اخذ درگاه بانکی بین المللی (ویزا مستر)

بانکداری بین‌المللی نوعی از بانکداری است که در سراسر مرزهای بین‌المللی حضور دارد. این سیستم یک سیستم مالی است که خدمات مالی مانند فرصت‌های وام‌دهی و حساب‌های پرداخت را به مشتریان خارجی ارائه می‌دهد. اصولا مشتریان این بانک‌ها می‌توانند هم افراد و هم شرکت‌ها باشند. با این‌ حال، هر بانک بین‌المللی سیاست خاص خود را در انتخاب افرادی که می‌توانند با آن‌ها تجارت کنند، دارد. در ادامه در مورد انواع مختلف بانک‌ها، اخذ درگاه بانکی بین المللی و شرایط اخذ درگاه بانکی بین‌المللی می‌خوانید، همراه ما باشید.

بانکداری بین‌المللی مانند هر سرویس بانکی دیگری است، اما در کشورهای مختلف یا بین‌المللی انجام می‌شود. به بیان دیگر، این ترتیب خدمات مالی توسط بانک یک کشور به ساکنان یک کشور دیگر است. اکثر شرکت‌ها و افراد چند ملیتی از این تسهیلات بانکی برای انجام معاملات استفاده می‌کنند. اخذ درگاه بانکی بین المللی بخش عمده‌ای از بازار مالی بین‌المللی را تشکیل می‌دهد.

مزایای اخذ درگاه بانکی بین المللی

مزایای اخذ درگاه بانکی بین المللی

آیا شما صاحب یک کسب‌وکار و علاقه‌مند به درک گزینه‌های پرداخت موجود برای معاملات هستید؟

اخذ درگاه بانکی بین المللی از طریق فناوری‌های جدیدی که تراکنش‌های کارت اعتباری را تسهیل می‌کنند، باعث راحتی و ایمنی بیشتری می شود. با استفاده از درگاه پرداخت، شرکت‌ها در حال گسترش تجارت خود در سراسر اینترنت هستند. عوامل مختلفی را که در تراکنش‌های آنلاین نقش دارند و این که چگونه می‌توانید بهترین درگاه پرداخت را امروز انتخاب کنید، در نظر بگیرید از جمله:

  • روش پرداخت بسیار سریع‌تر از چک یا پردازش دستی کارت اعتباری
  • روشی بسیار ساده‌تر برای پردازش و پرداخت

با اخذ درگاه بانکی بین‌المللی برای انجام تراکنش‌ها به سایت شخص ثالثی نیاز نیست.

درگاه پرداخت چیست؟

درگاه پرداخت چیست؟

درگاه‌های پرداخت نوعی نرم‌افزار و سرور هستند که در حین خرید، اطلاعات یک تراکنش را به بانک‌ها منتقل می‌کنند. این ارتباط نه‌ تنها اطلاعات و پرداخت را به بانک منتقل می‌کند، بلکه می‌تواند اطلاعاتی مانند تائید یا رد شدن تراکنش را نیز دریافت کند.

این خدمات شامل سطح بالایی از امنیت برای محافظت از داده‌های حساس مانند شماره کارت اعتباری است که ممکن است توسط طرف‌های متقلب مورد سوءاستفاده قرار گیرد. گاهی اوقات هزینه خدمات برای اخذ درگاه بانکی بین المللی اعمال می‌شود. جزئیات اخذ درگاه بانکی بین‌المللی به ‌سادگی به خود ارائه ‌دهندگان درگاه پرداخت و شرایطی که آن‌ها تعیین کرده‌اند بستگی دارد. اگرچه ممکن است برای انتخاب بهترین محصول به تحقیقاتی نیاز باشد، درگاه پرداخت تجارت الکترونیک قطعا مزایای خود را برای تجارت شما دارد.

انواع خدمات درگاه پرداخت در اخذ درگاه بانکی بین المللی

انواع خدمات درگاه پرداخت در اخذ درگاه بانکی بین المللی

برای اخذ درگاه بانکی بین المللی لازم است ابتدا از نکات آن آگاه باشید. اول‌ از همه، این خدمات درگاه به‌ عنوان درگاه پرداخت کارت اعتباری استفاده می‌شود. تراکنش با استفاده از این نوع خدمات، هنگام تماس با بانک‌ها با اطلاعات، داده‌های حساس را حفظ و محافظت می‌کند.

یک درگاه پرداخت کارت اعتباری باید به طور خودکار سطح خاصی از امنیت را به دلیل ماهیت عملکرد خود تضمین کند. درگاه پرداخت تجارت الکترونیک ممکن است ویژگی‌های دیگری نیز داشته باشد، از جمله سیستم گزارش‌دهی و توانایی پردازش بازپرداخت. گاهی اوقات، یک درگاه پرداخت حساب تجاری قادر به استفاده از چندین حساب کاربری یا پردازش تراکنش‌های تکراری است.

نحوه انتخاب بهترین درگاه پرداخت آنلاین برای اخذ درگاه بانکی بین المللی

امروزه درگاه‌های پرداخت به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند. با این محبوبیت، گزینه‌های بسیار متنوعی برای اخذ درگاه بانکی بین المللی وجود دارد. البته برخی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب درگاه پرداخت آنلاین عبارتند از قیمت‌گذاری و همچنین ویژگی‌ها و پشتیبانی آن.

بهترین درگاه پرداخت هزینه‌های قابل‌توجهی دریافت نمی‌کند، بلکه امنیت معاملات آنلاین شما را نیز تضمین می‌کند. ارائه‌دهندگان درگاه پرداخت باید بتوانند اطلاعات مربوط به خدمات و هزینه‌های مربوطه را ارائه دهند. از آنجایی‌ که قیمت‌گذاری گاهی اوقات بازدارنده‌ترین عامل است، هنگام مقایسه درگاه پرداخت بین شرکت‌ها، حتما این اطلاعات را جمع‌آوری کنید.

فقط با انجام یک تحقیق کوچک، باید بتوانید یک مقایسه اساسی درگاه پرداخت انجام دهید که به شما در انتخاب یک سرویس برای کسب‌وکارتان کمک می‌کند. با وجود بسیاری از خدمات درگاه پرداخت که امروزه برای استفاده در دسترس هستند، انتخاب‌های شما باید فراوان باشد.

رهبران به قیمت رقابتی خود در هر تراکنش افتخار می‌کنند. این یکی از کمترین هزینه‌های ماهانه و کارمزد تراکنش کارت اعتباری و نقدی را دارد و همچنین سخت‌افزار رایگان را به کاربران جدید ارائه می‌دهد. حداقل ۱۵ دلار ماهانه آن را به انتخاب خوبی برای مشاغل کوچک تبدیل می‌کند که هنوز حجم بالایی از فروش ندارند و نمی‌توانند هزینه زیادی برای سخت‌افزار CCP گران ‌قیمت بپردازند.

پرداخت‌ های برون‌ مرزی چیست؟

پرداخت‌ های برون‌ مرزی چیست؟

در فرآیند اخذ درگاه بانکی بین‌المللی، پرداخت‌های برون‌مرزی تراکنش‌هایی هستند که گیرنده و گیرنده تراکنش در کشورهای جداگانه مستقر هستند. تراکنش‌ها می‌تواند بین افراد، شرکت‌ها یا موسسات بانکی باشد که به دنبال انتقال وجوه در مناطق هستند. برای بازرگانانی که در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند، بسیار مهم است که بتوانند پرداخت‌ها را در تمام کشورهای موردنظر خود بپذیرند.

دریافت پرداخت ‌های بین ‌المللی

اگر هدف اخذ درگاه بانکی بین المللی رشد در سطح بین‌المللی است، بازرگانان باید با یک ارائه ‌دهنده خدمات پرداخت‌ کار کنند که یک دروازه پرداخت ایمن و جهانی ارائه می‌دهد. یک درگاه پرداخت به‌ عنوان سوئیچ بین نهادهای مختلف در شبکه پرداخت عمل می‌کند و اجازه می‌دهد وجوه به طور ایمن بین مشتری، تاجر و بانک‌های صادر کننده و خریدار منتقل شود. این عملیات پرداخت را تائید می‌کند و داده‌های مالی حساسی را که بین طرف‌های مربوطه منتقل می‌شود رمزگذاری می‌کند.

مهم است که دروازه‌ای که برای اخذ درگاه بانکی بین‌المللی انتخاب می‌کنید، تا طیف گسترده‌ای از ارزهای پرداخت و تسویه را تسهیل کند تا شانس خود را برای دستیابی به بازارهای جدید به حداکثر برساند. استفاده از ارزهای محلی برای تراکنش‌های کارتی می‌تواند منجر به نرخ پذیرش بهتر شود.

هنگامی که مصرف ‌کنندگان در حال خرید آنلاین هستند، می‌خواهند قیمت نهایی را که به ارز خودشان دریافت می‌شود، ببینند. به ‌عنوان‌ مثال، اگر یک مصرف ‌کننده بریتانیایی به یک شرکت آمریکایی سفارش دهد که فقط قیمت‌های آن‌ها را به دلار نشان می‌دهد، فقط پس از انجام معامله از هزینه نهایی به پوند مطلع می‌شود. این می‌تواند منجر به ناامیدی برای مصرف‌ کننده شود و بازرگانان باید در آرزوی شفافیت هر چه بیشتر قیمت‌گذاری خود باشند.

راه‌های مختلفی وجود دارد که بازرگانان می‌توانند بر این موانع غلبه کنند. آن‌ها می‌توانند چندین حساب بانکی را در کشورهایی که به دنبال پذیرش پرداخت هستند راه‌اندازی کنند (که می‌تواند هزینه بر باشد)، یا می‌توانند با اخذ درگاه بانکی بین المللی با تجربه جهانی شریک شوند. بازرگانان باید یک PSP را انتخاب کنند که معاملات برون‌مرزی را هم برای خود و هم برای مشتریانشان به یک تجربه یکپارچه تبدیل کند.

انواع پرداخت‌ های برون ‌مرزی

پرداخت‌های کارت اعتباری، حواله‌های بانکی و APMها همه انواع پرداخت‌های برون‌مرزی هستند. مشتریان دوست دارند به روشی که برایشان راحت است هزینه خود را پرداخت کنند. علاوه بر این، آن‌ها دوست دارند انتخاب‌های مناسبی به آن‌ها پیشنهاد شود و مطمئن باشند که داده‌های پرداختشان به طور امن مدیریت می‌شود. در نتیجه، بازرگانان باید همه پایه‌ها را پوشش دهند و راه‌های متعددی را برای مشتریان خود برای پرداخت در سراسر مرزها ارائه دهند.

پرداخت ‌های کارت اعتباری

کارت‌های اعتباری نقش زیادی در اخذ درگاه بانکی بین‌المللی و پرداخت‌های بین‌المللی ایفا می‌کنند و گزینه‌ای برای بسیاری از مصرف‌ کنندگان هستند. از دیدگاه مصرف ‌کننده، آن‌ها به ‌سادگی مشخصات کارت خود را وارد می‌کنند و منتظر می‌مانند تا تراکنش تائید شود. در پشت‌ صحنه، اتفاقات بیشتری وجود دارد.

پرداخت‌های برون‌مرزی نیازمند کار بیشتری از سوی شبکه‌های کارت اعتباری درگیر و بانک‌های خریدار است، زیرا آن‌ها باید بین دو ارز مختلف تبدیل شوند. این حجم کار اضافی منجر به افزایش هزینه‌هایی می‌شود که در زنجیره پرداخت منتقل می‌شود.

نقل و انتقالات بانکی

نقل و انتقالات بانکی بین‌المللی یکی دیگر از راه‌های طولانی ‌مدت برای پرداخت برون‌مرزی است. اکثر بانک‌های بزرگ‌تر دارای محدوده محدودی از ارزهای موجود هستند، اما در هر زمان نمی‌توان بیش از تعداد انگشت شماری را در نظر گرفت؛ بنابراین، هنگامی که مشتری در بریتانیا به دنبال انتقال پول به کشوری است که ارز موجود برای آن را ندارد، باید به شرکای بانکی خارجی خود برای مهندسی تراکنش متکی باشد. بانک‌های کوچک‌تر معمولا هیچ ارز خارجی ندارند، بنابراین به بانک‌های بزرگ نگاه کنید تا از طرف آن‌ها پرداخت‌های بین‌مرزی را میزبانی کنند.

این فقط یک تصویر لحظه‌ای از پردازش پرداخت برون‌مرزی است و ممکن است طرف‌های بیشتری درگیر باشند که باعث تاخیر در تراکنش شوند.

کیف پول الکترونیکی

کیف پول الکترونیکی که به‌ عنوان کیف پول دیجیتال نیز شناخته می‌شود، یک APM الکترونیکی مبتنی بر نرم‌افزار است که به مشتریان اجازه می‌دهد برای تراکنش‌های آنلاین یا درون فروشگاهی پرداخت کنند و یکی از روش‌های اخذ درگاه بانکی بین المللی به شمار می‌رود.

این کیف که معمولا از طریق برنامه‌های دستگاه‌های هوشمند در دسترس است، به کاربران این امکان را می‌دهد تا کارت‌های پرداخت موردنظر خود را با خیال راحت ذخیره کنند تا بتوانند برای کالاها و خدمات پرداخت کنند. کیف پول‌های الکترونیکی محبوب شامل پی پال، نتلر، علی‌پی، اپل پی و گوگل پی هستند، اما به آن‌ها محدود نمی‌شود.

برخی از کیف پول‌های الکترونیکی به مصرف ‌کنندگان اجازه می‌دهند تا با ارزهای مختلف کار کنند و سفارش‌های خود را در سراسر مرزها ثبت کنند. اگرچه تراکنش‌های کیف به کیف پول از نظر فنی به ‌عنوان پرداخت‌های بین‌مرزی به‌ حساب نمی‌آیند، اما به تسهیل تراکنش کمک می‌کنند. تا زمانی که وجوه از کیف پول الکترونیکی برداشته نشده و به‌ حساب بانکی تاجر منتقل نشود، نمی‌توان این فرآیند را به ‌عنوان پرداخت برون‌مرزی طبقه‌بندی کرد.

نتیجه‌ گیری

برای بازرگانانی که به دنبال گسترش بازارهای خود در خارج از کشور هستند، اخذ درگاه بانکی بین المللی امری ضروری برای آگاهی آن‌ها در مورد پرداخت‌های برون‌مرزی است. به‌ روز نگهداشتن آخرین نوآوری‌ها بهترین تجربه پرداخت ممکن را برای مشتریان شما فراهم می‌کند و سفارشی را برای بازگشت تشویق می‌کند. مکانیسم‌های پرداخت‌های بین‌المللی می‌تواند پیچیده باشد، بنابراین اخذ درگاه بانکی بین‌المللی ارزش دارد و به شما در غلبه بر هر چالشی کمک می‌کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!