ایرلند در سال های اخیر شاهد افزایش درخواست های ویزای تحصیلی و دانشجویی بوده است. بر اساس گزارش های جدید شبکه مهاجرت اروپا، تعداد دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به ایرلند می آیند تا ۴۵ درصد افزایش خواهد یافت. اگر قصد دارید برای تحصیل در دانشگاه یا سایر مؤسسات آموزشی این کشور وارد ایرلند شوید، به ویزای تحصیلی ایرلند نیاز دارید. ویزای دانشجویی یکی از انواع ویزای اقامت دائم ایرلند است که هزینه آن بین ۶۰ تا ۱۰۰ یورو است.

این ویزا به دارنده ویزا اجازه می دهد تا به ایرلند مهاجرت کند تا دوره آموزشی تمام وقت را برای مدت بیش از سه ماه بگذراند. برای درخواست ویزای دانشجویی ایرلند شما باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد برای تحصیل در ایرلند پذیرفته شده اید. پول کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در طول تحصیل دارید. و مسکن و بیمه درمانی کافی دارید.

چرا ایرلند؟

ایرلند جزیره کوچکی در اروپاست که روز به روز بر تعداد طرفدارانش افزوده می شود و امروز هم شاهد افزایش مهاجران ایرانی به سمت این جزیره شگفت انگیز و زیبا هستیم.

ایرلند انواع سرگرمی ها را برای هر سلیقه ای دارد و تنوع بسیار زیاد سرگرمی های مدرن و ارزان برای شهروندان ایرلندی باعث شده است که مردم به ایرلند مهاجرت کنند و زندگی شاد و هیجان انگیزی را در این کشور داشته باشند.

در دهه های اخیر، ایرلند از نظر اقتصادی رتبه خوبی کسب کرده است، این امر باعث افزایش مهاجرت نیروی کار به این کشور شده است زیرا ایرلند به کارگر نیاز دارد.

فرهنگ غنی و مردم خونگرم باعث می شود که مهاجران از مهاجرت به این کشور کاملا راضی باشند، زیرا افراد به راحتی می توانند با شرایط و محیط های جدید روبرو شوند و برقراری ارتباط با سایر افراد با فرهنگ بیگانه برایشان سخت نیست.

نرخ پایین مالیات و استاندارد زندگی باعث افزایش مهاجرت به ایرلند و تعداد افرادی که به دنبال شهروندی هستند، شده است.

مهاجرت به ایرلند

همانطور که اشاره شد ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپا و یکی از زیباترین جزایر جهان است. قسمت جنوبی این کشور به جمهوری ایرلند و قسمت شمالی آن به ایرلند شمالی معروف است که یکی از بخش های بریتانیا است. اگرچه ایرلند عضو پیمان شینگن نیست، اما به دلیل استاندارد بالای زندگی، رفاه و امنیت یکی از بهترین گزینه های مهاجرت برای متقاضیان ایرانی است.

درآمد بالا، وجود فرصت های شغلی مناسب و وجود امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی از دلایل اصلی متقاضیان ایرانی مهاجرت به ایرلند است.

از دیگر دلایل مهاجرت به این کشور می توان به مالیات پایین و توانایی افراد در صحبت به زبان انگلیسی اشاره کرد.

عضویت ایرلند در اتحادیه اروپا، رتبه دوازدهم ایرلند در رده بندی صلح جهانی، فرهنگ بالای ایرلندی ها، پیشرفت و توسعه جامعه و همچنین پایین بودن نرخ بیکاری را می توان از دلایل مهم مهاجرت به ایرلند دانست.

علاوه بر این، تعهد سیستم آموزشی به استانداردهای آموزشی انگلستان، حضور قوی اقتصادی، امکان اخذ تابعیت و تابعیت از طریق مهاجرت، صمیمیت و صمیمیت مردم این کشور از مزایای مهاجرت به کشور ایرلند است.

مهاجرت تحصیلی به ایرلند

افراد خارج از اتحادیه اروپا که مایل به ورود به ایرلند هستند باید برای ادامه تحصیل مجوز و ویزا برای ورود به این کشور دریافت کنند. مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی در ایرلند به مدت زمان تحصیل شما بستگی دارد و در صورت لزوم قابل تمدید است. مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل بستگی به سن دانشجو و دوره وقفه بین دو مقطع تحصیلی دارد.

او باید قبل از گرفتن ویزا حدود ۶۰۰۰ یورو برای شهریه دانشگاه می پرداخت و ۷۰۰۰ یورو را در جیب خود نشان می داد. حساب یک منبع مالی است. سایر مدارک مورد نیاز عبارتند از گذرنامه، فرم درخواست ویزا تکمیل شده، عکس، نامه پذیرش دانشگاه، نامه کمک مالی، آخرین مدرک تحصیلی، کپی واریزی هزینه ویزا، مدرک زبان آیلتس و ریز نمرات ترجمه شده به انگلیسی.

شرایط تحصیل در ایرلند

افرادی که برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به ایرلند را دارند باید با شرایط تحصیل در این کشور آشنا شوند. شرایط تحصیل در ایرلند بسته به رشته ای که انتخاب می کنید متفاوت است. در جدول زیر مهمترین شرایط تحصیل در ایرلند را مشاهده می کنید.

شرایط تحصیل در ایرلند
مهاجرت تحصیلی به ایرلند

هزینه های ویزای تحصیلی ایرلند

هزینه درخواست ویزای دانشجویی ایرلند ۶۰-۸۰ یورو برای یک بار ورود و ۱۰۰-۱۲۰ یورو برای چندین بار ورود است. پس از ارسال فرم درخواست و تمامی مدارک لازم، منتظر تایید ویزا باشید. پس از تأیید درخواست شما و ورود به ایرلند، باید در یک دفتر ثبت نام در خدمات مهاجرت و تابعیت ایرلند یا GNIB ملاقات کنید. سپس برای دریافت اجازه اقامت باید هزینه اجباری ۳۰۰ یورویی بپردازید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در ایرلند

دانشگاه لیمریک(University of Limerick): متوسط ​​شهریه سالانه ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو

موسسه فناوری کورک(Cork Institute of Technology): متوسط ​​هزینه سالانه ۳۵۰۰ یورو

دانشگاه کالج کورک (University College Cork): متوسط ​​شهریه سالانه ۶۵۰۰ یور

کالج سنت پاتریک(Patrick’s College): متوسط ​​هزینه سالانه ۴۵۰۰ یورو است

هزینه تحصیل برای دانشگاه های برتر ایرلند

کالج ترینیتی دوبلین(Trinity College Dublin): متوسط ​​هزینه سالانه ۷۵۰۰ یورو

دانشگاه ملی ایرلند،گلوی (National University of Ireland, Galway): حداقل ​​هزینه تحصیل ۶۰۰۰ یورو است.

کالج سلطنتی جراحان در ایرلند (Royal College of Surgeons in Ireland): هزینه تحصیل به طور متوسط ​​۶۰۰۰-۸۰۰۰ یورو در سال

دانشگاه کالج دوبلین (University College Dublin): متوسط ​​شهریه سالانه ۶۷۰۰ یورو

توجه داشته باشید که دانشجویانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به ایرلند می آیند معمولاً باید دو برابر بیشتر از دانشجویان اتحادیه اروپا شهریه دانشگاه بپردازند.

بهترین شهرهای کشور ایرلند برای زندگی

دوبلین (Dublin)

دوبلین پایتخت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ایرلند است. این شهر یکی از بهترین شهرهای ایرلند برای مهاجرت به حساب می آید، زیرا جمعیت خارجی زیادی دارد و زبان انگلیسی اغلب در آنجا صحبت می شود. از نظر اقتصادی نیز مکان مناسبی برای کسانی است که برای کار انتخاب می کنند.

شهر کرک (Cork)

کرک دومین شهر بزرگ ایرلند است و به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته می شود. مردم این شهر بسیار مهربان هستند و خدمات پزشکی در سطح بالایی قرار دارد. برای کسانی که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند، کرک بهترین شهر است زیرا بسیاری از بهترین موسسات آموزشی در این شهر واقع شده اند.

شهر کینسال (Kinsale)

Kinsale یک شهر زیبا با مناظر طبیعی در ایرلند است. ساکنان Kinsale بسیار دوستانه هستند و تعامل با آنها برای مهاجران بسیار گرم و دوست داشتنی است.

بهترین شهرهای کشور ایرلند برای زندگی

ویزای همراه دانشجو در کشور ایرلند

به عنوان یک قاعده کلی، دانشجویان غیر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا که به ایرلند می آیند اجازه ندارند خانواده خود را با خود بیاورند. همسر و فرزندان ایرانی می توانند به طور جداگانه برای ورود و اقامت در ایرلند اقدام کنند، اما نمی توانند بر اساس رابطه خود با دانشجو برای ویزای همراه اقدام کنند. البته این موضوع ممکن است در مقاطع تحصیلی متفاوت باشد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کشور ایرلند

 • دو قطعه عکس رنگی اخیر گذرنامه
 • پاسپورت و کپی کامل ازگذرنامه قبلی
 • نامه درخواست امضا شده حاوی تمام اطلاعات تماس شما (از جمله دلیل مهاجرت به ایرلند)
 • نامه پذیرش از کالج/دانشگاه
 • جزئیات ویزای ریجکتی قبلی (درصورت وجود)
 • ثابت کنید که هیچ وقفه ای در سابقه ی تحصیلی شما وجود ندارد
 • رسید پرداخت هزینه های ثبت نام و شهریه
 • کپی تمام مدارک تحصیلی و نتایج امتحانات مورد نیاز برای تحصیلات دانشگاهی
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی
 • اثبات توانایی مالی
 • بیمه درمانی
 • تعهد به ترک ایرلند پس از انقضای ویزا

مدرک زبان:

مدرک زبان با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و ممکنه با توجه به رشته تحصیلی و یا دانشگاه مورد نظر نیز تفاوت هایی داشته باشد.

 • مقطع لیسانس :مدرک زبان حداقل آیلتس ۶ یا ۶.۵
 • مقطع فوق لیسانس: مدرک زبان آیلتس حداقل ۶.۵
 • مقطع دکتری: ارائه مدرک زبان آیلتس ۶.۵ به بالا یا تافل

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کشور ایرلند

مهاجرت به ایرلند با استفاده از تمکن مالی هزینه های ثانویه زیادی دارد، بنابراین به طور کلی برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند با استفاده از تمکن مالی باید هزینه ای در حدود ۵۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار پرداخت کنید که این هزینه ها شامل هزینه های وکالت بین المللی، هزینه های اداری کسب و کار، تهیه اسناد و مدارک، ایجاد کارتکس و غیره در ایرلند می باشد.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کشور ایرلند

شرایط زندگی در ایرلند

شرایط زندگی در ایرلند به طور کلی به عنوان یک کشور توسعه یافته با استاندارد زندگی بالا شناخته می شود. این کشور دارای طبیعت زیبا، اقتصاد با ثبات و جامعه ای دلپذیر است. در اینجا چند نکته در مورد شرایط زندگی در ایرلند آورده شده است:

سلامت: سیستم سلامت ایرلند به عنوان یکی از بهترین ها در جهان شناخته می شود. خدمات پزشکی به صورت عمومی در دسترس همه است و کیفیت آنها بسیار بالاست

تحصیلات: ایرلند دارای دانشگاه های معتبر جهانی است و بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل به این کشور می آیند. سیستم آموزش عالی متنوع و با کیفیت است.

اقتصاد: اقتصاد ایرلند به طور کلی پویا و با ثبات است. بازار کار قوی و فرصت های شغلی متنوعی در بخش های مختلف وجود دارد.

طبیعت و سرگرمی: ایرلند دارای مناظر طبیعی زیبا، ده ها قلعه و بنای تاریخی، سواحل جذاب و پارک های زیبا است. امکانات برای تفریح ​​و گردشگری بسیار مناسب است.

جامعه مهمان نواز: ایرلندی ها عموما مهمان نواز و دوستانه هستند. فرهنگ اجتماعی گرم و استقبال مهاجران و گردشگران مثبت است.

آب و هوا: آب و هوای ایرلند دریایی و آرام است. تابستان‌ها نسبت به سایر نقاط اروپا سردتر و خنک‌تر است.

هزینه زندگی: هزینه زندگی در ایرلند اغلب بالا است، به خصوص در شهرهای بزرگ مانند دوبلین. با این حال، میانگین درآمد نیز افزایش یافته است.

شرایط زندگی در ایرلند

شرایط کار برای دانشجو در ایرلند

بسته به مقطع تحصیلی، می توانید ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنید. ۱۰ ساعت کار در هفته برای مقطع کارشناسی، ۲۰ ساعت کار در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۰ ساعت کار در هفته برای مقطع دکترا. لازم به ذکر است که اگر دانشجویان از اتحادیه اروپا باشند می توانند به صورت تمام وقت و پاره وقت کار کنند اما در صورت حضور تمام وقت نباید به تحصیلشان آسیبی وارد شود.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در صورت داشتن کارت GNIB می توانند به عنوان دانشجو در ایرلند کار کنند. با شغل دانشجویی پاره وقت می توانید هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند را پوشش دهید. دانشجویان می توانند از ۱۵ دسامبر تا ۱۵ ژانویه و از ۱ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر (یعنی حداکثر ۴۰ ساعت در هفته) به صورت تمام وقت کار کنند و فقط تعطیلات تابستانی و زمستانی دانشگاه اعمال می شود.

 این تاریخ برای همه دانشجویان غیر اروپایی بدون در نظر گرفتن تقویم دانشگاهی ثابت است. لازم به ذکر است که پس از انقضای مجوز اقامت دانشجو، به استثنای حق تمدید که ممکن است در اختیار دانشجویان دکتری باشد، حق کار به طور خودکار از بین می رود.

هزینه های زندگی در ایرلند

هزینه تخمینی زندگی یک دانشجو در ایرلند برای یک سال تحصیلی حدود ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو است. این هزینه ها شامل اجاره، برق، غذا، کتاب، دارو و همچنین هزینه های رفت و آمد و رفاه است، اما شامل هزینه تحصیل نمی شود. البته هزینه زندگی شما بسته به محل تحصیل، محل زندگی و سبک زندگی شما متفاوت خواهد بود. همچنین برای سفرهای بین المللی که ممکن است در طول سال انجام دهید برنامه ریزی کنید. همچنین باید بودجه ای را برای هزینه های یکباره (مکرر) مانند خرید لوازم آشپزخانه، رختخواب، تلفن همراه و غیره کنار بگذارید.

مزایای مهاجرت به ایرلند


متقاضیانی که واجد شرایط استخدام، تحصیل و سرمایه گذاری برای مهاجرت به ایرلند هستند، می توانند از مزایای زندگی و کار در این کشور بزرگ بهره مند شوند. از جمله مزایای مهاجرت به ایرلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی عالی برای ایرلند
 • ایرلند از نظر صلح جهانی و گسترش زبان انگلیسی در این کشور در رتبه دوازدهم قرار دارد.
 • ایرلند یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و این کشور از مزایای عضویت در اتحادیه برخوردار است
 • زندگی در یک کشور توسعه یافته و بسیار متمدن.
 • نرخ پایین بیکاری و استاندارد بین المللی زندگی
 • فرصت اخذ تابعیت و شهروندی از طریق روش های مهاجرتی
 • برای سرمایه گذاری مدرک زبان انگلیسی لازم نیست
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی
 • امکان کار و تحصیل برای همسر و فرزندان متقاضی با اخذ ویزای همراه در ایرلند
 • به رسمیت شناختن تابعیت دوگانه توسط دولت ایرلند
 • امکان اخذ شهروندی و تابعیت پس از ۶ سال زندگی و اقامت قانونی در ایرلند

 

مزایای مهاجرت به ایرلند

 

چطور برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی کنیم؟

برنامه‌ریزی برای مهاجرت تحصیلی به ایرلند می تواند موفقیت آمیز باشد اگر مراحل زیر را به دقت دنبال کنید:

ارزیابی اصولی:

با ارزیابی دقیق از موقعیت و توانایی های شخصی خود شروع کنید.

اطلاعات در مورد شرایط ویزا و شرایط ورود به ایرلند رو بررسی کنید.

تحقیق و تصمیم گیری:

تحقیق در مورد دانشگاه ها و رشته های مورد علاقه

انتخاب اهداف تحصیلی و تعیین نوع دوره (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری).

تعیین دوره های  زمانی برنامه آموزشی.

تهیه لیست دانشگاه ها و ارسال درخواست:

تهیه لیست دانشگاه ها و برنامه های آموزشی

از تاریخ های مهم ثبت نام و امتحانات آگاه باشید.

ثبت نام در دانشگاه مربوطه

تکمیل مدارک و اپلای:

مدارک لازم (رزومه، نامه، مقاله و …) را تهیه و تکمیل کنید.

ارسال مدارک به دانشگاه و ثبت نام در آزمون های لازم (در صورت نیاز).

مراجعه به سفارت:

اطلاعات در مورد روند درخواست ویزا و مدارک مورد نیاز.

برای دریافت ویزا به سفارت یا کنسولگری ایرلند مراجعه کنید.

سفر به کشور مقصد:

خرید بلیط و الزامات مربوط به سفر.

آشنایی با قوانین و مقررات کشور مقصد.

برنامه‌ریزی دقیق و کمک از مشاوران مهاجرت می‌تواند به مهاجران تحصیلی در گام به گام پیشرفت و موفقیت در مراحل مختلف کمک کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ریزی مهاجرت تحصیلی، می‌توانید به آموزش برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی مراجعه کنید.

کلام آخر

با توجه به اینکه کشور ایرلند دانشگاه های معتبری در دنیا دارد، همین نکته باعث شده تا متقاضیان این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کنند. یکی دیگر از شرایطی که باعث شده افراد این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند، حضور این کشور در اتحادیه اروپا و هزینه تحصیلی مناسب نسبت به سایر کشورهای اروپایی است.

توصیه می شود قبل از هر اقدامی مقاله فوق را به دقت مطالعه نموده و سپس برای اطلاعات بیشتردر مورد ویزای تحصیلی ایرلند می توانید با همکارن تیم مهاجر ۲۴ تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید