ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا به طور خودکار به شما امکان می‌دهد به یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجاری جهان با زیرساخت‌های پیچیده، حمایت‌های قانونی قوی و نیروی کار ماهر دسترسی پیدا کنید. اتحادیه اروپا امروزه در بزرگ‌ترین بلوک تجاری دومین اقتصاد بزرگ جهان باقی‌مانده است. در سال ۲۰۲۰، ۹ کشور اروپایی در لیست ۲۰ کشور برتر «رتبه‌بندی کسب‌وکار» توسط بانک جهانی اعلام شدند؛ بنابراین، اروپا همچنان یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی و تشکیل کسب‌وکار است.

مزایای افتتاح ثبت شرکت در اروپا برای هر صاحب کسب‌وکاری متفاوت است. برای برخی، دسترسی به مسیرهای تجاری مهم جغرافیایی در لهستان یا پرتغال ممکن است از اهمیت بالایی برخوردار باشد. برای دیگران، پرداخت ۰٪ مالیات شرکتی برای ۳ سال اول تاسیس ممکن است آن‌قدر مزیت بزرگی باشد که ایرلند به خانه شرکت تازه‌ تاسیس آن‌ها تبدیل شود و هنوز سایر صاحبان مشاغل غیر مقیم تحت‌تاثیر مقررات بسیار محدود در مورد مالکیت خارجی و عملیات تجاری در سوئد قرار می‌گیرند، جایی که سود می‌تواند آزادانه بدون مالیات به خارج از کشور منتقل شود.

در ادامه به بررسی تمامی مزایا و شرایط و همینطور بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا می‌پردازیم با ما همراه باشید.

مزایای ثبت شرکت در اروپا

مزایای ثبت شرکت در اروپا

۱) نگرش مالیاتی

برای جذب سرمایه‌گذاران خارج از کشور و کمک به تقویت اقتصاد خود، بسیاری از ۴۷ کشور اتحادیه اروپا به کسب‌وکارهای غیر مقیم وضعیت مالیاتی بسیار مناسب‌تری نسبت به شرکت‌های تحت مالکیت مقیم خود می‌دهند.

۲) مسیرهای تجاری

یکی از مزیت‌های قدیمی ثبت شرکت در اروپا، دسترسی به مسیرهای تجاری است که قرن‌ها وجود داشته است. اسپانیا و پرتغال به لطف موقعیت عالی خود برای بهره‌برداری از قدرت‌های اقتصادی جهانی بودند.

۳) مالکیت غیر مقیم

این یکی از بزرگ‌ترین مزایای ثبت شرکت در اروپا است. بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا اجازه می‌دهند افراد غیر مقیم به‌ عنوان مالک در عناوین شرکت درج شوند. در اروپا شما امنیت و آسودگی خاطر مالکیت ۱۰۰ درصدی کسب‌وکار خود را دارید و این مزیت ثبت شرکت در اروپا را در اختیار صاحبان مشاغل در سراسر جهان قرار می‌دهد.

۴) حفاظت از دارایی

هنگامی که به‌ عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت در اروپا را آغاز می‌کنید، یکی از قدرتمندترین مزایای افتتاح یک شرکت در اروپا را تجربه می‌کنید. کشورهای مختلف در اتحادیه اروپا شرایط تشکیل پرونده متفاوتی دارند و برخی این نهاد شرکتی را با نام دیگری می‌نامند.
بسیاری از مزایای شخصی و شرکتی دیگر برای ثبت شرکت در اروپا وجود دارد، اما چهار مورد فوق بزرگ‌ترین انگیزه را برای افراد غیر مقیم برای ثبت شرکت اروپا را فراهم می‌کند.

ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در اروپا با ای رزیدنسی استونی
بیشتر بدانید

الزامات ثبت شرکت در اروپا

الزامات ثبت شرکت در اروپا

برای ثبت شرکت در اروپا باید تمام شرایط ذکر شده در زیر را رعایت کنید:

  • دفتر ثبت شده و دفتر مرکزی شما باید در یک کشور اتحادیه اروپا باشد.
  • شما باید در سایر کشورهای اتحادیه اروپا (شرکت‌های تابعه یا شعب) حضور داشته باشید، یا همه شرکت‌های درگیر باید تحت قوانین حداقل دو کشور مختلف اتحادیه اروپا اداره شوند.
  • باید حداقل سرمایه مشترک ۱۲۰۰۰۰ یورو داشته باشید.
  • شما و نمایندگان و کارمندان شرکتتان در مورد مشارکت کارکنان در شرکت و نحوه مشاوره و اطلاع ‌رسانی کارکنان به تصمیمی رسیده باشید.

عوامل تعیین ‌کننده در انتخاب یک کشور برای ثبت شرکت در اروپا، موقعیت جغرافیایی، ویژگی‌های قانون‌گذاری، ثبات اقتصادی و سیاسی، وجود توافق‌نامه‌هایی برای حذف مالیات مضاعف است. در ادامه بهترین کشورها برای افتتاح شرکت را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

انگلستان یکی از بهترین کشورها برای ثبت شرکت در اروپا

در انگلستان، شرکت‌هایی توسط بازرگانان کشورهای مختلف افتتاح می‌شود. دلیل آن این است که این کشور به ‌عنوان یکی از مراکز مالی و تجاری جهان، شرایط منحصربه‌فردی را برای افراد غیر مقیم فراهم می‌کند.

هیچ کنترل ارزی در ثبت شرکت در اروپا وجود ندارد. هیچ الزامی برای تابعیت مدیر شرکت وجود ندارد و او می‌تواند شهروند هر کشوری باشد. دارایی‌های این شرکت توسط قوانین بریتانیا محافظت می‌شود و شعب آن می‌توانند در هر کشور اتحادیه اروپا مستقر شوند. با گذشت زمان، یک شخص حقوقی این فرصت را پیدا می‌کند که در یک بانک بریتانیایی حساب باز کند.

یک شرکت در انگلستان دارای وضعیت تجاری بالا، صحت کار مقامات مالیاتی، سهولت ثبت با هزینه نسبتا پایین نگهداری سالانه است. ثبت شرکت در انگلستان طی دو تا چهار هفته انجام می‌شود. هزینه آن حدود ۲۰۰۰ یورو خواهد بود. در صورت لزوم می‌توانید یک شرکت آماده در انگلستان خریداری کنید، این کار در یک روز با همان هزینه‌های مالی انجام می‌شود.

ایرلند

علی‌رغم این واقعیت که در ایرلند تمام سودهای دریافتی توسط شرکت مشمول مالیات است، بسیاری این کشور خاص را انتخاب می‌کنند. نرخ مالیات شرکت‌ها در این کشور یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در اروپا و فقط ۱۲.۵ درصد است. مالیات بر ارزش ‌افزوده ۲۱٪ است. برای گزارش‌دهی به گزارش مالیاتی، گزارش مالی همراه با حسابرسی و گزارش سالانه نیاز دارید. با این ‌حال، مدیر شرکت باید مقیم ایرلند باشد.

هنگام ثبت شرکت در اروپا در ایرلند، باید داده‌های زیر را ارائه دهید:

  • نوع فعالیت شرکت
  • محل کسب‌وکار
  • آدرس شرکت
افتتاح حساب بانکی و مستر کارت در اروپا
بیشتر بدانید

شما می‌توانید در مدت دو هفته با ۵۷۰۰ یورو یک شرکت در ایرلند افتتاح کنید.

سوئیس

سوئیس دارای موقعیت مناسبی در مرکز اروپا است، یک مرکز مالی جهانی است و به‌ طور کلی همیشه سنگر ثبات و اطمینان بوده است. هر کسب‌وکاری که در این کشور ثبت شود بلافاصله تصویر تجاری مثبتی دارد. مالیات‌ بر درآمد اگر بیشتر آن در خارج از کشور دریافت شود ۹ درصد است. در غیر این صورت، می‌تواند به ۲۰-۳۰٪ برسد.

برای ثبت شرکت در اروپا در این کشور، این شرکت باید دفتری در سوئیس داشته باشد که نباید در یک ساختمان مسکونی واقع شود. همچنین ارزش سرمایه شما نمی‌تواند کمتر از ۱۴۰۰۰ یورو باشد. باید حداقل دو سهام‌دار وجود داشته باشد. الزامات تابعیت یک سهام‌دار رایگان است. او همچنین می‌تواند شخص حقوقی یا حقیقی باشد و در عین ‌حال به‌ عنوان مدیر فعالیت کند. هزینه و شرایط ثبت‌نام ثبت شرکت در سوئیس ۱۲۰۰۰ یورو است.

مراحل ثبت شرکت در سوئیس سه هفته طول می‌کشد.

قبرس

این ایالت هم عضو اتحادیه اروپا و هم یک منطقه فرا ساحلی است که برای کسانی که مایل به ثبت شرکت در اروپا هستند جذابیت خاصی دارد. قبرس، بر خلاف سایر مناطق فرا ساحلی، در هیچ کشوری در لیست سیاه قرار ندارد و شرکتی که در قبرس تاسیس شده است توجه بیشتری را به خود جلب نخواهد کرد. خرید یک شرکت دریایی در قبرس یا ثبت شرکت جدید در این حوزه قضایی به معنای شروع یک تجارت اروپایی کامل با کمترین مالیات در اتحادیه اروپا است.

علاوه بر این، قبرس یک مقصد توریستی محبوب است، بنابراین فرصت‌های زیادی هم برای تجارت و هم برای تفریح در این جزیره وجود دارد. الزاماتی برای سرمایه مجاز وجود دارد. سرمایه شما بدون «دفتر کاری» در قبرس، می‌تواند از ۱۷۰۰ یورو و در صورت وجود بیشتر از ۱۷۰۰۰ یورو باشد همچنین شما می‌توانید در سه هفته یک شرکت در قبرس افتتاح کنید و حدود ۲۰۰۰ یورو برای آن هزینه کنید.

لتونی

در فرآیند ثبت شرکت در اروپا در کشور لتونی تمام سود شرکت شما مشمول مالیات خواهد بود. با این‌ حال، شرایط دوستانه در این کشور برای تجار غیر مقیم و عضویت در اتحادیه اروپا ایجاد شده است. مالیات ‌بر درآمد شما ۱۵٪ است و همچنین ممکن است شرکت ملزم به پرداخت مالیات بر دارایی و مالیات بر ارزش ‌افزوده شود.

ثبت شرکت در لتونی تضمینی برای کسب درآمد است و برای روند مدیریت یک شرکت در اینجا مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اشخاص حقیقی و حقوقی، از جمله افراد غیر مقیم، مجاز به مالکیت و مدیریت یک شرکت لتونی هستند.

پی پل | بزرگ ترین سیستم پرداخت آنلاین
بیشتر بدانید

افراد غیر مقیم می‌توانند به ‌تنهایی یک شرکت لتونی تاسیس کنند و آن را از راه دور مدیریت کنند. شرکت‌های لتونی شرایط اعتباری مطلوبی دارند. یک صاحب کسب‌وکار می‌تواند برای تمام اعضای خانواده اجازه اقامت در لتونی را دریافت کند. در لتونی می‌توانید یک شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی، تاجر فردی ثبت کنید. برای ثبت هر نوع فعالیت، به حداقل مدارک نیاز دارید. شما می‌توانید طی دو تا پنج ‌روز یک شرکت در لتونی ثبت کنید. هزینه آن حدود ۳۸۰۰ یورو است.

ثبت شرکت در اروپا و مقررات بازار کار

ثبت شرکت در اروپا و مقررات بازار کار

اتحادیه اروپا دارای یک بازار کار سازگار است که کارآمدترین عملکرد و تخصیص کارگران را تضمین می‌کند. در مقایسه با ایالات متحده، ثبت شرکت در اروپا دارای رشد مثبت با ثبات‌تری در تعداد مشاغل جدید است و متخصصان جوان بیشتری را بین سنین ۱۵ تا ۲۵ سال در خود جای ‌داده است.

ثبت شرکت در اروپا قراردادهای کار نمایندگی تمام‌وقت، پاره‌وقت، مدت معین یا موقت را به کارکنان پیشنهاد می‌دهد. در حین استخدام باید شرایط استخدام را به‌ صورت کتبی از روز قبل تا دو ماه پس از شروع استخدام (بسته به کشور) در اختیار کارکنان قرار بگیرد.

فرآیند استخدام شما باید مطابق با مقررات غیر تبعیض‌آمیز تعیین شده توسط اتحادیه اروپا باشد. همه کارگران باید بالای ۱۵ سال سن داشته باشند (محدودیت سنی بستگی به کشور دارد) افراد بین ۱۵ تا ۱۸ سال مجاز به کار حداکثر ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته هستند. همچنین در هنگام اخراج تعداد زیادی از کارکنان (بسته به ‌اندازه کسب‌وکار) تعهداتی دارید که به ‌عنوان یک تعدیل دسته‌جمعی محسوب می‌شود.

در آخــــر

شما برای ثبت شرکت در اروپا می‌توانید فعالیت‌های خود را تحت یک نام تجاری اروپایی سازماندهی مجدد کنید و بدون راه‌اندازی شبکه‌ای از شرکت‌های تابعه، کسب‌وکار خود را اداره کنید. به ‌عنوان ‌مثال، می‌توانید دفتر ثبت شده خود را به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا منتقل کنید. سیستم چارچوبی را برای مشارکت کارکنان شاغل در بیش از یک کشور در اداره تجارت خود تنظیم کنید.

در این مقاله به‌ تمامی شرایط موجود برای ثبت شرکت در اروپا اشاره کردیم امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!