مهاجرت به فنلاند یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی که مایل به زندگی‌کردن در کشورهای اروپایی هستند می‌باشد. در این میان تنها برخی از مردم، شهروند فنلاند می‌شوند. مهاجرت به فنلاند، منبع اصلی رشد جمعیت و تغییرات فرهنگی در طول تاریخ این کشور بوده است.

در سال جدید، ۴۴۴۰۳۱ خارجی در فنلاند ساکن هستند که حدود ۸ درصد از جمعیت این کشور را شامل می‌شود. نظر سنجی‌های متعدد در سال ۲۰۱۰ نشان داد که اکثریت مردم فنلاند خواهان محدودکردن مهاجرت به این کشور به ‌منظور حفظ تنوع فرهنگی منطقه‌ای و بومی هستند.

مزایای مهاجرت به فنلاند

مزایای مهاجرت به فنلاند

جالب است بدانید که فنلاند در ۲ سال گذشته به‌ عنوان شادترین کشور جهان در رتبه‌بندی‌ها مشخص شده است. در این مقاله مزایای مهاجرت به فنلاند آورده شده است که ممکن است به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا باید برای مهاجرت به این کشور برنامه‌ریزی کنید یا نه. همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری فنلاند به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

درآمد خوب

فنلاند یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان است و دلیل آن تولید ناخالص داخلی آن است. اقتصاد بسیار صنعتی فنلاند اساسا مبتنی بر تجهیزات مخابراتی، اتومبیل و محصولات جنگلی است. فنلاند همچنین بیش از ۱۰ درصد کاغذ و مقوا را در سراسر جهان تولید می‌کند.

زندگی سالم

ممکن است برای برخی از ما تعجب‌آور باشد، اما در فنلاند، مراقبت‌های بهداشتی در سطح بسیار مطلوب ارائه می‌شود. اگر تصادف کنید یا بیمار شوید، بهترین درمان‌های موجود در جهان را دریافت خواهید کرد و هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت. این امر یکی از دلایل مهم برای مهاجرت به فنلاند می‌باشد. در فنلاند، امکانات بهداشتی جزو کم ‌هزینه‌ترین‌ها در جهان هستند.

سطوح فساد

فنلاند یکی از کم فسادترین کشورهای جهان است. این کشور همیشه پاک‌ترین‌ها در شاخص فساد بوده است. این امر نیز یکی از دلایل پرطرفدار بودن مهاجرت به فنلاند می‌باشد.

سیستم آموزشی خوب

یکی از بهترین چیزهای فنلاند توجه به حرفه معلمی است. خود دولت تضمین می‌کند که معلمان بهترین حقوق و آموزش عالی را دریافت کنند. نمی‌توان در این کشور افرادی را یافت که به‌ عنوان معلم از زندگی خود راضی نباشند.

نرخ سواد بالا

مردم فنلاند خوانندگان مشتاقی هستند. کتابخانه‌های عمومی بزرگ و زیبا یکی از منظره‌های رایج در فنلاند است. کتابخانه برای مردم فنلاند بخشی از زندگی آن‌هاست. توانایی برقراری ارتباط به زبان فنلاندی در فنلاند اجباری نیست. همه در فنلاند انگلیسی و سوئدی صحبت می‌کنند. فرهنگ بردن دانش‌آموزان به کشورهای دیگر نیز تفاوت‌های زیادی ایجاد کرده است زیرا آن‌ها زبان‌ها و فرهنگ‌های دیگر را یاد می‌گیرند.

شرایط مهاجرت به فنلاند

شرایط مهاجرت به فنلاند

این قانون فنلاند است که تعیین می‌کند چه کسی می‌تواند در فرآیند مهاجرت به فنلاند موفق شود اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، می‌توانید آزادانه به فنلاند مهاجرت کنید. این فرآیند ممکن است شامل برخی از قوانین ساده باشد، اما هیچ ‌چیز شما را از حرکت بین کشورهای اتحادیه اروپا محدود نمی‌کند.

شهروندان اتحادیه اروپا نیز می‌توانند بلافاصله پس از ورود بدون نیاز به مجوز کار در فنلاند کار کنند. شما باید کارت مالیاتی را از اداره مالیات تهیه کنید که باید توسط کارفرمای شما به‌ صورت الکترونیکی رسیدگی شود. ایسلند، نروژ، لیختن‌اشتاین و سوئیس اعضای اتحادیه اروپا نیستند. با این‌ حال، با شهروندان این کشورها مانند شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا رفتار می‌شود.

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

ساده‌ترین راه برای مهاجرت به فنلاند تحصیل در مدرسه و یا دانشگاه‌های فنلاند است. طبیعتا ابتدا باید وارد یک موسسه شوید و شهریه موردنیاز را بپردازید. همچنین برای تامین هزینه‌های زندگی خود باید از نظر مالی ثبات داشته باشید.

با ویزای دانشجویی، کار مجاز است، اما مطمئن شوید که سقف درآمد مشخص شده را رعایت کنید زیرا ویزا عمدتا برای تحصیل است. مهاجرت به فنلاند و تحصیل در فنلاند با داشتن فرصتی برای استفاده از امکانات عالی مدرسه و در عین‌ حال دریافت آموزش عالی، تجربه ارزشمندی است. فنلاند به داشتن یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان شناخته شده است.

پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان می‌توانند برای تمدید مجوز اقامت ۱ ساله اقدام کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد در حین جستجوی کار در فنلاند بمانند. به‌ عنوان یک متقاضی، اگر شرایط لازم را داشته باشید، شانس زیادی برای استخدام دارید. اگر شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا، یک کشور شمال اروپا، لیختن‌اشتاین یا سوئیس هستید، برای اقامت در فنلاند نیازی به اجازه اقامت ندارید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای مهاجرت به فنلاند و تحصیل باید در دانشگاه‌های فنلاند شهریه پرداخت کنند. این امکان وجود دارد که برای بورسیه‌ای اقدام کنید که می‌تواند حتی کل هزینه تحصیل را پوشش دهد، اما برای دریافت آن باید یکی از بهترین متقاضیان باشید. هزینه‌های تحصیل کمی بیشتر از ۱۰۰۰۰ یورو در سال است اما ممکن است برخی از رشته‌ها از آن معاف شوند.

ویزای استارتاپ فنلاند

ویزای استارتاپ فنلاند، این امکان را برای کارآفرینان بین‌المللی در حال رشد ایجاد می‌کند تا یک شرکت استارتاپی در کشور فنلاند بسازند و بخشی از اکوسیستم استارتاپی پر جنب و جوش فنلاند شوند. این مجوز برای بنیان‌گذاران نوآوری است که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌آیند.

قبل از ارسال درخواست مجوز و ایجاد کسب و کار در کشور فنلاند، ارزیابی کنید که آیا مدل کسب و کار، تیم و منابع شما پتانسیل رشد سریع بین‌المللی را نشان می‌دهد یا خیر؟ برنامه استارتاپ فنلاند در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد و تاکنون صدها کارآفرین را به این کشور جذب کرده است. هر پروژه با دقت انتخاب شده و برای سودمندی برای اقتصاد فنلاند آزمایش می‌شود.

ویزای کار و خانواده برای مهاجرت به فنلاند

ویزای کار و خانواده برای مهاجرت به فنلاند

برای این که بتوانید در فنلاند کار کنید، باید شغلی پیدا کنید این امر به این معنی است که باید یک کارفرما داشته باشید. شهروندان غیر اتحادیه اروپا معمولا نرخ اشتغال بالایی برای مشاغل خاص با تقاضای بالا یا مشاغل تخصصی با درآمد خوب دارند. به‌ عنوان‌ مثال، نیاز به استخدام مداوم در میان آشپزها و پرستاران فنلاند وجود دارد.

کار در بخش مراقبت‌های بهداشتی یکی از آسان‌ترین راه‌های مهاجرت به فنلاند است. لازم به ذکر است که شرکت‌های فناوری اطلاعات متخصصان با استعداد فناوری اطلاعات مانند برنامه‌نویسان را استخدام می‌کنند. روند افزایشی استخدام متخصصان فناوری اطلاعات در میان مهاجران هندی، چینی، ویتنامی و سایر مهاجران وجود دارد.

اگر عضوی از خانواده شما در فنلاند زندگی می‌کند و می‌خواهید برای زندگی با این فرد مهاجرت کنید، برای مهاجرت به فنلاند، به اجازه اقامت بر اساس روابط خانوادگی نیاز خواهید داشت. همان‌طور که قبلا ذکر شد، اگر اجازه اقامت ندارید، می‌توانید به فنلاند سفر کنید و حداکثر ۹۰ روز اقامت داشته باشید.

اگر شما مقیم فنلاند بوده‌اید و یکی از اعضای خانواده خود را برای مهاجرت به فنلاند با خود می‌برید، مهم است که به اداره Migri ثابت کنید که می‌توانید خانواده خود را از نظر مالی حمایت کنید یا این که عضو یا اعضای خانواده شما نیز در فنلاند شغل دارند.

به همین دلیل است که شما باید وضعیت اقتصادی ثابتی داشته باشید، مثلا پس‌انداز کافی داشته باشید تا بتوانید عضو یا اعضای خانواده خود را به فنلاند بیاورید. عضو یا اعضای خانواده شما باید برای اجازه اقامت مرتبط با روابط خانوادگی درخواست دهند.

درخواست برای شهروندی فنلاند

پس از گذراندن حداقل ۵ سال اقامت در فنلاند، امکان درخواست تابعیت فنلاند وجود دارد. شما باید سطح متوسطی از هر یک از دو زبان رسمی فنلاند یا سوئدی داشته باشید. برای کسانی که بیش از ۳ سال با یک شهروند فنلاند ازدواج کرده‌اند، شرایط اقامت به ۴ سال اقامت مداوم کاهش می‌یابد. باید بدانید که قانون فنلاند تابعیت مضاعف را مجاز می‌داند.

زبان مورد نیاز برای مهاجرت به فنلاند

زبان مورد نیاز برای مهاجرت به فنلاند

برای مهاجرت به فنلاند نیاز دارید از شرایط کار در این کشور مطلع شوید. بسیاری از مشاغل در فنلاند به مهارت‌های زبان فنلاندی یا سوئدی نیاز دارند. افراد جویای کار برای موقعیت‌های شغلی خاص که فاقد مهارت‌های زبانی لازم هستند، شرایط چالش برانگیزی برای ثبت‌نام در نیروی کار فنلاند خواهد داشت. به ‌عنوان‌ مثال، شما نمی‌توانید به‌ عنوان یک پزشک یا پرستار ثبت‌ نام ‌شده بدون مهارت‌های زبانی کافی کار کنید.

Valvira، سازمان ملی نظارت بر رفاه و سلامت از این متخصصان مراقبت‌های بهداشتی می‌خواهد که مهارت‌های زبانی متوسط تا پیشرفته را داشته باشند تا بتوانند حرفه خود را در فنلاند انجام دهند. به‌ خصوص در زمینه فناوری اطلاعات، الزامات زبان (سوئدی / فنلاندی) سختگیرانه نیست.

مهارت‌های روان انگلیسی معمولا کافی است. اگر متخصص یا محققی با استعداد هستید، تسلط خوب به زبان انگلیسی مزیت بزرگی برای مهاجرت به فنلاند است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند (شرکت‌های فناوری اطلاعات و فنی) در فنلاند نیز از زبان انگلیسی در معاملات تجاری رسمی خود استفاده می‌کنند.

هزینه‌ های زندگی در فنلاند

هزینه‌ های زندگی در فنلاند

قبل از مهاجرت به فنلاند لازم است درباره هزینه‌های زندگی در این کشور بیشتر بدانید. اجاره آپارتمان در فنلاند گران است. ممکن است نیاز به پرداخت بیش از ۷۰۰ یورو در ماه برای یک آپارتمان یک اتاق در مرکز هلسینکی داشته باشید. اگر ترجیح می‌دهید خارج از مرکز شهر زندگی کنید، قیمت اجاره آپارتمان کمتر است.

زندگی در خارج از منطقه پایتخت هزینه‌های زندگی را کاهش می‌دهد. به ‌عنوان ‌مثال، در تورکو، اجاره یک آپارتمان با دو اتاق ممکن است تنها ۵۰۰ یورو هزینه داشته باشد. از نظر مالیات، شهرداری‌های کوچک‌تر معمولا نرخ‌های مالیات شهری بالاتری نسبت به شهرهای بزرگ دارند که در آن تعداد ساکنان/کارمندان به طور محسوسی بیشتر است.

به اشتراک گذاشتن هزینه‌های ماهانه هزینه‌های شما را بسیار کاهش می‌دهد. اما باید بتوانید به‌ خوبی با دیگران کنار بیایید. خرید آپارتمان در فنلاند معمول است. بانک‌ها ممکن است به شما وامی بدهند که ماهانه آن را پس خواهید داد. در دراز مدت، داشتن یک‌ خانه بسیار ارزان‌تر از اجاره خانه می‌شود. اگر فکر می‌کنید تصمیم دارید به طور دائم در فنلاند زندگی کنید، این یک انتخاب عملی است.

بهترین مکان برای زندگی در فنلاند

بهترین مکان برای زندگی در فنلاند

این بستگی به ترجیحات شما دارد که چه مکان خوبی برای زندگی در فنلاند است. البته بستگی به محل کار یا تحصیل شما هم دارد. اگر یک کلان‌شهر بزرگ را دوست دارید، هلسینکی تنها انتخاب مناسب است. اما در مقیاس جهانی، هلسینکی بزرگ هنوز بسیار کوچک است، اما همچنان شهری‌ترین منطقه فنلاند با ۱ میلیون نفر جمعیت است.

گزینه دیگر مهاجرت به فنلاند، زندگی در روستاهای این کشور است. زندگی در حومه شهر برای افرادی که طبیعت را دوست دارند و محیطی آرام را ترجیح می‌دهند مناسب است. شبکه حمل‌ونقل عمومی در فنلاند خوب است، مسافت‌های سفر طولانی است. هر چه دورتر از هلسینکی زندگی کنید، زمان بیشتری برای سفر نیاز دارید. در حومه شهر، داشتن ماشین تقریبا یک ضرورت است.

در آخـــــــر

فنلاند چندین سال متوالی به ‌عنوان شادترین کشور جهان انتخاب شده است. این امر فنلاند را به کشوری جالب برای مهاجرت تبدیل کرده است. تراکم جمعیت در فنلاند کم است و بیش از ۷۰ درصد کشور را جنگل پوشانده است. همچنین بیش از ۱۰۰ هزار دریاچه وجود دارد.

کیفیت هوا خوب است و فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا طبیعت مطلوب خود را پیدا کنید تا استراحت کنید و میوه‌های تازه را بچینید. در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی دیگر، شرایط زندگی در فنلاند و سایر کشورهای شمال اروپا آرام است، زندگی آرام در این کشور، مهاجرت به فنلاند را پر طرفدار کرده است.

در این کشور دستمزدها به ‌اندازه کافی خوب است که بتوانید مقداری پول پس‌انداز کنید و از زندگی خود آن‌طور که دوست دارید لذت ببرید. البته، مالیات نیز بالاست، اما مردم از پرداخت مالیات برای داشتن محیطی امن و ایمن خوشحال هستند. در این مقاله ما به بررسی مهاجرت به فنلاند و شرایط آن پرداختیم.
ممنون که تا آخر این مطلب همراه ما بودید.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید

درباره مهاجرت به فنلاند بیشتر بدانید

 

۵/۵ - (۴ امتیاز)