مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد، اگر قصد دارید برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس اقدام کنید باید بدانید که این روش پیچیدگی‌های فراوانی دارد. شرایط اقتصادی خوب کانادا سبب شده که سرمایه‌گذاری در این کشور مسیری امن باشد. از سوی دیگر موقعیت‌های شغلی فراوانی در کانادا وجود دارد که می‌توانید با توجه به سابقه کار، مهارت و تخصص خود شغل مناسبی پیدا کنید.

بر اساس قوانین حاکم بر این کشور افراد خارجی برای دریافت مجوز کار باید مرحله ارزیابی مثبت بازار کار یا LMIA را با موفقیت پشت سر بگذارند. اتباع خارجی که موفق به راه‌اندازی یک بیزینس یا اپراتور فعال در این کشور شده‌اند قادر هستند برای اقامت کانادا اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

از سال ۲۰۲۱ تغییرات اساسی در این برنامه ایجاد شده است. در نتیجه، برای مهاجرت از این طریق به سرمایه بیشتری نیازمند خواهید بود. فراموش نکنید که تنها از طریق ثبت شرکت نمی‌توانید ویزا دریافت کنید. این پروسه دریافت ویزا و مجوز اقامت با ثبت شرکت به موارد زیر وابسته است.

پیش از اینکه با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس آشنا شوید باید بدانید مالک بیزینس یا owner operator کیست. بر اساس قوانین کانادا مالک بیزینس فردی است که واحد تجاری خود را مدیریت می‌کند. تفاوتی وجود ندارد که شغل شما چیست اگر تعمیر کار یا قناد باشید و کسب و کار خود را داشته باشید مالک محسوب خواهید شد. هر فردی که کسب و کار خود را داشته باشد و تعداد کارمندان یا کارگران او کمتر از ۱۰ نفر باشد.

دریافت ویزای کار

دریافت ویزای کار

اگر علاقه‌مند هستید مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس را انجام دهید باید موفق به دریافت ویزای کار شوید. اما در چنین حالتی، ابتدا باید یه واحد تجاری راه‌اندازی کرده یا خریداری کنید. پس از آن باید به اداره کار کانادا اعلام کنید که برای مدیریت مجموعه مذکور حضور شما در کانادا الزامی است. در صورتی که اداره کار مدارک فرد را تائید کند نامه LMIA صادر خواهد شد.

با در دست داشتن این نامه می‌توانید به اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و برای دریافت ویزای کاری درخواست دهید. اگر اداره مهاجرت تمام مدارک و اطلاعات را تائید کند ویزای کاری صادر شده و همسر فرد نیز می‌تواند برای دریافت ویزای کاری درخواست داده و فرزندان زیر ۱۸ سال آن‌ها نیز مجوز تحصیل رایگان دریافت خواهند کرد. فردی که از طریق ثبت شرکت موفق به دریافت ویزای کاری شود تنها اجازه دارد که در واحد تجاری خود مشغول به کار شود. اما همسر فرد پس از دریافت ویزای کاری می‌تواند برای هر کارفرکایی کار کند.

آیا مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت امکان ‌پذیر است ؟

دریافت ویزای کاری از طریق owner operator نیاز به ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز برای مهاجرت دارد. به عبارت ساده، فرد تنها با دریافت LMIA می‌تواند برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس درخواست دهد. امتیازبندی به شرایط متقاضی و نوع واحد تجاری یا بیزینس او وابسته است.

البته فراموش نکنید که دریافت این کار مهاجرت به کانادا را تضمین نمی‌کند. اما در اغلب موارد مسیر مهاجرت را ساده‌تر می‌کند. با این حال، اگر موفق به دریافت ویزای کاری در چنین حالتی شوید می‌توانید از شانس اقامت کانادا و تحصیل رایگان فرزندانتان در مدارس کانادا برخوردار شوید.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

مزایای ثبت شرکت در کانادا

در اغلب موارد، افراد صاحب کسب و کار خود هستند و سرمایه و پس‌انداز کافی برای مهاجرت به کانادا را دارند. بهترین گزینه برای این افراد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس است. اما بهتر است قبل از اینکه برای انجام این کار اقدام کنید باید با مزایای اصلی آن آشنا شوید:

 • این طرح در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرتی توجیه اقتصادی بالاتری دارد.
 • بدون ارائه مدرک زبان نیز می‌توانید برای دریافت ویزای کاری در این حال درخواست دهید.
 • در این روش، سرمایه‌گذاری و حداقل سرمایه موردنیاز در مقایسه با سایر برنامه‌های کارآفرینی کمتر است.
 • در این روش به فرد اجازه داده می‌شود که سرمایه خود را به کانادا منتقل کند.
 • ضرورتی وجود ندارد که متقاضی تحصیلات دانشگاهی مرتبط با کسب‌وکار خود داشته باشد.
 • برای این دسته از افراد دریافت ویزای توریستی الزامی نیست.
 • امکان تغییر کسب‌وکار یا خرید بیزینس جدید برای این دسته از افراد وجود دارد.
 • برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس، سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن اهمیت ندارد.
 • هیچ محدودیتی برای انتخاب شهر یا استان ندارید.
 • اگر سابقه کاری شما با تحصیلاتتان هماهنگ نباشد در این روش با مشکل مواجه نمی‌شوید.
 • پس از خرید یا راه‌اندازی کسب‌وکار مجبور نیستید که در شهر یا ایالت خاصی سکونت داشته باشید. بلکه این مرحله کاملا به علاقه شما وابسته است.
 • مالک ۱۰۰ درصدی کسب‌و‌کار خود هستید.
 • همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما می‌توانند از طریق این ویزا مجوز اقامت کانادا را کسب کنند.
 • خود شما و تمام افراد تحت سرپرستی شما از بیمه خدمات درمانی کانادا بهره‌مند می‌شوند.
 • تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سال شما کاملا رایگان خواهد بود.
 • مسیری هموارتری برای دریافت اقامت دائم کانادا پیش رو خواهید داشت.

روش‌ های ثبت شرکت در کانادا

روش‌ های ثبت شرکت در کانادا

برای اینکه بتوانید در کانادا شرکت ثبت کرده و کسب‌و‌کار خود را راه‌اندازی کنید ۳ روش وجود دارد که عبارت است از:

روش corporation

اگر می‌خواهید از طریق روش corporation برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس اقدام کنید باید بدانید که این روش شباهت بسیار زیادی به ثبت شرکت‌های سهامی عام در ایران دارد. پس از ثبت شرکت در کانادا شما به عنوان شخصیت حقوقی شناخته می‌شوید. به همین دلیل تمام مسئولیت‌های تجاری و کاری به شرکت مربوط بوده و کارکنان هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارند. در این حالت برای ثبت و تاسیس شرکت به دو نفر عضو نیاز دارید. جالب است بدانید در این حالت اگر شرکت ورشکسته شود مالک یا مالکان آن ورشکسته محسوب نمی‌شوند.

روش sole proprietorship

این روش ثبت شرکت در کانادا بسیار آسان است. می‌توانید کار آزاد خود را به نام یک نفر (متقاضی مهاجرت) ثبت کنید. مهم‌ترین ایراد این روش این است که درآمد حاصل از این روش با درآمد اصلی فرد جمع شده و سبب افزایش مالیات خواهد شد. در چنین حالتی مسئولیت اصلی کسب‌و‌کار بر عهده شخص مالک است. به همین دلیل، اگر کسب‌وکار با ورشکستگی مواجه شود مالک ورشکسته شناخته شده و تمام دارایی خود را از دست می‌دهد.

روش partnership

در این روش برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس، دو یا چند نفر در ثبت شرکت با یکدیگر مشارکت می‌کنند. این روش به دلیل پیچیدگی‌های بسیار زیاد مناسب زوج‌ها است. این روش شباهت زیادی به روش قبل دارد و اگر ضرری به شرکت وارد شود بین مالکان تقسیم می‌شود. بر اساس قوانین کانادا پس از ثبت شرکت فرد حقوقی از امتیازاتی مشابه با اشخاص حقیقی برخوردار خواهد شد.

الزامات دریافت ویزای owner operator

برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای مالک اپراتور شوید باید حداقل ۵۰.۱ درصد از سهام یک شرکت معتبر اروپایی را در اختیار داشته باشید. البته این مقدار حداقل میزان سهام است. هرچه میزان سهام مالک بیشتر باشد شانس او برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس افزایش پیدا می‌کند. استخدام پرسنل، اجاره مکان، طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت، مذاکره با مشتریان و تبلیغات مهم‌ترین مراحلی است که پس از دریافت LMIA باید انجام دهید.

از نظر دولت کانادا مجوز تاسیس به شرکت‌هایی داده می‌شود که چشم‌انداز اقتصادی مطلوبی داشته باشند. مالک موظف است که اقداماتی موثر جهت تامین تقاضای شهروندان برای خدمات یا کالاها، ایجاد بستری مناسب برای استخدام بومیان کانادایی و ارائه مدارک مستند مبتنی بر سودآوری بیزینس را در برنامه کاری خود قرار دهد.

مجوزهای مورد نیاز

مجوزهای مورد نیاز ثبت شرکت در کانادا

اتباع خارجی که علاقه‌مند هستند بیزینس خود را در کانادا راه‌اندازی کنند می‌توانند از طریق خوداشتغالی یا کارآفرینی اقدام کنند. این دسته از افراد برای اینکه بتوانند کارهای خود را انجام دهند موظف به دریافت اجازه کار هستند که به نام مجوز کار مالک یا اپراتور شناخته می‌شود. اگر بخواهید اجازه کار در کانادا را دریافت کنید دو نوع مجوز احتیاج دارید:

 • LMIA یا مجوز کار مالک بر اساس ارزیابی تاثیر آن بر بازار کار
 • پروانه کار مالک تحت برنامه بین‌المللی

برای اینکه موفق به دریافت مجوز LMIA شوید باید قدرت اثبات موارد زیر را داشته باشید:

 • حداقل ۵۰ درصد از سهام را در اختیار داشته باشید و موقعیتی که در اختیار شما قرار دارد قابل فسخ نباشد.
 • باید دستمزدی بالاتر یا مساوی با درآمد تعیین شده برای این شغل داشته باشید.
 • شغل شما فرصت مناسب برای اشتغال بومیان کانادا را فراهم کند، یا اینکه امکان انتقال مهارت یا دانش از طریق شغل شما به کانادایی‌ها وجود داشته باشد.
 • برنامه تجاری شما کاملا هدفند بوده و به درستی تعریف شده باشد.
 • باید از مجموعه‌ای از امکانات یا مهارت‌ها بهره‌مند باشید که امکان دستیابی به سود را ساده‌تر می‌کند.
 • در اولین سال پس از ثبت شرکت یا راه‌اندازی بیزینس حداقل یه فرد کانادایی را استخدام کنید.

برای موفق شدن به دریافت مجوز کار مالک تحت برنامه بین‌المللی تحرک شوید باید قدرت اثبات موارد زیر را داشته باشید:

 • باید ثابت کنید که حداقل ۵۰ درصد از سهام شرکت مربوط به شما است.
 • شغل شما منافع اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مختلفی برای کانادا به همراه دارد، یا اینکه می‌توانید امکانات خدمات موقت یا دائمی برای بومیان کانادا فراهم کنید.
 • شغل شما برای دولت کانادا و شهروندان این کشور سودآور باشد.
 • مهارت و تجربه‌ای داشته باشید که امکان انتقال آن به شهروندان کانادایی وجود داشته باشد.
 • برای کسب مجوز مهاجرت به کانادا باید درخواست کارفرمایی یا انطباق کارفرما بدهید.

خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

مسیر مهاجرت به کانادا برای سرمایه‌گذاران خارجی از دو روش امکانپذیر است؛ برای هر دو این روش‌ها دریافت اجازه کار موقت بر اساس قوانین فدرال ضروری است. بر اساس قوانین کانادا، سرمایه‌گذاران کانادایی می‌توانند تجارت و شغل خود را به اتباع خارجی واگذار کنند. در چنین حالتی اگر فرد خارجی مالک بیش از ۵۰ درصد سهام آن شرکت باشد می‌تواند مجوز دریافت کند. این مجوز بر اساس قوانین فدرال صادر شده و TFWP نامیده می‌شود.

سخن پایانی

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس دارید باید اطلاعات کافی درباره قوانین مهاجرت کاری و خرید بیرینس کانادا را داشته باشید. بدون اطلاع از این موارد ممکن است در مسیر مهاجرت با مشکلات فراوان مواجه شوید. سعی کردیم در این مقاله به بررسی تمام جزئیات ثبت شرکت، خرید بیزینس و سرمایه‌گذاری در کانادا بپردازیم.

امیدواریم مطالعه این اطلاعات، پاسخ مناسبی به سوالات شما بدهد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!