محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری در سال ۲۰۲۴

یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت افراد در دهه‌ گذشته، یافتن فرصت‌های شغلی در کشور‌ها و سرزمین‌های دیگر است. امروز با رشد اقتصادی در اروپا، آمریکا و البته بسیاری از کشور‌های آسیایی، این نوع مهاجرت افزایش یافته است. کشور‌های بسیاری ویزای کاری را برای مهاجران صادر می‌کنند. این کشور‌ها در راستای رشد اقتصادی کشور خود، این فرصت‌ها را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. در ادامه به معرفی محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری می پردازیم.

بسیاری از کشور‌ها تلاش دارند تا متخصصان خارجی را با صدور ویزای کاری و ایجاد موقعیت شغلی ایده‌آل جذب کنند. اما مهم‌ترین سوال این است که کدام کشور برای مهاجرت کاری محبوب‌تر است؟ چگونه باید مقصد خود را انتخاب کنید؟ کشور‌های اروپایی و پس از آن آمریکایی این روز‌ها در جایگاه بالایی هستند. همچنین برخی کشور‌های رو به رشد آسیایی هم پا به میدان گذاشته‌اند. در ادامه‌ این مقاله سعی داریم تا محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا پس از مطالعه، دانش کافی برای انتخاب بهترین مقصد مهاجرت کاری خود را پیدا کنید.

محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

دریافت ویزای کاری کشور کانادا

کانادا یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

کشور کانادا سرزمینی محبوب نزد افرادی است که تمایل به مهاجرت کاری به قاره‌ آمریکا را دارند. کانادا را می‌توان مشهور‌ترین کشوری دانست که با شنیدن نام ویزای کاری؛ نام آن به میان می‌‌آید. برای اقدام به دریافت مهاجرت کاری کانادا بهتر است بدانید که، این کشور بیش از هر چیزی به تخصص افراد اهمیت می‌دهد. متخصصان حوزه‌های مختلف با حقوق بسیار مناسبی مشغول به کار می‌شوند. همچنین میزان تحصیلات، رزومه شغلی، مدرک زبان و دانش افراد می‌تواند در موفقیت آن‌ها موثر باشد. کانادا کشوری با استاندارد‌های بالای زندگی و میزان بیکاری بسیار پایین است. به همین دلیل افراد در رشته‌های پزشکی، پرستاری، مهندسی و فنی می‌توانند به راحتی اقدام برای مهاجرت به کانادا داشته باشند.

دریافت ویزای کاری کشور آلمان

سرزمینی زیبا و منحصر در اروپا که هر شخصی آرزوی اقامت در آن و مهاجرت به آلمان را دارد. آلمان گرچه زبانی نسبتا سخت برای آموزش دارد اما در رشته‌های مختلف فنی، مهندسی، پزشکی و مامایی نیاز به نیرو دارد و همواره خواهد داشت. آلمان یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری به ویژه برای ایرانیان است. این کشور از رونق اقتصادی بسیار بالایی در بخش‌های مختلف صنعتی و مهندسی برخوردار است. جالب است که در حدود ۱۲ درصد از جمعیت کشور آلمان را مهاجران تشکیل می‌دهند.

دریافت ویزای کاری کشور چین

چین یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

به آسیای زیبا و کهن برویم، به سرزمینی که رتبه نخست اقتصادی در جهان را دارد. کشور چین یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری به شمار می‌آید. چین کشوری گسترده با موقعیت‌های شغلی بسیار زیاد و متنوع برای همه افراد است. شما می‌توانید پس از یافتن شغل مورد نظر خود، اقدام به مهاجرت کنید اما ممکن است به دلیل درخواست‌های بسیار زیاد، کمی به طول انجامد. اما پس از دریافت پاسخ مثبت، به راحتی به کشور چین خواهید رفت. آمار آسیایی‌هایی که از طریق ویزای کار به چین مهاجرت می‌کنند روز‌افزون است. متخصصان رشته‌های مختلف، صنف کارگران و… می‌توانند فرصت‌های خوبی را به دست آورند.

دریافت ویزای مهاجرت کاری کشور استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

قاره‌ زیبا و شگفت‌انگیز استرالیا، یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری طی دهه‌ گذشته بوده است. زبان این کشور انگلیسی است بنابراین برای همه افراد آسان خواهد بود که مدرک زبان خود را دریافت کنند. کشور استرالیا موقعیت‌های شغلی بسیاری را فراهم نموده و کشوری رو به رشد به شمار می‌آید. این کشور به راحتی به افرادی که با موقعیت شغلی تناسب داشته باشند ویزای کاری می‌دهد. رشته‌هایی چون بازاریابی، بهداشت، مهندسی، پزشکی و رسانه از جمله مهم‌ترین موقعیت‌های شغلی هستند که کشور استرالیا نیاز به نیروی کار در آن‌ها دارد. همچنین استرالیا سرزمینی ایده‌آل برای زیستن به شمار می‌آید.

دریافت ویزای مهاجرت کاری انگلستان

انگلیس یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

انگلستان، جزیره‌ای زیبا با سابقه‌ تاریخی شگفت‌انگیز در اروپا به شمار می‌آید. معماری اصیل، استاندارد‌های بالای بهداشت و تحصیل، خدمات ایده‌آل و موقعیت‌های شغلی عالی، این کشور را منحصر نموده‌اند. انگلستان هم در ردیف محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری به شمار می‌آید. به ویژه استقبال این کشور از ایده‌های نوآورانه و در جهت رشد اقتصادی بی‌نظیر است. ویزای کاری انگلستان با بررسی توانایی‌ها، دانش زبان و مدرک افراد آن‌ها را می‌سنجد و پاسخ درخواست آن‌ها را می‌دهد. حقوق مناسب و امکانات رفاهی متناسب، این کشور را نزد اروپایی‌ها و آسیایی‌ها برای مهاجرت به انگلیس محبوب نموده است.

اتریش یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

اتریش یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

اتریش، کشوری آلمانی زبان، زیبا و استثنائی در قلب قاره اروپا است. این کشور به دلایل بسیاری از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری در اروپا است. از جمله شرایط اقتصادی بسیار عالی و رو به رشد، جمعیت کم، شرایط رفاهی مناسب، دانشگاه‌های معتبر، استقبال از استارتاپ‌ها، حقوق مناسب و راه‌های ارتباطی به بهترین کشور‌های اروپا از جمله آلمان را می توان نام برد. مهاجرت به اتریش گرچه مقصدی سخت برای مهاجرت تحصیلی است، اما ویزای کاری را می‌توان آسان‌تر دریافت نمود. اما باید بدانید که برای دریافت ویزای کاری از کشوری مانند اتریش نیاز به شرایطی مانند مدرک زبان، تحصیلات و تخصص خواهید داشت.

فرانسه یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

فرانسه یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

کشور فرانسه در زمینه‌های بسیاری از جمله طبیعت گردی، گردشگری تاریخی، رستوران گردی و خرید و فروش جایگاه منحصری دارد. نیاز به افراد متخصص در این حوزه‌ها و بسیاری رشته‌های دیگر سبب شده تا کشور فرانسه به متقاضیان ویزای کاری و اقامت ارائه دهد. فرانسه یکی از کشور‌هایی است که از استعداد نوابغ و ایده‌پردازان استفاده‌ بسیاری نموده است. گرچه در حال حاضر رکود اقتصادی تا حدودی اروپا را در بر گرفته است؛ اما کمپانی‌ها و شرکت‌های بسیاری همواره به فعالیت خود ادامه می‌دهند. بنابراین موقعیت‌های شغلی بسیاری برای افراد متخصص برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد.

سنگاپور یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

سنگاپور یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری

کشور رو به رشد سنگاپور، امروزه با طراحی و ساخت هتل‌ها، مراکز تفریحی و مراکز خرید بی‌شمار، تلاش دارد تا بخش گردشگری را رونق دهد. این کشور ویزای کار کوتاه مدت برای افرادی در رشته‌های مختلف صادر می‌کند. برای نمونه ویزای کاری ۶ ماهه سنگاپور متقاضیان بسیاری دارد. چرا که امروز این کشور موقعیت اقتصادی و مالی بسیار مناسبی دارد و کمپانی‌های بسیاری در حال سرمایه‌گذاری در آن هستند. همچنین این موقعیت کاری از نظر اقتصادی بسیار جذاب خواهد بود.

کدام کشور‌ها راحت ‌ترین مقاصد برای ویزای کاری هستند؟

 • آلمان
 • کانادا
 • اسپانیا
 • ترکیه
 • لهستان
 • مجارستان
 • امارات متحده عربی

کدام کشور‌ها دارای کمبود نیروی کار هستند؟

 • اتریش
 • آلمان
 • سوئد
 • دانمارک
 • نروژ
 • چین
 • ژاپن

دریافت ویزای کدام کشور‌ها با پیچیدگی کم ‌تری روبرو است!؟

 • چین
 • کامبوج
 • سنگاپور
 • مالزی
 • آلمان
 • کانادا
 • استرالیا
 • سوئد
 • نروژ
۳/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!