارد، جزو یکی از بهترین‌ کشورها در زمینه استارتاپ شده است. ویزای استارتاپ اسپانیا برای افرادی مناسب است که دارای ذهنی باهوش و خلاق هستند و می‌توانند اقتصاد این کشور را با ایده‌های خود تحت‌تأثیر قرار دهند. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با ویزای استارتاپ کشور اسپانیا آشنا کنیم. هر زمان که قصد درخواست و دریافت این نوع ویزا را داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب درخواست ویزای استارتاپ خود را به راحتی ارائه دهید.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۵/۵ - (۱ امتیاز)