یکی از بهتری و پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی در جهان، استرالیا است که سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان می باشد. استرالیا از نظر تعداد دانشجویان خارجی رتبه سوم در جهان را دارد. برای سفر به استرالیا و تحصیل در استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا الزامی است.

ویزای دانشجویی کلاس ۵۰۰ به شما اجازه می دهد تا حداکثر ۵ سال در استرالیا بمانید. در طول اقامت خود می توانید تا ۲۰ ساعت در هفته و به صورت نامحدود در تعطیلات ،کار دانشجویی انجام دهید. در این مقاله راه های دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا را به شما معرفی می کنیم، تا انتها با ما همراه باشید.

چرا استرالیا

استرالیا از جنوب با اقیانوس منجمد شمالی، از شرق با اقیانوس آرام و از غرب با اقیانوس هند مرز آبی دارد. اما محدود به کشورهای دیگر نیست.

آب و هوای استرالیا از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. مناطق شمالی کشور دارای آب و هوای گرمسیری است. در حالی که در قسمت های جنوبی هوا بیشتر سرد است.

استرالیا با اقتصاد قوی در طول رکود جهانی آسیب چندانی ندید. نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است و امنیت شغلی از دیگر مزایای این کشور است. استرالیا همیشه با کمبود کارگران ماهر روبرو بوده است و هر ساله مهاجران ماهر و حرفه ای را از سراسر جهان برای کمک به رشد و توسعه کشور جذب می کند.

استرالیایی ها در انتخاب دین خود کاملاً آزاد هستند و تا زمانی که قانون کشور را زیر پا نگذارند می توانند هر دینی را که می خواهند انتخاب کنند.

به همین دلیل شما می توانید پیروان همه ادیان را در استرالیا بیابید که نشان دهنده تنوع فرهنگی این کشور است. بسیاری از دانشگاه های استرالیا تسهیلاتی را برای خدمات مذهبی مختلف فراهم کرده اند تا دانشجویان بین المللی از همه ادیان بتوانند اعمال مذهبی خود را انجام دهند.

مهاجرت به استرالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است که در قاره اقیانوسیه واقع شده است و ۲۷ میلیون نفر جمعیت دارد. استرالیا در سال های اخیر ایرانیان زیادی را به خود جذب کرده است و تعداد ایرانیان در استرالیا قابل توجه است.

 زیرا با انتخاب مسیر مهاجرتی مناسب، درهای استرالیا به روی ایرانیان باز است و استرالیا به ساکنان خود بهترین فرصت های آموزشی در جهان، فرصت های شغلی عالی با اقتصاد قوی، جغرافیا و آب و هوای منحصر به فرد، کیفیت زندگی و رفاه بالا، صلح و امنیت بالا، وضعیت عالی سیاسی، فرهنگی و حقوق بشری را ارائه می دهد و در نهایت امکان اخذ تابعیت و اقامت دائم در استرالیا.

هرکسی می تواند با توجه به وضعیت مالی، سن، دانش، تخصص و … راه مناسبی را برای خود انتخاب کند. بر اساس. ویزا، شما می توانید با کمک وکلای معتبر مهاجرت به روند مهاجرت خود ادامه دهید. مدت زمان مهاجرت به استرالیا و مراحل مهاجرت به استرالیا با توجه به روش مهاجرتی که انتخاب می کنید متفاوت است.

بهترین مسیر مهاجرت به استرالیا همواره با توجه به شرایط هر فرد تعیین می شود که معمولا با هم متفاوت هستند چرا که ممکن است فردی مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی برای او مناسب باشد و برای فردی دیگر ویزای سرمایه گذاری و یا کار آفرینی.از میان این مسیرهای مختلف مهاجرت به این کشور تعدادی روش اصلی و صد البته قانونی وجود دارند که هم طرفدار زیادی در بین متقاضیان دارند و هم امکان موفقیت بیشتری دارند.

روش هایی از قبیل مهاجرت با ویزای تحصیلی، مهاجرت با ویزای کاری، مهاجرت با ویزای سرمایه گذاری یا استارتاپی، این ویزاها از این جهت که تعداد افرادی که واجد شرایط اخذ این ویزاها هستند بیشتر است طرفداران بسیاری دارند به خصوص در بین متقاضیان جوان و در بازه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال و این تخصص ماست که با توجه به شرایط و نقاط قوت شما مطمئن ترین و کم هزینه ترین مسیر مهاجرت را به شما معرفی کنیم. باید ادیت بشه

روش های قانونی برای مهاجرت به استرالیا

به طور کلی، ویزاهای مختلفی برای اخذ اقامت دائم استرالیا وجود دارد که عبارتند از :

 • ویزای نیروی کارماهر (ویزاهای تخصصی و مهارت – بخش های ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱)
 • ویزای دانشجویی (ساب کلاس ۵۰۰)
 • ویزای سرمایه گذاری (کارآفرینی) (ساب  کلاس ۱۸۸)
 • ویزای گلوبال تلنت یا نخبگان(استعدادهای جهانی)  
 • ویزای اسپانسر یا کارفرما در استرالیا (ساب کلاس ۴۸۲، ۴۷۶)
 • ویزا برای فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر
 • ویزای نامزدی و ازدواج
 • ویزای توریستی
 • اخذ ویزا از طریق تولد

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تحصیل در استرالیا می تواند تجربه متفاوتی برای دانشجویان باشد. با توجه به اینکه هر کشوری فرهنگ و آب و هوای متفاوتی دارد، دانشجویان خارجی هنگام ورود به کشور با چالش هایی مواجه می شوند. با توجه به میزان پذیرش دانشجویان بین المللی در سراسر جهان، استرالیا یکی از کشورهای مورد علاقه برای دانشجویان محسوب می شود.

 این کشور سالانه بیش از ۳۰۰ دانشجوی خارجی را جذب می کند. در طول تحصیل، دانشجویان این فرصت را دارند که اطلاعات مفیدی در مورد فرهنگ و سبک زندگی مردم استرالیا به دست آورند.

اگر مانند اکثر افراد تصمیم به تحصیل در استرالیا دارید، ابتدا باید برای ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنید. برای دریافت ویزای دانشجویی، پس از تهیه مدرک زبان و مدارک تحصیلی مانند مدارک فارغ التحصیلی و انتخاب رشته مورد نظر، ابتدا باید گواهی پذیرش در دانشگاه انتخابی را دریافت کنید، سپس پس از ارسال مدارک و ثبت نام در آن دانشگاه، پس از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود را دریافت کنید. به گرفتن ویزا ادامه دهید.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و دانشجویان خارجی برای تحصیل در این کشور باید شهریه پرداخت کنند. زبان ملی استرالیا انگلیسی استرالیایی است. به همین دلیل برای تحصیل در این کشور نمره آیلتس ۶.۵ یا بالاتر مورد نیاز است. البته در بهترین موارد آیلتس ۶ هم قبول میشه.نمره آیلتس خوب هم برای مهاجرت کار به استرالیا خیلی مهمه.

تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک دیپلم دارد. البته اگر مدرک دیپلم توسط کشور استرالیا به رسمیت شناخته نشود، افراد متقاضی این سطح باید دوره ای معادل دوره پیش دانشگاهی را با هزینه سالانه حدود ۳۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار بگذرانند.

لطفا توجه داشته باشید که متقاضی برای تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد. آنچه افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا هستند باید در نظر داشته باشند این است که ابتدا باید با برخی از اساتید برجسته در دانشگاه های استرالیا به توافق برسند و از استاد بازخورد مثبت دریافت کنند.

پس از دریافت نظر مثبت از استاد راهنما، دانشجویان می توانند برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام کنند. علاوه بر این، آیلتس ۷ یا معادل آن برای تحصیل در مقطع دکتری الزامی است. همچنین در نظر داشته باشید که امکان اخذ بورسیه دکتری نیز بسیار زیاد است.

یکی از مهمترین جنبه های ویزای تحصیلی استرالیا هزینه آن است. قبل از هر کاری، بهتر است تخمینی از هزینه دریافت ویزای دانشجویی داشته باشید.

به طور خلاصه، هزینه های ویزا عبارتند از:

 • هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بر اساس نوع مدرسه و دانشگاه متفاوت است. مثلا، میانگین هزینه تحصیل در مقطع لیسانس بین ۲۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار در سال تخمین زده می شود. شهریه سالانه بین ۲۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار برای مقطع کارشناسی ارشد و بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار برای Ph.D است.
 • هزینه درخواست ویزا برای متقاضی اصلی ۷۱۰ دلار استرالیا می باشد. برای متقاضی دوم، مانند فرزندان، این هزینه ۴۸۹ دلار با تخفیف است.
 • هزینه زندگی بسته به سبک زندگی و شهر محل تحصیل متفاوت است، اما به طور متوسط ​​حدود ۲۴۰۰۰ دلار در سال است.
 • هزینه  اقامتگاه با توجه به نوع اقامتگاه و موقعیت آن متفاوت است. به عنوان مثال، اجاره یک خانه مشترک در یک آپارتمان در مرکز شهر ۲۰۰ دلار استرالیا در هفته هزینه دارد.
 • هزینه سفر از ایران به استرالیا از ۲ میلیون دلار متغیر است.
 • هزینه ویزا برای دانشجویان خارجی که در دوره های زبان شرکت می کنند متفاوت است.

مقطع تحصیلی هزینه سالانه
کارشناسی ۲۰,۰۰۰ دلار استرالیا (۱۲,۸۱۶ دلار آمریکا) الی ۴۵,۰۰۰ دلار استرالیا (۲۸,۸۳۷ دلار آمریکا)
کارشناسی‌ارشد ۲۲,۰۰۰ دلار استرالیا (۱۴,۰۹۸ دلار آمریکا) الی ۵۰,۰۰۰ (۳۲,۰۴۱ دلار آمریکا)
دکترا ۲۰,۰۰۰ دلار استرالیا (۱۲,۸۱۶ دلار آمریکا) الی ۴۲,۰۰۰ دلار استرالیا (۲۶,۹۱۴ دلار آمریکا)

هزینه های ویزای تحصیلی استرالیا

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ابتدا باید درخواست ویزای دانشجویی (ساب کلاس ۵۰۰) را در سایت سفارت استرالیا ثبت کنید و سپس درخواست را به سفارت ارسال کنید. پس از بررسی درخواست شما، برای مصاحبه برنامه ریزی می شود.

در صورت قبولی در مصاحبه و موافقت با اعطای ویزا، باید ۵۵۰ دلار استرالیا برای شخص اصلی ، مبلغ ۱۵۰ دلار برای افراد زیر ۱۸ سال ۱۳۵ دلار و برای افراد بالای ۱۸ سال  ۴۱۰ دلار در صورت همراهی پرداخت کنید. این وجوه جدا از مدرک تمکن مالی است که باید به سفارت ارائه دهید.

حداقل شهریه ۱۳ هزار دلار استرالیا در سال
متوسط شهریه کالج‌ها ۱۵ تا ۳۹ هزار دلار استرالیا در سال
متوسط شهریه مقطع کارشناسی ۱۷ تا ۴۴ هزار دلار استرالیا در سال
متوسط شهریه مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ تا ۵۰ هزار دلار استرالیا در سال
متوسط شهریه مقطع دکتری ۱۴ تا ۵۰ هزار دلار استرالیا در سال
متوسط شهریه رشته‌های پزشکی ۸۳ تا ۱۵۸ هزار دلار استرالیا در سال
متوسط شهریه رشته‌های مهندسی ۲۰ تا ۶۰ هزار دلار استرالیا در سال
متوسط شهریه رشته‌ MBA ۵۰ تا ۱۱۵ هزار دلار استرالیا در سال
شهریه کلاس زبان انگلیسی ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار استرالیا در هفته
متوسط هزینه بیمه دانشجویی شروع از ۴۸۰ دلار استرالیا در سال

بهترین دانشگاه های استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا

این دانشگاه به دلیل طیف گسترده دروس و بار علمی سنگین اساتید، کیفیت بالای آموزشی و البته امکاناتی که در اختیار دانشجویانش قرار می دهد، آن را به بهترین دانشگاه استرالیا تبدیل کرده است.

البته فاصله این دانشگاه با دیگر دانشگاه های این کشور روز به روز درحال کاهش است و رقابت بین دانشگاه های برتر دنیا سخت تر خواهد شد.

دانشگاه ملبورن

دومین دانشگاه برتر استرالیا و سی و هشتمین دانشگاه برتر جهان به یک دلیل در بین دانشگاه های برتر قرار دارد و آن دلیل چیزی نیست جز ارتباط عالی این دانشگاه با بازار کار بین المللی.

دانشگاه ملبورن دارای پتانسیل دانشجویی متنوع است که تقریباً ۴۰ درصد از دانشجویان آن از خارج از استرالیا ثبت نام کرده اند.

این دانشگاه از نظر علمی و کارفرمایی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا شناخته می شود.

دانشگاه سیدنی

سومین دانشگاه بزرگ استرالیا و چهل و دمین دانشگاه برترجهان از نظرآزمایشگاه های مجهز شیمی و فیزیک و همچنین فناوری اطلاعات شهرت دارد ویکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا می باشد.

اساتید بین المللی این دانشگاه از کشورهای مختلف جذب شده اند و همزمان در دانشگاه های بزرگ دنیا مشغول تدریس هستند.

دانشگاه کوئینزلند

 

پنجمین دانشگاه برتر استرالیا که در رتبه ۴۷ جهان قرار دارد، به دلیل وجود واحدهای تحقیقاتی منحصر به فرد خود شناخته و اخیرا واکسن سرطان دهانه رحم به تازگی در این دانشگاه رونمایی شده است و هر ساله چندین پروژه پیشرفت علمی رونمایی یا تکمیل می شود.

بهترین دانشگاه های استرالیا

بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی

ملبورن

ملبورن پایتخت و پرجمعیت ترین شهر ایالت ویکتوریا استرالیا با پنج میلیون نفر، حدود ۱۹ درصد از کل جمعیت این کشور را درخود جای داده است. این شهر یکی از شهرهای ساحلی استرالیا است و همچنین از بزرگترین مراکز مالی جهان به شمار می رود و دارای بافت شهری بسیار بزرگ به عنوان یکی از کلان شهرهای معروف جهان است.

ملبورن خانه برخی از دانشگاه های معروف استرالیا مانند دانشگاه ملبورن، دانشگاه موناش، دانشگاه فناوری سوینبرن، دانشگاه دیکن، موسسه فناوری سلطنتی ملبورن، دانشگاه لاتروب و دانشگاه ویکتوریا ملبورن است. ملبورن پس از شهرهای لندن، توکیو و سئول به عنوان چهارمین شهر دانشجویی دنیا در سال ۲۰۲۴ انتخاب شده است.

 همچنین این شهر از نظر جمعیت مهاجر در رتبه دهم جهان قرار دارد و از تنوع قومی و زبانی منحصر به فردی برخوردار است. هزینه زندگی در ملبورن به قدری بالاست که در سال ۲۰۱۹ به عنوان چهارمین شهر گران جهان در رتبه بندی قرار گرفت.

سیدنی

سیدنی در سواحل شرقی استرالیا واقع شده است و مرکز ایالت نیو ساوت ولز و بزرگترین و جزء بهترین شهرهای استرالیا است. این شهر که اولین مستعمره اروپایی در این کشور بود، به سرعت به یکی از مهم ترین مراکز مالی و فرهنگی جهان تبدیل شد و امروزه دارای پیشینه جمعیتی و قومی متنوعی است.

 علاوه بر زبان انگلیسی که زبان رسمی استرالیا است، مردم این شهربه بیش از ۲۵۰ زبان صحبت می‌کنند و جمعیت مهاجر قابل توجهی در آن قرار دارد.

اگرچه این شهر یکی از گران ترین شهرهای استرالیا است و هزینه های زندگی بسیار بالایی دارد، اما عملکرد اقتصادی، آموزشی و زیست محیطی آن، آن را به یکی از ده شهر قابل زندگی در جهان تبدیل کرده است.

 برخی از بهترین دانشگاه های استرالیا عبارتند از دانشگاه سیدنی، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه فناوری سیدنی، دانشگاه وسترن سیدنی، دانشگاه مک کواری و دانشگاه کاتولیک سیدنی که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کنند.

بریزبن

سومین شهر پرجمعیت استرالیا مرکز ایالت کوئینزلند به نام بریزبن است که یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور است که تاریخچه آن به دوران استعمار برمی گردد. علاوه بر این، این شهر با معماری باشکوه خود از گذشته تاکنون مقصد بسیاری از گردشگران و خارجی ها بوده است، به طوری که ۳۲ درصد جمعیت آن را خارجی ها تشکیل می دهند.

علاوه بر این، بریزبن قطب اقتصادی استرالیا و پایگاه بسیاری از شرکت های بزرگ بین المللی به حساب می آید و بندر این شهر به همراه صنعت گردشگری آن، مهمترین منبع مالی آن را تشکیل می دهد. پنج دانشگاه اصلی استرالیا که در این شهر قرار دارند: دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه فناوری کوئینزلند، دانشگاه گریفیث، دانشگاه کوئینزلند جنوبی و دانشگاه سان‌شاین کوست.

انواع ویزای همراه دانشجو دراسترالیا

ویزای همراه موقت استرالیا (ساب کلاس ۳۰۹):

این ویزا برای اعضای خانواده دانشجویان یا مهاجران استرالیایی صادر می شود. برای درخواست ویزای موقت استرالیا، باید از خارج از استرالیا اقدام کنید. همچنین اگر قصد دارید ویزای همراه موقت خود را به ویزای همراه دائم تغییر دهید، ابتدا باید این ویزا را دریافت کنید.

ویزای دائم همراه استرالیا (ساب کلاس ۱۰۰):

شما می توانید به طور دائم در استرالیا زندگی کنید و سپس برای شهروندی استرالیا اقدام کنید. برای دریافت این ویزا باید درخواست خود را در خارج از استرالیا ثبت کنید.

ویزای همراه والدین استرالیا (ساب کلاس ۸۷۰):

والدین دانش آموزانی که در استرالیا تحصیل می کنند و مایل به ورود به استرالیا هستند باید این ویزا را دریافت کرده و از حمایت مالی فرزندان خود بهره مند شوند. این ویزا یک ویزای موقت است و ۳ تا ۵ سال اعتبار دارد. متقاضیان اجازه ندارند با ویزای همراه والدین در استرالیا کار کنند.

ویزای همراه کودک:

کودکان و فرزند خوانده های افرادی که در استرالیا زندگی می کنند می توانند با این ویزا وارد استرالیا شوند. برای کودکان زیر ۲۵ سال و مجرد صادر می شود و برای دریافت این ویزا، فردی که در استرالیا زندگی می کند باید به مدت ۲ سال از فرزند خود حمایت کند.

ویزای همراه تحصیلی:

کسانی که برای تحصیل به کشوراسترالیا مهاجرت می کنند می توانند این ویزا را برای اعضای خانواده یا بستگان خود دریافت کنند. درخواست باید پس از شروع تحصیل دانشجو ارسال شود.

ویزای همراه کاری:

افرادی که ویزای کار استرالیا را دریافت کرده اند می توانند برای همسر و فرزندان خود اقدام کنند.

ویزای شریک موقت (ساب کلاس ۸۲۰):

این ویزا یک ویزای موقت برای افرادی است که با شهروندان استرالیایی و مقیم دائم استرالیا ازدواج می کنند. این ویزا ۲ سال اعتبار دارد.

ویزای پارتنر استرالیا (ساب کلاس ۸۰۱):

این ویزا ویزای شریک دائم استرالیا است. برای دریافت ویزای دائمی پارتنر استرالیا، ابتدا باید برای ویزای موقت پارتنر استرالیا اقدام کنید.

ویزای همراه دانشجو در استرالیا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به شرح زیر می باشد:

برای همسر

 • اگر دانشجو در مقطع کارشناسی تحصیل می کند، همسرش می تواند ۲۰ ساعت در هفته به صورت نیمه وقت کار کند.
 • اگر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل می کند، همسرش می تواند به صورت تمام وقت در استرالیا کار کند.
 • همسران دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل کمتر از ۳ ماه به استرالیا سفر کنند.

برای کودک

 • سن فرزندان باید کمتر از ۱۸ سال باشد.
 • فرزندان باید مجرد باشند.

مدارک لازم

 • پاسپورت معتبر همسر متقاضی
 • پاسپورت فرزندان متقاضی
 • سند رسمی ازدواج
 • رزومه همسر دانشجو
 • رزومه تحصیلی همسر دانشجو
 • گواهی عدم سوء پیشینه ی همراهان متقاضی
 • رزومه تحصیلی فرزندان
 • مدرک مبنی بر اشتغال به تحصیل فرزندان
 •  تمکن مالی بر اساس تعداد اعضای خانواده

مراحل آنلاین

 • ویزای مورد نظر را انتخاب کنید
 • تهیه مدارک لازم
 • برای دریافت ویزای همراه استرالیا فرم درخواست را تکمیل کنید
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • درخواست را ارسال کنید
 • نتیجه درخواست از طریق ایمیل اعلام خواهد شد.

اخذ ویزای همراه استرالیا به صورت حضوری

 • مراجعه به سفارت یا کنسولگری
 • تهیه مدارک لازم
 • فرم درخواست را پر کنید
 • پرداخت هزینه برای دریافت ویزا
 • درخواست خود را ارسال کنید

نوع ویزای همراه هزینه (دلار استرالیا) هزینه (دلار آمریکا)
ویزای ۳۰۹ ۸,۰۸۵ دلار استرالیا ۵۴۳۳.۴۸ دلار آمریکا
ویزای ۸۰۲ ۲,۷۹۰ دلار استرالیا ۱۸۷۵ دلار آمریکا
ویزای ۱۱۴ ۴,۵۶۰ دلار استرالیا ۳۰۶۴.۵۲ دلار آمریکا
ویزای ۱۱۵ ۴,۵۶۰ دلار استرالیا ۳۰۶۴.۵۲ دلار آمریکا
ویزای ۱۱۶ ۱,۸۸۰ دلار استرالیا ۱۲۶۳.۴۴ دلار آمریکا
ویزای ۸۳۸ ۴,۵۶۰ دلار استرالیا ۳۰۶۴.۵۲ دلار آمریکا
ویزای ۸۳۵ ۴,۵۶۰ دلار استرالیا ۳۰۶۴.۵۲ دلار آمریکا
ویزای ۸۳۶ ۱,۸۸۰ دلار استرالیا ۱۲۶۳.۴۴ دلار آمریکا
ویزای ۸۲۰ ۸,۰۸۵ دلار استرالیا ۵۴۳۳.۴۸ دلار آمریکا
ویزای ۳۰۰ ۱,۳۱۰ دلار استرالیا ۸۸۰.۳۸ دلار آمریکا
ویزای ۴۴۵ ۲,۷۹۰ دلار استرالیا ۱۸۷۵ دلار آمریکا

ویزای همراه دانشجو در استرالیا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا
 • تاییدیه ثبت نام یا CoE Letter
 • بیمه درمانی دانشجویی یا OSHC
 • گذرنامه معتبر (حداقل ۶ ماه اعتبار پس از تاریخ فارغ التحصیلی)
 • رزومه معتبر
 • کارت ملی و شناسنامه
 • سند ازدواج
 • کارنامه هر مقطع تحصیلی و ریز نمرات
 • واریز هزینه درخواست
 • دو قطعه عکس مناسب گذرنامه
 • مدرک پذیرش یا همان offer letter از دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر در استرالیا
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل نمره ۶.۵ یا تافل و PTE
 • گواهی تمکن مالی (حداقل ۶۲,۰۰۰ دلار استرالیا در سال)
 • برنامه سفر
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • انگیزه نامه
 • نامه حمایت مالی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مقاطع مختلف

اخذ ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع کارشناسی

یکی از شرایط ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی است. برای مهاجرت به استرالیا متقاضی باید در آزمون آیلتس نمره ۶ را کسب کند. در بین ۴۳ دانشگاه فعال و معتبر در استرالیا،‌ ۸ دانشگاه برتر آن همچنان در رتبه بندی های جهانی در رده ی ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

 شایان ذکر است متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های استرالیا در صورتی که از نظر نمرات و یا مهارت زبان انگلیسی در سطح قابل قبولی نباشند، ابتدا باید در مقطع کارشناسی اقدام کنند. مدت زمان مهاجرت تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس ۴ سال می باشد و هزینه این دوره با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متقاضی متفاوت است اما هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا از ۲۰ هزار دلار استرالیا در سال شروع می شود.

 از آنجایی که دانشجویان مقطع کارشناسی مجاز به کار ۴۰ ساعته در ۲ هفته هستند، می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود در استرالیا را از این طریق تامین کنند.

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

برای مهاجرت به استرالیا جهت تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد، متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا باید ابتدا مدرک معتبر و آزمون زبان آیلتس ۶.۵ را ارائه دهند. برای پذیرش در برخی از دانشگاه های استرالیا علاوه بر مدارک فوق توصیه نامه نیز لازم است.

جالب اینجاست که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تا زمانی که تاثیری در تحصیل آنها نداشته باشد، اجازه کار به صورت نامحدود را دارند که قطعا کمک بزرگی در تکمیل تحصیل و اقامت در استرالیا خواهد بود.

یکی از مزایای تحصیل مهاجرت به استرالیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا این است که ورود به دوره دکترا در دانشگاه های این کشور آسان است. هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیلات تکمیلی به طور متوسط ​​از ۲۵۰۰۰ دلار آمریکا در سال شروع می شود.

ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع دکتری

جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا علاوه بر ارائه مدارک دوره قبلی داشتن رزومه  قوی و علمی نیز مورد نیاز است. مهاجرت به استرالیا برای تحصیل در مقطع دکترا باید توسط استاد راهنما تایید شود.

مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع دکتری آیلتس ۷ است ودرصورتی که  فعالیت های علمی و پژوهشی فرد بسیار قوی باشد می توانید برای بورسیه در این مقطع اقدام کنید.

تحصیل دراین مقطع در استرالیا ۳ سال طول می کشد و میانگین هزینه دکترا در دانشگاه های استرالیا بین ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار استرالیا است.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، باید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های تحصیل، سفر به استرالیا و زندگی در این کشور را دارید. مبلغ مورد نیاز برای یک سال زندگی در استرالیا ۲۰۲۹۰ دلار استرالیا است که باید در حساب بانکی شما باشد. این مبلغ هزینه های شهریه و سفر را پوشش می دهد.

اگر می خواهید با همسر و فرزندان خود به استرالیا مهاجرت کنید، باید پول کافی برای پوشش هزینه هایی مانند شهریه آنها را داشته باشید.همچنین می توانید ثابت کنید که والدین یا همسرتان توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی شما در استرالیا را دارند و برای این امر باید نشان دهید که حامی شما سالانه ۶۰۰۰۰ دلار استرالیا درآمد دارد.

شرایط زندگی در استرالیا

شرایط زندگی دراسترالیا چندان سخت نیست. اما می توان گفت استرالیا از نظر رفاه اجتماعی بالا همواره مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار دارد. اگر به دنبال لذت بردن از زندگی در کشوری با امکانات بالا هستید، استرالیا یکی از بهترین گزینه هاست.

بدون اغراق می توان گفت که استرالیا کشوری ثروتمند و در رقابت با کشورهای پیشرفته ای مانند کانادا به خصوص از نظر رشد اقتصادی است. حتی می توان به نرخ پایین بیکاری و فرصت های شغلی فراوان برای اکثر افراد اشاره کرد.

همچنین استرالیا بالاترین نرخ دستمزد را حتی برای مشاغل ضعیف دارد. پس اگر زبان انگلیسی و هوش بالایی دارید می توانید از فرصت های شغلی خوب آنجا استفاده کنید.

در شهرهای بزرگ استرالیا مانند سیدنی، پرت و ملبورن، امکانات رفاهی، پزشکی و تفریحی خوبی برای زندگی مدرن برای شهروندان فراهم است.

لازم به ذکر است که زیرساخت های موجود در زمینه های پزشکی، اجتماعی، اقتصادی و آموزشی باعث جذب مهاجران از سراسر جهان برای اقامت در این کشور شده است. حضور مهاجران از سراسر جهان در این کشور باعث ایجاد جامعه ای چند ملیتی با فرهنگ های مختلف شده است.

میزان جرم و جنایت، سرقت یا اخاذی در این کشور بسیار پایین است. در واقع با وجود خطرات و بلایای طبیعی مانند مواجهه با حیوانات وحشی در جنگل یا آتش سوزی، امنیت بالا یکی از مزایای زندگی در استرالیا است و شرایط ایده آلی را برای زندگی در کنار خانواده به شما می دهد.

شرایط کار برای دانشجو در استرالیا

تمامی دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می کنند امتیازات یکسانی برای پیدا کردن شغل دارند.

 از جمله قوانین استخدام دانشجویی و کار در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت حداقل دستمزد تعیین شده توسط کارفرما
 • توجه به استراحت و تعطیلات کارکنان
 • محل کار ایمن و سالم
 • حتی اگر دانشجو از چند ماه قبل به استرالیا نقل مکان کند، نمی تواند قبل از شروع دوره آموزشی شروع به کار کند.
 • محدودیتی برای ثبت نام در رشته هایی که سوابق تحصیلی آنها به طور مستمر بررسی می شود وجود ندارد.
 • دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که پایان نامه های پژوهش محور دارند ساعات کاری محدودی ندارند.

دانشجویانی که دارای ویزای کار موقت ۴۰۸ استرالیا هستند می توانند بیش از ۴۰ ساعت در هفته کار کنند و در صورت کار ویزای آنها باطل نمی شود. با ویزای ۴۰۸ استرالیا، دانش آموزان باید در کلاس ها شرکت کنند و در طول تحصیل نمرات بالایی کسب کنند.

مقطع تحصیلی مجرد متاهل
دوره زبان انگلیسی / VET / لیسانس پارت تایم (۲۰ ساعت در هفته) پارت تایم (۲۰ ساعت در هفته)
فوق لیسانس پارت تایم (۲۰ ساعت در هفته) فول تایم
دکتری فول تیم فول تایم

هزینه های زندگی در استرالیا

برخی از هزینه های تحصیل در استرالیا به هزینه های غیر تحصیلی شما تعلق می گیرد. این هزینه ها شامل اجاره آپارتمان، غذا، پوشاک، حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی، پرداخت قبوض مختلف و سرگرمی هایی است که در این کشور به آن نیاز دارید.

مسکن

برخی از دانشگاه های استرالیا خدمات خوابگاهی را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند، اما به طور کلی تعداد این دانشگاه ها زیاد نیست. اگر نمی توانید از خوابگاه استفاده کنید و می خواهید خانه اجاره کنید، بسته به شهر و کشوری که در آن تحصیل می کنید، بین ۴۵۰ تا ۱۷۰۰ دلار در ماه، اجاره خانه (بدون احتساب قبض و …) را باید لحاظ کنید.

غذا

غذا و خرید ماهانه برای دانشجویان در استرالیا بسته به جایی که شما خرید می کنید، می تواند بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه هزینه داشته باشد.

پوشاک

این هزینه متغیر است و از ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه بسته به نوع لباس انتخابی، برند لباس و موارد مشابه متغیر است.

حمل و نقل

اگر از وسایل حمل‌ونقل عمومی، از جمله تاکسی یا اتوبوس استفاده می‌کنید، بین ۲ تا ۴ دلار برای تاکسی و ۱۳۰ دلار در ماه برای اتوبوس نیاز دارید.

درمان

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، مجبور نیستید هزینه های پزشکی مورد نیاز خود را رایگان بپردازید، که بسیار گران خواهد بود. استفاده از بیمه نامه های درمانی که از ۳۰ دلار در ماه تا مبالغ بالاتر متغیر است می توانید استفاده کنید.

تفریح و سرگرمی

این قسمت معمولاً هزینه خاصی ندارد و بسته به سرگرمی که قصد استفاده از آن را دارید می تواند از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر در ماه متغیر باشد.

پرداخت قبوض

برای پرداخت قبوض آب و برق و گاز ماهیانه باید مبلغی در حدود ۲۰۰ دلار درنظر بگیرید و در صورت استفاده از اینترنت مبلغی بین ۷۰ تا ۱۲۰ دلار به این قیمت اضافه می شود.


عنوان هزینه (به دلار استرالیا)
هزینه ماهیانه زندگی بدون احتساب مسکن ۱۴۰۰
هزینه ماهانه زندگی دانشجویی ۹۰۰ تا ۱۱۰۰
متوسط اجاره خانه ۱ خوابه در مرکز شهر ۲۳۴۰
متوسط اجاره خانه ۱ خوابه دور از مرکز شهر ۱۸۸۵
هزینه سالانه خوابگاه دانشجویی ۵ تا ۱۳ هزار
هزینه ماهانه اینترنت پرسرعت نامحدود ۸۷
هزینه ماهانه رفت و آمد شهری ۱۷۰
هزینه ماهانه تسهیلات و قبوض ۳۴۰
هزینه یک دست لباس کامل ۴۳۰

 

هزینه های زندگی در استرالیا

مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

هنگام تحصیل در خارج از کشور باید با دیدی باز کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید تا با دانستن تمامی مزیت های تحصیل در کشور مورد نظر و مقایسه آن با سایر کشورها، بهترین کشور را برای تحصیل انتخاب کنید. استرالیا کشوری با فرهنگ مهاجرت است و موقعیت های شغلی مختلفی برای افراد حرفه ای در این کشور وجود دارد.

 پس با تحصیل در کشور و زندگی در محیط و آشنایی با فرهنگ آن به راحتی می توانید شغل مناسبی پیدا کنید و در نهایت امکان اقامت دائم را به خود بدهید. در زیر برخی از مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا آورده شده است.

 • سطح علمی بالا با دانشگاه های معروف
 • اعطای بورسیه های مختلف
 • مجوز کار در حین تحصیل
 • زبان رسمی انگلیسی
 • آب و هوای معتدل
 • امکانات تفریحی متنوع

چطور برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی کنیم؟

برای برنامه‌ریزی مهاجرت تحصیلی به استرالیا، ابتدا باید گام‌های مهم را دنبال کنید. ابتدا، تحصیلات موردنیاز بر اساس برنامه تحصیلی خود را انتخاب کنید و سپس دوره مورد نظر خود را در دانشگاه‌های استرالیا بیابید. پس از انتخاب دوره، زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید و مدارک زبان موردنیاز را تهیه کنید.

 سپس، اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه و دریافت پذیرش کنید. همچنین، برای مهاجرت، ویزای تحصیلی را اخذ کرده و اطلاعات مربوط به اقامت و کار را بررسی کنید. در نهایت، با استفاده از آموزش برنامه‌ریزی برای مهاجرت تحصیلی، مسیر خود را با دقت ترسیم کنید تا به بهترین شکل ممکن به مقصد خود برسید.

کلام آخر

در این مقاله به ویزای تحصیلی استرالیا، مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ اقامت و شهروندی استرالیا از طریق شرایط تحصیل و کار پس از تحصیل در استرالیا پرداختیم. با توجه به جایگاه دانشگاه های استرالیا در رتبه بندی های جهانی، امکان استخدام پس از آموزش، کیفیت سیستم پرداخت حقوق و دستمزد این کشور و سایر مزیت هایی که به تفصیل شرح داده ایم، انتخاب استرالیا به عنوان مقصد مهاجرتی انتخابی به نظرارزشمند است.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی در مورد مهاجرت تحصیلی به استرالیا، علاوه بر پرسیدن سوالات خود در قسمت نظرات وبسایت، می توانید با تیم مهاجر ۲۴ تماس بگیرید تا با مشاوران مجرب ما پاسخ سوالات خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا برای ایرانیان چیست؟

برای دریافت ویزای تحصیلی باید از دانشگاهی در استرالیا پذیرش بگیرید. عواملی مانند سن، معدل و مهارت های زبانی بسته به مقطع تحصیلی مهم هستند.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا چقدر است؟

هزینه ویزا که باید در سفارت استرالیا پرداخت شود ۶۲۰ دلار استرالیا می باشد.

صدور ویزای دانشجویی استرالیا چقدرطول می کشد ؟

بسته به دوره ای که برای آن درخواست می کنید، معمولا بین ۲۹ تا ۷۷ روز طول می کشد تا درخواست ویزای دانشجویی استرالیا (ساب کلاس ۵۰۰) بررسی شود.

شرایط ویزای تحصیلی همراه استرالیا چیست؟

ویزای تحصیلی همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال داده می شود و همسر دانشجو نیز اجازه کار در استرالیا را دارد.

مدت زمان ویزای تحصیلی استرالیا چقدر است؟

ویزای تحصیلی استرالیا برای تمام مدت تحصیل متقاضی معتبر است.

چگونه ویزای تحصیلی استرالیا بگیریم؟

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ابتدا باید در یکی از دانشگاه های معتبر این کشور ثبت نام کنید سپس با در دست داشتن مدارک لازم و نامه پذیرش به سفارت این کشور مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید