به گفته دولت بریتانیا، ۶۱۲۰۰۰ نفر در سال جدید به این کشور نقل‌ مکان کردند. در نتیجه رشد اقتصادی، فرصت‌های کاری و مزایای اجتماعی، بریتانیا به یک کشور مقصد برتر برای اکثر مردم در سراسر جهان تبدیل شده است. اما، اگر قصد مهاجرت به انگلیس را دارید، باید چند فاکتور اساسی را در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی مزایا و شرایط مهاجرت به انگلیس می‌پردازیم با ما همراه باشید. همچنین مقاله ای درباره جاذبه های گردشگری انگلیس تهیه کردیم که در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید.

مهاجرت به انگلیس

اگر شما یک تبعه EEA/EU هستید و می‌خواهید به مدت طولانی (بیش از ۶ ماه) به بریتانیا مهاجرت کنید، باید برای ویزای مهاجرتی درخواست دهید. در گذشته شهروندان منطقه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا می‌توانستند بدون ویزا به بریتانیا مهاجرت کنند، اما اکنون جابه‌جایی بدون ویزا فقط برای اقامت‌های کوتاه‌ مدت اعمال می‌شود، یعنی گردشگری یا ملاقات با دوستان و خانواده.

اگر می‌خواهید بیش از ۶ ماه در انگلیس بمانید، به ویزای انگلیس نیاز دارید. عامل مهم دیگری که باید در نظر داشت این است که برخی از مسیرهای مهاجرت به انگلیس پیچیده‌تر از بقیه هستند. به‌ عنوان‌ مثال، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به انگلیس، درخواست ویزای کار است و برای آن، باید معیارهای واجد شرایط را داشته باشید.

برای مهاجرت به انگلیس، می‌توانید با انجام مراحل زیر برای ویزای کاری طولانی ‌مدت درخواست دهید:

 • شغل پیدا کنید
 • نوع ویزای صحیح را پیدا کنید
 • برای ویزا اقدام کنید
 • به انگلیس نقل ‌مکان کنید

یافتن شغل برای مهاجرت به انگلیس

یافتن شغل برای مهاجرت به انگلیس

قبل از این که قصد مهاجرت به انگلیس را داشته باشید باید یک شغل یا پیشنهاد کاری در این کشور داشته باشید تا بتوانید برای ویزای کاری خود اقدام کنید. اگر علاقه‌مند به ویزای حمایتی هستید، باید اطمینان حاصل کنید که کارفرمای شما برای دریافت مجوز از شما حمایت مالی خواهد کرد.

بسته به مهارت شما و نوع کاری که در انگلیس به دنبال آن هستید، گزینه‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. بنابراین، لطفا مطمئن شوید که تمام گزینه‌های ویزا را بررسی کرده‌اید تا ببینید کدام یک با شرایط و خواسته‌های شما برای مهاجرت به انگلیس مطابقت دارد. باید مطمئن شوید که نوع ویزای موردنظر شما مسیری برای اقامت دائم دارد.

انواع ویزا برای مهاجرت به انگلیس

انواع ویزا برای مهاجرت به انگلیس

ویزای بریتانیا سندی است که به شهروندان سراسر جهان حق ورود، اقامت موقت یا زندگی برای همیشه در قلمرو بریتانیا را می‌دهد. ویزا معمولا مهری است که در پاسپورت خود دریافت می‌کنید یا مدرکی است که کنسولگری یا سفارت بریتانیا در کشور محل اقامت شما ارائه می‌دهد.

اگر برای شما ویزا صادر شده است، به این معنی است که شما واجد شرایط مهاجرت به انگلیس هستید و شرایط ویزای خاصی را که به شما داده شده است را برآورده می‌کنید. دلایل مختلفی وجود دارد که افراد می‌خواهند برای ویزای انگلیس اقدام کنند، از جمله:

 • کار و تجارت
 • مطالعه
 • اقامت کوتاه ‌مدت و گردشگری
 • پیوستن به اعضای خانواده که از گذشته در بریتانیا زندگی کرده‌اند
 • برای زندگی دائم
 • به‌ عنوان یک پناهنده یا به ‌عنوان کسی که نیاز به حمایت بشر دوستانه دارد
 • به ‌عنوان یک فرد بدون تابعیت

ویزای استارت آپ انگلیس

کشور انگلیس در طول تاریخ، سیاستی مبنی بر جذب نوابغ و کارآفرینان نخبه جهان داشته است. امروز نیز یکی از برنامه‌ریزی‌های نوینی که به قصد هموار نمودن راه ورود نوابغ اقتصادی انجام گرفته است، ویزای استارت‌آپ نامیده می‌شود. این نوع ویزای انگلیس برای افرادی که تلاش دارند تا در جامعه اقتصاد جهانی نوعی استارت‌آپ را راه‌اندازی کنند بهترین گزینه است. ویزای استارت آپ انگلیس مناسب‌ترین شیوه برای مهاجرت به انگلیس است.

مراحل مهاجرت به انگلیس و اخذ ویزا

مراحل مهاجرت به انگلیس و اخذ ویزا

۱) هنگامی که فهمیدید برای کدام ویزا می‌خواهید درخواست دهید، باید مدارک خود را آماده کرده و درخواست ویزای خود را ارسال کنید. معمولا باید در یک دفتر نمایندگی محلی برای ویزا درخواست دهید و منتظر تصمیم باشید. روند درخواست ویزا ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد این زمان بستگی به نوع ویزا دارد که درخواست داده‌اید.

۲) اگر درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، دفتر ویزا ایمیل یا نامه‌ای را با تصمیم و جزئیات اتفاقات بعدی برای شما ارسال می‌کند. علاوه بر این، برچسبی بر روی پاسپورت خود دریافت خواهید کرد که به‌عنوان «وینیت» شناخته می‌شود که جزئیات وضعیت مهاجرت به انگلیس مانند نوع ویزا، اعتبار ویزای شما و… را نشان می‌دهد.

۳) پس از ورود به بریتانیا، باید مجوز اقامت بیومتریک خود را از اداره پست دریافت کنید (اگر خارج از بریتانیا درخواست داده باشید). شما می‌توانید از BRP خود به‌ عنوان مدرک شناسایی و اثبات حق زندگی و کار در بریتانیا استفاده کنید.

۴) بعد از اینکه ۵ سال با ویزای کاری خود در انگلیس زندگی کردید، می‌توانید مرخصی نامحدود خود را برای اقامت (اقامت دائم) دریافت کنید. ILR شما به شما این امکان را می‌دهد که بدون محدودیت در بریتانیا زندگی کنید و سپس اگر واجد شرایط هستید، می‌توانید برای شهروندی درخواست دهید.

هزینه مهاجرت به انگلیس

هزینه مهاجرت به انگلیس

هنگام ورود به بریتانیا باید حداقل ۱۲۷۰ پوند داشته باشید تا زمان شروع کار از خود حمایت کنید. اما، هزینه کلی جابه‌جایی بستگی به این دارد که اهل کجا هستید و چه نوع ویزایی دارید. برخی از هزینه‌های ضروری که باید هنگام مهاجرت به انگلیس بپردازید شامل موارد زیر است:

 • هزینه درخواست ویزا: حداکثر ۱۴۰۰ پوند
 • هزینه اضافی مراقبت‌های بهداشتی: ۶۲۴ پوند در سال
 • بلیت هواپیما: حداکثر ۵۰۰ پوند (بسته به کشور)

مراقبت ‌های بهداشتی رایگان در انگلیس

اگر موفق به گرفتن اقامت طولانی ‌مدت قانونی در بریتانیا شوید، می‌توانید مراقبت‌های بهداشتی رایگان ارائه شده توسط NHS دریافت کنید. با این‌ حال، در اکثر ویزاهای کاری، شما باید سالانه یک هزینه اضافی برای مراقبت‌های بهداشتی بپردازید.

نکات لازم برای مهاجرت به انگلیس

نکات لازم برای مهاجرت به انگلیس

قبل از برنامه‌ریزی برای مهاجرت به انگلیس، باید چند نکته ضروری را در نظر داشته باشید:

۱) در مورد محل سکونت خود باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. اگر می‌توانید، سعی کنید قبل از نقل ‌مکان به بریتانیا، یک آپارتمان یا خانه ترتیب دهید تا بعد از ورود وقت خود را برای دیدن املاک و مستغلات تلف نکنید. همچنین، اگر قصد دارید یک حساب بانکی پس از حضور در آن جا باز کنید، به آدرس منزل نیاز دارید.

۲) برای انجام بیشتر پرداخت‌ها در بریتانیا، باید حساب بانکی و کارت‌های نقدی داشته باشید. برای افتتاح حساب بانکی باید آدرس معتبری داشته باشید. اما، در صورت عدم انجام، می‌توانید از شرکت‌های جابه‌جایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، استفاده کنید. برخی از افراد از آدرس دوستان یا اعضای خانواده خود استفاده می‌کنند. در هر صورت، باید خود را برای غلبه بر این مانع در طول فرآیند مهاجرت به انگلیس آماده کنید.

۳) برای درخواست شماره بیمه ملی آماده شوید. شماره بیمه ملی شما شماره حسابی است که سهم بیمه و مالیات پرداختی شما را ردیابی می‌کند. اگر BRP دارید، ممکن است شماره قبلا روی کارت مهر شده باشد. اما، در صورتی‌ که ندارید، باید برای شماره درخواست دهید. به ‌خاطر داشته باشید که فقط بعد از این که در بریتانیا هستید می‌توانید برای NINO درخواست دهید.

در آخـــر

اگر شغل، اعضای خانواده‌ای که در آنجا زندگی می‌کنند، پول کافی یا استعدادهای متمایز نداشته باشند، مهاجرت به انگلیس سخت است. این نیز به این بستگی دارد که اهل کجا هستید. به‌ عنوان ‌مثال، شهروندان اتحادیه اروپا می‌توانند راحت‌تر از سایر ملیت‌ها ویزای بلند مدت دریافت کنند. با این ‌حال، اگر شغل دارید و شرایط ویزا را دارید، می‌توانید بدون هیچ مشکلی به بریتانیا مهاجرت کنید.

اگر حداقل ۵ سال در بریتانیا زندگی کرده باشید، می‌توانید شهروند بریتانیا شوید. با این‌ حال، برای واجد شرایط بودن برای شهروندی، باید حداقل ۱۲ ماه قبل از ارسال درخواست خود، ILR خود را داشته باشید.

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید

درباره مهاجرت به انگلیس بیشتر بدانید

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)