ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

اگر شما هم در این روزها، آرزوی زندگی در خارج از کشور را دارید ممکن است وسوسه شوید که به کشورهای دیگری مهاجرت کنید تا از سطح زندگی بهتری برخوردار شوید، نگرانی از بحران هزینه زندگی و تورم بزرگ‌ترین داستان اقتصادی ماه‌های اخیر بوده است. افزایش قیمت ماه‌به‌ماه و سال‌به‌سال در بیشتر سال‌های ۲۰۲۱ و تا سال ۲۰۲۲ به بالاترین حد تاریخی خود رسیده است، هزینه زندگی در سرتاسر جهان در حال افزایش است، هنوز کشورهای زیادی هستند که مهاجرانی مانند شما می‌توانند با هزینه کم از استاندارد زندگی بالایی برخوردار شوند. در این مقاله ما به شما ارزان ترین کشورها برای مهاجرت را معرفی خواهیم کرد، همراه ما باشید.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت کدامند ؟

۱) اندونزی

۲) برزیل

۳) کاستاریکا

۴) آفریقای جنوبی

۵) اسپانیا

۶) ویتنام

۷) بلغارستان

۸) مکزیک

در ابتدا باید بدانید که چه چیزی این مکان‌ها را به ارزان ترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۲۲ می‌کند؟

ما داده‌ها را از منابع مختلف مانند داده‌های تحقیقات OECD و تجارت برای شما آورده‌ایم. برای یافتن ارزان ‌ترین کشورها برای مهاجرت و نقل‌مکان، فاکتورهای زیر را در نظر گرفته‌ایم، درحالی‌که شما در این کشورها همچنان می‌توانید از استاندارد بالای زندگی لذت ببرید:

  • تولید ناخالص داخلی تولید ناخالص داخلی سرانه
  • نرخ بیکاری بهای تمام شده کالاهای مصرفی
  • هزینه اجاره و مسکن رشد اقتصادی
  • تورم هزینه‌های بهداشت و درمان

مکزیک

مکزیک یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

مکزیک یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت است که مزایای زیادی برای ارائه به همه دارد. ویرانه‌های مایاها در جنگل، آب‌های فیروزه‌ای کارائیب و شهرهای ساحلی آرام در اقیانوس آرام را در نظر بگیرید. اگر از تله‌های توریستی مانند کانکون یا پلایا دل کارمن اجتناب کنید و مقاصد محلی بیشتری مانند مریدا یا گواناخواتو را انتخاب کنید، هزینه‌های زندگی در مکزیک می‌تواند کسری از هزینه‌های زندگی در شهرهای غربی باشد.

مشاغل پرطرفدار در این کشور، گردشگری، آموزش زبان انگلیسی و موقعیت‌های فروش هستند. یک آپارتمان یک ‌خوابه ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه هزینه دارد، غذای خیابانی از ۱ دلار برای هر وعده غذایی شروع می‌شود، و مجوز ماهیانه برای حمل‌ونقل محلی از ۱۶ دلار شروع می‌شود.

بلغارستان

بلغارستان یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

شاید تعجب کنید که بلغارستان را در لیست ارزان ترین کشورها برای مهاجرت بیابید اگر دوست دارید در اروپا کار کنید و در خارج از کشور زندگی کنید، اما قیمت بالای کشورهایی مانند ایتالیا و فرانسه، شما را ناامید می‌کند، نگاه خود را به اروپای شرقی معطوف کنید. بلغارستان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای زندگی است و به ‌سرعت در بین مسافران محبوب شده است.

یک درآمد و بودجه متوسط می‌تواند به شما این امکان را بدهد که مانند یک پادشاه در بلغارستان زندگی کنید. موقعیت مرکزی این کشور برای کاوش در منطقه بسیار مناسب است و کشورهایی مانند یونان، ترکیه و رومانی در نزدیکی شما هستند. بلغارستان تاریخی غنی و پرجنب‌وجوش دارد که قدمت آن به بیش از ۸۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد، بنابراین در تعطیلات و یا زمان استراحتتان چیزهای زیادی برای کاوش وجود دارد.

ویتنام

ویتنام یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

برای کسانی که می‌خواهند در یک مکان عجیب‌وغریب زندگی و کار کنند، اما پول زیادی پرداخت نکنند، ویتنام آرزوی این نوع مسافران است. این کشور نیز یکی از بهترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت است. ویتنام دارای مناظر خیره‌کننده برای کاوش، غذاهای محلی لذیذ برای اهل غذا است و همچنین تا حدودی مقصد سفرهای ماجراجویی است.

شهرهای اصلی این کشور عبارتند از شهر هوشی مین در جنوب، پایتخت هانوی در شمال و دانانگ در مرکز کشور. بیشتر مشاغل در این شهرها پیدا می‌شود. مانند بسیاری از کشورها، هزینه زندگی در ویتنام بستگی به شهر یا منطقه‌ای دارد که انتخاب می‌کنید در آن زندگی کنید.

اسپانیا

اسپانیا یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

جای تعجب نیست که بیش از ۳۰۰۰۰۰ مهاجر بریتانیایی قبلا اسپانیا را برای کار و زندگی انتخاب کرده‌اند. با داشتن پنجمین اقتصاد بزرگ در اروپا، درجه آزادی بالا، و طرح دیجیتالی عشایری در حال کار، اسپانیا هرآنچه را که از یک کشور توسعه ‌یافته در اروپای غربی انتظار دارید، با کسری از قیمت ارائه می‌دهد. هزینه محصولات در اسپانیا حدود ۸۵ درصد از میانگین OECD است؛ بنابراین هزینه عمومی زندگی بیش از ۲۱ درصد کمتر از انگلستان است و این کشور یکی دیگر از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت است.

اسپانیا یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی را در جهان دارد. مراقبت‌های بهداشتی برای هر کسی که در اسپانیا زندگی می‌کند و کار می‌کند رایگان است، اگرچه هر کسی که ۹۰ روز یا بیشتر زندگی می‌کند به بیمه درمانی خصوصی نیاز دارد، حتی اگر کارت بیمه سلامت اروپا را داشته باشد.

اسپانیا استانداردهای بالای زندگی را با هزینه‌های پایین زندگی ترکیب می‌کند و خود را به کشور اروپایی ایده‌آل برای مهاجرانی تبدیل می‌کند که می‌خواهند از درآمد خود حداکثر استفاده را ببرند. مانند بسیاری از کشورهای توسعه ‌یافته، اسپانیا نیز اثرات تورم بالا را احساس می‌کند، اما مدتی طول می‌کشد تا این امر باعث شود که هزینه زندگی به استاندارد سایر کشورهای توسعه ‌یافته اتحادیه اروپا برسد.

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از ۱۰ کشور برتر دنیا برای مهاجرت بریتانیایی‌ها پس از برگزیت و یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت است. هزینه کالاهای مصرفی در آفریقای جنوبی ۵۵ درصد از میانگین OECD است و هزینه زندگی حدود ۳۳ درصد ارزان‌تر از انگلستان است.
کسانی که به دنبال خرید ملک هستند، برخی از پایین‌ترین قیمت‌های مسکن را در جهان توسعه ‌یافته با قیمت واقعی مسکن تا یک‌ سوم ارزان‌تر از میانگین OECD خواهند یافت.

آفریقای جنوبی دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی یارانه‌ای است که تا ۴۰ درصد از هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی بیمار را پرداخت می‌کند. در مجموع، هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی نسبتا ارزان هستند، اما بر اساس درآمد آزمایش می‌شوند، بنابراین افراد با درآمد بالاتر می‌توانند انتظار پرداخت بیشتر را داشته باشند. همچنین، لیست‌های انتظار می‌تواند بسیار طولانی باشد.

نرخ تورم در آفریقای جنوبی با ۶.۵ درصد، اندکی بیشتر از بریتانیا است، اما همچنان کمتر از میانگین OECD 8.6 درصد است.

کاستاریکا یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

کاستاریکا یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

کاستاریکا در انتهای شاخص سطح قیمت OECD قرار دارد و ۵۹ درصد از میانگین جهانی قیمت مصرف‌ کننده را به خود اختصاص داده است. این باعث می‌شود هزینه زندگی در کاستاریکا ۳۳ درصد کمتر از بریتانیا باشد و این کشور را به یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تبدیل کند.

کاستاریکا یک سیستم مراقبت بهداشتی باکیفیت بالا و جهانی را ارائه می‌دهد که برای همه شهروندان، ساکنان دائمی و بازدیدکنندگان باز است. انتظار می‌رود که بیماران برای برخی از روش‌ها که اغلب با لیست‌های انتظار طولانی همراه است، هزینه پرداخت کنند، و بسیاری از مهاجران در کاستاریکا بیمه پزشکی بین‌المللی را انتخاب می‌کنند.

در حالی ‌که بسیاری کاستاریکا را به‌ عنوان یک مقصد عالی برای تعطیلات می‌شناسند، کشور آمریکای مرکزی به‌ سرعت به مکانی مناسب برای مهاجرت و زندگی مهاجران تبدیل شده است و یکی از بهترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت است. کاستاریکا با هزینه کم زندگی که انتظار می‌رود همچنان پایین بماند و یک طرح دیجیتالی عشایری در افق، می‌تواند به ‌زودی به مقصد برتر برای مهاجران از سراسر جهان تبدیل شود.

برزیل

برزیل یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

برزیل با دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان، طی دهه‌های اخیر جهش‌های زیادی داشته است و با هزینه‌های پایین زندگی همراه با صنعت بالا، مقصدی مطلوب برای مهاجران و یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۲۲ است. هزینه کالاهای مصرفی در برزیل ۵۵ درصد میانگین OECD است. هزینه کلی زندگی حدود ۴۰ درصد ارزان‌تر از انگلستان است.

برزیل مراقبت‌های بهداشتی همگانی رایگان ارائه می‌دهد که مهاجران نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. با این ‌حال، این سیستم بودجه کافی ندارد و مملو از بوروکراسی است، بنابراین تقریبا ۲۵٪ از برزیلی‌ها مراقبت‌های بهداشتی خصوصی را برای بهره‌مندی از درمان سریع‌تر و باکیفیت بالاتر انتخاب می‌کنند.

برزیل در حال جذب تعداد فزاینده‌ای از مهاجران است و دلیل خوبی هم دارد. این کشور با هزینه بسیار کم زندگی، اقتصاد قوی و البته تجربیات فرهنگی بی‌نظیر برای خانواده‌هایی که می‌خواهند درآمد خود را به حداکثر برسانند، فوق‌العاده است و یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت به شمار می‌رود.

اندونزی یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

اندونزی یکی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

کشور اندونزی با سواحل زیبا، شهرهای بین‌المللی و فرهنگ پرجنب‌وجوش، ممکن است خیلی خوب به نظر برسد که بهشت استوایی اندونزی در صدر فهرست ما به‌ عنوان ارزان ترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۲۲ قرار دارد بیایید دلایل آن را بررسی کنیم.

اندونزی دارای شاخص سطح قیمت ۳۹ درصد است، به این معنی که هزینه محصولات مصرفی بیش از ۶۰ درصد ارزان‌تر از میانگین جهانی OECD است. بطور کلی هزینه زندگی در اندونزی حدود ۴۶ درصد کمتر از انگلستان است.

اندونزی در پایین‌ترین سطح مقیاس برای هزینه‌های مسکن و اجاره قرار دارد. با هزینه اجاره تقریبا ۷۵ درصد کمتر از انگلستان در لیست ارزان ترین کشورها برای مهاجرت قرار گرفته است. قیمت املاک و مستغلات پایین‌ترین قیمت کلی در OECD است. توسعه‌ یافته‌ترین منطقه اندونزی، پایتخت آن، جاکارتا است. اما منطقه یوگیاکارتا فاصله چندانی با آن ندارد هر دو هزینه پایین زندگی اندونزی را با فرهنگ شهری متنوع و شهری ترکیب می‌کنند.

نتیجه‌ گیری

کشورهای شگفت‌انگیز و بسیار مقرون‌به‌صرفه زیادی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها کار و زندگی کنید و در عین ‌حال درآمد کسب کنید. استفاده از حقوق خود در یک کشور ارزان می‌تواند به شما این فرصت را بدهد که پس‌انداز کنید و پس از پایان کار بیشتر سفر کنید.

هر کشور ارزانی را که از این لیست ارزان ترین کشورها برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، ابتدا حقوق‌ها را مقایسه کرده و بپرسید که آیا مزایا یا پاداش‌هایی در برنامه گنجانده شده است (مانند اجاره رایگان!) که می‌تواند پول شما را حتی بیشتر کند و مهم‌تر از همه، یک ماجراجویی عالی داشته باشید!

در این مقاله ما ۸ کشوری که در لیست ارزان ترین کشورها برای مهاجرت قرار گرفته‌اند را به شما معرفی کردیم امیدواریم مطالب برای شما مفید باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!