ثبت شرکت در اروپا | معرفی بهترین کشورها برای ثبت شرکت

ثبت شرکت در اروپا به طور خودکار به شما امکان می‌دهد به یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجاری جهان با زیرساخت‌های پیچیده، حمایت‌های قانونی قوی و نیروی کار ماهر دسترسی پیدا کنید. اتحادیه اروپا امروزه در بزرگ‌ترین بلوک تجاری دومین اقتصاد بزرگ جهان باقی‌مانده است. در سال ۲۰۲۰، ۹ کشور اروپایی در لیست ۲۰ کشور برتر «رتبه‌بندی کسب‌وکار» توسط بانک جهانی اعلام شدند؛ بنابراین، اروپا همچنان یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی و تشکیل کسب‌وکار است.

مزایای افتتاح ثبت شرکت در اروپا برای هر صاحب کسب‌وکاری متفاوت است. برای برخی، دسترسی به مسیرهای تجاری مهم جغرافیایی در لهستان یا پرتغال ممکن است از اهمیت بالایی برخوردار باشد. برای دیگران، پرداخت ۰٪ مالیات شرکتی برای ۳ سال اول تاسیس ممکن است آن‌قدر مزیت بزرگی باشد که ایرلند به خانه شرکت تازه‌ تاسیس آن‌ها تبدیل شود و هنوز سایر صاحبان مشاغل غیر مقیم تحت‌تاثیر مقررات بسیار محدود در مورد مالکیت خارجی و عملیات تجاری در سوئد قرار می‌گیرند، جایی که سود می‌تواند آزادانه بدون مالیات به خارج از کشور منتقل شود.

در ادامه به بررسی تمامی مزایا و شرایط و همینطور بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا می‌پردازیم با ما همراه باشید.

مزایای ثبت شرکت در اروپا

مزایای ثبت شرکت در اروپا

۱) نگرش مالیاتی

برای جذب سرمایه‌گذاران خارج از کشور و کمک به تقویت اقتصاد خود، بسیاری از ۴۷ کشور اتحادیه اروپا به کسب‌وکارهای غیر مقیم وضعیت مالیاتی بسیار مناسب‌تری نسبت به شرکت‌های تحت مالکیت مقیم خود می‌دهند.

۲) مسیرهای تجاری

یکی از مزیت‌های قدیمی ثبت شرکت در اروپا، دسترسی به مسیرهای تجاری است که قرن‌ها وجود داشته است. اسپانیا و پرتغال به لطف موقعیت عالی خود برای بهره‌برداری از قدرت‌های اقتصادی جهانی بودند.

۳) مالکیت غیر مقیم

این یکی از بزرگ‌ترین مزایای ثبت شرکت در اروپا است. بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا اجازه می‌دهند افراد غیر مقیم به‌ عنوان مالک در عناوین شرکت درج شوند. در اروپا شما امنیت و آسودگی خاطر مالکیت ۱۰۰ درصدی کسب‌وکار خود را دارید و این مزیت ثبت شرکت در اروپا را در اختیار صاحبان مشاغل در سراسر جهان قرار می‌دهد.

۴) حفاظت از دارایی

هنگامی که به‌ عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت در اروپا را آغاز می‌کنید، یکی از قدرتمندترین مزایای افتتاح یک شرکت در اروپا را تجربه می‌کنید. کشورهای مختلف در اتحادیه اروپا شرایط تشکیل پرونده متفاوتی دارند و برخی این نهاد شرکتی را با نام دیگری می‌نامند.
بسیاری از مزایای شخصی و شرکتی دیگر برای ثبت شرکت در اروپا وجود دارد، اما چهار مورد فوق بزرگ‌ترین انگیزه را برای افراد غیر مقیم برای ثبت شرکت اروپا را فراهم می‌کند.

الزامات ثبت شرکت در اروپا

الزامات ثبت شرکت در اروپا

برای ثبت شرکت در اروپا باید تمام شرایط ذکر شده در زیر را رعایت کنید:

 • دفتر ثبت شده و دفتر مرکزی شما باید در یک کشور اتحادیه اروپا باشد.
 • شما باید در سایر کشورهای اتحادیه اروپا (شرکت‌های تابعه یا شعب) حضور داشته باشید، یا همه شرکت‌های درگیر باید تحت قوانین حداقل دو کشور مختلف اتحادیه اروپا اداره شوند.
 • باید حداقل سرمایه مشترک ۱۲۰۰۰۰ یورو داشته باشید.
 • شما و نمایندگان و کارمندان شرکتتان در مورد مشارکت کارکنان در شرکت و نحوه مشاوره و اطلاع ‌رسانی کارکنان به تصمیمی رسیده باشید.

عوامل تعیین ‌کننده در انتخاب یک کشور برای ثبت شرکت در اروپا، موقعیت جغرافیایی، ویژگی‌های قانون‌گذاری، ثبات اقتصادی و سیاسی، وجود توافق‌نامه‌هایی برای حذف مالیات مضاعف است. در ادامه بهترین کشورها برای افتتاح شرکت را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در استونی

اقتصاد کشور استونی ثبات بالایی دارد و شرایط سیاسی خوب آن باعث شده است که سرمایه‌گذاران زیادی را جذب کند. محیط این کشور بسیار پیشرفته است و قوانین مالیاتی عادلانه‌ای دارد. همچنین دولت استونی برای گسترش دسترسی به محیط کار و ساده شدن فرایندهای بخش تجارت، برنامه اقامت الکترونیک را وضع کرده است. این کشور در اتحادیه اروپا عضویت دارد و برای همین برای کسانی که اقامت الکترونیک دارند، خدماتی برابر با ساکنان استونی قرار داده است. چنین افرادی حتی می‌توانند از راه دور شرکت خود را کنترل کنند.

ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در اروپا با ای رزیدنسی استونی

انگلستان یکی از بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

در انگلستان، شرکت‌هایی توسط بازرگانان کشورهای مختلف افتتاح می‌شود. دلیل آن این است که این کشور به ‌عنوان یکی از مراکز مالی و تجاری جهان، شرایط منحصربه‌فردی را برای افراد غیر مقیم فراهم می‌کند.

هیچ کنترل ارزی در ثبت شرکت در اروپا وجود ندارد. هیچ الزامی برای تابعیت مدیر شرکت وجود ندارد و او می‌تواند شهروند هر کشوری باشد. دارایی‌های این شرکت توسط قوانین بریتانیا محافظت می‌شود و شعب آن می‌توانند در هر کشور اتحادیه اروپا مستقر شوند. با گذشت زمان، یک شخص حقوقی این فرصت را پیدا می‌کند که در یک بانک بریتانیایی حساب باز کند.

یک شرکت در انگلستان دارای وضعیت تجاری بالا، صحت کار مقامات مالیاتی، سهولت ثبت با هزینه نسبتا پایین نگهداری سالانه است. ثبت شرکت در انگلستان طی دو تا چهار هفته انجام می‌شود. هزینه آن حدود ۲۰۰۰ یورو خواهد بود. در صورت لزوم می‌توانید یک شرکت آماده در انگلستان خریداری کنید، این کار در یک روز با همان هزینه‌های مالی انجام می‌شود.

ثبت شرکت در مالتا

یکی از روش‌های دریافت اقامت و تابعیت کشور مالتا، ثبت شرکت است. حال شاید این سؤال به ذهنتان بیایید که چرا باید کشور مالتا را برای ثبت شرکت انتخاب کنیم؟ مالتا یک کشور کوچک اروپایی است که منابع طبیعی زیادی دارد. اقتصاد این کشور روزبه‌روز درحال‌توسعه است و به همین دلیل افراد زیادی می‌خواهند با روش ثبت شرکت، اقامت این کشور را دریافت کنند.

شما قبل از اینکه بخواهید شرکتی را در مالتا ثبت نمایید، باید اطلاعات کاملی در رابطه با این کشور داشته باشید. باید بدانید آیا تجارتی که در مالتا می‌خواهید راه بیندازید، موفق می‌شود یا خیر؟ حتما شرایط حاکم بر مالتا را مدنظر بگیرید و حتما در مورد میزان توجه و اهمیت تجارتتان برای مردم مالتا تحقیق کنید.

مالتا به‌خاطر اینکه با سایر کشورهای اروپایی روابط دیپلماتیک خوبی دارد، نظر خیلی از سرمایه‌گذاران را جلب کرده است. باید این نکته را اضافه کنیم که این کشور، گردشگران زیادی دارد و سالیانه افراد زیادی تحت عنوان توریست به این کشور سفر می‌کنند. پس مالتا بازار کار بسیار خوبی دارد. برای موفق شدن در تجارت، باید به موقعیت اقتصادی و بازار کار آن کشور توجه زیادی کنید. اما نگران نباشید، خوشبختانه مالتا از این نظر، وضع خوب و مطلوبی دارد.

نحوه ثبت شرکت در مالتا

نحوه ثبت شرکت در مالتا

شما می‌توانید با سه روش مشارکت محدود، تضامنی و مشارکت با مسئولیت محدود در مالتا شرکت خود را ثبت کنید. مناسب‌ترین روش برای این کار شرکت خصوصی با مسئولیت محدود است. در این روش باید حداقل ۱۵۰۰ یورو سرمایه داشته باشید. حضور دو سهام‌دار، یک مدیر و منشی برای ثبت شرکت در مالتا الزامی است. البته نباید این موضوع را فراموش کنید که روند ثبت شرکت در مالتا را باید با کمک یک وکیل پیش ببرید که ما در این زمینه می‌توانیم به شما کمک کنیم.

اگر قصد ثبت شرکت در مالتا را دارید باید یک سری مراحل را به‌صورت گام‌به‌گام سپری کنید. مهم‌ترین بخش ثبت شرکت در مالتا، تفاهم‌نامه و اساس‌نامه شرکت است که باید در آن تمام اطلاعات لازم را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • لازم است در اساس‌نامه نوع شراکت را بیان کنید.
 • نامی که بر روی شرکت گذاشته‌اید باید در دفتر کشور مالتا ثبت شود.
 • باید اطلاعات و محل سکونت هر سهام‌دار را با جزئیات کامل ذکر کنید.
 • نوع فعالیت تجاری خود را تعیین نمایید.
 • میزان سرمایه‌ای که برای شروع کار خرج کرده‌اید را باید مشخص کنید.
 • نام مدیرها و تعداد آنها را حتما ذکر کنید.
 • مکان و محلی که برای آغاز فعالیت تجاری خود انتخاب کرده‌اید را مشخص کنید.

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که باعث ترغیب سرمایه‌گذاران برای ثبت شرکت در آلمان می‌شوند که یکی از آنها اقتصاد پویا و قوی این کشور است. بالا بودن قدرت خرید در آلمان و داشتن ایده‌های خوب و جدید اقتصادی هم جزوی از این پویایی هستند. در آلمان تمامی حرکات اقتصادی با توجه به علم و تحقیقات انجام می‌شوند و از همین جهت این کشور محیطی عالی برای سرمایه‌گذاری و نوآوری است.

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در آلمان این است که به‌عنوان یک کارآفرین از ایده‌های شما به‌صورت قانونی محافظت می‌شود. همچنین اختراعات، مالکیت و لوگوی شما محفوظ می‌ماند که این کار ارزش دارایی‌های شما را حفظ می‌کند. همان‌طور که می‌دانید آلمان جزو مهاجر پذیر ترین کشورها محسوب می‌شود که هر کدام از این مهاجران نیازها و خواسته‌هایی دارد که ممکن است شما آن‌ها را بهتر بشناسید. دانش شما درباره فرهنگ و زبان کشورهای مختلف کمک زیادی برای مشارکت‌های بین‌المللی می‌کند و از این لحاظ آلمان شرایط مطلوبی دارد.

در صورتی که یک ایده تجاری و بیزینسی خوب برای راه‌اندازی یک شرکت در کشور آلمان داشته باشید، دولت این کشور یک سرمایه و بودجه را برای این کار به شما می‌دهد. در آلمان سازمان‌ها و مراکز زیادی وجود دارند که درباره ثبت شرکت و نحوه تامین بودجه اطلاعات زیادی به شما می‌دهند.

برای هر کار مراحل و سلسه‌مراتبی وجود دارد و ثبت شرکت هم از این قاعده مستثنی نیست. برای این که شرکت شما با موفقیت ثبت شود، لازم است که یک سری اقدامات را انجام دهید تا با هیچ مشکلی روبرو نشوید. این اقدامات موارد زیر را در برمی‌گیرند:

 • انتخاب نوع شرکت برای تجارت
 • نام‌گذاری شرکت
 • نوشتن اساس‌نامه شرکت
 • دریافت ویزای کاری
 • اخذ مجوزهای لازم
 • محضری کردن تمامی اسناد شرکت
 • افتتاح یک حساب بانکی
 • ارائه سرمایه اولیه (واریز سرمایه به‌حساب بانکی که در آلمان افتتاح کرده‌اید)

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا مزایای زیادی دارد و به همین دلیل این کشور گزینه بسیار جذابی برای سرمایه‌گذاری است. ما در ادامه به چند مزیت ثبت شرکت در کشور اسپانیا اشاره می‌کنیم تا شما هم با این مزیت‌ها آشنا شوید.

 • دسترسی راحت به‌تمامی بازارهای اروپایی
 • دریافت ویزای شنگن برای همه اعضای خانواده
 • اخذ ویزا برای کشورهای دیگر آسان می‌شود (شما وقتی ویزای اسپانیا داشته باشید، ویزای بقیه کشورهای جهان را راحت‌تر دریافت می‌کنید)
 • آزاد بودن تجارت و قوانین گمرکی در کشورهای شنگن
 • می‌توانید از تمام برندهای اروپایی استفاده کنید
 • برای شروع کار به سرمایه آن‌چنانی نیازی ندارید
 • بعد از سه سال می‌توانید اقدام به دریافت اقامت دائم کنید.
 • در این کشور قانونی وجود ندارد که شما را مجبور به انتخاب یک شریک اسپانیایی کند.
 • می‌توانید در معتبرترین بانک‌های اسپانیا یک حساب شخصی و شرکتی افتتاح کنید.

ثبت شرکت در اسپانیا چه شرایطی دارد؟

در صورتی که اهل هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، شرایط ثبت شرکت برای شما بسیار راحت است. فقط باید یک گواهی بگیرید. اما ایرانی‌ها برای ثبت شرکت در اسپانیا علاوه بر داشتن این گواهی، باید ویزای کاری اسپانیا را هم دریافت نمایند.

ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

دانمارک کشوری در شمال اروپا است و از جنوب با آلمان مرز خشکی و با کشورهایی مانند سوئد و نروژ مرز دریایی دارد. دانمارک به‌وسیله یک پل که اورسوند نام دارد به سوئد وصل می‌شود و پایتخت آن کپنهاگ است. این کشور در سازمان ملل و ناتو عضویت دارد.

شادترین و راضی‌ترین نیروی کار در جهان کارمندان کشور دانمارک هستند. این کشور شرایط امن و بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد و جزو درجه یک ترین کشورها برای ثبت شرکت محسوب می‌شود.

ثبت شرکت در دانمارک چه مزایایی دارد؟

وقتی شرکتی را در دانمارک ثبت کنید، صد درصد مالک آن می‌شوید؛ زیرا این کشور شرطی برای وجود شریک محلی نگذاشته است. در دانمارک می‌توانید شرکت خود را به‌صورت آنلاین و در عرض چند ساعت ثبت کنید. در دانمارک برای اینکه مدیر یا هیئت‌مدیره شوید، نیازی نیست اقامت دائم بگیرید. یکی از مزیت‌های ثبت شرکت در این کشور این است که نمی‌خواهد وقت خود را برای گرفتن سند محضری تلف نمایید.

در دانمارک نرخ مالیات شرکت‌ها به نسبت بقیه کشورها کمتر است و حتی اگر سرمایه‌گذار خارجی باشید، شرایط ویژه مالیاتی برای شما در نظر گرفته می‌شود. شما برای این که بتوانید یک شرکت ثبت کنید، باید هزینه‌های زیادی پرداخت کنید. این هزینه‌ها در دانمارک بسیار کمتر از کشورهای شمال اروپا است. شما با ثبت شرکت در دانمارک پس از ۵ سال می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. مرسوم ترین شیوه ثبت شرکت در دانمارک شامل موارد زیر می‌شود:

 • محدود عمومی
 • محدود اروپایی
 • کسب‌وکار انفرادی
 • گروه‌بندی اقتصادی
 • محدود خصوصی
 • سرمایه‌گذاری به‌صورت مشترک

در صورتی که ویزای دانمارک داشته باشید، خیلی راحت می‌توانید ویزای سایر کشورها را هم بگیرید. خوشبختانه شرایط زبانی در دانمارک بسیار انعطاف‌پذیر است و حتی می‌توانید برخی از مدارک خود را به زبان انگلیسی ارائه دهید. در این کشور امکان تقسیم و توزیع سود سهام شرکتتان به‌صورت موقت وجود دارد. پس از ثبت شرکت در دانمارک شما دسترسی کامل به همه نواحی شنگن برای تجارت، مسافرت و اقامت دارید و با خیال راحت می‌توانید یک حساب بانکی شخصی افتتاح کنید.

ثبت شرکت در سوئد

کشور سوئد، اقتصادی پایدار و با ثبات دارد و به همین دلیل رشد زیادی داشته است و سرمایه گذران برای ثبت شرکت در سوئد علاقه‌مند شده‌اند. اخذ اقامت به‌وسیله سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در سوئد به نسبت سایر کشورها کمی دشوارتر است. اما در طی سال‌های گذشته دولت این کشور شرایطی را به وجود آورده که مهاجرت و ثبت شرکت در آن آسان‌تر شود.

متقاضیانی که می‌خواهند با ثبت شرکت در سوئد، اقامت دائم بگیرند، باید شرکت آن‌ها یک طرح تجاری بسیار قوی داشته باشد تا بتواند بر اقتصاد این کشور تاثیر خوبی بگذارد. همچنین شما باید مشخص کنید که سرمایه اولیه برای ثبت شرکت را از چه راهی به دست آورده‌اید.

افرادی که قصد دارند اقامت سوئد را بگیرند باید ثابت نمایند که مالک ۵۰ درصد از سهام شرکت هستند. اگر فرد شرایط ثبت شرکت را داشته باشد، تا ۲ سال می تواند در سوئد بماند و بعد از این ۲ سال در صورتی که شرکت سود خوبی بدهد، این مدت تبدیل به ۶ سال می شود و بعد از این ۶ سال می توانند پاسپورت سوئد را دریافت نمایند.

ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند

هلند یکی از کشورهایی است که رشد اقتصادی بالایی دارد و نرخ پایین مصادره اموال سبب شده که سرمایه گذران زیادی علاقه‌مند به ثبت شرکت در هلند شوند. علاوه بر این موارد شما به‌عنوان یک خارجی با راه‌اندازی یک شرکت در هلند، می‌توانید از مزایای شهروندی آن بهره‌مند شوید و با خیال راحت به همه کشورهای حوزه شنگن سفر و تجارت کنید. بر اساس آمار، هلند چهارمین کشور برتر جهان در تجارت است و بیشترین میزان معاهده مالیات مضاعف را در تمام دنیا دارد.

شما در هلند از لحاظ زبانی در مضیقه نیستید؛ زیرا حدود ۹۳ درصد مردم این کشور انگلیسی صحبت می‌کنند و بیشتر افراد این کشور به زبان آلمانی و فرانسوی مسلط هستند. این کشور از لحاظ سیاسی ثبات زیادی دارد و قوانین مستحکمی در این باره وضع کرده‌اند. هلند روبط بین المللی خوبی با شرکت های خارجی فعال در حوزه های متفاوت اقتصادی دارد. این کشور همیشه از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی با روی باز استقبال کرده است.

نیروی کاری که در هلند برای انجام امور شرکتتان می‌گیرید همگی سواد و تخصص بالایی دارند. جالب است بدانید که مشاغل محلی هلند در تجارت جهانی از اعتبار بالایی برخوردار هستند. اگر شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید یک شرکت مشارکتی و انحصاری باشد، حتما باید به یکی از دفاتر اتاق بازرگانی هلند که نزدیک شرکتتان است مراجعه کنید و برای ثبت‌نام در این اتاق حدود ۵۰ یورو پرداخت نمایید.

ایرلند

علی‌رغم این واقعیت که در ایرلند تمام سودهای دریافتی توسط شرکت مشمول مالیات است، بسیاری این کشور خاص را انتخاب می‌کنند. نرخ مالیات شرکت‌ها در این کشور یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در اروپا و فقط ۱۲.۵ درصد است. مالیات بر ارزش ‌افزوده ۲۱٪ است. برای گزارش‌دهی به گزارش مالیاتی، گزارش مالی همراه با حسابرسی و گزارش سالانه نیاز دارید. با این ‌حال، مدیر شرکت باید مقیم ایرلند باشد.

هنگام ثبت شرکت در اروپا در ایرلند، باید داده‌های زیر را ارائه دهید:

 • نوع فعالیت شرکت
 • محل کسب‌وکار
 • آدرس شرکت

شما می‌توانید در مدت دو هفته با ۵۷۰۰ یورو یک شرکت در ایرلند افتتاح کنید.

سوئیس

سوئیس دارای موقعیت مناسبی در مرکز اروپا است، یک مرکز مالی جهانی است و به‌ طور کلی همیشه سنگر ثبات و اطمینان بوده است. هر کسب‌وکاری که در این کشور ثبت شود بلافاصله تصویر تجاری مثبتی دارد. مالیات‌ بر درآمد اگر بیشتر آن در خارج از کشور دریافت شود ۹ درصد است. در غیر این صورت، می‌تواند به ۲۰-۳۰٪ برسد.

برای ثبت شرکت در اروپا در این کشور، این شرکت باید دفتری در سوئیس داشته باشد که نباید در یک ساختمان مسکونی واقع شود. همچنین ارزش سرمایه شما نمی‌تواند کمتر از ۱۴۰۰۰ یورو باشد. باید حداقل دو سهام‌دار وجود داشته باشد. الزامات تابعیت یک سهام‌دار رایگان است. او همچنین می‌تواند شخص حقوقی یا حقیقی باشد و در عین ‌حال به‌ عنوان مدیر فعالیت کند. هزینه و شرایط ثبت‌نام ثبت شرکت در سوئیس ۱۲۰۰۰ یورو است.

مراحل ثبت شرکت در سوئیس سه هفته طول می‌کشد.

قبرس

این ایالت هم عضو اتحادیه اروپا و هم یک منطقه فرا ساحلی است که برای کسانی که مایل به ثبت شرکت در اروپا هستند جذابیت خاصی دارد. قبرس، بر خلاف سایر مناطق فرا ساحلی، در هیچ کشوری در لیست سیاه قرار ندارد و شرکتی که در قبرس تاسیس شده است توجه بیشتری را به خود جلب نخواهد کرد. خرید یک شرکت دریایی در قبرس یا ثبت شرکت جدید در این حوزه قضایی به معنای شروع یک تجارت اروپایی کامل با کمترین مالیات در اتحادیه اروپا است.

علاوه بر این، قبرس یک مقصد توریستی محبوب است، بنابراین فرصت‌های زیادی هم برای تجارت و هم برای تفریح در این جزیره وجود دارد. الزاماتی برای سرمایه مجاز وجود دارد. سرمایه شما بدون «دفتر کاری» در قبرس، می‌تواند از ۱۷۰۰ یورو و در صورت وجود بیشتر از ۱۷۰۰۰ یورو باشد همچنین شما می‌توانید در سه هفته یک شرکت در قبرس افتتاح کنید و حدود ۲۰۰۰ یورو برای آن هزینه کنید.

ثبت شرکت در لیتوانی

ثبت شرکت در لیتوانی

لیتوانی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که بزرگ‌ترین اقتصاد را در میان کشورهای حوزه دریای بالتیک دارد. لیتوانی اولین کشوری بود که در سال ۱۹۹۰ از شوروی جدا شد و سپس در کنار دو کشور دیگر حوزه دریای بالتیک رشد انفجاری داشت و تبدیل به ببر بالتیک شد. مزایای ثبت شرکت در لیتوانی موارد زیر هستند:

 • یکی از امن‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا برای سرمایه‌گذاری لیتوانی است.
 • لیتوانی مطمئن‌ترین و ارزان‌ترین کشور اروپایی برای کار و زندگی است.
 • با ثبت شرکت در لیتوانی می‌توانید پس از سه سال اقامت دائم اتحادیه اروپا را دریافت کنید.
 • این کشور واحد پولی با ثباتی دارد و پول ملی لیتوانی (لیتاس) نسبت به یورو ارزان‌تر است.
 • شما می‌توانید صاحب اصلی و صد درصدی شرکت شوید و نیازی نیست که برای ثبت شرکت یک شریک لیتوانی پیدا کنید.
 • می‌توانید از خدمات بانکی استفاده کنید و با کشورهای عضو اتحادیه اروپا رابطه اقتصادی داشته باشید.
 • شما با ثبت شرکت در لیتوانی اجازه استفاده از خطوط رمزی را دارید و وام‌های دولتی به شما تعلق می‌گیرد.
 • می‌توانید به تمام نواحی اروپا سفر کنید و در آنجا اقامت داشته باشید و روابط تجاری خود را حفظ کنید.
 • ثبت شرکت در لیتوانی این مزیت را دارد که می‌توانید به بنادر و آب‌های آزاد به‌راحتی دسترسی داشته باشید.
 • بهره‌گیری از خدمات آموزشی و بهداشتی
 • قوانین گمرکی و تجارتی در این کشور آزاد هستند.
 • برقرار بودن نظام دولت الکترونیک در همه جای کشور لیتوانی
 • نبودن بروکراسی اداری
 • افتتاح حساب‌های شرکتی و شخصی

نحوه ثبت شرکت در لیتوانی

برای ثبت شرکت در لیتوانی ابتدا باید فرم ثبت شرکت را پر کنید و سپس برای شرکت نام انتخاب کنید. در مرحله بعد عکس ۶ در ۴ و پاسپورت تمامی اعضای شرکت باید اسکن شود و آدرس محل زندگی به همراه کد پستی ۱۰ رقمی همه سهام داران را قید کنید. سپس مدارک اصلی شغل و محل سکونت را ترجمه نمایید و برای تایید آنها به نزد دادگستری و یا وزارت اومور خارجه بروید. باید یک گواهی ترجمه شده ارائه دهید که ثابت کند شما هیچ سو پیشینه‌ای ندارید. سپس سند مالکیت و وکالت‌نامه خود را (در صورتی که وکیل دارید) تحویل دهید.

پس از تکمیل فرم و ارائه مدارک مورد نیاز باید یک مبلغی را به کشور لیتوانی پرداخت کنید تا بتوانید مدارک اولیه ثبت شرکت را دریافت نمایید. با امضای این مدارک و ارسال آن‌ها به لیتوانی شرکت شما ثبت می‌شود و اکنون باید مدارک اصلی ثبت شرکت در لیتوانی را بگیرید.

لتونی

در فرآیند ثبت شرکت در اروپا در کشور لتونی تمام سود شرکت شما مشمول مالیات خواهد بود. با این‌ حال، شرایط دوستانه در این کشور برای تجار غیر مقیم و عضویت در اتحادیه اروپا ایجاد شده است. مالیات ‌بر درآمد شما ۱۵٪ است و همچنین ممکن است شرکت ملزم به پرداخت مالیات بر دارایی و مالیات بر ارزش ‌افزوده شود.

ثبت شرکت در لتونی تضمینی برای کسب درآمد است و برای روند مدیریت یک شرکت در اینجا مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اشخاص حقیقی و حقوقی، از جمله افراد غیر مقیم، مجاز به مالکیت و مدیریت یک شرکت لتونی هستند.

افراد غیر مقیم می‌توانند به ‌تنهایی یک شرکت لتونی تاسیس کنند و آن را از راه دور مدیریت کنند. شرکت‌های لتونی شرایط اعتباری مطلوبی دارند. یک صاحب کسب‌وکار می‌تواند برای تمام اعضای خانواده اجازه اقامت در لتونی را دریافت کند. در لتونی می‌توانید یک شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی، تاجر فردی ثبت کنید. برای ثبت هر نوع فعالیت، به حداقل مدارک نیاز دارید. شما می‌توانید طی دو تا پنج ‌روز یک شرکت در لتونی ثبت کنید. هزینه آن حدود ۳۸۰۰ یورو است.

ثبت شرکت در اروپا و مقررات بازار کار

ثبت شرکت در اروپا و مقررات بازار کار

اتحادیه اروپا دارای یک بازار کار سازگار است که کارآمدترین عملکرد و تخصیص کارگران را تضمین می‌کند. در مقایسه با ایالات متحده، ثبت شرکت در اروپا دارای رشد مثبت با ثبات‌تری در تعداد مشاغل جدید است و متخصصان جوان بیشتری را بین سنین ۱۵ تا ۲۵ سال در خود جای ‌داده است.

ثبت شرکت در اروپا قراردادهای کار نمایندگی تمام‌وقت، پاره‌وقت، مدت معین یا موقت را به کارکنان پیشنهاد می‌دهد. در حین استخدام باید شرایط استخدام را به‌ صورت کتبی از روز قبل تا دو ماه پس از شروع استخدام (بسته به کشور) در اختیار کارکنان قرار بگیرد.

فرآیند استخدام شما باید مطابق با مقررات غیر تبعیض‌آمیز تعیین شده توسط اتحادیه اروپا باشد. همه کارگران باید بالای ۱۵ سال سن داشته باشند (محدودیت سنی بستگی به کشور دارد) افراد بین ۱۵ تا ۱۸ سال مجاز به کار حداکثر ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته هستند. همچنین در هنگام اخراج تعداد زیادی از کارکنان (بسته به ‌اندازه کسب‌وکار) تعهداتی دارید که به ‌عنوان یک تعدیل دسته‌جمعی محسوب می‌شود.

در آخــــر

شما برای ثبت شرکت در اروپا می‌توانید فعالیت‌های خود را تحت یک نام تجاری اروپایی سازماندهی مجدد کنید و بدون راه‌اندازی شبکه‌ای از شرکت‌های تابعه، کسب‌وکار خود را اداره کنید. به ‌عنوان ‌مثال، می‌توانید دفتر ثبت شده خود را به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا منتقل کنید. سیستم چارچوبی را برای مشارکت کارکنان شاغل در بیش از یک کشور در اداره تجارت خود تنظیم کنید.

در این مقاله به‌ تمامی شرایط موجود برای ثبت شرکت در اروپا اشاره کردیم امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!