بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

آلمان همیشه مردم را برای تفریح و زندگی جذب کرده است. این کشور یکی از پیشرفته‌ترین‌ها از نظر فنی و دارای میراث‌ فرهنگی و تاریخی بی‌شماری است. همه شهرهای آلمان به شیوه خود فردی هستند یعنی تاریخ، سنت‌ها و آداب ‌و رسوم خاص خود را دارند. ما در این مقاله به شما بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت را معرفی خواهیم کرد.

امروزه بسیاری از مردم آرزوی مهاجرت به آلمان را برای اقامت دائم دارند. قبل از تصمیم‌گیری در مورد این مرحله جدی، مهم است که با جزئیات درک کنید که بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت کدام است، جایی که کار و استراحت مطلوب‌تر است.

با اقتصاد قوی و بازار کار، جای تعجب نیست که مهاجرت به آلمان یک انتخاب محبوب برای مهاجرانی است که به دنبال کار در خارج از کشور هستند. طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است. اما با وجود شهرهای بسیار زیادی که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، تصمیم‌گیری در مورد اینکه دقیقا در کجای آلمان می‌خواهید زندگی کنید می‌تواند دشوار باشد.

برای کمک به شما در یافتن شغل ایده‌آل و پیداکردن بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت، نگاهی به ۱۱ شهر برتر آلمان برای مهاجران می‌اندازیم.

چرا مهاجران برلین را دوست دارند؟

برلین به ‌عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آلمان، دارای فرهنگ پرجنب‌وجوش و جمعیت رو به‌ رشدی بالغ بر ۳.۷ میلیون نفر است. می‌توان گفت برلین یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت است. این کشور بیشترین جمعیت مهاجران از کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده، ایتالیا و ترکیه را در خود جای ‌داده است.

برلین پایتخت اولیه اروپا است و شرکت‌های جهانی مانند فولکس ‌واگن، فایزر و SAP در این شهر وجود دارند. با چنین فرصت‌هایی، برلین برای مهاجرانی که به دنبال شغل در علم و فناوری هستند، عالی است.

آیا فرانکفورت مکان خوبی برای مهاجران است؟

فرانکفورت به‌ عنوان پنجمین شهر بزرگ آلمان، یک شهر جهانی آلفا و یک مرکز جهانی برای تجارت و آموزش است. شما در فرانکفورت، مقرهای بانک مرکزی اروپا، بانک فدرال آلمان، بورس اوراق بهادار فرانکفورت و دویچه بانک را خواهید یافت.

این مرکز اقتصادی گزینه مناسبی برای مهاجرانی است که به دنبال شغل در زمینه بانکداری و مالی هستند. با حدود ۷۳۵۰۰۰ ساکن، فرانکفورت یک انتخاب ایده‌آل برای کسانی است که شهر کوچک‌تر را ترجیح می‌دهند و یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت است.

شهر مونیخ و مهاجران

مونیخ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

مونیخ یک مرکز فرهنگی با جمعیت ۱.۵ میلیون نفر است. این شهر سومین شهر بزرگ آلمان است. شرکت‌های بزرگ جهانی از جمله BMS، زیمنس و مونیخ RE را در خود جای‌ داده است.

دیگر شرکت‌های بزرگ در این شهر عبارتند از: MAN، Linde، و Allianz. با بیش از ۵۳۰۰۰۰ نفر با پیشینه خارجی، حدود ۳۷.۷ درصد از جمعیت مونیخ را افرادی از کشورهای دیگر تشکیل می‌دهند.

چرا در لایپزیگ زندگی کنیم؟

لایپزیگ با نام مستعار «Hypezig» به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت تبدیل شده است. این شهر که خانه هر دو کارخانه خودروسازی BMW و Porsche است، از بسیاری جهات دستخوش تحول عظیمی شده است. بورس انرژی اروپا نیز در این شهرستان کوچک متمرکز است.

لایپزیگ همچنین دارای صحنه هنری و فرهنگی رو به ‌رشدی است. طرفداران موسیقی کلاسیک از تاریخ غنی شهر از نوازندگانی مانند باخ، واگنر و مندلسون قدردانی خواهند کرد.

اشتوتگارت به‌ عنوان وطن جدید شما

این شهر با جمعیت جوان بیش از ۶۰۹۰۰۰ نفر، مملو از مشاغل صنعتی با فناوری پیشرفته است. این کشور دارای بالاترین تراکم سازمان‌های علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی در سراسر آلمان است و به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت تبدیل شده است. هیچ منطقه دیگری به ‌اندازه اشتوتگارت حق ثبت اختراع را ثبت نمی‌کند.

کلن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

کلن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

کلن با ۱,۰۷۵,۹۳۵ نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ کشور و مرکز صنعت رسانه و خلاق است. این شهر خانه بسیاری از ایستگاه‌های تلویزیون ملی آلمان است. اما شرکت‌هایی مانند فورد اروپا و لوفت هانزا را نیز در آنجا خواهید یافت.

کلن که بر روی رودخانه راین واقع شده است مملو از بناهای تاریخی خیره‌ کننده است. طرفداران معماری گوتیک و قرون ‌وسطی دوست دارند از کلیسای جامع کلن و دوازده کلیسای رومانسک دیدن کنند.

هامبورگ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

هامبورگ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

هامبورگ به ‌عنوان دومین شهر بزرگ آلمان و یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت است. این شهر با جمعیتی حدود ۱.۸ میلیون نفر، مقصدی محبوب برای گردشگران از سراسر جهان است. هامبورگ که محل بسیاری از تیم‌های ورزشی حرفه‌ای است، یک شهر بانکی بزرگ است و در میان مهاجرانی که به دنبال شغل در امور مالی هستند، شهر ایده‌آلی است.

هامبورگ علاوه بر صنعت بانکداری خود، سومین بندر بزرگ اروپا را به خود اختصاص داده است که آن را به منبع بسیاری از مشاغل لجستیکی تبدیل کرده است.

برمن

برمن با جمعیتی در حدود ۵۵۷۰۰۰ نفر، شهر کوچکی است که مشاغل مهندسی و کارگری زیادی را ارائه می‌دهد این ویژگی این شهر را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت تبدیل کرده است. کارخانه‌های ایرباس و مرسدس در این شهر قرار دارند و برای کارگران ماهری که به دنبال کار در خارج از کشور هستند ایده‌آل است.

دورتموند یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

دورتموند یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

دورتموند زمانی مرکز آلمان برای صنایع فولاد و زغال ‌سنگ بود. این شهر با جمعیتی حدود ۵۸۶۰۰۰ نفر، تمرکز خود را به صنایع جدیدتر معطوف کرده است.

مهاجران می‌توانند در فناوری زیست ‌پزشکی، فناوری میکروسیستم‌ها و رباتیک شغل پیدا کنند. این شهر یک انتخاب ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال کار در زمینه‌های مهندسی و فناوری هستند. بسیاری از این مشاغل با فناوری پیشرفته در اولین مرکز فناوری آلمان، «Technologiepark Dortmund» هستند.

هانوفر

هانوفر یک مرکز اصلی حمل‌ونقل و یکی دیگر از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت است. اگر شغل شما نیاز به سفر زیاد دارد، این شهر را به مکانی عالی تبدیل می‌کند. هانوفر با جمعیتی بالغ بر ۵۳۲۰۰۰ نفر، محل استقرار شرکت‌های بسیاری از جمله Continental AG و Sennheiser است. در این شهر کوچک، کارخانه حمل‌ونقل خودروهای تجاری فولکس ‌واگن (VWN) را نیز خواهید یافت.

درسدن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

درسدن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

اقتصاد درسدن که در منطقه زاکسن واقع شده است، تحت سلطه صنعت فناوری است و به آن لقب «سیلیکون ساکسونی» داده است. این شهر چهارمین شهر برتر برای رشد آینده توسط موسسه اقتصاد بین‌المللی هامبورگ(HWWI) و بانک خصوصی برنبرگ و یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت است. درسدن سطوح عالی آموزش، نوآوری، بین‌المللی بودن و دسترسی را ارائه می‌دهد.

در آخر

در حالی ‌که ممکن است این ۱۱ شهر بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت باشند، مناطق زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اگر مکان‌های ذکر شده در بالا برای شما ایده‌آل نیستند، این شهرهای قابل‌ توجه دیگر را برای مهاجران در آلمان بررسی کنید از جمله: آخن، نورنبرگ، دارمشتات، بیله فلد، هاگان، هایدلبرگ، کارلسروهه، ارلانگن، هوف، ینا.

با وجود مکان‌های بسیار عالی برای انتخاب، تصمیم‌گیری در مورد بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت دشوار است. آلمان مکان عالی برای زندگی و کار است و اقتصاد قوی آن را به گزینه‌ای جذاب برای مهاجران از سراسر جهان تبدیل کرده است.

با صنایع مختلف از فناوری گرفته تا بانکداری و تولید، گزینه‌های زیادی برای مهاجران در آلمان وجود دارد. شهری را پیدا کنید که بیشترین فرصت‌های شغلی را در صنعت شما داشته باشد یا تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید در یک شهر کوچک زندگی کنید یا یک منطقه بزرگ. بسته به صنعتی که در آن کار می‌کنید و نوع شهری که می‌خواهید در آن زندگی کنید، ده‌ها گزینه عالی برای مهاجران در آلمان وجود دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!