کشور استرالیا به دلایل مختلفی همچون آب‌وهوای مناسب، رفاه زندگی، امنیت و آرامش، اقتصاد بسیار خوب، مکان‌های دیدنی و تاریخی و بسیاری دیگر از دلایل هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می‌کند؛ همچنین کشور استرالیا در زمینه فناوری نوین نیز فعالیت بسیار خوبی دارد که از این رو دولت استرالیا تلاش می‌کند تا استارت آپ‌هایی در زمینه فناوری نوین را در کشور خود ایجاد کند که باعث جذب مهاجر و گردشگر شود. ما قصد داریم در این مقاله ویزای استارت آپ استرالیا را به شما معرفی کنیم.

دولت کشور استرالیا در تلاش است که کشور خود را در زمینه فناوری‌های نوین ارتقا ببخشد؛ به همین دلیل به افرادی که دارای ایده‌های خلاقانه و جدید هستند، ویزای استارت آپ این کشور را می‌دهد. شما اگر دارای ذهنی باهوش و پر از ایده‌های خلاقانه و جدید هستید، می‌توانید یا دریافت ویزای استارت آپ کشور استرالیا به این کشور مهاجرت کنید و بعد از گذشت چند سال، اقامت دائم این کشور را به دست آوردید و شهروند استرالیا محسوب شوید. شما اگر دارای شرایطی که در بخش‌های بعد گفته شده‌ است، باشید؛ می‌توانید به استرالیا مهاجرت کنید.

کشور استرالیا، کشوری انگلیسی‌زبان هستند که به همین دلیل مورد توجه بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت دارند، قرار گرفته است. این کشور به دلیل اقتصاد رو به پیشرفتی که دارد، به افرادی که قصد کار کردن و کمک به پیشرفت اقتصاد استرالیا را دارند، ویزا تعلق می‌گیرد. اگر دارای ذهنی باهوش و پر از ایده‌های خلاقانه و جدید هستید و همچنین تا به حال هیچ کشوری از آن ایده‌ها استفاده‌ای نکرده‌ است، می‌توانید از این راه به کشور استرالیا کمک کنید؛ بنابراین بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام به دریافت ویزای استارت آپ استرالیا کنید.

این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند و از این رو دارای ذهنی پر ای ایده‌های خلاقانه هستند. این افراد می‌توانند به دولت کشور استرالیا ثابت کنند که دارای ایده‌های خلاقانه و فعالیتی کارآفرینانه از نوع نوآوری هستند و از این طریق ویزا را دریافت کنند. دولت استرالیا زمانی به شما این اجازه را می‌دهد که این نوع ویزا را دریافت کنید که ایده‌های جدید و خلاقانه‌ای را برای اقتصاد این کشور پیاده کنید. ما قصد داریم در این مقاله شما را با شرایط، مدارک و مراحل این ویزا آشنا کنیم.

ویزای استارت آپ استرالیا چیست؟

معرفی ویزای استارت آپ استرالیاممکن است برای هر فردی سؤال پیش‌آمده باشد که ویزای استارت آپ کشور استرالیا چیست؟ همان‌طور که در بخش‌ قبل گفته شد، این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، و دارای ذهنی پر از ایده‌های خلاقانه و جدید هستند، می‌توانند با دریافت ویزای استارت آپ استرالیا به این کشور مهاجرت کنند. این ویزا، نوعی ویزای کارآفرینی است که شما با دریافت این ویزا می‌توانید اقامتی موقت و دائم و شغلی مستقل و پر درآمد در کشور استرالیا داشته باشید.

این نوع ویزا برای سرمایه‌گذاران و افرادی که دارای ایده‌های جدیدی هستند که از طریق آن‌ها می‌توانند به اقتصاد کشور استرالیا کمک کنند، صادر می‌شود. شما باید بتوانید تمام ایده‌های خود را به واسطه بیزینس پلن پیاده کنید و ثابت کنید که از طریق ایده‌های شما می‌توان به اقتصاد این کشور کمک بسیار زیادی کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که ایده‌های شما باید کاملاً جدید باشند و قبلاً کشوری از آن‌ها هیچ استفاده‌ای نکرده باشد.

افرادی که از طریق این نوع ویزا به استرالیا مهاجرت می‌کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که اقامت این نوع ویزا پنج‌ساله است و می‌توانید برای خودتان و خانواد‌ه‌تان این ویزا را صادر کنید و همچنین شما اگر دارای تمام شرایطی که در بخش‌ بعد گفته شد است باشید، می‌توانید اقامت پنج‌ساله خود را به اقامت دائم تغییر دهید و شهروند استرالیا محسوب شوید. همچنین این ویزا دیگر ویژگی خوبی که دارد، این است که اعضای خانواده شما در مدت زمانی که در استرالیا اقامت دارید، اجازه تحصیل و کار را نیز دارند.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ استرالیا

شرایط دریافت ویزای استارت آپ استرالیاافرادی که قصد دریافت ویزای استارت آپ کشور استرالیا را دارند، بهتر است بدانند که به دلایل مختلفی که در کشور ایران وجود دارد، ممکن است درخواست و دریافت این نوع ویزا کمی سخت و دشوار باشد؛ به همین دلیل ما قصد داریم شما را با تمام شرایط، مدارک و مراحل دریافت ویزای استارت آپ کشور استرالیا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد درخواست این نوع ویزا را داشتید، بتوانید به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به درخواست ویزای استارت آپ کنید. در بخش زیر به برخی از شرایط لازم برای ویزای استارت آپ اشاره شده است.

 1. اولین شرایطی که باید شما آن را برای مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ استرالیا داشته باشید، این است که حتماً قبل از اینکه برای ویزا درخواست دهید، باید تأیید و نامزدی یکی از نهاد‌های رسمی استرالیا را به همراه داشته باشید؛ البته در برخی از موافق ممکن است نیاز به دعوت‌نامه‌ نیز داشته باشید. این شرط‌ها یکی از مهم‌ترین شرایطی هستند که شما باید آن‌ها را حتماً انجام دهید.
 2. دومین شرایطی که باید دارای آن باشید به این گونه است که سن شما باید حتماً کمتر از ۵۵ سال باشد و اگر سنتان بیشتر از ۵۵ سال باشد، ممکن است با درخواست ویزای استارت آپی شما موافقت نشود.
 3. سومین شرایطی که برای مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ نیاز دارید، این است که بتوانید بیزینس پلن مناسبی را برای طرح استارت آپی که در نظر دارید، ارائه دهید. زمانی با درخواست ویزای استارت آپی شما موافقت می‌شود که بیزینس پلن قوی و حرفه‌ای که مورد تأیید دولت استرالیا باشد، را برای طرح استارت آپی خود در نظر گرفته باشد.
 4. چهارمین شرایطی که باید دارای آن باشید به این گونه است که شما باید دارای شرایط روحی و جسمی مناسب و سالمی باشید.
 5. پنجمین شرایطی که نیاز دارید، این است که در مدت زمانی که در کشور خود بوده‌اید، دارای هیچ سابقه کیفری نباشید.
 6. ششمین شرایطی که برای ویزای استارت آپ استرالیا نیاز دارید، به این گونه است که در ویزای شما نباید سابقه ریجکتی ثبت شده باشد. اگر سابقه ریجکتی ویزای دارید، ممکن است با ویزای استارت آپ شما موافقت نشود و درخواستتان برای این نوع ویزا را رد کنند، اما در غیر این صورت با درخواست شما موافقت می‌شود.
 7. هفتمین شرایطی که باید داشته باشید، این است که به زبان انگلیسی مسلط و دارای آیلتس ۶ باشید.
 8. هشتمین شرط این است که دارای تمکن مالی باشید. شما زمانی که با ویزای استارت آپ به استرالیا مهاجرت می‌کنید، باید حتماً بیزینسی پلن در این کشور راه‌اندازی کنید؛ بنابراین، نیاز به تمکن مالی دارید، بودجه مورد نیاز شما چیزی حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار استرالیا است.
 9. نهمین شرایطی که باید آن را حتماً انجام دهید، این است که فعالیت‌های تجاری مجاز در کشور استرالیا انجام دهید؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت فعالیت‌های کارآفرینی با استفاده از ایده‌های نوآورانه که باعث تجاری‌سازی یک محصول یا خدماتی شود. همچنین می‌توانید شرکت یا کسب‌وکاری مجاز را راه‌اندازی کنید.

ما در این بخش تمام شرایطی که برای مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ را نیاز داشتید، به شما معرفی کردیم. آیا دارای شرایط خواسته شده هستید؟ اگر تمام شرایط لازم را دارید، بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام به درخواست ویزای استارت آپ کشور استرالیا کنید. لازم به ذکر است که اعتبار ویزای استارت آپ این کشور پنج‌ساله است، اما اگر دارای شرایط خواسته شده هستید، می‌توانید برای اقامت دائم و شهروندی کشور استرالیا اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزای استارت آپ استرالیا

مدارک لازم برای ویزای استارت آپ استرالیادر بخش قبل تمام شرایطی که برای ویزای استارت آپ کشور استرالیا نیاز دارید، گفته شد. اگر دارای تمام شرایط هستید بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام به درخواست این نوع ویزا کنید؛ البته بهتر است بگوییم که بعد از داشتن تمام شرایط نوبت به مدارک لازم برای ویزای استارت آپ می‌رسد. ما قصد داریم در این بخش تمام مدارکی که برای درخواست ویزای استارت آپ استرالیا نیاز دارید را به شما معرفی کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای استارت آپ را داشتید، بتوانید به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن تمام مدارک لازم را آماده کنید.

 • تمام مدارک هویتی خودتان را آماده کنید.
 • مدارکی مبنی بر اسناد مربوط به طرح تجاری و بیزینس پلن را به همراه داشته باشید.
 • شما باید مدارکی که نشان دهد در مدت زمانی که در کشور خود حضور داشته‌اید، دارای سابقه کاری هستید.
 • شما باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و مدارکی مبنی بر زبان با امتیاز مورد تأیید کشور استرالیا را به همراه داشته باشید.
 • اگر ازدواج کرده‌اید و قصد دارید که با همسر خود به استرالیا مهاجرت کنید، باید تمام مدارک هویتی همسرتان و همچنین سند ازدواج را آماده کنید.
 • همچنین شما باید تمام مدارم هویتی فرزندانتان را تهیه کنید.
 • شما باید گواهی سلامت خود را از پزشک دریافت کنید و به همراه داشته باشید.
 • مدارکی که نشان دهد در مدت زمانی که در کشور خود حضور داشته‌اید، هیچ سابقه کیفری نداشته‌اید.
 • شما باید دارای تمکن مالی مناسبی باشید و از این رو باید برگه تأیید بانک بابت اثبات تمکن مالی مورد نیاز را به همراه داشته باشید.
 • تمام هزینه‌های دولتی که برای ویزا پرداخت کرده‌اید را تهیه کنید.
 • مدارکی مبنی بر تأییدیه نهادهای ایالتی مورد تأیید دولت استرالیا را آماده کنید.
 • شما برای مهاجرت باید دارای بیمه درمانی باشید، از این رو باید مدارکی مبنی بر بیمه درمانی را به همراه داشته باشید.

در این بخش ما سعی کردیم تمام مدارکی که برای ویزای استارت آپ کشور استرالیا نیاز دارید را به شما معرفی کنیم. اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای استارت آپ را دارید، بهتر است هر چه سریع‌تر تمام مدارک خواسته شده را تهیه کنید و درخواستتان را برای این نوع ویزا ارسال کنید. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که اگر در تهیه مدارک اشتباه کنید، ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود و درخواستتان را ریجکت کنند؛ بنابراین، بهتر است در آماده‌کردن تمام مدارک دقت کافی را داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

مراحل دریافت ویزای استارت آپ استرالیا

مراحل دریافت ویزای استارت آپ استرالیادر بخش‌های قبل تمام شرایط و مدارک خواسته شده از طرف سفارت استرالیا گفته شد. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و قصد دارید که از طریق ویزای استارت آپ اقدام کنید، بهتر است تمام مطالب گفته شده در بخش‌های قبل را مطالعه کنید. بعد از شرایط و مدارک نوبت به مراحل دریافت ویزای استارت آپ استرالیا می‌شود و ما قصد داریم در این بخش شما را با مراحل دریافت این نوع ویزا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ را داشتید، بتوانید به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن مراحل دریافت را انجام دهید.

 1. در اولین مرحله باید درخواست ویزای استارت آپ خود را در سیستم SkillSelect ارسال کنید.
 2. در مرحله دوم شما باید تأییدیه‌ای از کشور استرالیا که قصد راه‌اندازی نهاد استارت آپی خود را دارید، دریافت کنید.
 3. در مرحله سوم زمانی که با طرح استارت آپی شما موافقت و انتخاب شد، یک دعوت‌نامه برای درخواست ITA برای شما صادر خواهد شد.
 4. در مرحله چهارم شما باید برای دریافت بودجه از سازمان‌های واجد شرایط، قراردادی را دریافت و تعیین کنید.
 5. در مرحله پنجم و آخر با ویزای استارت آپی شما برای شروع فعالیت کارآفرینی خود در کشور استرالیا موافقت، تأیید و صادر می‌شود.

مزایای ویزای استارت آپ استرالیا

مزایای ویزای استارت آپ استرالیاکسانی که قصد درخواست ویزای استارت آپ استرالیا را دارند، بهتر است بدانند که این نوع ویزا مزایای زیاد و بسیار خوبی دارد؛ به همین دلیل ما قصد داریم در این بخش تعدادی از مزایای این نوع ویزا را به شما معرفی کنیم تا اگر برای درخواست ویزای استارت آپ شک و تردید دارید، با خواندن این مزایا شک خود را از بین ببرید و با اطمینان کامل اقدام به دریافت ویزای استارت آپ این کشور کنید. در ادامه به برخی از مزایای ویزای استارت آپ کشور استرالیا اشاره شده است.

 • انجام فعالیت‌های کارآفرینی در استرالیا
 • اجازه اقامت پنج‌ساله در استرالیا
 • در مدت زمانی که در این کشور اقامت دارید، می‌توانید اعضای خانواده‌تان را به همراه خود ببرید.
 • شما می‌توانید بعد از گذشت پنج سال اقامت در این کشور، اگر دارای شرایط خواسته شده بودید، اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید و ویزای تجاری دائمی را دریافت کنید.

سخن نهایی

همان‌طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، کشور استرالیا به دلیل اقتصاد بسیار خوبی که دارد، توانسته است در زمینه فناوری نوین فعالیت چشمگیری داشته باشد؛ به همین دلیل جزو یکی از بهترین‌ کشورها در زمینه استارت آپی محسوب می‌شود. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با ویزای استارت آپ استرالیا و تمام شرایط، مدارک و مراحل دریافت این نوع ویزا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای استارت آپ را داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به درخواست و دریافت ویزای استارت آپ کنید.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۵/۵ - (۱ امتیاز)