ثبت شرکت در آمریکا یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور محسوب می‌شود و از همین طریق می‌توانید اقامت دائم آمریکا و تابعیت آن را بگیرید. همچنین ثبت شرکت در آمریکا به دلیل موفق‌بودن این کشور در حیطه مشارکت تجاری بین‌المللی و جذب‌کردن سرمایه‌گذارهای خارجی، سود زیادی دارد. ایالات متحده آمریکا گزینه بسیار مناسبی برای فعالیت بسیاری از تاجران در همه دنیا است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق‌تری درمورد ثبت شرکت در آمریکا به دست آورید.

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در آمریکا

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در آمریکا

ثبت شرکت در آمریکا یکی از محبوب‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است. هزینه ثبت شرکت در آمریکا بستگی به ایالتی که انتخاب می‌کنید، دارد. همچنین نوع نهاد تجاری هم در این زمینه تأثیرگذار است. سرمایه‌گذاری در آمریکا به دو روش مستقیم و غیرمستقیم امکان‌پذیر است و با هر دوی این روش‌ها می‌توانید گرین کارت دریافت کنید. روش مستقیم نوعی برنامه طولانی‌مدت است که در نهایت شما صاحب کل یک شرکت می‌شوید. اما روش غیرمستقیم شما می‌توانید بخشی از یک شرکت را بخرید.

در روش غیرمستقیم شما حداقل به ۵۰۰ هزار دلار سرمایه احتیاج دارید و جالب است بدانید این روش فعلا در حالت تعلیق است و هنوز فکری به حال تمدید آن نکرده اند. در روش سرمایه‌گذاری مستقیم شما باید ۸/۱ میلیون دلار سرمایه داشته باشید تا بتوانید کار خود را شروع کنید.

مزیت‌های ثبت شرکت در آمریکا

ثبت شرکت در آمریکا به شما این امکان را می‌دهد کارهای مختلفی انجام بدهید که یکی از آنها باز کردن حساب بانکی است. وقتی یک حساب بانکی داشته باشید، خیلی راحت‌تر می‌توانید با مشتریان داخلی تجارت و معامله نمایید و ضمناً به بازاری دسترسی پیدا می‌کنید که می‌تواند اعتبار کسب وکار شما را هم در کشور خودتان و هم در آمریکا بالا ببرد. شما با ثبت شرکت در آمریکا حتی می‌توانید حساب‌های آنلاین را با بیزینس‌های مثل Amazon FA افتتاح نمایید.

حالا سؤال اینجاست که چگونه می‌توانیم یک شرکت را در آمریکا راه‌اندازی کنیم؟ مراحلی که در ادامه بیان می‌کنیم، باید قبل از ثبت شرکت در آمریکا طی شوند تا کسب‌وکار شما به‌صورت رسمی و قانونی در آمریکا راه بیفتد.

 • ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع سازمان تجاری برای شما بهتر و مناسب‌تر است.
 • حالا باید مشخص کنید که قرار است شرکت با مسئولیت محدود خود را در کجا راه‌اندازی نمایید. شما برای تشکیل این شرکت و ثبت آن حداقل دو شریک لازم دارید و هر کس به اندازه سرمایه‌ای که وارد کشور کرده است، مسئولیت دارد.
 • اکنون باید یک نمایند یا شریک آمریکایی برای شرکتتان پیدا کنید.
 • درخواست شماره شناسایی برای کارفرما بدهید.
 • آدرس پستی خودتان را برای ثبت شرکت در آمریکا، وارد کنید.
 • یک حساب بانکی در آمریکا باز نمایید.
 • سپس از افتتاح حساب بانکی، شما باید یک حساب تجاری هم ایجاد کنید تا به‌وسیله آن بتوانید پرداخت‌های مشتریان را در حساب بانکی‌تان مدیریت نماید.
 • شما باید حتما بیمه مشاغل بخرید.
 • برای شرکتتان به فکر یک شماره تماس محلی آمریکایی باشید.
 • اکنون باید میزان بدهی‌های که بابت مالیات دارید را حساب کنید.
 • این نکته را از خاطر نبرید که شما باید از الزامات شهر، شهرستان و فدرالی که در آن هستید، پیروی نمایید.
 • اگر به مشکلی برخورد کردید، باید با یک وکیل که در ایالت محل ثبت شرکت حضور دارد و تمام مجوزهای لازم برای فعالیت دریافت کرده است، مشورت کنید.

مروری کلی بر انواع شرکت‌ها

مروری کلی بر انواع شرکت‌ها

اگر در حال راه‌اندازی یک بیزینس جدید یا به فکر تغییر وضعیت کسب‌وکارتان هستید، باید به ویژگی‌ها و مزایای شراکت با مسئولیت محدود و سهامی را با همدیگر مقایسه نمایید. هر دوی این شرکت‌ها نقطه مشترک زیادی با یکدیگر دارند و همچنین موارد زیادی هستند که هر شرکت را منحصربه‌فرد می‌کنند. شما در واقع قبل از اینکه بخواهید نوع شراکت را مشخص نمایید، باید هر کدام را از نزدیک مورد بررسی قرار دهید.

ثبت‌کردن شرکت در امریکا با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود، پیچیدگی بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌های دیگر دارد و همچنین محدودترین نوع ساختار تجاری برای ثبت شرکت و فعالیت محسوب می‌شود؛ زیرا شما می‌توانید به‌عنوان یک نماینده ثبت شده، خودتان برای کامل‌کردن و بستن قرارداد حاضر شوید. برای این که یک شرکت با مسئولیت محدود در آمریکا راه‌اندازی کنید، نیاز به دو شریک دارید و همان‌طور که گفتیم مسئولیت هر فرد به‌اندازه سهمش در شرکت است. این نوع شرکت‌ها مالیات مضاعف را تضمین نخواهند کرد.

اگر می‌خواهید شرکتی با مسئولیت محدود راه‌اندازی کنید، هزینه ثبت‌نام به‌صورت معمولی در هزینه‌های تشکیل پرونده ادغام می‌شوند. این هزینه‌ها در هر ایالت متفاوت است؛ اما حدود آن را چند صد دلار محاسبه می‌کنند. برای مثال این هزینه در ایالت واشینگتن ۱۸۰ دلار و در تگزاس ۳۰۰ دلار است.

اتباع خارجی هم می‌توانند یک شراکت با مسئولیت محدود داشته باشند؛ زیرا این کار به اقامت ارتباطی ندارد و افراد می‌توانند بدون درنظرگرفتن وضعیت شهروندی، درخواست خود را ثبت کنند. دیگر ساختارهای تجاری به کسانی که اقامت دائم ندارند، اجازه نمی‌دهند که صاحب یک شرکت باشند. این نوع نهاد تجاری بیشتر برای افرادی مناسب است که به دنبال حفاظت بیشتری از مسئولیت‌های شخصی خود هستند.

ثبت شرکت سهامی

ثبت شرکت سهامی، نوعی طبقه‌بندی مالیاتی محسوب می‌شود که به سرویس‌های درآمد بین‌المللی می‌گوید کسب‌وکارتان از مالیات مشارکت کمک می‌گیرد. راه‌اندازی شرکت سهامی کمی پیچیده‌تر از نوع قبلی است. شرکت‌های سهامی تصمیم می‌گیرند زیان، درآمد و کسر از اعتبار شرکت را برای اهداف مالیاتی فدرال به سهام‌داران خود انتقال دهند.

شما برای آغاز به کار این نوع شرکت باید به‌عنوان Ccorp که خودش نوعی شرکت که ماهیت حقوقی جدایی از صاحبش دارد، نام‌نویسی نمایید تا بتوانید از روش‌های خاص برای ثبت شرکت در آمریکا استفاده کنید. این نوع ساختار تجاری به هر کسب‌وکاری که بیشتر یا کمتر از ۱۰۰ سهام‌دار جذب کرده است، اجازه می‌دهد تا مشارکتش به‌صورت مالیاتی باشد.

شماره شناسایی کارفرما

Employer Identification Number همان شماره شناسایی کارفرما است که ۹ رقم دارد و به شناسایی کسب‌وکار شما برای اهداف مالیاتی کمک زیادی میکند. شما قبل از اینکه فرایند ثبت شرکت را به‌صورت سهامی یا مشارکت با مسئولیت محدود انتخاب کنید، بایداین شماره رادریافت نمایید. شهرواندن خارجی اگر میخواهند که این کد را بگیرند، باید حداقل یک ماه منتظر بمانند.

باز کردن یک حساب بانکی در آمریکا

شاید برای کسانی که قصد ثبت شرکت در آمریکا دارند این سؤال پیش بیاید که آیا نیاز به افتتاح یک حساب جداگانه دارند؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم بله؛ زیرا همیشه توصیه می‌شود که یک حساب بانکی جدا برای کسب‌وکار خود داشته باشید. شما برای ثبت شرکت در آمریکا هم نیاز به افتتاح یک حساب بانکی تجاری دارید.

 به‌عنوان یک صاحب‌کار، باز کردن یک حساب بانکی برای پیگیری نمودن معاملات مالی یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های راه‌اندازی یک تجارت پایدار است (مخصوصاً برای کسب‌وکارهای کوچک). داشتن حساب بانکی جداگانه به شما کمک می‌کند تا میزان مالیات بر درآمدی را که باید به دولت آمریکا پرداخت کنید، کاهش دهید.

ثبت شرکت در آمریکا چقدر طول می‌کشد؟

ثبت شرکت در آمریکا چقدر طول می‌کشد؟

همه شرکت‌هایی که در آمریکا راه‌اندازی می‌شوند، باید در نزدیک‌ترین دفتر وزیر خارجه که در اطراف محل کارشان وجود دارد، ثبت‌نام کنند. پس از این که شرایط ثبت‌نام را رعایت کردند، دولت سند را پردازش می‌نماید و قبل از اینکه بخواهد چیزی را تأیید کند، همه اطلاعات را مورد بررسی قرار می‌دهد. اکنون یک سؤال پیش می‌آید که این روند چقدر طول می‌کشد؟ در پاسخ باید بگوییم که بستگی به وضعیت پرونده شما دارد.

در بیشتر ایالت‌های آمریکا، روند تأیید و ثبت شرکت بین ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد. گاهی اوقات این بازه زمانی طولانی‌تر هم می‌شود؛ اما در برخی ایالت‌ها مانند نیویورک امکان پردازش سریع اطلاعات هم وجود دارد. اگر برنامه تجاری کسب‌وکار شما بستگی زیادی به زمان دارد، به شما پیشنهاد می‌کنیم که هزینه اضافی را بابت تسریع فرایند ثبت شرکت پرداخت نمایید. میزان این مبلغ در هر ایالت متفاوت است؛ اما زمان پردازش اطلاعاتتان را به ۲ تا ۳ روز کاهش می‌دهد.

گرفتن ویزا برای ثبت شرکت

ویزای EB-5 سرمایه‌گذاری آمریکا با بقیه ویزاها متفاوت است و در آمریکا ویزای EB-5 تنها ویزای کاری است که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد. این ویزا مسیری برای دریافت گرین کارت و به طور بالقوه شهروندی آمریکا برای افراد خارجی است. در این نوع ویزا شما باید حتماً ۱۰ شغل پاره‌وقت برای شهروندان آمریکایی به وجود آورید و درصورتی‌که ثابت کنید یک شغل ایجاد کرده‌اید، به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی می‌توانید گرین کارت آمریکا را درخواست نماید و در نتیجه اقامت دائم این کشور را بگیرید.

ویزای ثبت شرکت در آمریکا مناسب چه کسانی است؟

این ویزا تقریباً برای بیشتر افراد کاربرد دارد و ما می‌خواهیم کسانی در اینجا معرفی کنیم که با اخذ این ویزا بیشتر از قبل پیشرفت می‌کنند. این افراد علاوه بر این که اقامت دائم دریافت می‌نمایند، در معتبرترین بازارها هم می‌توانند تجارت کنند.

 • این ویزا مناسب افرادی است که علاوه بر سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت، دارایی‌های منقول و غیرمنقول بسیار زیادی دارند و می‌توانند منشأ سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت گذاشته‌اند را به طور مستند نشان دهند.
 • اگر به دنبال سرمایه‌گذاری، به‌دست‌آوردن فضای خوبی برای زندگی و پیشرفت خود و خانواده‌تان هستید، این نوع ویزا کمک زیادی به شما می‌کند.
 • این نوع ویزا بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که در خارج از آمریکا صاحب یک شرکت هستند و می‌خواهند کار خود را در بازار آمریکا رشد و توسعه دهند.
 • درصورتی‌که می‌خواهید حق امتیاز برای اختراعات خود در آمریکا داشته باشید و اختراعتان رشد کند، این ویزا برای شما مناسب است.
 •  اگر می‌خواهید در بخش‌های مالی؛ مانند بورس اوراق بهادار کار پیدا کنید، بهتر است به فکر اخذ این ویزا باشید.
 • افرادی که برای آینده فرزندشان نگران هستند و می‌خواهند بچه‌هایشان در بهترین مدرسه و دانشگاه‌های دنیا تحصیل کنند، می‌توانند این ویزا را بگیرند.

سخن نهایی

ما در این مقاله، سعی کردیم برای شما درمورد مزیت‌های ثبت شرکت در آمریکا بگوییم. خیلی از افراد برای دریافت اقامت دائم اقدام به ثبت شرکت در آمریکا می‌کنند، اما به‌مرورزمان متوجه رشد کسب‌وکارشان هم می‌شوند و همین اتفاق یکی از جنبه‌های مثبت سرمایه‌گذاری در آمریکا است. اما در این راه شما باید ابتدا خوب تحقیق کنید و سپس برای شروع و ثبت شرکت در آمریکا اقدام نمایید.

درخواست خدماتتون رو ثبت یا مشاوره رزرو کنید

اگر درخواست خدمات دارید یا می‌خواهید مشاوره داشته باشید با ما در ارتباط باشید

اطلاعات بیشتر درباره خدمات حقوقی

۵/۵ - (۱ امتیاز)