۱۰ کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن در سال ۲۰۲۴

درخواست ویزای شنگن به‌طورکلی مسیری زمان بر و دشوار است به همین دلیل قبل از اقدام برای درخواست ویزا باید محتاطانه شرایط و جزئیات را بررسی کنید. در خیلی از موارد توجه به جزئیات و بررسی شرایط روند درخواست و دریافت ویزا را تسریع می‌کند. درخواست ویزا باید در کنسولگری کشور موردنظر شما ثبت شود، کنسولگری با درنظر گرفتن ملیت و شرایط کشور فعلی شما به درخواست شما رسیدگی می‌کند. در ادامه این مقاله به معرفی ۱۰ کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن می پردازیم.

برای ثبت درخواست باید با مقامات مرکزی یا اداره مهاجرت کشور موردنظر خود تماس بگیرید تا اطلاعات موردنظر را کسب کنید. در این میان برخی از کشورهای عضو شنگن مسیر راحت‌تری را ارائه می‌دهند تا سریع‌تر و آسان‌تر ویزای شنگن را دریافت کرد. انتخاب این کشورها برای درخواست می‌تواند با صرف هزینه و وقت کمتری همراه باشد. در ادامه لیستی از راحت‌ترین کشورها برای اخذ ویزای شنگن آمده است.

با دریافت ویزای شنگن می‌توانید به ‌راحتی به ۲۶ کشور اروپایی که توافقنامه شنگن را امضا کردند سفر کنید. برای سفر کردن به هریک از این کشورهای عضو اروپا تنها لازم است ویزای شنگن کشوری که در ابتدا وارد آن می‌شوید را دریافت کنید تا با همان ویزا به همه کشورهای عضو شنگن سفر کنید.

ویزای شنگن چیست؟

ویزای شنگن یک ویزای کوتاه‌ مدت است که به افراد این اجازه را می‌دهد تا به مدت ۹۰ روز در کشورهای منطقه شنگن اقامت داشته باشند. با داشتن ویزای شنگن افراد می‌توانند آزادانه و بدون کنترل‌های بین‌المللی در کشورهای منطقه سفر کنند. ویزای شنگن از رایج‌ترین نوع ویزا برای کشورهای اروپایی است.

معرفی ۱۰ کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن

معرفی 10 کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن

شرایط درخواست ویزای شینگن تقریبا در همه کنسولگری‌ها یکسان است اما روند این درخواست می‌تواند در کنسولگری‌های مختلف متفاوت باشد. زمانی که به کشورهای عضو شنگن توجه کنیم متوجه سابقه آن‌ها در صدور ویزای شنگن می‌شویم. برخی از این کشورها با قوانین آسان‌تر و شرایط بهتری سابقه طولانی در صدور ویزای شنگن دارند. در لیست زیر ۱۰ کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن آمده است.

ایسلند

کشور ایسلند به عنوان یک کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن، بیش از ۹۰ درصد متقاضیان ویزای شنگن را می‌پذیرد. این کشور در سال ۲۰۱۷ در صدر کشورهای عضو شنگن در پذیرش متقاضیان بوده است. ایسلند مسیری عالی برای دریافت ویزای شنگن است. قبل از درخواست برای کشور ایسلند بررسی کنید که در کدام کشورها کنسولگری دارد زیرا ایسلند در کشورهای چندانی کنسولگری ندارد و ممکن است مدت‌های طولانی را منتظر شوید.

فنلاند

مهاجرت به فنلاند و سایر کشور های اروپای شمالی همواره از مقاصد محبوب مهاجرت برای ایرانیان بوده. کشور فنلاند با بیشترین درصد پذیرفتگان در ویزای شنگن در لیست برترین کشورهای دریافت ویزای شینگن قرار دارد. فنلاند سالانه برای بیش از ۹۸ درصد متقاضیان ویزای شنگن صادر می‌کند. از طرفی فنلاند کشوری عالی برای تحصیل و سرمایه‌گذاری است و می‌تواند راه ورود به کشورهای عضو شنگن را هموارتر کند، پس اگر قصد دریافت ویزای شنگن دارید فنلاند می‌تواند گزینه بی‌نقصی باشد.

لیتوانی یک کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن

لیتوانی بخشی از منطقه شنگن است. مهاجرت به لیتوانی در عین حال که برای ایرانیان خیلی شناخته شده نبوده ولی در سال های اخیر مورد استقبال قرار گرفته. این کشور به عنوان یک کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن در نظر گرفته می شود. با دریافت ویزا شنگن از طریق سفر به کشور لیتوانی می‌توانید مسیر ورود به تمام کشورهای اروپایی را آسان کنید. لیتوانی سالانه تنها ۲ درصد درخواست ویزای شنگن را رد می‌کند، بنابراین اخذ ویزای شنگن از طریق لیتوانی با شانس بالای قبولی همراه است.

استونی

استونی در لیست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن قرار دارد. مهاجرت به استونی بیشتر به فعالان حوزه فناوری اطلاعات و صاحبان ایده های استارتاپی توصیه می شود. با درخواست ویزا از طریق کشور استونی شانس بالایی در اخذ ویزای شنگن پیدا خواهید کرد. درخواست‌های رد شده از سمت استونی کمتر از یک درصد بوده است. استونی با پذیرش بیش از ۹۹ درصد متقاضیان سال‌هاست که در صدر لیست بهترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن بوده است.

لتونی یک کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن

کشور لتونی از دیگر کشورهای عضو شنگن است که به عنوان یک کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن، سهم قابل‌توجهی در صدور ویزای شنگن دارد. لتونی سال‌های متمادی در صدر کشورهای صادرکننده ویزا شنگن قرار داشت. در حال حاضر اگرچه لتونی به رتبه پنجم سقوط کرده اما با بیش از ۹۰ درصد درخواست‌ها برای اخذ ویزای شنگن موافقت می‌کند. در کشور لتونی شانس بسیار خوبی برای دریافت ویزا از این کشور دارید.

اسلواکی

کشور اسلواکی با قبول کردن ۹۸ درصد درخواست‌ها و رد کردن ۱.۶ درصد درخواست‌ها در لیست برترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن قرار دارد. اسلواکی کشوری جذاب برای سفر است و در کنار آن از راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن به شمار می‌رود. اگر قصد دریافت ویزای شنگن دارید می‌توانید با سفر به اسلواکی درخواست خود را برای دریافت ویزا علنی کنید.

لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ با رد کردن کمتر از یک درصد درخواست‌ها توانسته در لیست ۱۰ کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن حضور داشته باشد. لوکزامبورگ از کوچک‌ترین کشورهای جهان با درصد بالای قبولی درخواست ویزای شنگن است.

یونان یک کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن

یونان همیشه جزو کشورهای محبوب جهان برای مسافرت یا درخواست ویزای شنگن بوده است. بیش از ۹۸ درصد درخواست‌ها برای اخذ ویزا شنگن تا به‌ حال در یونان پذیرفته شده است. یونان همچنان از کشورهای مورد علاقه مردم جهان برای دریافت ویزای شنگن است. اگر شما هم قصد دریافت ویزای شنگن از آسان‌ترین راه را دارید به یونان سفر کنید.

لهستان

لهستان با حضور در لیست ۱۰ کشور آسان برای درخواست ویزای شنگن، سال‌ها از برترین کشورها در تایید درخواست‌های ویزا شنگن بوده است. در سال‌های اخیر سخت‌گیری کنسولگری لهستان در پذیرش متقاضیان بیشتر شده است. با این ‌حال لهستان هنوز هم از راحت‌ترین کشورها برای اخذ ویزای شنگن است. متقاضیان زیادی سالانه به ‌منظور دریافت ویزای شنگن به لهستان سفر می‌کنند.

جمهوری چک

با سفر به جمهوری چک می‌توانید از طریق یک کشور زیبا برای دریافت ویزای شنگن درخواست دهید. جمهوری چک درصد بالاتری نسبت به دیگر کشورهای این لیست در رد کردن متقاضیان دارد اما با نرخ ۴ درصدی در رد کردن درخواست‌ها همچنان جزو برترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن است. دریافت ویزای شنگن از طریق جمهوری چک بسیار راحت‌تر از دیگر کشورها مانند اتریش و مجارستان است.

شرایط درخواست ویزای شنگن در کشورهای مختلف

شرایط درخواست ویزای شنگن در کشورهای مختلف

اگر قصد ماندن در کشوری در منطقه شنگن را دارید. باید هنگام درخواست ویزا شنگن ثابت کنید که امکانات و شرایط مادی لازم را برای زندگی خود دارید. شما باید به کشور مربوطه ثابت کنید که از تمکن مالی کافی برای حمایت از خود در طول مدت اقامت را دارید. شما با ارسال صورت‌ حساب بانکی خود می‌توانید این مرحله را به ‌راحتی پشت سر بگذارید.

الزامات مالی برای اقامت در کشور عضو منطقه شنگن کار سختی نیست. میزان هزینه‌ها در کشورهای مختلف متفاوت است؛ بنابراین اثبات شرایط مالی در بعضی از کشورها آسان‌تر از باقی کشورها خواهد بود. به‌ عنوان‌ مثال لتونی از متقاضیان خود می‌خواهد تا ثابت کنند به‌ ازای هر روز اقامت در این کشور ۱۴ یورو پول دارند. این رقم در کشور استونی برابر با ۱۰۰ یورو است.

مراحل دریافت ویزای شنگن

  • نوع شنگن موردنظر خود را مشخص کنید
  • کشور موردنظر خود برای درخواست را مشخص کنید
  • زمان مناسب برای درخواست را مشخص کنید
  • فرم درخواست ویزا را پرکنید
  • مدارک موردنیاز را جمع‌آوری کنید
  • منتظر پاسخ درخواست خود باشید

جدای از مدارک و شرایط موردنیاز برای دریافت ویزای شنگن؛ داشتن چشم‌اندازی از نرخ صدور، زمان موردنیاز برای صدور ویزا و شرایط کشورها و ایالت‌ها برای دریافت ویزای شنگن مهم است. با بررسی شرایط کشورهای عضو منطقه شنگن می‌توانید شانس خود را در اخذ ویزا بدون صرف وقت افزایش دهید. برای بررسی و تحلیل اطلاعات از کشورهای مختلف وقت بگذارید تا بهترین تصمیم‌گیری را در این مسئله داشته باشید.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!