یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف، مهاجرت کاری است که اگر اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید، می‌توانید فرایند پیچیده و زمان‌بر آن را خیلی راحت‌تر انجام دهید. از این رو، اگر شما هم قصد مهاجرت کاری دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از قبل اطلاعات کافی درباره این روش به دست بیاورید. به‌علاوه، باید حتما شرایط خود را بررسی کنید و ببینید آیا شرایط مهاجرت کاری را دارید یا خیر. ما در این مقاله به طور کامل درباره روش‌های این نوع مهاجرت و نحوه دریافت جاب آفر صحبت خواهیم کرد.

به طور کلی، روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارند که افراد باید بر اساس شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنند. برای مثال، اگر شرایط مهاجرت برای کار کردن در خارج از کشورها داشته باشید، خیلی راحت می‌توانید از این طریق اقدام کنید. البته به‌منظور دریافت جاب آفر و مهاجرت از نوع کاری، باید حتماً شرایط خاصی داشته باشید که در این مطلب به طور کامل اطلاعات مورد نیاز در این باره را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری کدام‌اند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

قبل از این که برای مهاجرت کاری اقدام کنید، باید بهترین کشورهایی که برای این شرایط مناسب هستند را بشناسید. تعداد زیادی از کشورهای اروپایی و آمریکایی برای این نوع مهاجرت مناسب هستند و شما می‌توانید بسته به شرایط کاری و سابقه تحصیلی خود، یکی از آنها را انتخاب نمایید.

توجه داشته باشید که کشور مورد نظر شما باید از نظر اقتصاد، نرخ بیکاری، کیفیت زندگی و فرصت‌های شغلی در سطح بالایی قرار بگیرد. بر اساس این فاکتورها، ما تعدادی از بهترین کشورهایی که شما می‌توانید برای مهاجرت کاری انتخاب کنید را نام می‌بریم. شرایط کاری در این کشورها نسبت به خیلی از کشورهای دیگر بهتر است. از این رو، احتمال این که بتوانید از این کشورها جاب آفر بگیرید هم بیشتر است.

کانادا

بدون شک کانادا را می‌توان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت کاری ایرانیان به شمار آورد. اقتصاد این کشور فوق‌العاده عالی بوده و نرخ بیکاری تا حد زیادی پایین است. در کشور کانادا شما می‌توانید از برنامه‌های مهاجرتی متنوعی استفاده کنید.

آلمان

اگر می‌خواهید برای مهاجرت کاری به یک کشور اروپایی بروید، آلمان می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. مهم‌ترین دلایل این موضوع، اقتصاد قوی آلمان، فرصت‌های شغلی متعدد، نرخ بیکاری پایین و سیستم آموزشی قدرتمند هستند. به‌علاوه، مراقبت‌های بهداشتی و بیمه در آلمان خدمات متعددی در اختیار افراد قرار می‌دهند.

سوئیس

یکی از بهترین و رویایی‌ترین کشورهای اروپایی که می‌تواند مقصد بسیار خوبی برای مهاجرت کاری باشد، کشور سوئیس است. این کشور اروپایی دارای اقتصاد فوق‌العاده قدرتمند، کیفیت زندگی بسیار بالا، نرخ پایین بیکاری و فرصت‌های شغلی متعدد است. در کنار این موارد، طبیعت زیبای سوئیس زبانزد همه افراد است و شما می‌توانید با زندگی در این کشور، تجارب بسیار زیادی به دست بیاورید.

استرالیا

کشور استرالیا در نیمکره جنوبی واقع شده است و زمینه‌های شغلی متنوعی دارد. در این کشور خوش آب‌وهوا، شما می‌توانید در زمینه‌های شغلی متنوعی مشغول به کار شوید. البته قبل از همه چیز باید از کارفرمایان استرالیایی جاب آفر بگیرید تا بتوانید ویزای کاری را دریافت کنید.

دانمارک

کیفیت زندگی در کشور دانمارک فوق‌العاده بالا است؛ به‌طوری‌که مردم این کشور جزء شادترین مردم در سراسر جهان شناخته می‌شوند. از این رو، می‌توان با اطمینان گفت که شرایط زندگی بسیار خوب در دانمارک می‌تواند فرصت‌های شغلی متعددی برای شما به وجود بیاورد. این کشور در شمال اروپا واقع شده است و مساحت نسبتاً کمی دارد.

سایر کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری

علاوه بر کشورهایی که گفتیم، کشورهای دیگری نیز برای مهاجرت کاری وجود دارند که شما می‌توانید به یکی از آنها مهاجرت کنید. در این قسمت، برخی از کشورهای دیگر برای مهاجرت کاری را نام می‌بریم که طرفداران بسیار زیادی دارند.

 • ایالات متحده آمریکا
 • فنلاند
 • نروژ
 • اسپانیا
 • انگلیس
 • هلند
 • فرانسه
 • ایرلند

مهم‌ترین شرط برای مهاجرت کاری

مهم‌ترین شرط برای مهاجرت کاری

بعد از این که متوجه شدید کدام کشور می‌تواند برای مهاجرت شما مقصد مناسبی باشد، نوبت به آن می‌رسد که بدانید برای مهاجرت و دریافت ویزای کاری کشور مورد نظر خود، باید چه شرایطی داشته باشید. یکی از مهم‌ترین شرایط برای دریافت این ویزا، داشتن مدرک جاب آفر یا دعوت‌نامه کاری است.

این مدرک در واقع سندی است که نشان می‌دهد کارفرمای خارجی، از شما دعوت کرده است تا در شرکت او مشغول به کار شوید. به‌عنوان مثال، اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، باید یک کارفرمای کانادایی که شهروندی این کشور را دارد، از شما درخواست کرده باشد تا در شرکت او مشغول به کار شوید. دریافت ویزای کاری بدون داشتن جاب آفر غیرممکن است. از این رو، باید تمام تمرکز خود را برای دریافت جاب آفر بگذارید. در ادامه، می‌توانید برای دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنید.

نحوه یافتن شغل در خارج از کشور

نحوه یافتن شغل در خارج از کشور

ممکن است پیدا کردن کار مناسب در خارج از کشور زمانی که هنوز در کشور مبدا هستید، خیلی چالش برانگیز به نظر برسد و طبیعتاً همین‌طور است. اما مطمئن باشید که تمام این سختی‌ها و چالش‌ها ارزشش را دارد و شما می‌توانید بعد از مهاجرت، به فرصت‌های شغلی متنوعی دست پیدا کنید.

برای این که بتوانید راحت‌تر شغل مورد نظر خود را در کشور مقصد پیدا کنید در این قسمت، به صورت مختصر برخی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای یافتن شغل مناسب در خارج از کشور انجام دهید را نام می‌بریم.

انتخاب شغل

شما باید بر اساس سابقه تحصیلی و کاری خود و مهارت‌هایی که دارید، شغل مناسبی برای خود انتخاب کنید. تمام زیر و بم شغل مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید و محدودیت‌ها، چالش‌ها و مزایای آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا می‌تواند شغل مناسبی برای شما باشد یا خیر.

انتخاب کشور مقصد

در قسمت‌های قبل برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری را به شما معرفی کردیم. اکنون لازم است بدانید که بعد از انتخاب عنوان شغلی، باید کشور مقصد خود را انتخاب نمایید. حتماً کمی وقت بگذارید و با آب‌وهوا و شرایط فرهنگی این کشورها آشنا شوید. در این صورت، بهتر می‌توانید با همکاران و مدیران خود در این کشور تعامل کنید.

اقدام برای دریافت جاب آفر

بعد از این که شغل مورد نظر خود را انتخاب کردید، نوبت به آن می‌رسد که برای دریافت جاب آفر اقدام کنید. دعوت‌نامه‌های کاری نمونه‌های مختلفی دارند که این نمونه‌ها تا حد خیلی زیادی وابسته به نوع شرکت است. به‌عنوان مثال، گاهی مواقع ممکن است کارفرمای مورد نظر شما در کشور مقصد علاوه بر ارسال دعوت‌نامه، از شما حمایت مالی هم کند.

ارسال درخواست برای دریافت دعوت‌نامه

برای این که بتوانید دعوت‌نامه کاری یا جاب آفر را از شرکت مورد نظر خود دریافت کنید، باید برای آن شرکت درخواست ارسال نمایید. به این منظور، تمام مدارک مورد نیاز، سابقه کاری، مدارک مرتبط با مهارت‌ها و رزومه خود را آماده کرده و سپس این مدارک را در کنار نامه درخواستی، برای شرکت مورد نظر خود ارسال کنید. بهتر است حتماً متن درخواست و مدارک را با افراد متخصص به اشتراک بگذارید تا به شما کمک کنند و شانس خود را برای جاب آفر افزایش دهید.

شرایط لازم برای مهاجرت کاری

شرایط لازم برای مهاجرت کاری

پیش از این نیز گفتیم که مهم‌ترین شرط برای دریافت ویزای کاری، داشتن جاب آفر یا دعوت‌نامه کاری است. علاوه بر این، شرایط و مشخصات دیگری نیز لازم هستند تا بتوانید برای مهاجرت کاری اقدام کنید. در این قسمت، برخی از مهم‌ترین عوامل مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری را به اختصار نام می‌بریم.

رزومه قدرتمند

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین شرایطی که باید برای دریافت ویزای کاری داشته باشید، رزومه قدرتمند است. به این منظور، شما باید به صورت مداوم رزومه خود را به‌روز نگه دارید و اطلاعات کامل را درون آن بگذارید. توجه داشته باشید که شما باید تمام اطلاعات مورد نیاز بر اساس استانداردهای کشور مورد نظر خود را در رزومه بنویسید و همه اطلاعات قانع‌کننده و ضروری را در آن بگنجانید.

مدرک تحصیلی

شما می‌توانید بسیاری از مشاغل در کشورهای مختلف را پیدا کنید که بدون داشتن مدرک تحصیلی نیز جاب آفر ارائه می‌دهند. این در حالی است که تعداد زیادی از مشاغل، برای صادر کردن جاب آفر به مدرک تحصیلی مرتبط نیاز دارند. پس می‌توان گفت که همه چیز به نوع شغل و کشور مورد نظر شما بستگی دارد.

دانش کافی از زبان کشور مقصد

یاد گرفتن زبان کشور مقصد باعث می‌شود که شما بتوانید به‌راحتی با سایر کارکنان و حتی مدیران خود ارتباط برقرار کنید. از این رو، باید به کارفرمای کشور مورد نظر خود ثابت کنید که دانش کافی برای برقراری این ارتباط را دارید. به‌منظور اثبات این موضوع، داشتن مدارک بین‌المللی زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل می‌تواند گزینه مناسبی باشد. از سوی دیگر، برخی دیگر از مشاغل نیز هستند که بدون داشتن مدرک زبان نیز نیرو می‌پذیرند.

نکات مهم برای دریافت شغل در کشور مقصد

نکات مهم برای دریافت شغل در کشور مقصد

مهاجرت کاری و یافتن شغل در کشورهای مختلف فرایند نسبتا پیچیده‌ای است. با این حال، شما می‌توانید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند. در این قسمت نکاتی در اختیار شما قرار داده‌ایم که با توجه به آنها می‌توانید شانس خود را برای یافتن شغل مناسب در کشور مقصدتان افزایش دهید.

 • درباره شرکت مورد نظر خود تحقیق کنید: شرکت‌هایی که در حوزه کاری شما نیرو استخدام می‌کنند تا بشناسید و اطلاعات کافی درباره آنها به دست بیاورید.
 • برنامه‌های خارجی را دنبال نمایید: در برنامه‌ها و رسانه‌های خارجی اطلاعات زیادی درباره انواع زمینه‌های شغلی و شرایط آنها وجود دارند و شما با کمی تحقیق در این زمینه، می‌توانید اطلاعات به دست بیاورید.
 • نیازهای کشور مقصد خود را بشناسید: به‌خوبی تحقیق کنید تا ببینید که بر اساس مهارت‌ها و سابقه کاری و تحصیلی شما، کدام کشور به تخصص شما بیشتر نیاز دارد.
 • از کارهای کوتاه مدت شروع کنید: در صورتی که نتوانستید کارهای بلند مدت و جاب آفر تمام وقت را دریافت کنید، می‌توانید از کارهای کوتاه مدت و پاره‌وقت شروع کنید.
 • خود را آپدیت نگه دارید: اخبار مهاجرت کاری روزبه‌روز در حال تغییر کردن است و شما باید از تمام اطلاعات به‌روز، آگاه باشید تا بتوانید خود را با شرایط وفق دهید.
 • صبور باشید: ممکن است فرایند مهاجرت کاری چندین ماه به طول بینجامد. در این شرایط، اصلا عجله نکنید و صبوری به خرج دهید تا تمام فرایند بررسی مدارک و درخواست شما طی شده و ویزای کاری برایتان صادر شود.
 • در کشور مقصد دوست پیدا کنید: قبل از این که به کشور مقصد خود بروید، سعی کنید دوستان زیادی در این کشور پیدا کنید تا بعد از مهاجرت، مشکل خیلی زیادی برای شما پیش نیاید و در صورت بروز هرگونه مسئله، بتوانید با آنها مشورت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره نحوه مهاجرت کاری در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طور که متوجه شدید، شرایط این نوع مهاجرت بسیار زیاد است و شما باید حتماً با رعایت این شرایط، برای دریافت ویزای کاری کشور مورد نظر خود اقدام کنید. به طور کلی، مهاجرت از طریق کار می‌تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد.

برای مثال، شما می‌توانید کسب و کار و حرفه‌ای خود را در یک کشور مدرن و پیشرفته، ادامه دهید و فرصت‌های شغلی خیلی بیشتری پیش روی شما قرار می‌گیرند. همچنین بهتر با فرهنگ‌ها و تمدن‌های جدید آشنا می‌شوید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید اگر بعد از مهاجرت از نوع کاری تا چند سال در کشوری بمانید و شرایط کافی را داشته باشید، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کشور مورد نظر خود اقدام کنید. اگر هر سوال دیگری درباره مهاجرت کاری و دریافت جاب آفر دارید، می‌توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

درخواست خدماتتون رو ثبت یا مشاوره رزرو کنید

اگر درخواست خدمات دارید یا می‌خواهید مشاوره داشته باشید با ما در ارتباط باشید
به این مطلب امتیاز دهید