کشور کانادا را اغلب «بهشت مهاجران» می‌نامند. هر ساله این کشور با افزایش سالانه مهاجران، جهان را شگفت‌زده می‌کند. طبیعت خوشایند آن، رشد اقتصادی فزاینده و فرآیندهای مهاجرت آسان، تصمیم‌گیری برای مهاجرت به کانادا را برای مردم تقریبا ایده‌آل کرده است. در ادامه به بررسی تمام شرایط و ضوابط موجود در فرایند مهاجرت به کانادا می‌پردازیم، با ما همراه باشید. همچنین مقاله ای درباره جاذبه های گردشگری کانادا تهیه کردیم که می توانید با کلیک بر روی آن به مطالعه بپردازید.

مزایای مهاجرت به کانادا


حق زندگی و کار در کانادا

کانادا به ‌عنوان دومین کشور برتر دنیا برای زندگی و کار رتبه‌بندی شده است. این کشور یکی از مقاصد برتر برای پایداری کلی، نفوذ فرهنگی، نفوذ اقتصادی، کارآفرینی و در درجه اول برای کیفیت زندگی است.

امکان تمدید ویزا بعد از ۵ سال

در فرآیند مهاجرت به کانادا، اکثر کارت‌های وضعیت اقامت دائم کانادا به مدت ۵ سال معتبر هستند، اگرچه برخی از آن‌ها فقط ۱ سال اعتبار دارند. علاوه بر این، هیچ محدودیتی برای این که چند بار می‌توانید وضعیت ویزای خود را تمدید کنید، وجود ندارد.

امکان همراهی با خانواده

بعد از مهاجرت به کانادا، اعضای خانواده شما همچنین می‌توانند در صورت اقامت دائم در کانادا زندگی، تحصیل و کار کنند. با این‌ حال، اگر بالای ۱۸ سال دارید، مجاز به حمایت از ساکنان خاصی هستید.

آموزش رایگان برای کودکان

دولت کانادا تحصیل رایگان تا کلاس ۱۲ را برای همه کودکان (تا سن ۱۸ سال) مقیم دائم تضمین می‌کند. تحصیلات کانادا دارای ۳ سطح آموزش ابتدایی، متوسطه و عالی است. علاوه بر این، در مورد تحصیلات دانشگاهی، هزینه‌های تحصیل برای ساکنان دائم به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. این امر یکی از مزایای مهم مهاجرت به کانادا است.

مراقبت ‌های بهداشتی همگانی

مهاجرت به کانادا مراقبت‌های بهداشتی جهانی را ارائه می‌دهد که توسط دولت و مقامات کانادا ارائه می‌شود. برای هر دارنده ویزای اقامت دائم کانادا در این کشور، مراقبت‌های پزشکی رایگان است و تمام داروهای تجویزی که از طریق مالیات پرداخت می‌شوند را نیز پوشش می‌دهد.

مزایای اجتماعی

اگر مهاجران در کانادا ۴۰ امتیاز اعتبار کسب کرده باشند، می‌توانند از مزایای تامین اجتماعی زیادی برخوردار شوند. این معادل ۱۰ سال کار است. ساکنان کانادا می‌توانند مشاغل پردرآمد مناسب و تخفیف‌های مالیاتی داشته باشند که به آن‌ها کمک می‌کند از زندگی باکیفیت برخوردار شوند. سایر مزایای اجتماعی شامل پرداخت‌های بازنشستگی، مزایای از کار افتادگی و مزایای بازماندگان برای کارگران متوفی است.

بعد از مهاجرت به کانادا و پس از دریافت اقامت دائم در کانادا، می‌توانید ۵ سال در آن جا زندگی کنید. اگر از این پنج‌ سال به مدت ۱۰۹۵ روز (۳ سال) در این کشور زندگی کرده باشید، واجد شرایط شهروندی کانادا می‌شوید. با این‌ حال، تنها ۵ سال قبل از تاریخ ثبت درخواست شهروندی معتبر در نظر گرفته می‌شود.

آزادی برای راه‌ اندازی کسب‌ و کار

ساکنان دائمی کانادا به ‌عنوان مهاجران زمینی نیز شناخته می‌شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند به طور قانونی شرکت خود را پس از مهاجرت به کانادا راه‌اندازی کنند. تحت مزایای Canada PR، شما می‌توانید بدون داشتن شهروندی کانادا، در یک امتیاز سرمایه‌گذاری کنید یا یک تجارت جدید را با مالکیت انحصاری، شراکت یا شرکت راه‌اندازی کنید.

ویزای کانادا چیست؟

ویزای کانادا مهری بر روی پاسپورت شما است که به شما اجازه مهاجرت به کانادا را می‌دهد. این یک مجوز برای شما است که به این کشور سفر کنید و از نظر قانونی بتوانید به طور موقت یا دائم اقامت کنید.

دریافت ویزای کانادا به این معنی است که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور شما تصمیم گرفته است که شما واجد شرایط هستید و شرایط لازم برای ورود را دارید. با این ‌حال، هنگامی که در مرز و گمرک کانادا هستید، این به افسران مرز بستگی دارد که ارزیابی کنند آیا شما برای ورود مناسب هستید یا خیر.

چه کسانی به ویزای کانادا نیاز دارند؟

افرادی از کشورهایی که معافیت ویزا یا موافقت‌نامه مجوز سفر الکترونیکی با کانادا ندارند، برای مهاجرت به کانادا به ویزا نیاز دارند. به طور خاص، افرادی از حدود ۱۴۸ کشور برای بازدید، کار یا مهاجرت به کانادا نیاز به ویزا دارند.

اگر شما یکی از این متقاضیان هستید و به ویزای کانادا نیاز دارید، باید برای ویزای کانادا اقدام کنید. بسته به نوع ویزا که می‌خواهید، روشی برای درخواست خواهید داشت.

انواع ویزای کانادا

در فرآیند مهاجرت به کانادا و قبل از درخواست برای ویزای کانادا، ابتدا باید بدانید که برای چه ویزایی می‌خواهید اقدام کنید. انواع ویزای کانادا به شرح زیر است:

 • ویزاهای توریستی
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای کار
 • ویزاهای اقامت دائم
 • ویزاهای مهاجرت تجاری
 • برنامه اکسپرس اینتری

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا به فرد این امکان را می‌دهد که برای مدت ‌زمان خاصی که توسط کنسولگری کانادا یا افسران خدمات مرزی تعیین می‌شود، در کانادا بماند. این زمان معمولا تا ۶ ماه است. اما ویزای موقت می‌تواند یکبار ورود یا چندبار ورود باشد.

ویزای یکبار ورود به فرد این امکان را می‌دهد که فقط یکبار وارد کانادا شود، ۶ ماه بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای چندبار ورود به فرد این امکان را می‌دهد که چندین بار وارد کانادا شود تا زمانی که ویزای وی منقضی شود و بطور موقت اقامت کند.

۱) ویزای توریستی کانادا

ویزای ویزیتور یا ویزای توریستی به دارنده این امکان را می‌دهد تا برای اهداف گردشگری مهاجرت به کانادا را انتخاب کند.

۲) سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا به والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی یا مقیم دائم کانادا اجازه می‌دهد تا برای اقامت طولانی‌ مدت از فرزندان یا نوه‌های خود دیدن کنند.

۳) ویزای دیپلماتیک و رسمی

ویزای دیپلماتیک و رسمی به مقامات و دیپلمات‌های کشورهای خارجی اجازه مهاجرت به کانادا برای انجام وظایف و اهداف رسمی را می‌دهد.

۴) ویزای تجاری کانادا

ویزای تجاری به افرادی داده می‌شود که با اهداف تجاری به‌ عنوان فردی یا گروهی مهاجرت به کانادا را انتخاب می‌کنند.

۵) ویزا برای زایمان در کانادا

این ویزا به افرادی داده می‌شود که تمام شرایط اقامت موقت در کانادا را دارند و باردار هستند و می‌خواهند در این کشور زایمان کنند. زایمان در کانادا باعث می‌شود نوزاد شهروند کانادا شود.

۶) ویزای اهدای عضو در نظر گرفته شده

این ویزا به شخصی داده می‌شود که با هدف اهدای عضو به یک شهروند یا مقیم کانادا به کانادا سفر می‌کند.

۷) ویزای تحصیلی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا به افرادی داده می‌شود که برای تکمیل تحصیلات خود از دانشگاه‌های کانادا پذیرش داشته باشند. اگر برای تحصیل کمتر از ۶ ماه به کانادا می‌روید، فقط می‌توانید ویزای TRV دریافت کنید، اما برای بیش از ۶ ماه تحصیل، به ویزای دانشجویی نیاز دارید.

۸) ویزای کار موقت کانادا

ویزای کار موقت کانادا به افرادی داده می‌شود که پیشنهاد شغلی در کانادا داشته باشند و تا ۶ ماه کار کنند. برای دریافت این ویزا، فرد باید یک نامه پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما ارائه کند و واجد شرایط دریافت ویزای موقت باشد.

ویزای دائمی کانادا

ویزای دائمی کانادا ویزاهایی هستند که به فرد برای مهاجرت به کانادا اجازه اقامت دائم در این کشور را می‌دهند. این ویزاها به ‌عنوان ویزای مهاجرت به کانادا شناخته می‌شوند و می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند، از جمله:

۱) ویزای سرمایه ‌گذاری مهاجران

برنامه سرمایه‌گذاری مهاجران برای افرادی است که در اقتصاد کانادا سرمایه‌گذاری می‌کنند و دارایی خالص حداقل ۸۰۰۰۰۰ دلار کانادا را دارند. آن‌ها برای مهاجرت به کانادا باید حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار کانادا سرمایه‌گذاری کنند و دولت این سرمایه‌گذاری را طی ۵ سال بدون هیچ سودی به آن‌ها برمی گرداند.

۲) برنامه ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ کانادا برای افرادی است که به‌ صورت انفرادی در کمک به اقتصاد شرکت می‌کنند. آن‌ها باید حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا دارایی خالص داشته باشند و باید متعهد شوند که حداقل یک‌سوم از یک تجارت کانادایی را در اختیار داشته و مدیریت می‌کنند و همچنین ظرف ۳ سال پس از حضور در این کشور، شغل ایجاد و حفظ کنند.

۳) ویزای خوداشتغالی

ویزای خوداشتغالی برای افرادی است که در تجارت، ورزش، فرهنگ یا کشاورزی مهارت دارند و می‌توانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. این افراد باید نحوه تامین مالی کسب‌وکار و همچنین مهارت‌های خود را در آن زمینه‌های خاص نشان دهند.

۴) ویزای حمایت از خانواده

ویزای اسپانسرشیپ خانواده به همسران و فرزندان تحت تکفل شهروندان یا مقیم دائم کانادا اجازه می‌دهد تا به طور دائم مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند.

۵) ویزای اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس اینتری کانادا یک برنامه مهاجرت الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است. این ویزا اجازه می‌دهد تا افراد از سراسر جهان بر اساس مهارت‌های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

درخواست ویزای کانادا

روند درخواست ویزا برای مهاجرت به کانادا بیشتر به نوع ویزای موردنیاز برای درخواست بستگی دارد. شما برای درخواست ویزای کانادا، باید این مراحل ساده را طی کنید:

 • دریابید که آیا واجد شرایط ویزای کانادا هستید یا خیر.
 • حساب آنلاین خود را ایجاد کنید.
 • فایل سند را کامپایل کنید.
 • هزینه‌ها را پرداخت کنید.
 • منتظر رسیدگی به ویزای کانادا باشید.
 • گذرنامه و هزینه‌های پردازش خود را ارسال کنید.

مدت ‌زمان دریافت ویزا برای مهاجرت به کانادا

زمان پردازش ویزای کانادا برای هر مورد خاص متفاوت است. ممکن است بین ۲ تا ۴ هفته یا حتی بیشتر طول بکشد. ویزای کانادا شما تنها پس از دریافت کامل درخواست شما توسط مقامات کانادا شروع می‌شود. اگر آن‌ها به شما برای دریافت اسناد اضافی نیاز داشته باشند، زمان پردازش به تاخیر می‌افتد.

کلام آخـــر

کانادا اولین کشوری بود که قانون چند فرهنگی را تصویب کرد. به این معنی که مردم از هر نژاد، فرهنگ، مذهب و گرایش جنسی می‌توانند مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند. کانادا یکی از بهترین برنامه‌های تعادل بین کار و زندگی را در محل کار ارائه می‌دهد و بله مزایای اجتماعی، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و کیفیت بالای زندگی که با وضعیت اقامت دائم کانادا همراه است، همیشه لذت‌بخش می‌باشد.

اگر به سفر و کاوش در مکان‌های جدید علاقه دارید، کانادا با چشم‌انداز، غذا و فرهنگ خود شما را شگفت‌زده خواهد کرد. بد نیست بگوییم که وقتی نوبت به انتخاب کشوری می‌رسد که مهاجرت به آن بهترین گزینه است، کانادا یکی از این کشورهای ایده‌آل است.

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید

درباره مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)