شرایط زندگی در پرتغال | بررسی هزینه های زندگی

شرایط زندگی در پرتغال برای بسیاری از مهاجران کاملا مناسب و لذت‌بخش است و به همین دلیل هم خیلی از افراد اعتقاد دارند که پرتغال می‌تواند به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت شناخته شود. مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت این کشور، داشتن آب و هوای نسبتا گرم و معتدل، مهمان‌نوازی بالای مردم محلی و داشتن یک زندگی آرام هستند. تقریبا هر چیزی که افراد از زندگی می‌خواهند را می‌توانند در کشور پرتغال پیدا کنند.

علاوه بر موارد قبلی، هزینه نسبتا کم را نیز به مزایای زندگی و شرایط در پرتغال اضافه کنید. به‌طورکلی، شرایط زندگی در پرتغال برای شهروندان و همچنین مهاجران این کشور، بسیار رضایت‌بخش است. البته توجه داشته باشید که برای داشتن یک زندگی راحت و لذت‌بخش، بهتر است زبان پرتغالی را یاد بگیرید. در ادامه، اطلاعات بیشتری درباره شرایط زندگی در پرتغال و هزینه‌های زندگی در این کشور در اختیار شما قرار می‌دهیم.

هزینه‌های زندگی در پرتغال چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که خیلی از افراد درباره شرایط زندگی در پرتغال می‌پرسند، این است که هزینه‌های زندگی در این کشور تقریبا چگونه است و باید خود را به چه چیزهایی آماده کنند؟ همان طور که گفتیم، هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار عالی است و نسبت به خیلی از کشورهای دیگر مانند بریتانیا، ایرلند، اسکاتلند، فرانسه و آلمان شرایط خیلی بهتری از نظر اقتصادی دارد.

هزینه‌های زندگی در پرتغال چگونه است؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شرایط زندگی در پرتغال مربوط به هزینه‌های مسکن در این کشور، حداکثر ۴۰ درصد از بین سایر این کشورها کمتر است. کل هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به ایالات متحده هم ۴۰ درصد کمتر است.

همان‌طورکه می‌دانید، اگر هزینه‌ها در این کشور پایین باشد، طبیعتا شرایط زندگی در پرتغال برای مهاجران تازه‌ورود هم خیلی راحت‌تر می‌شود. اگر شما هم قصد مهاجرت به پرتغال را دارید، این مقاله به شما کمک می‌کند تا بودجه خود را متناسب با شرایط زندگی در پرتغال آماده کنید و بدانید که تقریبا چقدر هزینه برای مهاجرت و خرج‌های دیگر در این کشور نیاز دارید.

هزینه‌های مسکن در پرتغال

اولین و مهم‌ترین موضوعی که خیلی از مهاجران تازه ورود درباره شرایط زندگی در پرتغال می‌پرسند، این است که هزینه‌های مسکن در این کشور تقریبا چگونه است؟ در مقایسه با برخی از کشورهای آمریکایی و اروپایی دیگر، هزینه‌های مسکن در پرتغال خیلی مقرون‌به‌صرفه‌تر تخمین زده می‌شود. شما می‌توانید آپارتمان‌های کوچکی در این کشور با قیمت ماهیانه ۳۱۵ تا ۳۸۵ دلار هم پیدا کنید.

البته توجه داشته باشید که شرایط زندگی در پرتغال و هزینه‌های مسکن در این کشور در شهرهای بزرگ آن نسبتا بیشتر خواهد بود که این امر در همه کشورها کاملا طبیعی است. بااین‌حال، باز هم شرایط زندگی در پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی خیلی مقرون‌به‌صرفه‌تر بنظر می‌رسد. برای مثال، اگر بخواهید در پایتخت کشور پرتغال، یعنی لیسبون خانه اجاره کنید، باید ماهیانه نزدیک به ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار هزینه بپردازید.

هزینه‌های مسکن در پرتغال

البته این برای یک ساختمان یک خوابه است و برای آپارتمان‌های بزرگ‌تر، می‌توانید انتظار داشته باشید که هزینه اجاره سالانه بین ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار آمریکا داشته باشند. این در حالی است که اگر بودجه شما محدود است، می‌توانید به سراغ حاشیه شهر و یا شهرهای کوچک‌تر با اجاره بین ۲۲۰ تا ۸۰۰ دلار بروید. شرایط زندگی در پرتغال در شهر پرتو نسبتا راحت‌تر از لیسبون است و برای اجاره یک آپارتمان، باید بین ۶۶۰ تا ۸۱۰ دلار پردازید.

شرایط زندگی در پرتغال؛ هزینه‌های آب و برق

همان‌طورکه هر کسی می‌داند، هزینه اجاره خانه تنها بخشی از هزینه است که باید بپردازند. شرایط زندگی در پرتغال به هزینه‌های مربوط به آب و برق و خدمات خانگی نیز مربوط می‌شود. برای خرید بسته‌های اینترنتی به صورت ماهانه، باید بین ۳۱ تا ۴۰ دلار هزینه پردازید. این در حالی است که قبوض برق، آب و گاز و همچنین جمع آوری زباله در این کشور بین ۹۰ تا ۱۲۰ دلار در ماه متغیر است.

هزینه بهداشت و خدمات درمانی در پرتغال

مهم‌ترین دلایلی که موجب شده شرایط زندگی در پرتغال برای بسیاری از مهاجران و حتی شهروندان راحت و دلپذیر‌تر باشد، خدمات بهداشتی و درمانی فوق‌العاده باکیفیت در این کشور هستند. علاوه بر این‌که به خاطر داشتن هزینه‌های نسبتا مقرون‌به‌صرفه، هر کسی می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای بسیار پایین، از مراقبت‌های اولیه پزشکی به‌راحتی بهره‌مند شود.

هزینه بهداشت و خدمات درمانی در پرتغال

البته توجه داشته باشید که ممکن است هزینه‌های مربوط به درمان‌های پیچیده‌تر نیاز به پرداخت هزینه‌های سنگین‌تری داشته باشد. این امر کاملا طبیعی است. به همین دلیل بهتر است همه مهاجران برای این‌که شرایط زندگی در پرتغال برای آنها راحت‌تر شود، از بیمه درمانی بین‌المللی استفاده کنند.

البته توجه داشته باشید که خیلی از خدمات درمانی تحت پوشش این بیمه نیستند و باید هزینه جدایی برای آنها بپردازید که مواردی مانند چشم پزشکی و دندانپزشکی، شامل این موارد هستند. اگر بیمه درمانی بین‌المللی داشته باشید، می‌توانید به مراکز خصوصی در کشور پرتغال بروید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و کار شما راحت‌تر انجام می‌شود.

هزینه‌های خواروبار در پرتغال

فاکتور دیگری که می‌تواند در راحت‌تر شدن شرایط زندگی در پرتغال به شما کمک کند، هزینه‌های مربوط به خوار و بار در این کشور هستند. علاوه بر هزینه‌های مسکن، هزینه‌های مربوط به غذا نیز بخش زیادی از بودجه شما را از آن خود می‌کند. از آنجا که قیمت مغازه‌ها در شهرها و مناطق مختلف هر یک از شهرها با یکدیگر متفاوت هستند، خیلی سخت است که بتوانیم پیش‌بینی کنیم که شرایط زندگی در پرتغال از نظر غذا چگونه خواهد بود.

اقلام ضروری منزل

به‌طورکلی، شما باید انتظار داشته باشید که به صورت ماهیانه، تقریبا بین ۲۷۵ تا ۳۵۰ دلار از حقوق خود را برای هزینه خواروبار کنار بگذارید. برای مثال، هزینه‌های مربوط به برخی از مهم‌ترین اقلام ضروری مانند برنج، سیب، پرتقال، موز، پیاز، گوجه فرنگی و سیب‌زمینی، هر یک کمتر از ۲ دلار هستند.

هزینه‌های خواروبار در پرتغال

نکته جالب توجه درباره اقلام لوکس‌تر مانند روغن زیتون، غذاهای دریایی و شراب که در پرتغال به صورت محلی تولید می‌شوند، قیمت ارزانی دارند. البته باید بدانید که هر یک از اقلامی که در کشورهای دیگر تولید و به پرتغال صادر می‌شوند، قیمت بسیار زیادی دارند. به همین دلیل برای این‌که شرایط زندگی در پرتغال برای شما لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر شود، پیشنهاد می‌کنیم که تا حد امکان از محصولات محلی استفاده کنید.

غذا خوردن در رستوران

از سوی دیگر، ممکن است برخی از افراد بخواهند شرایط زندگی از نظر هزینه‌های غذا خوردن در رستوران را بدانند. همان‌طورکه انتظار می‌رود، غذا خوردن در رستوران و یا کافی شاپ‌های این کشور هم نسبتا مقرون‌به‌صرفه هستند. برای مثال، یک فنجان کاپوچینو در یک کافه معمولی در پرتغال بین ۱.۳۱ تا ۱.۶۱ دلار است.

یک وعده غذای ویژه یکی از رستوران‌های نسبتا مناسب و مقبول پرتغال، با قیمتی نزدیک به ۵۰ دلار در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که شرایط زندگی در پرتغال از نظر غذا خوردن در رستوران، تا حد بسیار زیادی به شهر و محلی که شما برای غذا خوردن به آنجا مراجعه می‌کنید، بستگی دارد.

شرایط زندگی در پرتغال؛ هزینه‌های حمل و نقل

شرایط زندگی در پرتغال از نظر هزینه‌های حمل و نقل هم بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. برخی از مهاجران و شهروندان پرتغال اعتقاد دارند یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در این کشور، گزینه‌های مختلف حمل و نقل ارزان به شمار می‌رود. یک بلیط یک طرفه و معمولی در پرتقال برای استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی، کمتر از ۲ دلار است.

شرایط زندگی در پرتغال؛ هزینه‌های حمل و نقل

این در حالی است که اگر بخواهید این هزینه‌ها و شرایط زندگی را برای خود راحت‌تر کنید و در طول روز هم خیلی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، بهتر است به سراغ بلیط ماهانه با قیمت بین ۳۷ تا ۴۶ دلار بروید.

هزینه‌های تحصیل در پرتغال

خیلی از افرادی که به‌صورت خانوادگی به پرتغال مهاجرت می‌کنند، می‌پرسند که شرایط زندگی در پرتغال برای تحصیل فرزندان چگونه است؟ برای پاسخ به این افراد، باید بگوییم که تعدادی از مهاجران در سال‌های گذشته، انتقادات زیادی از مدارس پرتقال کرده‌اند. البته در این بازه زمانی، مدارس این کشور پیشرفت‌های عمده‌ای داشته‌اند.

مدارس موجود در این کشور به‌صورت دولتی و خصوصی فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید بسته به شرایط مالی و زبان فرزند خود، آنها را در یکی از این مدارس ثبت‌نام کنید. خوب است بدانید که شرایط زندگی در پرتغال از نظر هزینه‌های مدارس خصوصی نسبت به سایر کشورهای اروپایی خیلی ارزان‌تر هستند. البته این بدان معنا نیست که شما باید هزینه خیلی کمی برای مدرسه خصوصی این کشور بپردازید.

به عنوان مثال، یک مدرسه خصوصی معمولی و محلی در پرتغال به طور سالیانه از والدین ۱۰۰۰۰ دلار دریافت می‌کند. این در حالی است که اگر بخواهید فرزند خود را به مدرسه بین‌المللی بفرستید، باید بین ۲۵ تا ۴۰ هزار دلار هزینه پردازید. مهم‌ترین مزیت این نوع تحصیل این است که به کودک شما این امکان را می‌دهد تا به زبان مادری خود درس بخواند و هیچ اجباری برای درس خواندن به زبان پرتغالی نیست.

هزینه‌های تحصیل در پرتغال

سخن نهایی

همان‌طورکه در این مقاله متوجه شدید، شرایط زندگی در پرتغال برای بسیاری از مهاجران از همه نظر عالی است. به همین دلیل هم خیلی از افراد، قصد مهاجرت به این کشور را دارند. به‌طورکلی، هزینه‌ها و شرایط زندگی در پرتغال نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی دیگر فوق‌العاده بهتر است. همین مسئله باعث شده که مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرت و زندگی در نظر گرفته شود.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!