کسانی که علاقه‌مند به اخذ اقامت قانونی کشور مالتا هستند، در ابتدا باید روشی که می‌خواهند به‌وسیله آن اقامت مالتا را دریافت کنند، انتخاب نمایند. یکی از این راه‌ها ثبت شرکت در مالتا است. اگر شما هم هنوز چیز زیادی درمورد ثبت شرکت در مالتا نمی‌دانید، بهتر است این مقاله را مطالعه کنید تا با مزایای ثبت شرکت در مالتا آشنا شوید و بدانید برای این کار نیاز به ارائه چه مدرک‌هایی دارید.

روش‌های دریافت اقامت مالتا

روش‌های دریافت اقامت مالتا

ثبت شرکت در مالتا یکی از روش‌های رایج دریافت اقامت این کشور است. مالتا کشور بزرگی نیست و در جنوب قاره اروپا قرار دارد و همه ساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند. در این میان خیلی از افراد از طریق ویزای کاری و تحصیلی اقدام به دریافت اقامت این کشور می‌نمایند. روش‌های متعددی برای دریافت اقامت و تابعیت کشور مالتا وجود دارد؛ مانند ویزای تحصیلی، ثبت شرکت، ویزای کاری و خرید ملک. حالا شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شود که چرا باید مالتا را انتخاب کنیم؟

اقتصاد پیشرفته این کشور دائماً درحال‌رشد و توسعه است. از همین رو سرمایه گذران زیادی ترغیب به ثبت شرکت در مالتا شده‌اند تا به این وسیله اقامت مالتا را دریافت کنند. کسانی که تمایل به ثبت شرکت در مالتا دارند، باید اطلاعات کاملی درباره این کشور داشته باشند.

قبل از هر اقدامی باید به این نتیجه برسند که آیا شرکت و نوعی فعالیتی که می‌خواهند در مالتا آغاز نمایند موفق می‌شود یا خیر و اینکه باتوجه‌به شرایط حاکم در این کشور آیا مردم بهای برای این نوع فعالیت تجاری پرداخت می‌کنند؟ مالتا به دلیل اینکه روابط دیپلماتیک بسیار خوبی که با دیگر کشورهای اروپایی دارد، نظر سرمایه‌گذاران زیادی را از تمام دنیا به خود جلب نموده است. البته باید اضافه نماییم که این شرکت به‌خاطر این که فضای گردشگری بسیار خوبی دارد، سالانه افراد زیادی به‌عنوان توریست به این کشور سفر می‌کنند.

پس تا اینجا دریافتیم که مالتا به دلیل اقتصاد خوب و فضای گردشگری مناسب بازار کار بسیار خوبی دارد. بازار کار و موقعیت اقتصادی عامل اصلی موفقیت یک شرکت و کسب‌وکار هستند. در واقع شما برای شروع کار و رسیدن به موفقیت به این دو مورد که ذکر کردیم به‌شدت نیاز پیدا می‌کنید.

روش‌های ثبت شرکت در کشور مالتا

شما به‌عنوان یک خارجی به سه روش شرکت تضامنی، مشارکت محدود و با مسئولیت محدود می‌توانید در مالتا یک شرکت ثبت کنید که مناسب‌ترین روش ثبت شرکت خصوصی با مشارکت محدود است. زمانی که بخواهید شرکتی را در مالتا ثبت نمایید، باید یک سری مراحل را به‌صورت گام‌به‌گام سپری کنید. مهم‌ترین قسمت ثبت شرکت در مالتا نوشتن تفاهم‌نامه و اساسنامه است که باید در آنها تمام اطلاعات زیر ذکر شود:

 • در اساس‌نامه باید نوع شرکت را تعیین کنید.
 • بر روی شرکت یک نام بگذارید و آن را در دفتر کشور مالتا ثبت نمایید.
 • در اساس‌نامه باید نام تمام سهام‌داران و آدرس محل زندگی آنها ثبت شود.
 • باید نوع فعالیت تجاری را مشخص کنید.
 • میزان سرمایه‌ای که برای شروع کار کنار گذاشته‌اید را در اساس نام بیاورید.
 • اسم مدیر و تعداد مدیران شرکت در اساس‌نامه ذکر کنید
 • محل مشخص شده برای آغاز نمودن فعالیت تجاری را مشخص کنید.

مناسب‌ترین نحوه ثبت شرکت در مالتا

مناسب‌ترین نحوه ثبت شرکت در مالتا

همان‌طور که قبلاً گفتیم سه روش برای ثبت شرکت در مالتا وجود دارد که مناسب‌ترین آنها شرکت خصوصی با مسئولیت محدود است. در این روش شما باید دو سهام دارد، یک مدیر و منشی داشته باشید. البته این حداقل شرط داشتن یک شرکت است. باتوجه‌به قوانین ثبت شرکت در مالتا در روش شرکت خصوصی با مسئولیت محدود شما باید برای شروع کار ۱۵۰۰ یورو پول داشته باشد.

برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار در مالتا شما به‌تنهایی نمی‌توانید مجوزهای لازم را برای فعالیت تجاری در این کشور دریافت نمایید؛ بلکه برای اخذ این مجوزها باید پروسه ثبت شرکت را به کمک یک وکیل طی کنید. اما قبل از اینکه بخواهید وکیل بگیرید، باید نوع فعالیت تجاری و توانایی‌های خودتان را مدنظر قرار دهید و تمام جوانب را بسنجید و سپس برای ثبت شرکت در مالتا اقدام نمایید.

ابتدا باید نوع فعالیت تجاری خود را مشخص کنید و این موضوع را در نظر بگیرید که ممکن است هر مشکلی برای شما رخ دهد و مطمئناً در این راه با مشکلات زیادی مواجه می‌شوید. پس از آن به فکر یک نام مناسب برای شرکت خود باشید. این اسم نباید تکراری و تقلید از برندی خاص باشد. سعی کنید اسمی انتخاب نمایید که به فعالیت تجاری شما بیاید.

بعد از انتخاب نام و مطمئن شدن از هدفتان باید با یک وکیل برای انجام کارهای ثبت شرکتتان در مالتا قرارداد ببندید. این وکیل وظیفه دارد که تمام مراحل را طی زمان معین شده انجام دهد و شرکت را در مالتا ثبت کند. دریافت مجوزهای که جهت ثبت شرکت در مالتا نیاز دارید به کمک وکیل راحت‌تر انجام می‌شود. زمانی که همه مراحل را سپری کردید و مجوزهای لازم را دریافت نمودید، شما یا وکیلتان باید برای درخواست ویزا به سفارت مالتا که در تهران قرار دارد مراجعه کنید.

سفارت مالتا

شما برای اینکه بتوانید از کشور خارج شوید و به کشور دیگری بروید، نیاز به اخذ مجوز از کشور مقصد را دارید و برای این کار باید ویزا بگیرید. برای دریافت ویزای هر کشوری باید به نمایندگی آن مراجعه کنید تا به شما اجازه ورود به آن کشور داده شود. دراین‌بین شما ممکن است به مشکلی بخورید؛ زیرا برخی از کشورها در ایران نمایندگی ندارند و شما باید برای اخذ ویزا به کشور دیگری که نمایندگی کشور موردنظرتان را دارد مراجعه کنید.

برای مثال اگر شما بخواهید ویزای انگلستان را بگیرید، چون سفارتش در ایران وجود ندارد باید به کشور ترکیه یا امارات که در همسایگی ایران هستند بروید و در خواست ویزا دهید. اما کشورهای هم هستند که در ایران نمایندگی دارند برای مثال اگر بخواهید ویزای مالتا را بگیرید باید سفارت اتریش در تهران مراجعه کنید. کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا است و جزو کشورهای شنگن محسوب می‌شود و سفارت اتریش می‌تواند برای کشورهای مثل مالتا و اسلوونی ویزا صادر نماید.

شما زمانی که سفارت اتریش برای شما وقت تعیین می‌کند، شما باید طبق زمان و تاریخ که برایتان در نظر گرفته شده است با همه مدارکی که دارید به سفارت بروید و در خواست خود را ارائه دهید تا با بررسی‌های که انجام می‌شود مأمور برای شما مجوز ویزای مالتا را صادر کند.

چه مدارکی باید برای درخواست ویزا به سفارت ببریم؟

چه مدارکی باید برای درخواست ویزا به سفارت ببریم؟

باید برای اینکه ویزا دریافت کنید باید یک سری مدارک را به سفارت تحویل دهید تا درخواست شما بررسی و درنهایت برای شما ویزا صادر شود. این مدارک بیشتر اسناد هویتی هستند و وجود آن‌ها برای اخذ ویزا الزامی است. این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گذرنامه معتبر که حداقل تا سه سال اعتبار داشته باشد. وجود دو صفحه خالی در گذرنامه الزامی است.
 • مجوزی که به کمک وکیل برای ثبت شرکت گرفته‌اید.
 • گواهی که نشان می‌دهد شما از نظر فیزیکی سالم هستید.
 • شناسنامه و کارت ملی (اصل)
 • شش قطعه عکسی که سایز آنها سه‌درچهار باشد
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی عدم اعتیاد
 • تعداد اعضای خانواده فرد متقاضی و مدارک شناسایی آنها (همسر و بچه‌هایی که کمتر از ۱۷ سال سن دارن)
 • حساب بانکی که معتبر باشد و باید بانک یک گواهی با مهر و امضای معتبر به شما تحویل دهد.
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهد شما می‌توانید هزینه‌های زندگی در مالتا را بدون هیچ مشکلی پرداخت کنید.

پاسپورت کشور مالتا

پاسپورت در واقع همان شناسنامه بین‌المللی است که برای ورود و خروج از کشورهای خارجی از آن استفاده می‌کنند. افرادی که پاسپورت کشور مالتا را دارند، برای سفر به کشورهای که عضو اتحادیه اروپا هستند نیازی به گرفتن مجوز ندارند. افراد خارجی که پس از ورود به مالتا می‌خواهند از راه ثبت شرکت در مالتا پاسپورت آنجا را دریافت کنند، باید شرایط ویژه‌ای را داشته باشند که مهم‌ترین آنها سن است. سن فرد متقاضی باید بیشتر از ۱۸ سال باشد و فرد خودش شخصاً درخواست پاسپورت دهد.

درخواست باید به‌صورت کتبی باشد و طوری پر شود که نشان بدهد فرد شرایط زندگی در مالتا را دارد و حالا زمان آن فرامی‌رسد که یک شخص از نظر کشور مالتا مورداعتماد است باید فرم را تأیید و امضا کندو اصولاً بعد از اینکه فرم را تکمیل کردید و اثر انگشت زدید بعد از ۴ روز پاسپورت مالتای شما آماده می‌شود.

پس از آن که شما مجوزهای لازم برای ثبت شرکت را دریافت کردید، دولت مالتا به شما ویزای یک‌ساله می‌دهد و شما در این مدت در آنجا کار می‌کنید و پس از گذشت یک سال باید دوباره ویزای کاری‌تان را تمدید کنید این روال تا ۵ سال طول می‌کشد و بعد از آن می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

چرا مالتا را برای ثبت شرکت انتخاب کنیم؟

چرا مالتا را برای ثبت شرکت انتخاب کنیم؟

شما اگر شرکتی را در مالتا ثبت کنید، به‌راحتی می‌توانید آن را رونق دهید؛ زیرا اقتصاد این کشور بسیار پیشرفته است و روابط دیپلماتیک خوبی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد که همین امر باعث می‌شود شما هم راحت‌تر بتوانید با کشورهای عضو اتحادیه اروپا تجارت کنید. این مزیت بزرگ برای همه سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.

اگر پاسپورت مالتا را داشته باشید آزادانه و خیلی راحت می‌توانید به همه کشورهای اروپایی و عضو شنگن سفر کنید و در ضمن نیازی نیست برای گرفتن اقامت دائم ملکی را در مالتا بخرید. برای ثبت شرکت در مالتا شما نیازی به زبان ندارید؛ زیرا برخی از کشورها برای دریافت ویزا شرط زبان می‌گذارند؛ اما در مالتا این‌گونه نیست شما می‌توانید دوره‌های آموزش زبان را در خود مالتا سپری کنید.

شما می‌توانید خیلی راحت در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری اروپا حساب باز کنید و با اخذ اقامت نگرانی بابت تحریم‌ها ندارید و به‌هیچ‌وجه فعالیت تجاری شما به‌خاطر تحریم آسیبی نمی‌بیند. در این کشور مالیات خیلی کمی از شرکت‌ها گرفته می‌شود. در واقع شما در کشوری اروپایی زندگی می‌کنید که هزینه‌ها بسیار ارزان است. اگر دوست دارید در مالتا تحصیل کنید، باید این مژده را به شما بدهیم که به‌صورت رایگان در مالتا و دیگر کشورهای اروپایی می‌توانید درس بخوانید

مالتا از امنیت بالایی برخوردار است و شما وقتی اقامت آنجا را دریافت کنید تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار می‌گیرید. همچنین می‌توانید برای خرید خانه وام‌هایی بگیرید و از تسهیلات که دیگر ساکنان کشور مالتا برخوردار هستند، استفاده کنید.

سخن نهایی

ما در این مقاله، درباره روش‌های ثبت شرکت در مالتا سخن گفتیم. اکنون که با مزیت‌های این کار آشنا شدید، می‌توانید برای این کار اقدام کنید. اما بهتر است قبل از هر کاری به موانع و مشکلاتی که ممکن است در این راه با آنها مواجه شوید، تحقیق نمایید. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای این که کارهایتان سریع‌تر انجام شود و با مشکلی روبرو نشوید از یک وکیل باتجربه استفاده کنید.

درخواست خدماتتون رو ثبت یا مشاوره رزرو کنید

اگر درخواست خدمات دارید یا می‌خواهید مشاوره داشته باشید با ما در ارتباط باشید

اطلاعات بیشتر درباره خدمات حقوقی

به این مطلب امتیاز دهید