جاب آفر هلند | شرایط و مراحل دریافت

گرفتن جاب آفر هلند، به چیزی بیش از ترجمه رزومه شما و مدارکتان نیاز دارد. برای کار در هلند، باید در مورد الزامات کارگران بین‌المللی (مانند مقررات ویزای هلند و مجوزهای کار هلند، بازار کار فعلی، و نحوه و مکان یافتن شغل هلندی بدانید. این مقاله تمام جنبه‌های اصلی یافتن جاب آفر هلند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

با توجه ‌به این که فرصت‌های زیادی برای کار در هلند برای مهاجران وجود دارد. این کشور محل ظهور طیف گسترده‌ای از شرکت‌های بین‌المللی و چند ملیتی است. شرکت‌های بین‌المللی هلندی شامل ING Group، Royal Dutch Shell Group، Unilever، Philips و Heineken است. همچنین تعداد زیادی آژانس استخدام وجود دارد که هدف آن‌ها استخدام کارگران خارجی برای اخذ جاب آفر هلند است.

کشور هلند دارای یک اقتصاد نسبتا با ثبات است که توسط سرمایه‌گذاری خارجی فراوانی که شرایط مالیاتی سودمند آن تشویق می‌شود، پشتیبانی می‌شود. این کشور همچنین دارای جمعیت متنوع و تحصیل‌کرده است که تقریبا ۲۴ درصد از آن‌ها اقلیت‌های خارجی یا قومی هستند.

کار در هلند

کار در هلند

در این کشور درصد بیکاری در میان کمترین میزان در اتحادیه اروپا است که در دسامبر ۲۰۱۹ به ۳.۲ درصد رسیده است. در واقع این مقدار، بسیار کمتر از میانگین اتحادیه اروپا ۶.۲٪ است. تعدادی از بخش‌های شغلی پررونق و در حال ‌رشد در هلند وجود دارد. این زمینه‌ها شامل کشاورزی و غذا، صنایع خلاق، مواد شیمیایی، انرژی، فناوری اطلاعات، علوم بهداشتی و زیستی، لجستیک و صنعت خدمات است.

کارگران بسیار ماهر برای گرفتن جاب آفر هلند فرصت‌های زیادی دارند، به‌ طوری ‌که فرآیند مهاجرت سریع به هلند برای جذب آن‌ها وجود دارد. همچنین مزایای مالیاتی (حکم مالیات ۳۰٪) برای برخی از کارمندان بین‌المللی در این کشور دیده شده است.

این گروه مهاجران شامل مهندسان، افراد دارای مهارت‌های فنی، متخصصان فناوری اطلاعات، کسانی که در امور مالی مشغول به کار هستند و همچنین افرادی با تجربه کار در زمینه فروش، بازاریابی و خدمات مشتری است. سایر مشاغل مورد تقاضا در هلند شامل متخصصان و فارغ‌التحصیلان شاغل در مراقبت‌های بهداشتی، مالیاتی، مدیران موقت و آموزش است.

مزیت جاب آفر هلند

یکی از مزایای جاب آفر هلند، مرخصی استحقاقی است که همه کارکنان حق دریافت آن را دارند. یک هفته کاری تمام ‌وقت در هلند اغلب ۴۰ ساعت است. اگر کارمندی ۴۰ ساعت در هفته کار کند، حق دارد حداقل ۲۰ روز مرخصی با حقوق در سال داشته باشد.

حداقل روزهای تعطیل بر اساس یک فرمول خاصی است، بنابراین اگر یک کارمند در هلند ۴۰ ساعت کار نمی‌کند، روزهای کمتری مرخصی می‌گیرد. مقدار تعطیلات بر حسب ساعت محاسبه می‌شود. اگر ساعات کاری یک هفته را در چهار ضرب کنید، ساعات تعطیلی را که کارمند حق آن را دارد، دریافت می‌کنید. به‌ طور کلی دولت هلند به یک کارمند اجازه می‌دهد تا ۴ هفته مرخصی بگیرد.

اگر یک کارمند تمام روزهای تعطیل خود را در یک سال مصرف نکند، می‌تواند تا ۶ ماه در سال جدید از روزهای باقی‌مانده خود استفاده کند. پس از آن، آن‌ها منقضی می‌شوند. ۲۰ روز تعطیلی حداقل تعطیلات قانونی در این کشور است.

حقوق کار در هلند

طبق آمار Numbeo، متوسط حقوق ماهانه خالص در هلند کمی بیش از ۲۳۴۱ یورو در ماه است. بالاترین حقوق اولیه ماهانه برای دندانپزشکی (۴۰۰۰ یورو) و داروسازی (۳۳۰۰ یورو) است. کمترین حقوق اولیه برای موقعیت‌های ماهر عبارتند از رقص و موسیقی (۱۲۰۰ یورو) و هنرهای تجسمی و طراحی (۱۳۰۰ یورو). از نظر میانگین حقوق، هلند امتیاز بسیار بالایی نسبت به کشورهای اتحادیه اروپا دارد. طبق آمار سال ۲۰۱۸، هزینه نیروی کار در هلند بالاترین میزان در اروپا و بیش از ۲۵ درصد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا بود.

حداقل دستمزد در هلند به سن افراد بستگی دارد و هر دو سال یکبار بررسی می‌شود. حداقل دستمزد ماهانه فعلی برای کار تمام ‌وقت برای افراد ۲۱ سال و بالاتر ۱۶۵۳.۶۰ یورو است.

فرهنگ کار در هلند

مهاجران پس از گرفتن جاب آفر هلند معمولا ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند که گاهی اوقات این زمان فقط در ۴ روز پخش می‌شود. به‌ طور کلی، کار در هلند ساختار بسیار خوبی دارد. بیشتر کارها در ساعات کاری عادی (یعنی بین ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر) اتفاق می‌افتد، اگرچه خارج از ساعت و نوبت‌کاری نیز رایج است. مگر این که در سطح مدیریتی، معمولا از کارکنان انتظار نمی‌رود که اضافه‌کاری کار کنند.

جامعه هلندی جامعه‌ای نسبتا برابر است و این برابری به محل کار بستگی دارد. در واقع، شرکت‌های هلندی اغلب دارای ساختار سازمانی بسیار خوبی هستند و معمولا برنامه‌های گام‌به‌گام را دنبال می‌کنند.

قوانین کار و حقوق در هلند

قوانین کار هلند بسیار گسترده است و به نفع کارمند است، به ‌خصوص در مورد اخراج. باید جزئیات کامل قرارداد شما از جمله مدت قرارداد، حقوق کارمند و شرایط کار را مشخص کند. قراردادهای کار در چندین صنعت هلندی در نتیجه قراردادهای کار جمعی تنظیم شده است. کارمندان حتی اگر عضو اتحادیه اروپا نباشند پس از دریافت جاب آفر هلند می‌توانند از این مزیت بهره‌مند شوند.

ویزای کار در هلند

ویزای کار در هلند

اگر اهل اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا به ‌علاوه ایسلند، لیختن‌اشتاین و نروژ یا سوئیس باشید، می‌توانید بدون نیاز به مجوز کار یا اقامت در هلند زندگی و کار کنید.

اگر اهل هر جای دیگری هستید، کارفرمای شما معمولا به یک مجوز کار برای جاب آفر هلند نیاز دارد، و همچنین باید اجازه اقامت داشته باشید. اکثر کارمندان واجد شرایط مجوز کار و اقامت مجرد در هلند خواهند بود، اگرچه برخی از دسته‌بندی‌های افراد، مانند دانشجویان در هلند و کارگران فصلی، هنوز به مجوزهای کار و اقامت جداگانه نیاز دارند. سایرین، مانند کارگران بسیار ماهر در هلند و دارندگان بلو کارت اتحادیه اروپا، فقط به اجازه اقامت نیاز دارند، نه جاب آفر هلند.

الزامات زبان برای جاب آفر هلند

برای جاب آفر هلند لازم نیست هلندی صحبت کنید؛ در واقع، انگلیسی‌، زبان اصلی تجاری در بسیاری از شرکت‌ها در این کشور است. با این‌ حال، اگر هلندی صحبت کنید، شانس شما را افزایش می‌دهد. اگر هلندی صحبت نکنید، احتمالا در هلند برای یک شرکت بین‌المللی بزرگ کار نخواهید کرد.

اگر برای یک شرکت کوچک‌تر کار می‌کنید، برای شرکت در یک جلسه یا ارائه به‌ طور کلی باید بتوانید هلندی صحبت کنید. مهاجرانی که فرانسوی، آلمانی، هلندی یا به یک زبان اسکاندیناویایی صحبت می‌کنند همیشه مورد تقاضا هستند. برای یادگیری هلندی، می‌توانید دوره‌های زبان هلندی زیادی را در هلند بیابید.

شرایط جاب آفر هلند

شرایط جاب آفر هلند
  • اگر حداقل مدرک لیسانس داشته باشید، شانس شما برای جاب آفر هلند بیشتر است.
  • اگر برای شغلی مصاحبه می‌کنید، باید گواهینامه‌ها یا مراجع اصلی کارفرمایان سابق را نشان دهید. به همین دلیل، هنگام مهاجرت به هلند، مطمئن شوید که دیپلم، گواهی مدرک، و گواهی کارفرما را به همراه داشته باشید.

مشاغل برای مهاجران در هلند

تقریبا ۱۶.۷٪ از جمعیت هلند، از جمله بسیاری از ساکنان خارجی، خوداشتغال هستند. هرکسی می‌تواند در صورت داشتن جاب آفر هلند و حق جستجوی کار، کسب‌وکار خود را در هلند راه‌اندازی کند. اگر بین ۱۷ تا ۳۰ سال سن دارید، می‌توانید برای برنامه‌های داوطلبانه با خدمات داوطلبانه اروپا درخواست دهید. شما می‌توانید تا ۱۲ ماه در خارج از کشور در ازای دریافت غذا، بیمه و کمک ‌هزینه اندک کار کنید.

درخواست کار در هلند

درخواست کار در هلند

فرآیندهای درخواست جاب آفر هلند تقریبا مشابه بسیاری از کشورهای دیگر است. معمولا باید رزومه ارسال کنید یا فرم درخواست را پر کنید. برای موقعیت‌های ماهرتر، معمولا باید با یک نامه حمایتی همراه شود. اگر در این مرحله اولیه موفق باشید، معمولا به مصاحبه دعوت خواهید شد. این ممکن است بسته به شغلی که برای آن درخواست داده‌اید، با یک آزمون مهارت نیز همراه باشد.

پیدا کردن کار در هلند

کارفرمای احتمالی شما ممکن است از کارفرمایان قبلی یا موسسات آموزشی درخواست کند تا اعتبار شما را تضمین کنند. این امر همیشه اتفاق نمی‌افتد و در بین شرکت‌های بزرگ بین‌المللی رایج‌تر است، اما باید آماده باشید که یک یا دو مرجع خوب در اختیار داشته باشید. مهاجران معمولا هنگام اولین نقل‌مکان به هلند نمی‌توانند به مزایای تامین اجتماعی دسترسی داشته باشند. حتی ساکنان اتحادیه اروپا باید سه ماه منتظر بمانند تا بتوانند ادعا کنند.

برای کسانی که بیکار هستند و به دنبال جاب آفر هلند هستند، آموزش‌های حرفه‌ای و آموزشی مداوم وجود دارد. این بیشتر از طریق ارائه‌دهندگان بخش خصوصی است، اگرچه برخی از بودجه دولتی برای دسترسی به دوره‌ها در دسترس است. این امر معمولا محدود به کسانی است که واجد شرایط دریافت مزایای بیکاری هستند.

شروع جاب آفر هلند

شروع جاب آفر هلند

هنگامی که به ‌اندازه کافی خوش‌شانس بودید که جاب آفر هلند را دریافت کنید، چند نکته وجود دارد که ممکن است بخواهید آن‌ها را در نظر بگیرید و مرتب کنید. این نکته‌ها شامل:

  • بررسی این که آیا کارفرما شما را در طرح‌های بیمه‌ای مانند بیمه حوادث ثبت‌نام کرده است یا خیر. در غیر این صورت، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که بیمه‌های مبتنی بر کار را که تحت پوشش آن نیستید، بگیرید.
  • به دنبال این باشید که ترتیبات بازنشستگی با کارفرمای شما چیست و آیا ممکن است بخواهید از ترتیبات بازنشستگی خصوصی استفاده کنید.
  • شما باید ترتیبات لازم برای مالیات‌ بردرآمد را انجام دهید، به ‌عنوان‌ مثال، بررسی این که آیا واجد شرایط دریافت ۳۰ درصد کمک‌ هزینه حاکم هستید یا خیر.

کلام آخـــر

بر اساس گزارش جهانی ۲۰۲۰، کشور هلند در رتبه ششم شادترین کشور جهان قرار گرفته است و به ‌راحتی می‌توان دلیل آن را فهمید. این امر مهاجران را به گرفتن جاب آفر هلند تشویق می‌کند.

این کشور محیطی آرام و لیبرال را برای پیشرفت شغلی شما ارائه می‌دهد، جالب است بدانید که هلند اولین کشوری در جهان بود که ازدواج همجنس‌گرایان را قانونی کرد. همچنین هلند یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و فرصت‌های شغلی متنوعی را ارائه می‌دهد و استانداردهای بالایی از زندگی را برای کسانی که ترجیح می‌دهند آن را وطن خود بنامند، ارائه می‌دهد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!