شرایط زندگی در ایتالیا | بررسی هزینه های زندگی

ایتالیا یکی از جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین کشور‌های اروپایی شناخته می‌شود که طرفداران بسیار زیادی برای مهاجرت دارد. به همین دلیل هم خیلی از افرادی که می‌خواهند به این کشور زیبا و دیدنی مهاجرت کنند، می‌پرسند که شرایط زندگی در ایتالیا چگونه است؟ ازاین‌رو، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله، برای شما توضیح دهیم که بعد از مهاجرت به ایتالیا باید خودتان را برای چه چیزهایی آماده کنید و تقریبا چقدر هزینه در این کشور نیاز دارید.

قبل از این‌که به طور کامل شرایط زندگی در ایتالیا را برای شما توضیح دهیم، خوب است بدانید که هزینه‌های زندگی در این کشور تا حد بسیار زیادی به محل زندگی شما بستگی دارد. برای مثال، اگر شهرهای بزرگ ایتالیا مانند میلان و یا رم را انتخاب کنید، باید هزینه خیلی زیادی برای اقلام روزانه خود بپردازید. این در حالی است که همین هزینه‌ها در شهرهای کوچک‌تر تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند.

علاوه بر این، خیلی مهم است که شما بخواهید در چه بخشی از شهرهای ایتالیا زندگی کنید. در ادامه، می‌توانید اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی و هزینه‌های مورد نیاز در این کشور به دست بیاورید. اگرچه شهرهای بزرگ‌تر ایتالیا هزینه‌های بیشتری دارند، اما باز هم باید بدانید که نسبت به شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا خیلی ارزان‌تر هستند.

آشنایی با بهترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

شرایط زندگی در ایتالیا

آیا هزینه‌های زندگی در ایتالیا گران است؟

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، شرایط زندگی در ایتالیا در شهرهای بزرگ و مناطق توریستی خیلی گران‌تر است. پس اگر شما از مراکز توریستی ایتالیا دوری کنید و یک شهر کوچک را برای زندگی کردن انتخاب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که شرایط زندگی در ایتالیا و هزینه‌ها در این کشور فوق‌العاده مقرون‌به‌صرفه و مناسب خواهد بود.

وقتی درباره شهرهای کوچک حرف می‌زنیم، ممکن است برخی از افراد فکر کنند که در این شهرها هیچ جذابیتی وجود ندارد. این در حالی است که باید به شما بگوییم که شهرهای کوچک هم مملو از فرهنگ، زیبایی طبیعی غذا‌های شگفت‌انگیزی هستند که همه و همه از سبک‌های محبوب ایتالیایی گرفته شده‌اند.

اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و می‌خواهید شرایط زندگی در ایتالیا برای شما راحت‌تر باشد، پیشنهاد می‌کنیم که یک شهر متوسط را در این کشور انتخاب کنید تا هم هزینه‌های کمتری بپردازید و هم به امکانات خوبی هم دسترسی داشته باشید. در این شهرها تقریبا هر چیزی که شما بخواهید وجود دارد و می‌توانید اقامتگاه‌های شگفت‌انگیزی در فضای آرام برای خود اجاره کرده و از آن‌ها لذت ببرید. علاوه بر این‌که شرایط زندگی در ایتالیا هم در این مناطق خیلی بهتر است.

آیا هزینه‌های زندگی در ایتالیا گران است؟

هزینه خانه در ایتالیا

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که درباره شرایط زندگی در ایتالیا باید بدانید، هزینه‌های مربوط به خانه است که می‌توانید خانه را اجاره کرده و یا بخرید. افرادی که دوست دارند سبک زندگی مجللی داشته باشند، بهتر است برای خرید یا اجاره خانه به شهرهای بزرگ‌تری مانند رم یا میلان بروند که البته شرایط زندگی در ایتالیا در این شهرها نسبتا دشوارتر خواهد بود. اجاره یک آپارتمان یک خوابه کوچک در یکی از این شهرها تقریبا بین ۱۱۵۰ تا ۱۴۰۰ دلار است.

نکته مهمی که درباره شرایط زندگی در ایتالیا در شهر‌هایی مانند رم و میلان باید بدانید، این است که هزینه‌های مسکن در این دو شهر تقریبا مشابه نیویورک یا لندن هستند. درصورتی‌که بخواهید هزینه کمتری برای اجاره خانه بپردازید، می‌توانید به شهرهای کوچک‌تر ایتالیا رفته و در مناطق جنوبی آن‌ها خانه اجاره کنید. در این مناطق و شهرهای کوچک، می‌توانید خانه‌ها را به صورت ماهانه با اجاره ۳۵۰ تا ۴۳۰ دلار اجاره کنید.

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید شرایط زندگی در ایتالیا و هزینه‌های پرداختی شما برای خانه متوسط و چیزی بین این دو مورد باشد، می‌توانید در شهری متوسط مانند فلورانس، یک آپارتمان معمولی با اجاره ماهانه ۶۹۰ تا ۸۵۰ دلار اجاره کنید. توجه داشته باشید که شرایط زندگی در ایتالیا فقط مربوط به اجاره خانه نمی‌شود و باید نزدیک به ۱۵۰ تا ۱۹۰ دلار در ماه برای قبوض آب، برق، آب و اینترنت خود بپردازید.

هزینه خانه در ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا؛ هزینه‌های خورد و خوراک

یکی از مهم‌ترین موضوعات درباره ایتالیا که باعث می‌شود خیلی از افراد به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط زندگی در ایتالیا باشند، غذا‌های فوق‌العاده این کشور هستند. پاستا‌های خوشمزه، پنیر‌های محلی و شراب‌های فراموش‌نشدنی ایتالیا در سراسر جهان رتبه دوم را دارند. از سوی دیگر، شرایط زندگی در ایتالیا از نظر هزینه‌های خورد و خوراک و نسبت به آمریکای شمالی نسبتا ارزان‌تر است که البته این موضوع برای اقلام وارداتی صدق نمی‌کند.

اگر بخواهید به رستوران بروید، باید بدانید که هزینه صرف غذا در یک شهر بزرگ تقریبا مانند ایالات متحده است. ناهار معمولی بین ۱۴ تا ۱۷ دلار در نظر گرفته می‌شود که در یک شهر کوچک‌تر، می‌توانید با همین هزینه، غذای خیلی بهتر و خوشمزه‌تری بخورید.

از سوی دیگر اگر قصد دارید در خانه آشپزی کنید، شرایط زندگی برای شما بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد شد. زیرا هزینه اقلام خوراکی در مغازه‌های ایتالیا نسبتا پایین‌تر است و شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مناسب و مقرون‌به‌صرفه، شرایط زندگی در ایتالیا را برای خود راحت‌تر کنید؛ به‌طوری‌که هر وعده غذایی فقط بین ۴.۵ تا ۵.۵ دلار برای شما هزینه داشته باشد. در اینجا فهرستی از اقلام ضروری و قیمتشان در ایتالیا را برای شما ذکر می‌کنیم.

آشنایی با شرایط کار در ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا؛ هزینه‌های خورد و خوراک
 • یک کیلوگرم شیر: ۱.۲۵ یورو
 • یک کیلوگرم برنج سفید: ۱.۷۵ یورو
 • شانه ۱۲ عددی تخم مرغ: ۳ یورو
 • یک کیلوگرم پنیر محلی: ۱۲ یورو
 • یک کیلوگرم فیله مرغ: ۹.۴ یورو
 • یک کیلوگرم سیب: ۱.۹۵ یورو
 • یک کیلوگرم موز: ۱.۷۰ یورو
 • یک کیلوگرم پرتقال: ۱.۹۴ یورو
 • یک کیلوگرم گوجه: ۲.۵۰ یورو
 • یک کیلوگرم پیاز: ۱.۳۶ یورو
 • یک کیلوگرم سیب زمینی: ۱.۳۳ یورو

هزینه‌های پوشاک و مراقبت شخصی در ایتالیا

بعد از این که درباره شرایط زندگی در ایتالیا و هزینه‌های خورد و خوراک در این کشور را متوجه شدید، ممکن است بخواهید بدانید که تقریبا چقدر هزینه باید برای خرید پوشاک و مراقبت‌های شخصی در این کشور کنار بگذارید؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که ایتالیا به‌عنوان مهد مد و فشن در جهان شناخته می‌شود و به همین دلیل هم در این کشور، طراحان لباس مشهوری زندگی می‌کنند.

از سوی دیگر، اگر خیلی مد و فشن برای شما اهمیت ندارد، هزینه‌های لباس در این کشور فقط کمی از ایالات متحده گران‌تر خواهد شد. اگر علاقه خیلی زیادی به پوشیدن لباس‌های جذاب و جدید دارید و می‌خواید استایل زیبایی داشته باشید، فروشگاه‌های بسیار زیادی در ایتالیا وجود دارند که می‌توانید تخفیف‌های قابل توجهی برای لباس‌ها و کفش‌های ایتالیایی پیدا کنید. همه این موارد باعث آسان‌تر شدن شرایط زندگی در ایتالیا می‌شوند.

هزینه‌های حمل و نقل در ایتالیا

موضوع دیگری که درباره شرایط زندگی در ایتالیا باید بدانید، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و یا خرید سوخت است. به‌طورکلی، هزینه‌های سوخت در ایتالیا به نسبت گران است. برای مثال، یک گالن بنزین برای شما قیمتی بین ۷.۴۱ تا ۹.۰۵ دلار خواهد داشت.

هزینه‌های حمل و نقل در ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا از نظر وسایل حمل و نقل نسبت به ایالات متحده نسبتا گران‌تر است. یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع هم گران‌تر بودن سوخت در این کشور است که موجب افزایش کرایه‌ها می‌شود. علاوه بر این‌که خیلی از خودروهای ایتالیایی سوخت نسبتا بالایی مصرف می‌کنند و همین امر موجب سخت‌تر شدن شرایط زندگی در ایتالیا برای صاحبان خودرو می‌شود.

این در حالی است که اگر در شهر بزرگی در ایتالیا زندگی می‌کنید، بدون هیچگونه نگرانی می‌توانید سرویس‌های حمل و نقل زیادی را در سطح شهر مشاهده کنید که از نظر اقتصادی، شرایط زندگی در ایتالیا را برای شما خیلی راحت‌تر می‌کنند. میانگین هزینه یک بلیط ماهیانه در رم که به عنوان دومین شهر گران‌قیمت ایتالیا شناخته می‌شود، معمولا بین ۳۲ تا ۴۰ دلار است.

هزینه‌ها و شرایط مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در ایتالیا

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که باعث می‌شود شرایط زندگی در ایتالیا برای خیلی از افراد راحت‌تر شود، سیستم‌های مراقبتی و بهداشتی فوق‌العاده باکیفیت و مجهز در این کشور هستند؛ به‌طوری‌که خیلی از افراد اعتقاد دارند که سیستم‌های مراقبتی این کشور جزو بهترین‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شوند. همچنین به‌خاطر طرح ملی مراقبت‌های بهداشتی در این کشور، شرایط زندگی در ایتالیا از نظر هزینه‌های درمانی خیلی راحت‌تر از ایالات متحده است.

هزینه‌ها و شرایط مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در ایتالیا

البته توجه داشته باشید که اگر چه شرایط زندگی در ایتالیا از نظر هزینه‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی به نسبت بهتر است، اما این موضوع درباره زمان انتظار برای ویزیت دکتر صدق نمی‌کند؛ به‌طوری‌که برای دیدار پزشکی و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، باید زمان نسبتا زیادی بگذارید و اگر بخواهید سریع‌تر به این مراقبت‌ها دسترسی داشته باشید، باید بیمه درمانی خصوصی را تکمیل کرده باشید.

هزینه‌های تحصیل در ایتالیا

در نهایت، آخرین موضوع خیلی مهمی که اهمیت زیادی در شرایط زندگی در ایتالیا دارد، هزینه‌های تحصیل هستند. شما اگر بخواهید فرزندان خود را در مدارس خصوصی ایتالیا ثبت‌نام کنید، باید سالانه هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰۰۰ یورو پرداخت کنید. البته این موضوع تا حد زیادی به نوع مدرسه بستگی دارد و این هزینه می‌تواند بین ۷۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ یورو متغیر باشد.

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید کودک خود را در مهدکودک بگذارید، باید برای یک روز کامل به صورت ماهیانه تقریبا ۴۰۰ یورو به مهدکودک پرداخت کنید. به همین ترتیب، اگر بخواهی در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا تحصیل کنید، هزینه تحصیل شما بسیار پایین است. این در حالی است که شرایط زندگی در ایتالیا برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

سخن نهایی

همان‌طورکه متوجه شدید، شرایط زندگی در ایتالیا از شهری به شهر دیگر متفاوت است. نمی‌توان گفت که این شرایط در همه شهرهای این کشور کاملا مشابه هستند. به همین دلیل هم اگر می‌خواهید شرایط زندگی در ایتالیا برای شما قابل‌تحمل و لذت‌بخش باشد، بهتر است که به سراغ شهرهای کوچک‌تر بروید. مطمئن باشید که در این شهرها هم زندگی جریان دارند و می‌توانید اطلاعات زیادی از فرهنگ و غذاهای ایتالیایی به دست بیاورید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!