نکات مهم برای موفقیت شغلی در کانادا

اگر به دنبال راه‌اندازی حرفه خود در کانادا و دستیابی به موفقیت شغلی در کانادا هستید، ممکن است از خود بپرسید که چگونه این کار را انجام دهید و به موفقیت برسید. نگران نباشید شما تنها نیستید. علاوه بر این، روش‌های آزموده شده‌ای وجود دارد تا از حداکثر توانایی خود استفاده کنید و مهاجرت خود به کانادا را به تجربه‌ای تغییردهنده برای بهتر شدن زندگی تبدیل کنید.

هنگامی که به دنبال مشاوره برای پیگیری و موفقیت شغلی در کانادا هستید، می‌توانید این توصیه‌ها را از منابع مختلف بیابید. خواندن و گوش ‌دادن به توصیه‌های شغلی بدون توجه به جایی که در شغل خود هستید مفید است. اگر این نکات مهم برای موفقیت شغلی در کانادا به روش صحیح استفاده شود، می‌توانند به شما کمک کند تا اقداماتی را انجام دهید که برای شما مفید است.

در این مقاله از مهاجر۲۴ نکات مهم برای موفقیت شغلی در کانادا که بسیار ارزشمند هستند را به اشتراک می‌گذاریم و شما می‌توانید از آن‌ها برای بهبود شغل خود استفاده کنید.

بررسی موارد مهم برای موفقیت شغلی در کانادا

موارد مهم برای موفقیت شغلی در کانادا

خارج از منطقه آسایش خود سرمایه ‌گذاری کنید

برای موفقیت شغلی در کانادا، شما باید برای فعالیت‌های یادگیری و مهارت‌هایی که قبلا هرگز انجام نداده‌اید آماده باشید. ممکن است مفید باشد که بیرون رفتن از منطقه راحتی خود را به ‌عنوان یک چالش برای خود در نظر بگیرید. بیرون آمدن از منطقه راحتی ممکن است شما را ملزم به گذراندن دوره‌ها یا انجام آموزش‌هایی برای گسترش مهارت‌های خود کند. هنگامی که فعالیت‌هایی را انجام می‌دهید که زمانی شما را می‌ترساندند و متوجه می‌شوید که آن‌قدرها هم که انتظار داشتید بد و ترسناک نیست، در این صورت می‌توانید یک‌قدم به ‌سوی موفقیت شغلی در کانادا پیشرفت کنید.

افراد و فرصت ‌ها را در نظر بگیرید

ارتباطات و اعتمادی که در یک کار موقت ایجاد می‌کنید می‌توانند تا آخر عمر باقی بمانند. بهترین کار برای موفقیت شغلی در کانادا این است که همه را شایسته و باارزش برای توجه و وقت خود بدانید. شما هرگز نمی‌توانید بدانید که یک فرد چگونه می‌تواند به زندگی شما کمک کند، چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه‌ای.

وقت ‌شناسی یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

وقت ‌شناسی یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

چه شغل خود را دوست داشته باشید یا نه بهترین تلاش خود را بکنید و زودتر سرکار حاضر شوید. به هر شغل به‌ عنوان راهی برای ساختن شخصیت و حرفه خود و موفقیت شغلی در کانادا نگاه کنید. کارفرمایان می‌توانند متوجه تلاش‌های انجام شده و قدردانی شما شوند، و شما شانس خود را برای حفظ روابط خوب با مدیریت افزایش می‌دهید، زمانی که با زود رسیدن به کار، اشتیاق خود نشان می‌دهید.

یادگیری مستمر یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

یادگیری مستمر یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

این امکان وجود دارد که بدون توجه به جایی که در آن شاغل هستید به یادگیری ادامه دهید. یادگیری مداوم به شما امکان می‌دهد مهارت‌ها و انعطاف‌پذیری را به دست آورید و در مسیر شغلی خود سازگارتر شوید. داشتن تمایل به یادگیری یک ویژگی بسیار ارزشمند در نیروی کار و یکی از راه‌های دستیابی به موفقیت شغلی در کانادا است.

بررسی سالانه مسیر شغلی خود را انجام دهید

می‌توانید شبکه‌تان را به‌روزرسانی کنید، مطمئن شوید که ایمیل‌ها و شماره‌ تلفن‌های مناسب را تقریبا سالی یک‌بار در اختیار دارید، مقایسه‌های حقوق و دستمزد خود را انجام دهید و فرصت‌های شغلی جدید را بررسی کنید. زمانی که داده‌های واقعی برای مقایسه مزایای شغل فعلی خود داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید تصمیمات استراتژیک شغلی بگیرید. این ضروری است که بدانید در صنعت خود چه رتبه‌ای دارید، به‌ خصوص هنگام ورود به مذاکرات حقوق و دستمزد. شما می‌توانید دانش خود را از روندهای صنعت سالانه بهبود بخشید تا در بازار کار رقابتی باقی بمانید.

در بازخورد و انتقاد به دنبال ارزش باشید

نکات موفقیت شغلی در کانادا

می‌توانید از بازخورد و انتقاد افراد برای کمک به رشد و توسعه بیشتر در حرفه خود و موفقیت شغلی در کانادا استفاده کنید. اگرچه ممکن است چالش‌برانگیز باشد، سعی کنید روی نحوه دریافت پیام یا اینکه چه کسی بازخورد را ارائه کرده است تمرکز نکنید. هدف این است که تمام تلاش خود را بکنید تا بازخورد را شخصی نگیرید و آن را به‌ عنوان انتقاد سازنده تلقی کنید. ارزش نقد را پیدا کنید و راهی برای اعمال آن در کار خود بیابید.

بهبود مداوم یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

بهبود مداوم یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

وقتی برای اولین‌بار یک کار را شروع می‌کنید، ممکن است فورا به یک عملکرد برتر تبدیل نشوید. بسیار ضروری است که سخت‌ کار کنید و مهارت‌های خود را برای رسیدن به اهداف خود توسعه دهید تا به موفقیت شغلی در کانادا برسد. برای مثال، اگر نویسنده هستید و ویراستار شما همچنان ایده‌های مقاله شما را رد می‌کند، سعی کنید قبل از ارائه دوباره آن‌ها را توسعه و اصلاح کنید، چه برای همان ویرایشگر یا ویرایشگر دیگری.

تعهد به قول یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

برای رسیدن به موفقیت شغلی در کانادا ضروری است که اعمال و گفتار شما مطابقت داشته باشند. کارفرمایان از کارمندانی که می‌توانند به آن‌ها تکیه کنند و به آن‌ها اعتماد کنند قدردانی می‌کنند. اگر می‌گویید که می‌خواهید پروژه‌ای را در زمان مشخصی به پایان برسانید، اقدامات لازم برای اتمام پروژه را در زمان مقرر انجام دهید. روابط برای موفقیت هر کسب‌وکاری حیاتی است و بدون اعتماد، همکاران تجاری شما نمی‌توانند روابط سالمی را ایجاد کنند. وقتی خود را مسئول نگه دارید، می‌توانید دیگرانی را که می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید جذب کنید و شانس موفقیت خود را در هر کاری که انجام می‌دهید افزایش دهید.

سوالات مهم را بپرسید

نکات موفقیت شغلی در کانادا

بسیاری از متخصصان به این دلیل به موفقیت شغلی در کانادا می‌رسند که از پرسیدن سوال نمی‌ترسند. حفظ تمایل به یادگیری در کار و پرسیدن سوالات بسیار مهم است. فرآیند پرسیدن سوال به یادگرفتن و افزایش دانش شما کمک می‌کند و می‌تواند به توسعه و فرآیند یادگیری شما نیز کمک کند. اگر فکر می‌کنید که می‌تواند به شما کمک کند درک بهتری از سازمان در کل آن به دست آورید، می‌توانید برای یادگیری در مورد حوزه‌هایی که با آن‌ها ناآشنا هستید، سوال کنید.

صحبت بدون ترس یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

صحبت بدون ترس یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

وقتی در محل کارتان در یک جلسه هستید، زمانی که احساس می‌کنید لازم است صحبت کنید. هدف از جلسات این است که به کارمندان اجازه می‌دهند افکار و ایده‌های خود را در مورد موضوعات مهمی که بر تجارت تاثیر می‌گذارد به اشتراک بگذارند. ممکن است ایده جدیدی داشته باشید یا اینکه چرا فکر می‌کنید مدیر شما ممکن است ایده‌های شما را دنبال نکند.

هنگامی که در آن موقعیت‌ها خود را نشان می‌دهند، می‌توانید آن‌ها را به ‌صورت حرفه‌ای با داده‌های دقیق ذکر کنید تا از ادعاهای خود برای سرپرست یا مدیر خود پشتیبانی کنید. وقتی نگرانی‌های خود را برطرف می‌کنید، به کارفرمایان اجازه می‌دهید متوجه شوند که به شغل خود اهمیت می‌دهید و آن را جدی می‌گیرند شما می‌توانید در این موقعیت‌ها در پلکان موفقیت شغلی در کانادا صعود چشمگیری داشته باشید.

شغلی را پیدا کنید که از آن لذت می‌برید

وقتی شغل خود و افرادی را که با آن‌ها کار می‌کنید دوست دارید، زمان صرف شده در محل کار می‌تواند استرس کمتری نسبت به زمانی که از کاری که انجام می‌دهید خوشتان نمی‌آید و با همکاران خود کنار نمی‌آیید، داشته باشد. پیدا کردن شغلی که از نظر شما ایده‌آل است ممکن است کمی طول بکشد، اما ارزش صبر کردن را دارد. هنگامی که شغلی را پیدا کردید که از آن لذت می‌برید، ممکن است احساس خستگی کمتری داشته باشید و ممکن است بیشتر تشویق شوید که فراتر از آنچه لازم است بروید و به ‌سرعت می‌توانید به موفقیت شغلی در کانادا برسید.

وارد چالش ‌ها شوید

فرصت‌هایی که می‌توانند به موفقیت منجر شوند، اغلب می‌توانند از ما بخواهند تا فعالیت‌هایی را انجام دهیم که در انجام آن‌ها احساس راحتی نمی‌کنیم. زمانی که فرصتی پیش روی شما قرار می‌گیرد که شما را می‌ترساند، ممکن است ایده خوبی باشد که آن را امتحان کنید. انجام فعالیت‌هایی که شما را می‌ترساند به شما کمک می‌کند در خود اعتمادبه‌نفس ایجاد کنید و ممکن است متوجه شوید که قادر به انجام کاری هستید که فکر می‌کردید امکان‌پذیر نیست.

اهداف واقع ‌بینانه یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

اهداف واقع ‌بینانه یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

تعیین اهداف می‌تواند به شما چیزی بدهد که روی آن تمرکز کنید و در حرفه خود روی آن کار کنید و به‌ راحتی به موفقیت شغلی در کانادا برسید. وقتی اهداف خود را تعیین می‌کنید، مطمئن شوید که آن‌ها قابل دستیابی هستند. وقتی اهداف خیلی بزرگی را تعیین می‌کنید که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید و به پیشرفتی که می‌خواهید نرسید می‌توانید دلسرد و بی‌انگیزه شوید. اهدافی را تعیین کنید که با کمی تلاش می‌توانید به آن‌ها دست‌ یابید و ممکن است به خودتان انگیزه دهید تا اهداف بیشتری تعیین کنید. هنگام رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید، مطمئن شوید که به خود پاداش می‌دهید.

نیاز به کامل بودن را کنار بگذارید

تلاش برای کمال می‌تواند بهره‌وری شما و سرعت شما به رسیدن به موفقیت شغلی در کانادا را کاهش دهد. کمال ذهنی است و آنچه برای شما کامل است ممکن است در نظر دیگران این‌طور به نظر نرسد. هنگامی که نیاز به کامل بودن را کنار گذاشتید، می‌توانید به خود اجازه دهید مثبت‌اندیش باشید و کار را به پایان برسانید و این امر را کافی در نظر بگیرید.

اگر از شغل خود لذت می‌برید، این لذت و رضایت می‌تواند به زندگی شما معنا بدهد، اما این تنها منبع الهام نیست. شما می‌توانید تعیین کنید که چه چیزی برای شما مهم است و یک زندگی کامل ایجاد کنید که به این معنا کمک می‌کند. داشتن یک زندگی معنادار برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. شما می‌توانید انتخاب کنید که معنای زندگی برای شما چیست.

هر شغلی ممکن است مسائل غیر منتظره ‌ای داشته باشد

مسائلی که ممکن است در یک شغل با آن‌ها روبرو شوید می‌تواند از جزئی به اصلی متفاوت باشد و باعث ناامیدی شود. وقتی ناامیدی را تجربه می‌کنید، مهم است که تسلیم نشوید و مشکلات را موقتی بدانید. این ضروری است که علی‌رغم هرگونه مشکلی که با آن مواجه می‌شوید، بهترین عملکرد و وظیفه را در کار خود انجام دهید.

در مشکلات به دنبال فرصت باشید

بسیاری از افراد به پیشرفت‌های قابل‌توجهی در حرفه خود دست ‌یافته‌اند و به موفقیت شغلی در کانادا رسیده‌اند زیرا نشان داده‌اند که می‌توانند راه حلی برای مشکلات بیابند و تفاوت ایجاد کنند. یک راه عالی برای ایجاد تفاوت می‌تواند از عهده گرفتن مسئولیت رفع یک مشکل باشد. توانایی شما در حل مسئله می‌تواند توجه به مهارت‌ها و تخصص شما را جلب کند.

پیدا کردن مربی یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

پیدا کردن مربی یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

چه یک مربی داشته باشید و چه یک مربی باشید، می‌توانید بینش ارزشمندی به دست آورید و دیده‌شدن خود را در صنعت خود افزایش دهید. یک راه عالی برای پیشرفت و دستیابی به موفقیت شغلی در کانادا این است که از مربی خود بخواهید افرادی را که در حال حاضر در صنعتی کار می‌کنند که امیدوارید دنبال کنید، به شما معرفی کند. وقتی یک مربی می‌شوید، می‌توانید مربی خود را به دیگران معرفی کنید و شبکه آن‌ها را گسترش دهید.

از اطرافیانتان پیشی بگیرید

برای موفقیت شغلی در کانادا عادات مثبتی را ایجاد کنید که می‌تواند به عملکرد شما کمک کند و نسبت به همکارانتان زمان و تلاش بیشتری را صرف کند. وقتی اخلاق کاری خوبی داشته باشید، می‌توانید احترام بگذارید. یک اخلاق کاری قوی نشان از فداکاری دارد و ممکن است متوجه افزایش احترام همسالان و رهبران خود شوید.

از درخواست کمک نترسید

نکات موفقیت شغلی در کانادا

مواقعی پیش می‌آید که کار یا پروژه‌ای به شما محول می‌شود که به ‌تنهایی از عهده آن بر نیایید. بهتر است به‌ جای اشتباهات غیرضروری، سوال بپرسید و هر موضوعی را روشن کنید. درخواست کمک باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود و می‌تواند تضمین کند که می‌توانید کار یا پروژه را در اولین‌بار با موفقیت انجام دهید.

رزومه خود را کانادایی کنید و بدانید که چگونه و چه زمانی از آن استفاده کنید

تقریبا هر شغل خوب در کانادا و یا موفقیت شغلی در کانادا با یک رزومه قوی شروع می‌شود که مختصر است و ارزش و دستاوردهای شما را نشان می‌دهد. با نشان‌دادن آنچه تاکنون در حرفه خود به دست آورده‌اید، می‌توانید نحوه کمک به موفقیت شرکت در اهداف خود را مشخص کنید.

هنگام جستجوی کار در کانادا، باید یک رزومه تایپ شده ارائه دهید. نکته مهم این است که شما باید با فرمت رزومه در کانادا آشنا باشید. دانستن نحوه و زمان استفاده از رزومه نیز ضروری است. محتوا را متناسب با هر شرح شغل تنظیم کنید و خود را متمایز کنید. رزومه‌هایی که وظایف را مشخص می‌کنند، اما ارزش را نادیده می‌گیرند، شما را راه دوری نمی‌برند.

همچنین می توانید مقاله ۱۱ سایت برتر کاریابی برای مهاجرت کاری به کانادا را مطالعه کنید

پیوستن به انجمن یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

پیوستن به انجمن یکی از نکات موفقیت شغلی در کانادا

شروع کار و تلاش برای موفقیت شغلی در کانادا یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد یک زندگی اجتماعی در یک مکان جدید، ملاقات با افرادی با علایق مشابه است. از باشگاه‌های ورزشی گرفته تا یوگا، باشگاه‌های کتاب‌خوانی، گروه‌های فعال اجتماعی گرفته تا برگزاری جلسات، پیوستن به یک باشگاه، شما را در منطقه آسایش قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا آرامش داشته باشید. باعث می‌شود زندگی اجتماعی شما در مسیر درست حرکت کند. این ممکن است مزیت بیشتری برای راه‌اندازی شغل شما و موفقیت شغلی در کانادا داشته باشد، زیرا دوستان جدید شما ممکن است بتوانند افراد مناسب را به شما معرفی کنند.

با مردم صحبت کنید

کانادایی‌ها بطور کلی مردمی اجتماعی و پذیرا هستند، پس با آن‌ها صحبت کنید. شما هرگز نمی‌دانید که این ممکن است به کجا منجر شود حتی ممکن است منجر به یک فرصت شغلی و موفقیت شغلی در کانادا شود.

اگر در هاستل یا هتل اقامت دارید، با کارکنان صحبت کنید. این یک شبکه اجتماعی کلاسیک و رودررو است و درها را برای موفقیت شغلی در کانادا به روی شما باز می‌کند و به شما کمک می‌کند در کانادا پیشرفت کنید.

بودجه خود را بشناسید و بر اساس آن کار کنید

قبل از اینکه حتی به کانادا مهاجرت کنید، باید ایده محکمی در مورد میزان پرداخت اجاره ماهانه داشته باشید. یک معیار اساسی این است که شما باید بتوانید اجاره ماهانه خود را با دستمزد یا حقوق یک هفته پرداخت کنید (یعنی صرف حدود ۲۵ درصد از کل درآمد خالص خود برای اجاره و قبوض منطقی است).

برای سایر مخارج، حمل‌ونقل، سرگرمی، مواد غذایی، و غیره همه چیز را در اولین هفته‌های اقامت خود در کانادا پیگیری کنید و با آنچه در حساب بانکی خود وارد و خارج می‌شود راحت باشید. هنگامی که خود را تثبیت کردید و شغلی را پیدا کردید که با شغل خود در کانادا مرتبط باشد، ممکن است بتوانید بیشتر هزینه کنید. وب‌سایت مقایسه هزینه زندگی Numbeo یک منبع عالی است.

در دسترسی‌ های محلی نفوذ پیدا کنید

ممکن است شبکه‌هایی وجود داشته باشند که بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید تا مربیان خود را پیدا کنید و حوزه‌های کمتر توسعه‌ یافته مجموعه مهارت‌های خود را مشخص کنید. تعداد کمی از افراد در همه چیز خوب یا باتجربه هستند، اما همه ما می‌توانیم در آنچه داریم پیشرفت کنیم.

به یاد داشته باشید که شما برای دیگران نیز ارزشمند هستید، پس دانش و تجربه خود را در جهت موفقیت شغلی در کانادا انتقال دهید. مراکز نوآوری مانند تورنتو، ونکوور و مونترال بیشتر به این سبک از شبکه‌سازی عادت دارند، بنابراین سعی کنید با افراد برای مصاحبه‌های اطلاعاتی ملاقات کنید و در جلسات صنعت شرکت کنید. انجام این کار شانس شما را برای ایجاد حرفه خود در کانادا افزایش می‌دهد.

منحصربه‌ فرد، در دسترس، حرفه ‌ای و جالب باشید

نکات موفقیت شغلی در کانادا

برای موفقیت شغلی در کانادا، منحصربه‌فرد باشید و به دیگران نشان دهید چه چیزی می‌توانید برای آن‌ها بیاورید. در دسترس باشید به رویدادها و جلسات بروید، به ایمیل‌ها پاسخ دهید، به تلفن خود پاسخ دهید و یک کارت ویزیت تهیه کنید. این به شما کمک می‌کند تا شغل رویایی خود را پیدا کنید و آینده شغلی خود را در کانادا شروع کنید.

حرفه‌ای باشید، طوری لباس بپوشید که افراد و همکاران شما تحت‌ تاثیر قرار بگیرند، بدانید که چه زمانی با نام کوچک هستید یا نیستید، و هیچ‌چیز نامناسبی نگویید. (کانادایی‌ها می‌توانند از نظر سیاسی درست‌تر از آنچه شما در کشور خود به آن عادت دارید رفتار کنند).

جالب باشید، به ‌عنوان یک مهاجر، احتمالا پیشینه جالبی دارید. بهترین راه برای جالب بودن این است که ابتدا به زندگی و داستان دیگران علاقه‌مند شوید، بنابراین شنونده خوب بودن حیاتی است.

کلام آخــــر

کانادا امروزه بستری را برای موفقیت شغلی برای مهاجران فراهم کرده است. همچنین در کانادا بهانه‌های خوبی برای کاوش در فضای باز وجود دارد. از اسکی گرفته تا پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری تا کایاک سواری، این کشور فرصت‌های زیادی برای تفریح و اکتشاف ارائه می‌کند و اگر قصد دارید شهری بمانید، چرا به یک تیم ورزشی ملحق نمی‌شوید، سرگرمی جدیدی را انتخاب نمی‌کنید یا به باشگاه نپیوندید؟ مطالعات متعدد نشان می‌دهد که افراد تندرست‌تر و فعال‌تر عموما از زندگی شادتر و مشاغل موفق‌تری در کانادا برخوردار هستند.

در این بخش ما تمام آنچه که شما برای دستیابی به موفقیت شغلی در کانادا لازم است بدانید را معرفی کرده‌ایم امیدواریم بتوانید به‌ عنوان یک مهاجر به‌ سرعت در شغل خود در کانادا پیشرفت کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!