انگلیس، سرزمینی با احتمال بارش‌های پیش‌بینی نشده و جای‌ گرفته در شمال‌ غربی قاره‌ی اروپا است. زیبایی مسحور‌کننده‌ معماری مدرن و بناهای تاریخی، سالانه میلیون‌ها گردشگر را به انگلیس سبز کشانده است. این سرزمین که روزگاری زیستگاه چارلز دیکنز، آیزاک نیوتون، دافنه دوموریه و ملکه‌های سلطنتی بوده‌ است، امروز یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای مهاجرت و گردشگری به شمار می‌آید. مهاجرت به انگلیس زیبا و بارانی، در میان کشور‌های جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از انواع ویزاها برای مهاجرت به این کشور، ویزای استارت آپ انگلیس است.

چرا انگلیس ؟

از سال 2012 تاکنون، کشور کانادا درصدر بیشترین آمار مهاجرت به انگلیس را با بیش از 90 هزار تن به ثبت رسانده است. در رتبه‌های دیگر نیز به ترتیب ایرلند شمالی، هندوستان و آلمان جای گرفته‌اند. بیش از 50 درصد افرادی که در سال 2020، به کشور انگلیس مهاجرت کرده‌اند به قصد اشتغال بوده است.

در این مقاله سعی داریم ویزای استارت آپ انگلیس را بررسی کنیم. همراه ما بمانید.

شرایط زندگی در انگلیس

شرایط زندگی در انگلیس

کشور انگلیس یکی از قدرتمند‌ترین‌ها در اقتصاد، نظام سیاسی، جامعه فرهنگی و دانشگاهی است. برای زندگی در این سرزمین باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و انتظار زندگی در جامعه با تنوع نژادی بالا را داشته ‎‌باشید. زیستن در این سرزمین به معنای دسترسی به برند‌های مشهور، دانشگاه‌های تراز اول جهان، کمپانی‌هایی که بیش از یک قرن عمر دارند و بازارهای مالی پایدار است. جاذبه های گردشگری انگلیس بخش مهم دیگری از این کشور است.

هزینه‌های اقامت در انگلیس بسیار متنوع است و بستگی به استایل زندگی شما و البته شهر محل سکونت دارد. برای نمونه هزینه‌ اجاره در انگلیس در میان 550 تا 1400 پوند در ماه خواهد بود. با وجود این انگلیس یکی از بهترین کشور‌های جهان برای لذت بردن از موزه‌ها، شرکت در اپرا و سالن‌های تاتر است. برای آشنایی با بهترین شهرهای انگلیس برای مهاجرت می توانید مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

ویزای استارت آپ انگلیس

کشور انگلیس در طول تاریخ، سیاستی مبنی بر جذب نوابغ و کارآفرینان نخبه جهان داشته است. امروز نیز یکی از برنامه‌ریزی‌های نوینی که به قصد هموار نمودن راه ورود نوابغ اقتصادی انجام گرفته است، ویزای استارت‌آپ نامیده می‌شود. این نوع ویزای انگلیس برای افرادی که تلاش دارند تا در جامعه اقتصاد جهانی نوعی استارت‌آپ را راه‌اندازی کنند بهترین گزینه است. ویزای استارت‌آپ انگلیس مناسب‌ترین شیوه برای مهاجرت به انگلیس است؛ اگر قصد دارید یک فعالیت نو را پایه‌ریزی کنید. بنابراین اگر علاقه به راه‌‌‌‌‌‌‌‎اندازی یک بیزنس در انگلیس را دارید در ادامه با ما همراه باشید. این نوع ویزا شرایط خاصی برای پذیرش مخاطبان دارد که در ادامه به آن‌‌‌‌‌ها اشاره خواهیم نمود.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ انگلیس

شرایط دریافت ویزای استارت آپ انگلیس

 • نخست باید یک ایده‌ خاص را به سازمان مربوطه ارائه دهید تا توسط موسسه آموزش عالی یا سازمان‌های اقتصادی تایید شود
 • سن شما باید بیش از 18 سال باشد
 • گواهی تایید عدم بیماری سل در شخص درخواست کننده ضروری است
 • ارائه طرح کسب و کار عالی و بی نقص
 • عدم مالکیت کسب‌و‌کار در انگلیس پیش از این زمان از سوی شما

برای کسب اطلاع دقیق از شرایط دریافت ویزای استارت آپ انگلیس می توانید به سایت اصلی مراجعه کنید.

ویزای استارت آپ انگلیس

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استارت آپ انگلیس

 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 5.5 یا سطح B2
 • مدارک مالی اثبات ‌کننده وجود حداقل 1270 پوند در حساب شما طی 3 ماه گذشته
 • پاسپورت معتبر و دارای حداقل 30 ماه اعتبار و یک صفحه خالی

اعتبار ویزای استارت آپ انگلیس

در صورتی که بیزنس پلن شما تایید شود و ویزای استارت‌آپ انگلیس را دریافت کنید، می‌توانید برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت بگیرید. فرزندان شما باید کمتر از 18 سال سن داشته‌ باشند و تحصیل رایگان نیز برای آنان فراهم خواهد بود. طول مدت اقامت شما در دوره اول 2 سال خواهد بود. در ادامه اگر استارت‌آپی که ادعای راه‌اندازی آن را داشته‌اید تاسیس نموده باشید، امکان تمدید ویزا وجود دارد. در دوره دوم نیز اقامت شما 3 سال تمدید خواهد شد. همچنین برای همسر شما اجازه‌ی کار و تحصیل نیز فراهم خواهد شد.

هزینه دریافت ویزای استارت آپ انگلیس

هزینه دریافت این نوع ویزا برای شهروندان هر کشور که درخواست اقامت انگلیس را دارند 363 پوند خواهد بود. همچنین برای تمامی افرادی که تحت تکفل شما هستند و قصد دارند با شما به انگلیس مهاجرت کنند 363 پوند خواهد بود. البته این نوع ویزا برای شهروندان ترکیه و مقدونیه 308 پوند برای هر شخص هزینه خواهد داشت.

مدت زمان دریافت ویزای استارت آپ انگلیس

مدت زمان دریافت ویزای استارت آپ انگلیس

پروسه‌ ارائه‌ بیزنس پلن به نهاد آموزشی و یا سازمان مربوطه و دریافت تاییدیه در حدود 3 ماه به طول خواهد انجامید. همچنین ارائه‌ مدارک شخصی برای فرد و اعضای خانواده و دریافت تایید برای مدارک مالی و شخصی نیز 3 ماه دیگر زمان نیاز دارد. در یک حالت کلی دریافت ویزای استارت‌آپ انگلیس در حدود 6 تا 7 ماه به طول می‌انجامد.

مزایای دریافت ویزای استارت آپ انگلیس

 • دریافت پاسپورت انگلیس برای شما و اعضای خانواده
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان و همسر
 • دریافت اقامت 2 ساله انگلیس که قابل تمدید خواهد بود
 • همکاری با برند‌ها و کمپانی‌های مشهور
 • دسترسی به سرمایه‌گذار‌های انگلیس
 • امکان رشد و توسعه‌ی کسب‌وکار در حرفه‌ای‌ترین محیط استارت‌آپی جهان
 • دسترسی به تمامی امکاناتی که شهروند انگلیس آن‌ها را در اختیار دارد

مشاوره رایگان

شما می توانید درخواست خود را برای مشاوره رایگان به ما ارسال کنید
_

سوالات متداول

_
چگونه پس از گذراندن دوره‌ 2 ساله‌ اول می‌توان ویزای استارت‌آپ انگلیس را تمدید نمود؟

با ارائه مدارکی مبنی بر راه‌اندازی بیزنس پلن اولیه و رشد و پیشرفت‌هایی که در این مسیر حاصل شده است

چه مدت برای ثبت شرکت در انگلیس مهلت داریم؟

حداکثر 6 ماه زمان دارید

امکان دریافت ویزا برای تیم چند نفره طراحی پلن کاری وجود دارد؟

بله ولی نهایتا این نوع ویزا برای 2 یا 3 فرد که مدیریت را بر عهده دارند صادر می‌شود

مدارک زبان را چه زمانی باید ارسال کنیم؟

طی پروسه ارائه مدارک شخصی باید مدرک آیلتس خود را ارسال کنید

درباره مهاجرت به انگلیس بیشتر بدانید

5/5 - (1 امتیاز)