۲۰ تا از برترین جاذبه های گردشگری انگلیس

یکی از محبوب‌ترین مقاصد مسافرتی در جهان، انگلستان، امکانات تقریبا بی‌پایانی را برای مسافرانی که به دنبال کارهای سرگرم‌کننده و جاذبه‌های برتر برای بازدید هستند، ارائه می‌دهد. بخشی از جزایر زیبای بریتانیا، این کشور کوچک اما تاثیرگذار، با تاریخ شگفت‌انگیز، شهرهای هیجان‌انگیز و سنت‌های فرهنگی غنی پر شده است. مکان‌های تاریخی در هر نوبت، از یادبود ماقبل تاریخ و جاذبه‌های روم باستان مربوط به قرون‌ وسطی هستند. در این مقاله ما بیشتر جاذبه های گردشگری انگلیس را مورد بررسی قرار می‌دهیم پس با ما همراه باشید و از شناخت این مکان‌های زیبا لذت ببرید.

کشور انگلیس از سالیان پیش از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی بوده و مهاجرت به انگلیس نه تنها برای ایرانیان بلکه برای افراد از کشور های مختلف حتی کشور های اروپایی نیز جذاب بوده. اگر قصد مهاجرت به این کشور رو دارید پیشنهاد می کنیم مطالب شرایط زندگی در انگلیس، شرایط تحصیل در انگلیس و همینطور اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید حتما مطلب ویزای تحصیلی انگلیس رو مطالعه بفرمایید.

زیباترین جاذبه های گردشگری انگلیس

استون هنج Stonehenge

استون هنج، در ۱۰ مایلی شمال شهر تاریخی سالزبری در دشت سالزبری، شناخته‌شده‌ترین بنای ماقبل تاریخ اروپا و یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری انگلیس است. این مکان آنقدر محبوب است که بازدیدکنندگان برای ورود باید از قبل بلیت خریداری کنند.

نمایشگاه‌هایی در مرکز استون هنج، زمینه را برای بازدید عموم فراهم کرده‌اند و از طریق تجربیات سمعی و بصری و بیش از ۲۵۰ شی باستانی و نحوه برپایی مگالیت‌ها بین سال‌های ۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰ قبل از میلاد را توضیح می‌دهند و اطلاعاتی درباره زندگی در این زمان را به اشتراک می‌گذارند.

برج لندن Tower of London

برج لندن Tower of London از جاذبه های گردشگری انگلیس

برج لندن زندان، قصر، طاق گنج، رصدخانه، و خانه‌ را در خود جای‌داده است و یکی از برترین جاذبه های گردشگری انگلیس است. این‌ میراث جهانی که به طور گسترده مهم‌ترین ساختمان انگلستان به‌ حساب می‌آید، به ‌اندازه‌ای زیبا و شگفت‌انگیز است که باید از نزدیک از آن دیدن کنید و ساعت‌های زیادی را مشغول ماجراجویی باشید. این مکان که در سال ۱۰۷۸ توسط ویلیام فاتح ساخته شد، میزبان نمایشگاه‌های شگفت‌انگیزی مانند خط پادشاهان، قدیمی‌ترین جاذبه های گردشگری انگلیس برای بازدیدکنندگان است.

حمام رومی و شهر حمام گرجستان The Roman Baths and Georgian City of Bath

حمام رومی و شهر حمام گرجستان The Roman Baths and Georgian City of Bath از جاذبه های گردشگری انگلیس

اگر فقط برای بازدید از یک شهر کوچک‌تر در انگلستان وقت دارید، نمی‌توانید گزینه‌ای بهتر از حمام رومی داشته باشید. این شهر فوق‌العاده زیبا در سامرست دارای جاذبه‌های توریستی خارق‌العاده‌تر از آن چیزی است که می‌توان انتظار داشت، شما می‌توانید در یک روز از یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری انگلیس دیدن کنید.

موزه بریتانیا The British Museum

موزه بریتانیا The British Museum از جاذبه های گردشگری انگلیس

موزه بریتانیا با مجموعه‌ای از آثار باستانی که از بهترین‌های جهان هستند یکی دیگر از مشهورترین جاذبه های گردشگری انگلیس است، این موزه بیش از ۱۳ میلیون اثر از آشور، بابل، مصر، یونان، امپراطوری روم، چین و اروپا را در خود جای‌ داده است.

معروف‌ترین آثار باستانی مرمرهای الجین از پارتنون در آتن و همچنین سنگ معروف روزتا هستند. بسیاری از قطعات برجسته دیگر در این نمایشگاه وجود دارد که کمک می‌کند این مکان به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری انگلیس تبدیل شود.

کاخ هالیرودهاوس Palace of Holyroodhouse

کاخ هالیرودهاوس Palace of Holyroodhouse از جاذبه های گردشگری انگلیس

این کاخ بزرگ که اقامتگاه رسمی اسکاتلند برای اعلیحضرت ملکه است، در انتهای رویال مایل تاریخی ادینبورگ قرار دارد. اعتقاد بر این است که صومعه آن که دارای تاریخ سلطنتی است، حدود ۹۰۰ سال پیش توسط دیوید اول اسکاتلند تاسیس شده است و می‌توان گفت یکی از قدیمی‌ترین جاذبه های گردشگری انگلیس است.

یورک مینستر و یورکشایر تاریخی York Minster and Historic Yorkshire

یورک مینستر و یورکشایر تاریخی York Minster and Historic Yorkshire از جاذبه های گردشگری انگلیس

مینستر باشکوه یورک بعد از کلیسای جامع کانتربری از نظر اهمیت در کلیسای انگلستان در رتبه دوم قرار دارد و یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری انگلیس است. این شهر در مرکز یورک تاریخی قرار دارد و اطراف آن را خانه‌ها و مغازه‌های نیمه چوبی، تالارهای صنفی قرون وسطایی، و کلیساها احاطه کرده‌اند. وقتی در این محل هستید، می‌توانید از موزه راه‌آهن ملی، یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری انگلیس دیدن کنید.

قلعه ویندزور Windsor Castle

قلعه ویندزور Windsor Castle از جاذبه های گردشگری انگلیس

اگر فقط برای استراحت در یکی از جاذبه های گردشگری انگلیس وقت دارید، به قلعه ویندزور بروید. قلعه ویندزور در فاصله ۴۰ دقیقه‌ای با قطار از مرکز لندن، به ‌عنوان یکی از اقامتگاه‌های رسمی خانواده سلطنتی مشهور است و زمانی که ملکه در این محل حضور ندارد، به طور مرتب درهای خود را به روی بازدیدکنندگان باز می‌کند. این مکان از نظر تاریخی غنی است و می‌تواند ریشه‌های خود را تا قرن یازدهم، زمانی که ویلیام فاتح پیروز، قلعه‌ای را در همین نقطه بنا کرد، بازیابی کند.

باغ‌ وحش چستر Chester Zoo

باغ‌ وحش چستر Chester Zoo از جاذبه های گردشگری انگلیس

باغ‌وحش چستر که در آپتون، کمی بیش از یک مایلی شمال مرکز شهر چستر واقع شده است، یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری انگلیس در خارج از لندن است و یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در انگلستان برای خانواده‌ها است.

بیش از ۱۱.۰۰۰ حیوانی که در این مکان ۱۲۵ هکتاری زندگی می‌کنند حدود ۴۰۰ گونه مختلف را نشان می‌دهند. هنگامی که در چستر هستید، زمانی را به قدم‌زدن در دیوارهای شهر قدیمی آن اختصاص دهید. بهترین نمونه در نوع خود در بریتانیا است و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری انگلیس به شمار می‌رود.

اسکارا برا Skara Brae

اسکارا برا Skara Brae از جاذبه های گردشگری انگلیس

این روستای ما قبل تاریخ که با نام مستعار «پومپی اسکاتلند» در مجمع‌الجزایر اسکاتلند اورکنی واقع شده است یکی از کهن‌ترین جاذبه های گردشگری انگلیس به شمار می‌رود. تصور می‌شود که قدمت آن به ۵۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد. حتی قبل از این که استون هنج ساخته شود. ویرانه‌های باورنکردنی توسط طوفانی در سال ۱۸۵۰ کشف شدند.

پارک ملی دریاچه دیستریکت Lake District National Park

پارک ملی دریاچه دیستریکت Lake District National Park از جاذبه های گردشگری انگلیس

پارک ملی Lake District با مساحت ۹۰۰ مایل، مقصدی است که مسافرانی که به انگلستان سفر می‌کنند باید از آن بازدید کنند. زیرا این مکان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری انگلیس است. با وجود ۱۲ دریاچه از بزرگ‌ترین دریاچه‌های کشور و بیش از ۲۰۰۰ مایل مسیر در انتظار کاوش، جای تعجب نیست که این منطقه با مناظر با شکوهش که مستقیما از یک نقاشی بیرون‌آمده است، الهام‌بخش باشد.

کلیسای جامع کانتربری Canterbury Cathedral

کلیسای جامع کانتربری Canterbury Cathedral از جاذبه های گردشگری انگلیس

کلیسای جامع کانتربری (یکی از میراث جهانی یونسکو) خانه اسقف اعظم کانتربری و مهد مسیحیت انگلیسی است. همه چیز از آنجا شروع شد که سنت آگوستین در سال ۵۹۷، زمانی که او اولین اسقف شد، انگلوساکسون‌های بت‌پرست را در اینجا تغییر دین داد. تورهای عالی با راهنما در کلیسای جامع در دسترس هستند و برای یک تجربه واقعا به‌یادماندنی از یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری انگلیس تدارک دیده‌اند.

لیورپول و بیتلز Liverpool & The Beatles

لیورپول و بیتلز Liverpool & The Beatles از جاذبه های گردشگری انگلیس

لیورپول که در شمال شرقی این کشور واقع شده است، تنها دو ساعت با قطار فاصله دارد. به طرفداران موسیقی فرصت‌های زیادی برای تماشای برخی از مکان‌های شهری، همراه با جاذبه‌های مرتبط ارائه می‌کند. سایر نقاط مورد علاقه مرتبط در لیورپول شامل بازدید از کلوپ معروف غار، همراه با مکان‌های واقعی که خوانندگان در مورد آن‌ها خوانده‌اند، است. این مکان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری انگلیس برای دوستداران موسیقی است.

مرکز فناوری ‌های جایگزین Centre for Alternative Technology

مرکز فناوری ‌های جایگزین Centre for Alternative Technology از جاذبه های گردشگری انگلیس

مرکز فناوری‌های جایگزین ولز Canolfan y Dechnoleg Amgen یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری انگلیس است که بر راه‌حل‌های عملی برای آب‌وهوا متمرکز است. بازدیدکنندگان از مرکز پیشرو اکو در بریتانیا می‌توانند جنگل‌های با مدیریت پایدار و باغ‌های ارگانیک را کاوش کنند، انواع مختلف خانه‌های کم‌مصرف را ببینند و درباره انرژی‌های تجدید پذیر بیاموزند.

پروژه عدن Eden Project از بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

پروژه عدن Eden Project از بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

پروژه باورنکردنی عدن مجموعه‌ای از بیوم‌های مصنوعی منحصربه‌فرد است. شامل مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از گیاهان از سراسر جهان است. این مجموعه باغ‌های گیاه‌شناسی دیدنی که در یک معدن بازسازی ‌شده در کورنوال واقع شده است، از گنبدهای بزرگی تشکیل شده است که بیشتر شبیه گلخانه‌های بزرگ به شکل ایگلو هستند. این مجموعه یکی از بی‌نظیرترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس است.

کست وولدز The Cotswolds از سبز ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

کست وولدز The Cotswolds از سبز ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

Cotswolds حدود ۷۸۷ مایل مربع را پوشش می‌دهد و بخش‌هایی از زیباترین شهرستان‌های انگلستان را در بر می‌گیرد. این مکان یکی از سبزترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس است. مانند بسیاری از جنگل‌های انگلستان، Cotswolds برای کشف با پای پیاده عالی است.

گالری ملی The National Gallery از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

گالری ملی یکی از جامع‌ترین مجموعه‌های نقاشی در جهان، دومین موزه پر بازدید لندن و یکی از پر بازدید ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس است. این مجموعه‌ها که مقطعی تقریبا کامل از نقاشی اروپایی را از سال‌های ۱۲۶۰ تا ۱۹۲۰ ارائه می‌کنند، به‌ ویژه در اساتید هلندی و مدارس ایتالیایی قرن‌های ۱۵ و ۱۶ قوی هستند.

قلعه وارویک Warwick Castle از کهن ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

قلعه وارویک Warwick Castle از کهن ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

اگر به دنبال یک سفر واقعا به‌ یادماندنی انگلیسی برای کل خانواده هستید سفری که بینش شگفت‌انگیزی از زندگی در قرون‌وسطی ارائه می‌دهد، نمی‌توانید کاری بهتر از بازدید از قلعه وارویک انجام دهید. این قلعه چشمگیر که در شهر زیبای وارویک در رودخانه آون واقع شده است، بیش از ۹۰۰ سال بر چشم‌انداز و تاریخ منطقه تسلط داشته است و کهن‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس به شمار می‌رود.

تیت مدرن Tate Modern از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

تیت مدرن Tate Modern از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری انگلیس

هنگامی که تیت مدرن در ژوئن ۲۰۱۶، ۱۰ طبقه جدید خود را افتتاح کرد و ۶۰ درصد فضای گالری بیشتر را اضافه کرد، تعداد بازدیدکنندگان تقریبا یک‌ چهارم افزایش یافت و آن را به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس تبدیل کرد. از جمله آثار هنرمندان شناخته شده‌ای که در این مکان حضور دارند می‌توان به پیکاسو، روتکو، دالی، ماتیس و مودیلیانی اشاره کرد.

باغ کیو Kew Gardens از زیباترین جاذبه های گردشگری انگلیس

باغ کیو Kew Gardens از زیباترین جاذبه های گردشگری انگلیس

کیو واقع در جنوب غربی لندن، باغ گیاه‌شناسی سلطنتی، یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های گیاهی جهان را در خود جای‌ داده است و از زیباترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس است. گلخانه ویکتوریایی درجه I، خانه معتدل، بزرگ‌ترین سازه در نوع خود در جهان است. ۱۵۰۰ گونه از گیاهان دمای کمیاب را در خود جای ‌داده است. باغ‌های کیو که به‌ عنوان یک موسسه علمی برای تحقیقات گیاهی و قارچی شهرت جهانی دارد، در سال ۲۰۰۳ به ‌عنوان میراث جهانی تعیین شد.

موزه ‌های سلطنتی گرینویچ Royal Museums Greenwich

موزه ‌های سلطنتی گرینویچ Royal Museums Greenwich از جاذبه های گردشگری انگلیس

در پایین ‌دست پل تاور، گرینویچ پایگاه نیروی دریایی سلطنتی در لندن است. بزرگ‌ترین گستره‌های معماری تاریخی و پارک‌های حفاظت ‌شده انگلستان را در خود جای ‌داده است. اگرچه عاشقان دریا مطمئنا به گرینویچ جذب خواهند شد. اما در اینجا چیزهای بیشتری از کشتی‌ها و قایق‌ها وجود دارد. این موزه سلطنتی یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس است.

جمع‌ بندی

بریتانیا ممکن است کوچک باشد، اما حومه‌های آن زیبا و به طور باورنکردنی متنوع است. از تپه‌های سرسبز و جنگل‌های باستانی گرفته تا قله‌های کوهستانی چشمگیر، دریاچه‌های ایده‌آل و مه ‌روهای ناهموار. می‌توانید برای دیدن انواع مختلفی از مناظر که بریتانیا آن را مناظر خاص خود می‌نامد، از ۱۵ پارک ملی بریتانیا، از نورفولک برودز و طبیعت وحشی اکسمور گرفته تا صحنه‌های هیجان‌انگیز منطقه دریاچه و منطقه قله و تاریکی شناخته شده بین‌المللی بازدید کنید.

ما در این مقاله به بررسی جاذبه‌های گردشگری انگلیس و زیبایی‌های این کشور پرداختیم.

شما در انگلستان می‌توانید به یک گردش روستایی سرسبز، جنگل‌های باستانی، سکوت مطلق و شب‌هایی چنان تاریک که بتوانید همه ستاره‌ها را ببینید، بروید. یا به سفرهای عالی به جالب‌ترین شهرهای بریتانیا بروید. از منچستر تا بلفاست از طریق آکسفورد و یورک. جایی که معماری مدرن خیره‌کننده، بناهای تاریخی و بارها و رستوران‌های شگفت‌انگیز را خواهید دید که پس از ماه‌ها تعطیلی آماده پذیرایی از شما هستند.

رفت‌وآمد در انگلستان بسیار آسان است. محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس به ‌خوبی با قطار و اتوبوس به هم متصل می‌شوند. از طرف دیگر، می‌توانید بین جاذبه‌های گردشگری انگلیس در یک سیستم بزرگراهی برنامه‌ریزی ‌شده رانندگی کنید. اگر با ماشین یا وسایل حمل‌ونقل عمومی در کشور سفر کنید، تجربه‌ای فراموش‌ نشدنی برای شما رقم می‎خورد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!