در حال حاضر، بسیاری از افراد زیادی در ایران به دنبال اطلاعات کافی درباره کشورهای دیگر، به‌خصوص انگلیس، برای مهاجرت تحصیلی هستند. یکی از راه‌های رایج برای مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است، و یکی از مراحل اساسی این فرآیند، درخواست ویزای تحصیلی انگلیس است. در این مقاله، به روش‌ها و شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلیس، شرایط تحصیل و اخذ ویزا پرداخته خواهد شد.

درباره انگلیس

انگلیس در جزیره بریتانیای کبیر واقع شده است. از نظر اقلیمی، این کشور سرد و سرسبز با هوای ابری و بارانی است. انگلیسی‌زبان رسمی این کشور است و حدود ۵۶ میلیون نفر جمعیت دارد. واحد پول در انگلیس پوند استرلینگ و پایتخت این کشور لندن است. انگلیس یکی از کشورهای تجاری پیشرو در جهان و سرمایه‌گذار اصلی در اتحادیه اروپا است.

بریتانیا یکی از ده کشور تولیدکننده برتر در جهان است و دارای بزرگ‌ترین صنایع زیست‌پزشکی، مخابرات و فناوری اطلاعات و صنایع خلاق در اروپا است. یکی از موارد بارز در بریتانیا، جای‌دادن فرهنگ‌های متنوع درون خود است. در این کشور شما طیف متنوعی از مردم، فرهنگ‌ها، زبان‌ها و … را یک جا خواهید دید. به‌طورکلی، انگلیس با ترکیبی از مزایا اقتصادی، فرهنگی، و اجتماعی، به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی در سال ۲۰۲۴ شناخته می‌شود.

مهاجرت به انگلیس

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

انگلیس یکی از محبوب‌ترین کشورهای مهاجرتی در بین ایرانیان به شمار می‌آید؛ زیرا اقامت در این کشور مزایای بی‌شماری را به همراه دارد و آینده تحصیلی و شغلی آن برای مهاجران تضمین شده است. طبق قوانین این کشور مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی امکان‌پذیر است.

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

صدور ویزای تحصیلی بستگی به انتخاب دانشجو برای تحصیل و برنامه تحصیلی دارد.

 • ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت: این ویزا ۶ ماه و ۱۱ ماه اعتبار دارد و به افراد بالای ۱۶ سال اعطا می شود. هزینه یک ویزا با اعتبار ۶ ماهه ۹۷ GBP و هزینه یک ویزا با اعتبار ۱۱ ماهه ۱۸۶ پوند است.
 • ویزای تحصیلی درجه ۴ (عمومی): این ویزا برای دوره تحصیل و یک ماه اضافه تر برای بیش از ۱۶ سال صادر می شود. هزینه این ویزا در حال حاضر ۳۴۸ پوند است.
 • ویزای تحصیلی درجه ۴ (کودک): این ویزا برای افراد بین ۴ تا ۱۷ سال صادر می شود. این ویزا برای افراد زیر ۱۶ سال ۴ سال به اضافه ۴ ماه و برای افراد ۱۶ تا ۱۷ سال ۳ سال به اضافه ۴ ماه اعتبار دارد. هزینه این ویزا در حال حاضر ۳۴۸ پوند است.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

انگلیس یکی از آن کشورهایی است که همواره میزبان بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از جهان است و بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور واقع شده‌اند و هر ساله دانشجویان زیادی در مؤسسات آموزشی اپلای می‌کنند. به‌جرات می‌توان گفت که انگلیس پس از آمریکا دومین مقصد مهاجرت تحصیلی در جهان است سرمایه‌گذاری در آموزش و خدمات اجتماعی یکی از عوامل رشد ثبت‌نام دانشجویان است در شهرهای مختلف این کشور دانشگاه‌های معتبری وجود دارند.

به‌عنوان‌مثال دانشگاه‌های کمبریج و آکسفورد از معروف‌ترین مراکز آموزش علمی این کشور هستند. البته به دلیل کیفیت بالای آموزش در این مراکز، طبیعتاً ورود به آنها دشوار است. شرایط ورود ممکن است در هر مرکز علمی و آموزشی متفاوت باشد؛ بنابراین ممکن است روند اخذ ویزای تحصیلی باتوجه‌به شرایط و مقررات دانشگاه متفاوت باشد.

 • اخذ ویزای مشروط یا کاندیشنال: گاهی اوقات مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی انگلیس آماده نیست و به شرطی در دانشگاه موردنظر پذیرفته می‌شوید که مدارک خود را قبل از مهلت تعیین شده ارسال کنید.
 •  ویزای بدون شرط یا آنکاندیشنال: در این نوع مهاجرت تحصیلی به انگلیس مدارک شما کامل است و ممکن است تنها چند مدرک جزئی را ارسال نکنید.
 • اخذ ویزا ریجکت شده یا ناموفق: در این صورت درخواست شما برای اخذ ویزا رد می‌شود و در واقع درخواست شما توسط دانشگاه پذیرفته نمی‌شود.

شرایط تحصیل در انگلیس

رایج‌ترین شرایط برای ویزای تحصیلی انگلیس عبارت‌اند از: ابتدا باید برای پذیرش در دانشگاه موردنظر در آن کشور اقدام کنید. اگر درخواست شما تأیید شود دانشگاه مربوطه تأیید دوره‌ها یا CAS را ارسال می‌کنند (فقط در صورتی می‌توانید برای ویزا اقدام کنید که مدرکی مبنی بر تحصیل دوره‌ها داشته باشید). برای تحصیل در انگلیس شما باید حداکثر ۶ ماه قبل از شروع تحصیل اقدامات لازم برای اخذ ویزا را انجام دهید.

یکی دیگر از الزامات کلیدی و مهم برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور داشتن پاسپورت است. در بیشتر موارد برای درخواست ویزای خود برای دریافت ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه به زبان انگلیسی باید مدارکی برای اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی خود ارائه دهید. مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلیس عبارتند از:

 • گذرنامه یا مدارک مسافرتی معتبر
 • شماره گواهی پذیرش تحصیلی
 • مدارک ذکر شده در تأییدیه پذیرش تحصیلی شما برای دریافت ویزا
 • تهیه و ارائه عکس پاسپورت رنگی
 • ارائه مدارک ارزیابی
 • مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی (آیلتس، تافل و …)
 • اثبات تمکن مالی

برای ادامه تحصیل در انگلیس علاوه بر موارد فوق باید به دو نکته مهم دررابطه‌با مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور توجه کنید. مدارک شما باید به زبان انگلیسی باشند، در غیر این صورت باید اصل مدرک را همراه با ترجمه کامل و دقیق تأیید شد توسط یک مرکز معتبر ارائه دهید. همچنین می‌توانید برای اثبات صلاحیت مالی خود مدارکی مانند صورت‌حساب بانکی، نامه‌های وام رسمی، نامه‌های بانکی، نامه‌های مربوط به حمایت مالی رسمی و… را ارسال کنید.

هزینه‌های ویزای تحصیلی انگلیس

درخواست ویزای دانشجویی پس از ثبت‌نام و ارسال اطلاعات بیومتریک بررسی می‌شود. رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی انگلیس به طور متوسط ۳ تا ۴ هفته طول می‌کشد. همچنین اداره مهاجرت بریتانیا خدماتی را برای تسریع در صدور ویزا که نیاز به هزینه اضافی دارد، ارائه کرده است. درخواست ویزای دانشجویی شما ظرف ۲۴ ساعت برای ۱۱۴۸ پوند و ظرف ۵ روز کاری برای ۸۴۸ پوند بررسی می‌شود.

اما به طور معمول هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلیس ۳۴۸ پوند است. همچنین متقاضیان می‌توانند در صورت نیاز و واجد شرایط برای تمدید ویزای تحصیلی اقدام کنند که مستلزم پرداخت است. دانشجویان باید درخواست تمدید ویزای تحصیلی آنلاین را قبل از انقضای ویزای فعلی تکمیل کنند. ۴۷۵ پوند برای تمدید ویزای تحصیلی شما موردنیاز است. هزینه‌های پزشکی مهاجرت به انگلیس شامل ۳۰۰ پوند در سال و هزینه تأیید بیومتریک حدود ۲۰ پوند است.

 • آزاد کردن مدرک تحصیلی از ۵ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان
 • هزینه آزمون زبان حدود ۲۵۰ دلار
 • هزینه ترجمه مدارک تحصیلی از ۵۰۰.۰۰۰ تا ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان
 • هزینه اپلیکیشن فی بین ۵۰ تا ۱۵۰ دلار
 • هزینه ادمیشن فی بین ۷۰ تا ۲۰۰ دلار
 • هزینه ویزا حدود ۳۵۰ پوند
 • هزینه ارائه تمکن مالی با توجه به رشته و محل اقامت متفاوت است
 • هزینه بلیط حدود ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
 • هزینه شهریه دانشگاه در مقطع کارشناسی ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند
 • هزینه شهریه دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند
 • هزینه شهریه دانشگاه در مقطع دکتری ۲۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ پوند
 • هزینه اجاره خوابگاه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند

بهترین دانشگاه‌های انگلیس

اگر می‌خواهید هم‌زمان با ادامه تحصیل در انگلیس در رشته تحصیلی موردنظر خود پیشرفت خوبی داشته باشید، باید سعی کنید در یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید. در این زمینه باید بدانید که بهترین دانشگاه‌های انگلیس بر اساس رتبه‌بندی علمی در دنیا و این کشور عبارتند از:

 • آکسفورد: این دانشگاه در رتبه پنجم بهترین دانشگاه‌های جهان و در فهرست بهترین دانشگاه‌های جهانی اروپا و بهترین دانشگاه‌های جهانی انگلیس رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
 • کمبریج: این دانشگاه در رتبه هشتم بهترین دانشگاه‌های جهان و رتبه دوم در بین بهترین دانشگاه‌های اروپا و بهترین دانشگاه‌های جهان در انگلیس قرار دارد.
 • دانشگاه کالج لندن: این دانشگاه در فهرست بهترین دانشگاه‌های اروپا و بهترین دانشگاه‌های انگلیس در رتبه سوم قرار دارد.

بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی

بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی

انگلیس کشور تضادهاست. در شهرها و خیابان‌های این کشور می‌توانید با مردمی از هر فرهنگ و کشوری آشنا شوید. زندگی در انگلیس و هر شهری شرایط متفاوتی دارد و توجه به هزینه‌ها، آب‌وهوا، خدمات و وضعیت اقتصادی هر شهر می‌تواند برای کسانی که قصد اقامت در انگلیس را دارند مفید باشد. این مطالعه عملکرد تعدادی از شهرهای بریتانیا را بر روی عواملی که مردم در انتخاب بهترین شهر مهم می‌دانند، بررسی می‌کند. عوامل مؤثر در رتبه‌بندی بهترین شهرهای بریتانیا شامل رونق اقتصادی، امنیت شغلی، تعادل بین کار و زندگی و هزینه‌های معقول مسکن است. در اینجا لیست بهترین شهرهای انگلیس قرارگرفت است:

بریستول

شاید شما علاقه‌مند به زندگی در لندن باشید، اما آن را در لیست بهترین شهرها برای زندگی پیدا نکنید. در این صورت شاید شهر بریستول از نظر شباهت به لندن و فرصت‌های شغلی انتخاب خوبی برای شما باشد. با این تفاوت که هزینه زندگی در این شهر بسیار کمتر از لندن است. بریستول به لندن کوچک نیز معروف است. در سال ۲۰۱۷، بریستول در زمینه ایجاد شغل و کارآفرینی در رتبه دوم قرار گرفت.

ادینبورگ

در سال ۲۰۱۸، ادینبورگ به عنوان بهترین شهر برای زندگی و کار انتخاب شد. این عنوان بر اساس امکانات آموزشی و آموزشی، خدمات پزشکی و فرصت های تجاری شهر در نظر گرفته شد. متوسط درآمد کارگران در ادینبورگ ۵۷۸ پوند در هفته است. این باعث می شود ادینبورگ دومین شهر سودآور پس از لندن باشد.

کاردیف

هزینه زندگی در کاردیف حدود ۳۸ درصد کمتر از لندن است. کاردیف به دلیل وجود مراکز خدمات مالی، مراکز تماس و شرکت های بیمه مانند Admiral، فرصت های شغلی زیادی در بخش خدمات دارد. کاردیف از نظر سرگرمی و وجود استادیوم ها و کنسرت های مختلف شهری شاد برای زندگی است.

ویزای همراه دانشجو در انگلیس

همان‌طور که می‌دانید یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به انگلیس، دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور است. اگر فردی قصد دارد برای تحصیل و فعالیت‌های علمی به این کشور مهاجرت کند، می‌تواند برایویزای تحصیلی انگلیس اقدام کند. متقاضیان درخواست کاریابی باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • شخص اصلی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد یا دکترا در یکی از مؤسسات دولتی یا خصوصی در انگلیس است و مدت دوره‌ای که در آن ثبت‌نام می‌کند بیش از شش ماه است.
 • دانشجو هیچ محدودیت قانونی برای اقامت شش‌ماهه نداشته باشد.
 • اگر دانشجو و یکی از افراد تحت تکفل، اعم از همسر یا شریک زندگی، هم‌زمان برای ویزای تحصیلی اقدام کنند و تنها یکی از آنها پذیرفته شود، فرد دیگر می‌تواند برای ویزای همراه اقدام کند.
 • در چنین شرایطی فرزند و شریک زندگی متقاضی (خواه همسر، نامزد رسمی و یا شخصی که بیش از ۲ سال با او زندگی کرده است) می تواند ویزای همراه انگلیس را دریافت کند.

طبق قوانین جدید کنترل مهاجرت انگلیس، تا ژانویه ۲۰۲۴، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که بیش از ۷ واحد آموزشی را گذرانده اند، می توانند برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. پس از این مدت، تنها دانشجویان دکترا در رشته های تحقیقاتی واجد شرایط دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال هستند.

توجه داشته باشید که ویزای گاردین که به والدین دانشجویان مهاجر بریتانیا اعطا می شود، ویزای همراه نیست. این ویزا برای سرپرستی دانش آموزان زیر سن قانونی به یکی از والدین اعطا می شود. دارندگان این ویزا بر خلاف ویزای شرکت ها مجاز به کار یا تحصیل نیستند و باید برای چنین فعالیت هایی برای تبدیل ویزا اقدام کنند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلیس

همان‌طور که می‌دانید برای دریافت ویزای تحصیلی باید ترجمه دقیق برخی از مدارک را پس از اتمام مهلت درخواست ویزای تحصیلی در صورت داشتن شرایط و مدارک به اداره مهاجرت انگلیس ارسال کنید و درخواست شما توسط افسر پذیرفته شود و امتیاز کافی دریافت کنید در این صورت ویزا برای شما صادرخواهد شد. در زیر لیستی از این اسناد برای شما آورده شده است:

 • گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار با گذرنامه های قدیمی
 • نامه تاییدیه پذیرش دانشگاه
 • مدارک نمره زبان
 • مدارک بانکی و رسید گردش بانکی ۶ ماه گذشته
 • یک عکس پاسپورت جدید
 • ترجمه سوابق تحصیلی
 • نتایج آزمایشات سلامت روانی و جسمی
 • رضایت والدین برای افراد زیر ۱۸ سال
 • پرینت فرم درخواست ویزای انگلیس
 • پرداخت هزینه‌های ویزا
 • اثبات تمکن مالی
 • اسناد ازدواج در صورت تاهل
 • اگر یکی از مدارک جعلی باشند منجر به رد شما می‌شود.

تحصیل در مقاطع مختلف در انگلیس

 • کارشناسی: نمره ۶ آیلتس برای ورود به مقطع کارشناسی الزامی است اما اگر نمره آیلتس شما ۵.۵ باشد با گذراندن دوره مقدماتی پذیرش خواهید شد.
 • کارشناسی ارشد : این دوره به نمره ۶.۵ آیلتس نیاز دارد، اما اگر نمره پایین تری دارید، می توانید قبل از کلاس مستر، آمادگی را تکمیل کنید.
 • مقطع دکترا : داشتن یک مقاله معتبر ISI و نتایج عالی علمی و پژوهشی شانس شما را برای پذیرش در این دوره افزایش می دهد. این سطح از تحصیل به مدرک آیلتس با حداقل نمره ۷ و طیف وسیعی از موضوعات نیاز دارد. ممکن است در رشته‌های تحصیلی متفاوت،به نمره بالاتر نیاز داشته باشید.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی انگلیس

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید ثابت کنید که می‌توانید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در انگلیس بپردازید و این به این معنی است که توانایی مالی برای دریافت ویزای تحصیلی را دارید. برای اثبات تمکن مالی خود باید مبلغ مشخصی را به مدت حدود یک ماه به‌حساب بانکی واریز کرده و صورت‌حساب بانکی ارائه دهید. هزینه تأمین مالی ویزای تحصیلی انگلیس شامل یک سال شهریه دانشگاه و ۹ ماه هزینه زندگی در انگلیس می باشد.

تامین مالی تحصیل بسته به دانشگاه و رشته ای که در آن تحصیل خواهید کرد متفاوت است و باید رسید شهریه پرداخت شده را ارائه دهید و یا اینکه مبلغ شهریه را در حساب بانکی خود بلوکه کنید. هزینه زندگی نیز بسته به شهری که قصد تحصیل در آن را دارید متفاوت است. برای تحصیل در لندن به ۱۳۳۴ پوند در ماه (حداکثر ۹ ماه) برای دوره های آموزشی در لندن و ۱۰۲۳ پوند در ماه (حداکثر ۹ ماه) برای دوره های خارج از لندن نیاز دارید.

شرایط زندگی در انگلیس

باتوجه‌به شرایط اقتصادی، فرصت‌های شغلی و مزایای اجتماعی، کشور انگلیس به‌عنوان بهترین مقصد برای مهاجرت افراد از سراسر جهان محسوب می‌شود. شرایط زندگی در انگلیس بر اساس سیستم مهاجرتی متفاوت است، اما چیزی که در همه این سیستم‌ها مشترک است، ویزای انگلیس برای اقامت در این کشور است. اتباع خارجی حق اقامت بدون ویزا در بریتانیا را نخواهند داشت. مواجهه با این واقعیت که هزینه زندگی در انگلیس بالا است غیرقابل‌برگشت است. اما هزینه زندگی در شهرهای دیگر این کشور کمتر است.

همچنین این کشور از استاندارد زندگی بالایی برخوردار است و تنوع فرهنگی زیادی در این کشور یافت می‌شود. انگلیس کشوری عالی برای تحصیل فرزندان شماست چرا که بسیاری از بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور واقع شده‌اند و کیفیت تحصیل در آن بالاست. هنگامی که به شرایط زندگی در بریتانیا فکر می‌کنید، باید خدمات پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی این کشور را نیز در نظر بگیرید.

خوشبختانه، NHS خدمات رایگان به افرادی که در بریتانیا زندگی می‌کنند ارائه می‌دهد. بااین‌حال، مشکل اصلی خدمات رایگان NHS زمان انتظار طولانی است که می‌تواند آزاردهنده باشد. تنها راه‌حل این است که قبل از موعد با پزشک در این کشور وقت بگیرید.

به‌عنوان یک کشور اروپایی، زندگی در بریتانیا یک کشور امن است. خشونت کم است و بسیاری از بریتانیایی‌ها در این کشور احساس امنیت می‌کنند. لندن یکی از امن‌ترین شهرها نه‌تنها در اروپا، بلکه در جهان است. این شهر با یکی از کمترین میزان جرم و جنایت در جهان و مکانی است که ساکنان و گردشگران در آن احساس امنیت می‌کنند.

شرایط کار برای دانشجو در انگلیس

شرایط کار برای دانشجو در انگلیس

دانشجویان بین‌المللی با ویزای تحصیلی انگلیس برای دوره‌های کارشناسی و بالاتر می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. دانشگاه ها توصیه می کنند که یک دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی نباید بیش از ۱۵ ساعت در هفته کار کند و یک دانشجوی فارغ التحصیل تمام وقت نباید بیش از ۶ ساعت در هفته کار کند. حداقل دستمزد در انگلیس ۷ پوند در ساعت است.

دانشجویان می‌توانند با جستجو درسایت‌های کاردرانگلیس یا با تماس با بخش مشاغل مرکز شغلی دانشجویی، شغل مناسب را از لیست ارائه شده پیدا کنند. خدمات ارائه شده لزوماً به حوزه اصلی افراد مربوط نمی شود. یک شغل دانشجویی می تواند حدود ۶۰۰ پوند در ماه باشد که بتواند هزینه های زندگی را پوشش دهد.

هزینه‌های زندگی در انگلیس

در انگلیس شهرها و مناطق مختلفی وجود دارند، اما برخی از مناطق به دلیل شرایط خاصی که بر آن‌ها حاکم است، اهمیت بیشتری نسبت به مناطق دیگر دارند. لندن در انگلیس شهرهای بیرمنگام و منچستر بسیار مهم هستند و به بررسی هزینه‌های زندگی در این سه شهر خواهیم پرداخت.

 • لندن: این شهر پایتخت انگلیس است و هر ساله گردشگران و همچنین مهاجران زیادی وارد آن می‌شوند. این شهر را بزرگ‌ترین مرکز مالی جهان نیز می‌نامند و همین نکته بر اهمیت لندن می‌افزاید. هزینه ماهانه زندگی در شهر برای یک خانواده چهارنفره بدون احتساب اجاره‌بها ۳۰۳۹.۸۹ پوند و برای یک فرد مجرد ۸۵۸.۵۶ پوند است.
 • بیرمنگام: دومین شهر پرجمعیت انگلیس بیرمنگام است که حدود ۲.۸ میلیون نفر جمعیت دارد و بعد از لندن مهم ترین شهر اقتصادی انگلیس است. برای زندگی در این شهر یک خانواده ۴ نفره بدون احتساب اجاره بها به ۲۲۲۶.۶۴ پوند و یک فرد مجرد به ۶۴۸ پوند نیاز دارد.
 • منچستر: شمال غربی لندن و در ۱۶۰ مایلی آن شهر منچستر قرار دارد که به دلیل ارتباط با بندر و دریا اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. هزینه زندگی در این شهر برای یک خانواده چهار نفره ۲۳۹۴٫۰۸ پوند و برای یک فرد مجرد ۶۸۵٫۸۱ پوند بدون احتساب اجاره بها می باشد.
هزینه مسکن ماهانه ۲۰۰ الی ۷۰۰ پوند
هزینه خورد و خوراک ماهانه ۲۰۰ پوند
هزینه سالیانه تحصیل ۲۲.۲۰۰ پوند
هزینه ماهیانه پوشاک ۳۵ الی ۵۵ پوند
هزینه بیمه درمانی ماهیانه ۸۰ پوند
میانگین حقوق ماهیانه ۳۶.۶۱۱ پوند

مزایای مهاجرت تحصیلی به انگلیس

مزایای مهاجرت تحصیلی به انگلیس

با تحصیل در انگلیس به بهترین امکانات آموزشی و دانشگاه‌های جهان دسترسی خواهید داشت. بر اساس تحقیقات انجام شده، انگلیس در حال حاضر یکی از سه کشور برتر جهان از نظر جذب دانشجوی بین‌المللی محسوب می‌شود. در زیر بهترین مزایای مهاجرت تحصیلی به انگلیس آورده شده است:

امکان کار بعد از فارغ‌التحصیلی

دانشجویان بین‌المللی پس از گذراندن دوره های لیسانس و فوق لیسانس خود در دانشگاه های انگلیسی می توانند به مدت ۲ سال در این کشور اقامت داشته و کار کنند. آنها می توانند به حرفه خود ادامه می دهند و بر اساس مهارت های خود و بدون حمایت کارفرمایان خود درآمد کسب می کنند.

تمدید ویزای سه ساله برای دانشجویان دکتری

دانشجویان دکترا که در انگلیس تحصیل می کنند می توانند پس از فارغ التحصیلی به عنوان بخشی از برنامه جهانی استعدادیابی دولت انگلیس، تمدید ویزای ۳ ساله دریافت کنند.

اقامت طولانی مدت برای دانشجویان کارشناسی ارشد

یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلیس زمان بیشتر برای ادامه تحصیل در این کشور برای دانشجویان کارشناسی ارشد می باشد. طبق آخرین قانونی که دولت انگلیس برای دانشجویان معرفی کرده است، این کشور مدت تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد را حذف کرده است و دانشجویان می توانند قبل از شروع تحصیل در انگلیس؛ ورود خود را به این کشورمدت ۳ تا ۶ ماه افزایش دهند.

سطح آموزشی بالا

تمامی دانشگاه های معروف انگلیس به دلیل ارائه بهترین آموزش به دانشجویان بین المللی خود در جهان شناخته شده اند. این دانشگاه ها با استفاده از فناوری های نوین و روش های آموزشی مبتنی بر دانش روز، آموزش در این کشور زمینه ساز رشد مهارت ها و کارایی دانشجویان آینده است. انگلیس دارای ۴ دانشگاه از ۱۰ دانشگاه برتر جهان یعنی دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، امپریال کالج لندن و کالج دانشگاهی لندن است. مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه ها در سراسر جهان بسیارمعتبرهستند.

چطور برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی کنیم؟

برای برنامه ریزی مهاجرت تحصیلی به انگلیس، ابتدا باید به این مهم توجه کنید که آموزش برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی از عوامل مهم دراین مسیراست. مراحل مهم شش گانه مهاجرت شامل ارزیابی پرونده، تحقیق و تصمیم‌گیری در خصوص مقصد و روش، تهیه لیست دانشگاه‌ها و ثبت درخواست، تکمیل مدارک و اپلای، مراجعه به سفارت، و سفر به کشور مقصد می‌شوند. برای شروع، ارزیابی دقیقی از میزان آمادگی و شرایط شخصی و تحصیلی خود داشته باشید.

سپس، با تحقیق درباره مقاطع و رشته‌های مورد علاقه خود، تصمیم بگیرید. سپس لیست دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی مرتبط را جستجو کرده و بر اساس الزامات و تطابق با اهداف شخصی خود انتخاب‌های خود را مشخص کنید. پس از آن، با دقت مدارک خود را تهیه و فرآیند اپلای را آغاز کنید. همچنین، مراحل پس از پذیرش از جمله مراجعه به سفارت و برنامه‌ریزی سفر نیز نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است. برنامه‌ریزی صحیح این مراحل از اهمیت بالایی برخوردار است تا یک مهاجرت تحصیلی موفق و بدون مشکل را تجربه کنید.

کلام آخر

امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در کشور انگلیس هستند، بنابراین در این مقاله سعی کرده‌ایم هر آنچه را که باید در مورد آن بدانید توضیح داده شد. همان‌طور که برای اولین‌بار با مزایای تحصیل در این کشور و بهترین دانشگاه‌های این کشور و رتبه عملی آنها در جهان و انگلیس آشنا خواهید شد. با شرایط ثبت درخواست ادامه تحصیل در این کشور، شرایط و مدارک آن در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین با هزینه‌های تحصیل در انگلیس آشنا شدید.

علاوه بر این، برای ادامه تحصیل در این کشور باید ویزای تحصیلی دریافت کنید و شرایط، مراحل و مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی انگلیس به شما توصیه می‌شود. در پایان توصیه می‌کنیم در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در زمینه تحصیل در انگلیس با مشاوران ما در تیم مهاجر ۲۴ تماس حاصل فرمایید.

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
_

سوالات متداول

_
چگونه ویزای تحصیلی انگلیس بگیریم؟

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ابتدا باید پذیرش یک موسسه آموزشی معتبر را دریافت کرده و سپس در سفارت مصاحبه و سپس اثر انگشت و عکس و همچنین مدارک لازم را ارسال نمایید. در نهایت، شما می‌توانید ویزای تحصیلی بریتانیا را دریافت کنید.

آیا تحصیل رایگان در این کشور با ویزای تحصیلی انگلیس امکان‌پذیر است؟

دانشگاه‌های انگلیس رایگان نیستند و باید هزینه پرداخت کنید. اما اگر بتوانید بورسیه بگیرید، می‌توانید به‌صورت رایگان تحصیل کنید.

آیا دریافت ویزای تحصیلی انگلیس بدون مدرک زبان امکان‌پذیر است؟

ویزای تحصیلی انگلیس بر اساس سیستم امتیازدهی است و شما نمی‌توانید ویزا بگیرید مگر اینکه مدرک زبان ارائه دهید.

آیا بورسیه تحصیلی برای دانشگاه‌های انگلیس در دسترس است؟

بورسیه‌ها معمولا در مقطع دکترا اعطا می‌شوند و شما باید رزومه قوی شامل مدرک زبان با نمرات بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین‌المللی، معدل بالا و… ارائه دهید.

آیا بعد از فارغ‌التحصیلی امکان کار در انگلیس وجود دارد؟

پس از اتمام تحصیلات، باید ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید. به شما این فرصت داده می‌شود که در انگلیس شغل و کار پیدا کنید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس چقدر است؟

به‌طورکلی، ویزای تحصیلی انگلیس از ۳ هفته تا یک ماه صادر می‌شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)