شرایط زندگی در کانادا | بررسی کیفیت و هزینه های زندگی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که کشور کانادا در بین اغلب مهاجران طرفداران بسیار زیادی دارد، کیفیت بسیار بالای زندگی در این کشور است. ازاین‌رو، اگر می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید، بهتر است در ابتدا شرایط زندگی در کانادا را به طور کامل مطالعه کنید تا مطمئن شوید که بعد از مهاجرت، باید خود را برای چه مواردی آماده نمایید. در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در کانادا و هزینه‌های زندگی توضیح می‌دهیم.

کانادا به‌عنوان دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت در نظر گرفته می‌شود که شرایط زندگی، یعنی مواردی مثل سلامتی، راحتی و شادی مردم در آن فوق‌العاده بالاست. حتی از نظر ظاهری هم این کشور مزایای بسیار زیادی دارد و می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری و طبیعی فوق‌العاده آن لذت زیادی ببرید. پس اگر شما هم می‌خواهید شرایط زندگی در کانادا را بدانید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

کیفیت زندگی در کانادا

بر اساس نظرسنجی‌های US News & World Report در میان ۷۸ کشور در سال ۲۰۲۱، کشور کانادا اولین مکانی در نظر گرفته می‌شود که کیفیت زندگی بسیار بالایی دارد. این مطالعات نشان داد که شرایط زندگی در کانادا در جوانب مسائل سیاسی و اقتصادی، بازار کار، رابطه خانواده و امنیت، عالی است. سیستم‌های آموزشی و بهداشتی موجود در این کشور هم کاملا توسعه یافته هستند و همه این موارد باعث شده‌اند که شرایط زندگی در کانادا بهبود پیدا کند.

کیفیت زندگی در کانادا

همچنین این کشور به دلیل تعهدات فوق‌العاده خود به حقوق بشر، عدالت اجتماعی، برابری نژادی، آزادی مذهبی، قابل اعتماد بودن و توزیع متوازن قدرت سیاسی، توانسته رتبه اول را به دست بیاورد که همه این موارد منجر به بهتر شدن شرایط زندگی کانادا شده‌اند.

البته باید بدانید که آنچه که خیلی از افراد از شرایط زندگی در کانادا می‌گویند، ممکن است از فردی تا فرد دیگر متفاوت داشته باشد. به عنوان مثال، ارتباطات خانوادگی، آب و هوا، فرهنگ و سرگرمی ممکن است از نظر فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. اما به‌طورکلی، با استفاده از شاخص‌هایی مانند سلامت و ایمنی، شغل و درآمد، تحصیلات و حتی برخی مسائل ساده‌تر مانند شادی و مشارکت اجتماعی، می‌توانند شرایط زندگی در کانادا را نشان دهند.

امنیت و شرایط زندگی در کانادا

اگر هم می‌خواهید شرایط زندگی در این کشور از نظر امنیت را بدانید، باید بگوییم که این کشور یکی از کشورهای امن و آزاد در نظر گرفته می‌شود که اغلب شهروندان آن احساس رضایت از زندگی خود دارند. شاخص کیفیت زندگی برای امنیت در این کشور ۹۷ درصد، برای حقوق ۹۴ و برای ثبات، ۸۷ درصد است. شاخص صلح جهانی نشان می‌دهد که این کشور در رتبه دوازدهم در سراسر جهان قرار دارد. این موارد نشان‌دهنده پایین بودن نرخ جرم و جنایت و امنیت بالا در کانادا هستند.

امنیت و شرایط زندگی در کانادا

شاید برای شما جالب باشد که شرایط زندگی در کانادا نسبت به آمریکا از این نظر به مراتب بهتر است. به‌طوری‌که میزان جرم و جنایت در این کشور، تنها یک سوم کل ایالات متحده اندازه‌گیری شده است. در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، تقریبا ۸۴ درصد از مردم کانادایی گفتند که در این کشور احساس امنیت دارند. ازاین‌رو، در میان ۱۴۲ کشور در سراسر جهان، کانادا در رتبه هشتم قرار دارد.

کیفیت و هزینه‌های زندگی در کانادا

وقتی درباره شرایط زندگی در کانادا صحبت می‌کنیم، یکی از مهم‌ترین عیب‌های کشور کانادا که شاید خیلی از مهاجران را با مشکل مواجه کند، دشوار و پیچیده بودن مهاجرت به کانادا است. شرکت‌های کانادایی برای جذب نیروی کار خارجی و کار در کانادا، سخت‌گیری‌های زیادی دارند. دولت کانادا در تلاش است که بتوانند بهترین افراد را برای مهاجرت انتخاب کنند تا آن‌ها بتوانند در این کشور بر زندگی خوب و شادی داشته باشند.

علاوه بر این موارد، بد نیست که شرایط زندگی در کانادا از نظر هزینه‌ها را نیز بدانید. این امر به شما کمک می‌کند که بهتر بتوانید از نظر اقتصادی شرایط خود را مدیریت کنید. در این بخش، مهم‌ترین موارد درباره هزینه‌ها و شرایط زندگی در کانادا را برای شما توضیح می‌دهیم.

سیستم‌های درمانی و بهداشتی در کانادا

سیستم درمانی و بهداشتی کانادا یکی از مهم‌ترین موارد موجود در این کشور است که بسیاری از شهروندان این کشور به آن افتخار می‌کنند. همه افراد می‌توانند به صورت برابر به تمام پزشکان و مراقبت‌های بیمارستانی دسترسی داشته باشند. کسانی که به‌عنوان شهروند دائمی کانادا در نظر گرفته شود، هیچ نیازی به ارائه کارت برای دریافت خدمات ندارد.

سیستم‌های درمانی و بهداشتی در کانادا

اگرچه ممکن است استان‌های کانادا تفاوت‌هایی با یکدیگر از این نظر داشته باشند، اما معمولا هزینه برای ویزیت، آزمایش، جراحی، خرید دارو در بیمارستان و مراقبت‌های بیمارستانی تقریبا رایگان است. طبیعتا سایر خدمات ارائه شده در خارج از بیمارستان مانند دندانپزشکی، خرید عینک و مراقبت‌های فیزیوتراپی ممکن است این‌گونه نباشد. به‌طورکلی، شرایط زندگی در کانادا از نظر سیستم‌های درمانی و بهداشتی فوق‌العاده است.

از سوی دیگر، خیلی از افراد مزایای قابل‌توجهی از طرف کارفرمایان خود دریافت می‌کنند که می‌تواند شکاف هزینه‌های درمانی خارج از بیمارستان را جبران کند. کودکان و سالمندان بیشتر از ۶۵ سال، می‌توانند از این خدمات به‌صورت رایگان بهره‌مند شوند. همین مسئله باعث شده که شرایط زندگی در کانادا برای خیلی از افراد بهتر باشد و امید به زندگی در مردان و زنان به ترتیب ۸۰ و ۸۴ سالگی شده است.

تحصیل در کانادا

اکنون وقت آن رسیده که شرایط زندگی در کانادا برای محصلان را نیز توضیح دهیم. در این کشور، آموزش رایگان عالی برای همه ساکنان و شهروندان در نظر گرفته می‌شود که غالبا از سن ۴ یا ۵ سالگی آغاز و تا سن ۱۸ سالگی در مقطع متوسطه ادامه پیدا می‌کند. خوب است بدانید که حقوق معلمان در کانادا، بیشترین میزان حقوق در منطقه OECD است که نشان می‌دهد معلمان این کشور، در زمینه‌های مختلف مهارت زیادی دارند.

تحصیل در کانادا

تقریبا ۹۱ درصد از بزرگسالان کانادایی در بازه سنی ۲۵ تا ۶۴ ساله، دبیرستان را به پایان رساندند که خیلی بالاتر از میانگین ۷۸ درصدی منطقه OECD است. دانش‌آموزانی که به تازگی به این کشور مهاجرت می‌کنند، می‌توانند با زبان انگلیسی، خود را با سیستم‌های مدارس کانادا سازگار کنند.

از سوی دیگر، شرایط زندگی در کانادا برای افرادی که می‌خواهند در دانشگاه‌ها تحصیل کنند، بسیار عالی است. نسبت به ایالات متحده آمریکا، هزینه تحصیل در کانادا خیلی ارزان‌تر به نظر می‌رسد. البته دانشجویان برای دریافت ویزای این کشور باید هزینه بیشتری بپردازند. جمعیت کثیری از مردم کانادا جزو افراد تحصیل‌کرده جهان به شمار می‌روند و این موضوع، نشان‌دهنده کیفیت بسیار بالای شرایط زندگی در کانادا است.

هزینه مسکن در کانادا

شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود شرایط زندگی در کانادا برای خیلی از شهروندان و به‌خصوص مهاجران تازه وارد دشوار شود، هزینه‌های گران اجاره یا خرید خانه، به ویژه در شهرهای بزرگ این کشور است. تقریبا ۶۶ درصد از جمعیت کانادا، برای خود خانه‌های مجزایی دارند. افراد کانادایی غالبا تا سن ۲۰ سالگی با پدر و مادر خود زندگی می‌کنند و سپس تا ۳۰ سالگی و یا حتی بعد از آن، مستقل می‌شوند.

در جولای ۲۰۲۱، متوسط اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در شهر ونکوور ۲۰۰۰ دلار و در شهر تورنتو هم ۱۷۰۰ دلار بود. این در حالی است که شرایط زندگی در کانادا از نظر هزینه‌های مسکن در شهرهای کوچک‌تر، تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کرد. به عنوان مثال، در شهرهای کوچک‌تر کانادا مانند منیتوبا، هزینه اجاره یک آپارتمان تقریبا ۱۰۶۰ دلار در نظر گرفته می‌شود.

هزینه مسکن در کانادا

باتوجه‌به این موضوع، می‌توان به‌راحتی متوجه شد که شرایط زندگی در کانادا از نظر هزینه‌های مسکن، در شهرهای کوچک‌تر، فوق‌العاده بهتر است. همین مسئله باعث شده که خیلی از افراد به دنبال گرفتن اقامت دائم کانادا در استان یا شهر‌های کوچک‌تر با جمعیت کمتر کانادا باشند که البته در این شهرها هم خدمات رفاهی عالی و زندگی پر جنب و جوشی دیده می‌شود. تعداد فزاینده مهاجران در این شهر‌های کوچک، نشان‌دهنده کیفیت عالی زندگی در کانادا است.

هزینه‌های خورد و خوراک در کانادا

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که از مهاجران درباره شرایط زندگی در کانادا می‌پرسند، این است که هزینه‌های خورد و خوراک در این کشور تقریبا چگونه است؟ برای پاسخ، باید بگویم که این هزینه‌ها هم در این کشور نسبت به نظر می‌رسد.

برای این‌که بهتر هزینه‌های خورد و خوراک و شرایط زندگی در کانادا از این نظر را متوجه شوید، فهرستی از اقلام ضروری که شما در طول روز به آن‌ها نیاز دارید را در کنار قیمتشان برای شما ذکر کردیم که می‌توانند کمک بسیار زیادی به شما کمک کنند تا بهتر متوجه شدید که شرایط زندگی در کانادا و هزینه‌های خورد و خوراک در این کشور تقریبا چگونه است.

 • ۱ لیتر شیر: ۲.۷۴ دلار
 • ۵۰۰ گرم نان: ۳.۲۳ دلار
 • ۱ کیلوگرم برنج: ۴.۳۱ دلار
 • ۱۲ عدد تخم مرغ: ۴.۲۰ دلار
 • ۱ کیلوگرم پنیر محلی: ۱۴.۶۴ دلار
 • ۱ کیلوگرم فیله مرغ: ۱۴.۷۸ دلار
 • ۱ کیلوگرم سیب: ۴.۹۸ دلار
 • ۱ کیلوگرم موز: ۱.۸۷ دلار
 • ۱ کیلوگرم پرتقال: ۴.۷۲ دلار
 • ۱ کیلوگرم کوجه: ۴.۹۹ دلار
 • ۱ کیلوگرم سیب‌زمینی: ۳.۲۳ دلار
 • ۱ کیلوگرم پیاز: ۳.۲۶ دلار
هزینه‌های خورد و خوراک در کانادا

هزینه‌های حمل و نقل در کانادا

یکی دیگر از مسائل مهمی که درباره شرایط زندگی در کانادا پرسیده می‌شود، مربوط به هزینه‌های حمل و نقل در این کشور است. قبل از این‌که هزینه‌های زندگی در کانادا از این نظر را توضیح دهیم، خوب است فرهنگ مردم این کشور موقع سوار شدن به وسایل نقلیه حمله عمومی را بدانید. اغلب مردم کانادا موقع سوار شدن به اتوبوس یا مترو، بسیار ساکت هستند و بدون هیچگونه هرج‌ومرجی وارد وسایل حمل و نقل عمومی می‌شوند.

پس اگر شما هم می‌خواهید در این وسایل عمومی به موسیقی گوش دهید، بهتر است حتما از هدفون استفاده کنید. اگر هم با دوستان خود هستید، فریاد نزنید و سعی کنید آرام صحبت کنید. وسایل حمل و نقل عمومی موجود در این کشور شامل مواردی مانند اتوبوس، قطار، مترو و تراموا هستند. بااین‌حال، رایج‌ترین وسیله حمل و نقل که خیلی از افراد برای راحت‌تر شدن شرایط زندگی در کانادا و حمل و نقل از آن استفاده می‌کنند، اتوبوس است.

شرایط زندگی در کانادا از نظر شرایط حمل و نقل، برای دانش آموزان کودکان و سالمندان مناسب‌تر است و این افراد شامل تخفیف‌هایی می‌شوند. اما افراد بزرگسال، باید هزینه خاصی برای خرید بلیط‌های چندروزه و یا ماهیانه برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بپردازد. کرایه تاکسی در کانادا از ۲ دلار شروع می‌شود و به ازای هر ساعت منتظر ماندن راننده و یا هر کیلومتر اضافه، هزینه پرداختی شما افزایش پیدا می‌کند.

هزینه‌های حمل و نقل در کانادا

سخن نهایی

ما در این مقاله، شرایط زندگی در کانادا را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. همان‌طورکه متوجه شدید، این کشور از نظر رضایت شهروندان و کیفیت زندگی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. همین موضوع باعث شده که خیلی از افراد به این کشور فوق‌العاده مهاجرت کنند و بخواهند قبل از مهاجرت، اطلاعاتی درباره شرایط زندگی در کانادا به دست بیاورند. امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این اطلاعات، به سوالات شما درباره شرایط زندگی در کانادا پاسخ دهیم.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!