کشور استرالیا جزو یکی از مهاجرپذیرترین کشور‌ها بعد از کشور آمریکا و کانادا است. این کشور به دلیل اقتصاد خوب و پیشرفته‌ای که دارد، باعث شده تا کسانی که قصد مهاجرت به کشور‌های خارجی را دارند، کشور استرالیا را مقصد نهایی خود برای مهاجرت انتخاب کنند. مهاجرت به استرالیا یکی از بهترین تجربه‌هایی است که هر فردی می‌تواند آن را امتحان کند، این کشور به دلیل اقتصاد، آب و هوای مناسب، مکان‌های دیدنی و تاریخی، رفاه زندگی، شرایط خوب تحصیلی و کاری جزو یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است.

همان‌طور که در بخش قبل گفته شد، کشور استرالیا جزو یکی از مهاجرپذیرترین کشورها به حساب می‌آید و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می‌توانند از روش‌های مختلف مهاجرتی اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بهتر است بدانند که کشور استرالیا به دلایلی که در بخش قبل گفته شد، به یکی از بهترین‌ کشورها برای مهاجرت تبدیل شده است؛ همچنین این کشور به دلیل شرایط شغلی و رفاه زندگی بسیار خوبی که دارد، گزینه مناسبی برای مهاجرت است.

کشور استرالیا در بین دیگر کشورها در رتبه ششمین کشور پهناور جهان قرار دارد و در کوچک‌ترین قاره جهان یعنی اقیانوسیه واقع شده است. این کشور دارای شهر‌های بسیار خوبی برای زندگی و دیگر کارها است؛ اما شهر‌های سیدنی، ملبورن، بریزین، پرث، آدلاید و کانبرا جزو بهترین و بزرگ‌ترین شهر‌های این کشور هستند که برای زندگی، سرمایه گذاری، تحصیل و کار می‌توانید این شهر‌ها را انتخاب کنید. ما قصد داریم در این مقاله شما را با مهاجرت به استرالیا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور را داشتید، با تمام شرایط آن آشنا باشید.

مهاجرت به استرالیا چیست؟

مهاجرت به استرالیا چیست؟همان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد، کشور استرالیا جزو یکی از بهترین و مهاجرپذیرترین کشورها محسوب می‌شود؛ به همین منظور دولت استرالیا کشور خود را برای مهاجرانی که از دیگر کشور‌ها وارد این استرالیا می‌شوند، آماده کرده است. به عبارت دیگر می‌توان گفت که کشور استرالیا برای زندگی بسیار مناسب است؛ زیرا این کشور از نظر اقتصاد، رفاه زندگی، امنیت، آرامش، حقوق بشر، پیشرفت و همچنین تفریح و سرگرمی جزو بهترین مقاصد برای مهاجرت است. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام به دریافت ویزا کنید.

در کشور ایران به دلایل مختلفی که وجود دارد، دریافت ویزا برای مهاجرت ممکن است سخت و دشوار باشد، به همین منظور ما قصد داریم شما را با تمام شرایط، مدارک و مراحل دریافت ویزای استرالیا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور را داشتید، بتوانید با مطالعه این مطالب به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به درخواست ویزای کشور استرالیا کنید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که روش‌های مهاجرتی بسیار مختلفی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، کار و بسیاری دیگر از روش‌ها وجود دارد که شرایط و مدارک هر کدام ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل بهتر است تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا با تمام روش‌های مهاجرتی، مدارک و شرایطی که نیاز دارند، آشنا شوید. شما می‌توانید نسبت به شرایط و هدفی که از مهاجرت به استرالیا دارید، هر یک از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کنید؛ بنابراین، بهتر است تمام مطالب را بخوانید و با تمام رو‌ش های مهاجرتی آشنا شوید.

روش‌های مهاجرت به استرالیا

روش‌های مهاجرت به استرالیاهمان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد، برای مهاجرت به کشور استرالیا روش‌های مختلفی وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد می‌توانند با توجه به شرایط فعلی خودشان و هدفی که از مهاجرت به این کشور دارند، هر یک از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کنند. ما قصد داریم در این بخش روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن‌ها به استرالیا مهاجرت کنید را به شما معرفی کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور را داشتید، بتوانید به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزای استرالیا کنید. در ادامه به برخی از روش‌ها اشاره شده.

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق خانواده

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیلروش‌های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که یکی از این روش‌ها مهاجرت از طریق تحصیل است. کشور استرالیا به دلیل پیشرفت چشمگیری که در سال‌های اخیر داشته، توانسته است مهاجرت از طریق تحصیل را برای مهاجران فراهم کند. همین باعث شده که این کشور از طریق این راه مهاجران بسیار زیادی را جذب کند و پیشرفت بسیار زیادی داشته باشد. کشور استرالیا به دلیل داشتن دانشگاه‌های بسیار خوب در تراز جهانی و همچنین بهترین استادان مورد توجه دانشجویانی که قصد مهاجرت دارند، قرار گرفته است.

افرادی که از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند، بهتر است بدانند که این کشور به شما این اجازه را می‌دهد تا تحصیلی باکیفیت داشته باشید و بتوانید بعد از اتمام تحصیل فرصت شغلی بسیار مناسبی برای خود ایجاد کنید؛ همچنین شما می‌توانید بعد از اتمام تحصیل اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید و در کشور استرالیا اقامتی دائم داشته باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

یکی دیگر از روش‌های مهاجرتی که از طریق آن می‌توان به کشور استرالیا مهاجرت کرد، کار است. مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از آسان‌ترین روش‌ها به حساب می‌آید. اما به این نکته توجه داشته باشید که هر روشی سختی‌های خود را دارد. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق کار را دارند، بهتر است بدانند که دولت این کشور فرصتی را برای این افراد فراهم کرده تا بتوانند از این طریق کار به استرالیا مهاجرت کنند و به اقتصاد این کشور نیز کمک کنند.

در این موقع افرادی که دارای مهارتی خاص باشند و همچنین تمام مدارک لازم، تجربه کاری و به زبان انگلیسی مسلط باشند، در اولویت قرار می‌گیرند. دولت استرالیا به کسانی که شغل و حرفه‌ای خاص بلد باشند، ویزای این کشور را می‌دهد. این افراد می‌توانند از این طریق به استرالیا مهاجرت کنند. شما زمانی که اقدام به دریافت این نوع ویزا می‌کنید، به کارفرمای استرالیایی این اجازه داده می‌شود تا شما را با کمک‌های مالی حمایت کند و راه‌های ورود به این کشور را برای شما فراهم کند.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذارییکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن به کشور استرالیا مهاجرت کنید، سرمایه گذاری در این کشور است. به دلیل اقتصاد بسیار خوب و رو به پیشرفتی که کشور استرالیا دارد، سرمایه گذاری در این کشور گزینه بسیار مناسبی است. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بهتر است بدانند که از طریق سرمایه گذاری در این کشور می‌توانند به استرالیا مهاجرت کنند و اقامت دائم را دریافت کنند. شما به دلیل اینکه با این کار باعث پیشرفت اقتصاد کشور استرالیا می‌شوید، دولت این کشور با درخواست ویزای شما موافقت خواهد کرد.

سرمایه گذاری در استرالیا شامل خرید سهام، خرید ملک و خانه، ثبت شرکت، کارآفرینی و اوراق‌قرضه دولتی می‌شود که شما اگر دارای پول و سرمایه خوبی هستید، می‌توانید در استرالیا سرمایه گذاری خود را انجام دهید. این کار باعث پیشرفت اقتصاد کشور استرالیا نیز می‌شود. شما می‌توانید با ارائه مدارکی مانند سابقه کاری و تجاری و یا مهارت‌های کارآفرینی دولت استرالیا راضی کنید تا با ویزای شما موافقت کنند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

نوعی دیگر از روش‌های مهاجرت به استرالیا که افراد می‌توانند از این طریق مهاجرت کنند، ازدواج است. ممکن است برای هر شخصی سؤال پیش آمده باشد که چگونه؟ بهتر است بگوییم که شما می‌توانید از طریق همسر خودتان که مقیم استرالیا است اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت کنید. به عبارت دیگر می‌توان گفت زمانی که همسر شما استرالیایی باشد و شما به طور رسمی ازدواج کرده باشد، می‌توانید از این راه اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید.

زمانی می‌توانید از این راه به استرالیا مهاجرت کنید که همسرتان بتواند به دولت کشور خود ثابت کند که از پس تمام هزینه‌های شما بر می‌آید و می‌تواند که برای شما زندگی خوبی فراهم کند. بعد از آن شما اگر دارای شرایط خواسته شده از طرف دولت استرالیا بودید، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. با دریافت این نوع ویزا شما ابتدا اقامت موقت این کشور را دریافت می‌کنید و بعد از گذشت چند سال می‌توانید اقدام به اقامت دائم در کشور استرالیا کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده

افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی اقدام به دریافت ویزا و مهاجرت کنند. یکی دیگر از این روش‌ها مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده است. شما زمانی که اعضای خانوادتان در کشور استرالیا زندگی می‌کنند، می‌توانید از طریق آن‌ها به این کشور مهاجرت کنید. برای اینکه روند درخواست و دریافت شما آسان‌تر و سریع‌تر پیش برده شود، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که برای شما دعوت‌نامه‌ای ارسال کنند. زمانی که دارای دعوت نامه باشید ویزای شما سریع‌تر تأیید و صادر خواهد شد.

شرایط لازم برای مهاجرت

شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیادر بخش‌های قبل تمام روش‌های مهاجرتی که از طریق آن‌ها می‌توانید به استرالیا مهاجرت کنید گفته شد. شما می‌توانید نسبت به شرایط و هدفی که از مهاجرت به این کشور دارید، اقدام به دریافت ویزا کنید. در این بخش ما قصد داریم تمام شرایطی که برای مهاجرت به استرالیا نیاز دارید را به شما معرفی کنیم تا اگر دارای شرایط خواسته شده هستید و قصد مهاجرت دارید، هر چه سریع‌تر اقدام به درخواست و دریافت ویزای استرالیا کنید. در قسمت زیر به برخی از شرایط لازم اشاره شده است.

 • برای مهاجرت شما باید دارای وضعیت سلامتی مناسبی باشید.
 • شما باید تمام تست‌های مدیکال استرالیا را به طور کامل و دقیق انجام دهید.
 • اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارید، باید مدارکی مبنی بر اینکه در مدت زمانی که در کشور خود حضور داشته‌اید، دارای سابقه‌های کیفری نیستید.
 • شما برای مهاجرت به این کشور از طریق روش‌های مهاجرتی باید دارای مدرک زبان باشید و به زبان انگلیسی مسلط باشید.
 • تمام مدارک خواسته شده از طریق سفارت استرالیا را باید به تهیه کنید.
 • تمام هزینه‌های صدور ویزا را به طور کامل پرداخت کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به استرالیا

در بخش قبل تمام شرایطی که برای مهاجرت به استرالیا نیاز دارید گفته شد. آیا دارای شرایط لازم هستید؟ اگر تمام شرایط خواسته شده را دارید، بهتر است تمام مدارم لازم برای درخواست ویزا را تهیه کنید و درخواست ویزای خود را ارسال کنید. ما قصد داریم در این بخش ما را با تمام مدارک خواسته شده از طریق سفارت استرالیا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور زیبا را داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب تمام مدارک لازم را تهیه کنید و بعد درخواست ویزای خود را ارائه دهید. در قسمت زیر به برخی از مدارک لازم اشاره شده است.

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه ویزا
 • عکس بیومتریک
 • شناسنامه و کارت ملی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدارک خانوادگی مانند سند ازدواج تعداد فرزندان
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • فرم‌های گیرنده مجاز
 • مکان محل اقامت
 • نامه از طرف کارفرما (در صورت لزوم)
 • دعوت نامه (در صورت لزوم)
 • برنامه و هدف سفر

مراحل دریافت ویزا

مراحل دریافت ویزا برای مهاجرت به استرالیادر بخش قبل تمام شرایط و مدارک خواسته شده از طرف سفارت را به شما معرفی کردیم. در این مرحله شما باید تمام مراحل دریافت ویزا برای مهاجرت به این کشور را انجام دهید. ابتدا باید تمام مدارک خواسته شده را تهیه کنید و بعد مراحل درخواست را انجام دهید. ما در این بخش شما را با تمام مراحل درخواست ویزا آشنا می‌کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست خود را برای ویزا ارسال کنید.

 1. در اولین مرحله باید به شرکت VFS Global مراجعه کنید.
 2. در مرحله دوم تمام مدارکی که از قبل باید آن‌ها را آماده کرده ‌باشید را به افسر سفارت تحویل دهید و انگشت نگاری کنید.
 3. در مرحله سوم فرم درخواست ویزا را به طور کامل و دقیق تکمیل و امضا کنید.
 4. در مرحله چهارم تمام هزینه‌های پرداختی برای ویزای استرالیا را بپردازید.
 5. در مرحله پنجم و آخر منتظر تأیید و صدور ویزا بمانید.

سخن نهایی

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد، کشور استرالیا به دلیل اقتصاد، رفاه زندگی، امنیت و آرامش، آب و هوای مناسب، فرصت شغلی خوب، امکان تحصیل و مکان‌های دیدنی و تاریخی جزو یکی از مهاجرپذیرترین کشورها محسوب می‌شود. در بخش‌های قبل تمام روش‌های مختلفی که از طریق آن‌ها می‌توانید مهاجرت به اسپانیا را تجربه کنید گفته شد. شما می‌توانید نسبت به شرایط و هدفی که از مهاجرت دارید، هر یک از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کنید. اگر دارای شرایط و مدارک لازم بودید، هر چه سریع‌تر اقدام به درخواست ویزا کنید.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۵/۵ - (۱ امتیاز)