بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

به موجب برنامه ریزی دقیق و کارآمد دولت کشور پرتغال هم اکنون این کشور سیستم‌های دانش بنیان را وارد عرصه‌های مختلف شغلی و تحصیلی خود کرده است. با گذر زمان همین امر سبب گردید تا بخش عظیمی از اقتصاد کشور پرتغال بر پایه ارائه خدمات استوار بماند. این عامل به مرور سبب محبوبیت کشور پرتغال شد و در نهایت موجب گردید که مهاجران همواره در تلاش و تکاپو به منظور شناخت بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت شوند.

با گذر زمان و به دنبال آن با مکمل شدن ویژگی‌هایی در کنار یکدیگر، کشور پرتغال از نظر گردشگران و مهاجران به محبوبیت خاصی دست پیدا کرد. در ادامه محتوا قصد داریم تا شما را با کشور پرتغال، شرایط زندگی در پرتغال، شهرهای مختلف پرتغال و بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت آشنا کنیم. به منظور افزایش اطلاعات خود در زمینه فوق تا پایان محتوا با ما همراه باشید.

کشور پرتغال

بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

کشور پرتغال در محدوده جنوب غربی اروپا قرار گرفته و از قسمت غرب کشور با اقیانوس اطلس همسایه است و همچنین دارای آب و هوای مدیترانه‌ای می‌باشد. پایتخت این کشور شهر لیسبون می‌باشد که حدود چهار ساعت با تهران اختلاف زمانی دارد. زبان اصلی مردم این کشور پرتغالی بوده و واحد پول پرتغال یورو می‌باشد. درآمد مردمان پرتغال اغلب از طریق ماهیگیری، صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه تامین می‌گردد.

از نکات حائز اهمیت و مهم در کشور پرتغال، جایگاه و مقام والایی است که برای زنان سرزمین خود در نظر گرفته‌اند. مقام والای زنان در کشور پرتغال در درجه‌ای است که تا آنان اعلام نکنند کسانی که بر سر میز غذا نشسته‌اند، شروع به خوردن و آشامیدن نمی‌کنند و همچنین زنان در این کشور اجازه پرداخت پول میز را ندارند.

نزدیکی دو شخص به یکدیگر در این کشور عادی تلقی شده و افراد می‌توانند به راحتی یکدیگر را در خیابان و انظار عمومی به آغوش بکشند. همچنین وضعیت مطلوب زندگی، کار و البته ارزش بالای پول در این کشور موجب گردیده تا افراد اغلب استارتاپ‌ها و بیزینس‌های خود را در این شهر پیاده سازی کنند تا به درآمد و رفاه مالی فوق‌العاده‌ای دست پیدا کنند.

پرتغال به موجب مزایای بی‌شماری که دارد در حال تبدیل شدن به محبوب‌ترین مقصد مهاجران می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال کلیک کنید.

بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

تمامی افراد جامعه با توجه به فرهنگ‌، علایق و سبک زندگی خود علاقه‌مند به ادامه زندگی و مسیر شغلی خود در جامعه‌ای هستند که آنان را به نهایت آرامش و رفاه برساند. کشور پرتغال از شهرهای مناسبی برای سبک زندگی‌های مختلف برخوردار است. بدین سبب افراد می‌توانند با مطالعه فرهنگ، ویژگی‌ها، آداب و رسوم در هر یک از این شهرها، مقصد مورد نظر خود را به منظور مهاجرت پیدا کنند. هم اکنون بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

شهر لیسبون

شهر لیسبون از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

شهر لیسبون بهترین و زیباترین شهر در میان تمامی شهرهای پرتغال بوده که پایتخت این کشور نیز می‌باشد. لیسبون شهری بسیار بزرگ و دارای فرهنگ‌های متنوع است که افراد می‌توانند از طریق آشنایی با فرهنگ‌های هر بخش از این شهر بزرگ، محل سکونت مورد نظر خود را به منظور مهاجرت شناسایی و پیدا کنند. این شهر به دلیل اینکه پایتخت پرتغال است شهر شلوغ و پر جنب و جوشی بوده و مکان‌های تاریخی و فرهنگی بسیار زیبایی دارد.

لازم به ذکر است اغلب ساکنین لیسبون توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی را دارند. چرا که زبان انگلیسی در تمامی نقاط کشور پرتغال به مدت ۹ سال به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود و اغلب افراد به این زبان تسلط بالایی دارند. شهر لیسبون دانشگاه‌های معتبری چون دانشگاه فنی، دانشگاه انستیتو، دانشگاه لوسیادا، دانشگاه تجارت و اقتصاد نوا را در خود جای داده است.

با شیوع ویروس کرونا و بالا رفتن نرخ دورکاری در لیسبون، این شهر با ایجاد زیرساخت‌های لازم به عنوان مقصدی محبوب برای شغل‌های دورکاری شناخته شد و در نهایت افراد علاقه‌مند جهت انجام کار به صورت دورکاری به شهر لیسبون مهاجرت کردند. لازم به ذکر است این شهر جزو بهترین و برترین شهرهای جهان برای سرمایه گذاری، کار و زندگی به شمار می‌رود.

درباره هزینه‌های زندگی در شهر لیسبون می‌توان گفت متوسط هزینه زندگی در لیسبون برای یک فرد مهاجر حدود ۱۴۸۱ یورو در ماه است. نسبت به سایر شهرهای پرتغال هزینه‌های بالاتری دارد. از نکات مثبت شهر لیسبون می‌توان به وجود امنیت، دارا بودن از سیستم آموزشی با کیفیت و تسلط کامل مردم به صحبت به زبان انگلیسی اشاره کرد. همچنین شلوغی بالا، وجود هزینه‌های بیشتر برای زندگی نسبت به سایر شهرهای پرتغال و ارائه خدمات درمانی کمتر نسبت به سایر شهرهای کشورهای اروپایی از نکات منفی این شهر می‌باشد.

لیسبون شهر هفت تپه پرتغال است.

شهر پورتو از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

شهر پورتو از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

دومین شهر زیبا و برتر کشور پرتغال شهر پورتو است. تحت عنوان شهری با خیابان‌های رنگارنگ در کنار رودخانه دورو، غذاهای لذیذ و بندرهای فوق‌العاده‌ای که دارد به محبوبیت خاصی در نظر گردشگران رسیده است. این شهر سه ساعت با لیسبون فاصله دارد و بر خلاف شهر لیسبون که جمعیت شلوغی دارد، از ازدحام جمعیت کمتری برخوردار است.

شهر پورتو دارای فرهنگ غنی می‌باشد و با داشتن طبیعت بکر، اماکن دیدنی زیبا، پارک‌ها و چشمه‌ها، گیاهان خاص، بلوارهای برگی، بناهای تاریخی و خیابان‌های سنگ فرش شده به مکان مناسبی برای ادامه زندگی بازنشستگان تبدیل شده است. لازم به ذکر است هزینه‌های اجاره خانه در قسمت جنوب رودخانه‌ به طور چشمگیری نسبت به سایر مناطق پورتو کمتر بوده و کاهش نرخ خرید خانه و اجاره ملک در این منطقه به وضوح دیده می‌شود.

پورتو دارای دانشگاه‌های معتبری در سطح جهان است که برخی از آن‌ها از رتبه جهانی برخوردار هستند. در ارتباط با هزینه‌های زندگی در شهر پورتو می‌توان گفت متوسط هزینه‌های زندگی در این شهر برای یک فرد مهاجر ماهانه حدود ۱۲۸۳ یورو می‌باشد که نسبت به شهر لیسبون تا حدودی کمتر است.

از نکات مثبت زندگی در پورتو می‌توان به وجود خدمات درمانی عالی، سیستم آموزشی با کیفیت، وجود امنیت بالا، هزینه‌های کمتر برای معاش و آب و هوای خنک و معتدل پورتو اشاره کرد. همچنین از نکات منفی زندگی در پورتو می‌توان از شلوغی مرکز شهر و زمستان‌های نسبتا سرد آن نام برد.

پورتو تحت عنوان شهری رنگارنگ در میان شهروندان و بسیاری از مهاجران شناخته شده است.

شهر براگا

شهر براگا یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

شهر براگا سومین شهر برتر پرتغال بوده و تحت عنوان پایتخت مذهبی پرتغال شناخته شده است. این شهر از قدیمی‌ترین شهرهای پرتغال بوده و بدین سبب از تاریخ و فرهنگ غنی برخوردار است. از زیبایی‌های براگا می‌توان به داشتن زندگی شبانه جذاب و وجود کلیساهای قدیمی اشاره کرد. همچنین نکته حائز اهمیت این است که براگا از آن جهت که تنها ۳۰ دقیقه با ساحل، ۱۵ دقیقه با کوهستان و ۴۰ دقیقه با کشور اسپانیا فاصله دارد، از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار است.

این شهر مناسب افرادی است که به دنبال شهری با جمعیت جوان و ارزان‌تر از پورتو و لیسبون هستند که تقریبا همان امکانات را داشته باشد. لازم به ذکر است در براگا دانشگاه‌های شناخته شده‌ای وجود دارد که از سیستم آموزشی بسیار قوی برخوردار است. همچنین متوسط هزینه‌های زندگی برای یک فرد مهاجر در شهر براگا ماهانه حدود ۱۰۳۴ یورو می‌باشد.

از نکات مثبت زندگی در براگا می‌توان به برخورداری از موقعیت جغرافیایی عالی، وجود خدمات درمانی با کیفیت، قیمت بسیار مناسب اقلام، فضای توریستی کمتر، وجود فرصت‌های شغلی، غذاهای لذیذ، وجود بناهای تاریخی، جاذبه‌های گردشگری پرتغال و در نهایت شلوغی کمتر اشاره کرد. همچنین از نکات منفی زندگی در براگا می‌توان از وجود زمستان‌های نسبتا سرد و به ندرت استفاده شدن از زبان انگلیسی نام برد.

براگا از تاریخی‌ترین شهرهای پرتغال است.

شهر فونشال یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

شهر فونشال یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

فونشال شهری با طراوت و با آب و هوای گرم و معتدل در تمام فصول سال بوده و چهارمین شهر برتر پرتغال نیز می‌باشد. جزیره مادیرا که در این شهر قرار گرفته برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند و علاقه‌مند به انجام کار به صورت دورکاری هستند از محبوبیت بالایی برخوردار است. شهر فونشال بر خلاف زیبایی‌های بی‌شماری که دارد توریستی نیست. بدین سبب از نظر برخی افراد مهاجر مکان مناسبی برای زندگی نمی‌باشد.

متوسط هزینه‌های زندگی برای یک فرد مهاجر در شهر فونشال ماهانه حدود ۱۴۰۳ یورو می باشد. نکته حائز اهمیت این است که این شهر در لیست ۲۵۰ شهر برتر جهان برای کار و زندگی مهاجران قرار گرفته است. از نکات مثبت زندگی در فونشال می‌توان به وجود امنیت بالا، شرایط و امکانات مناسب برای زندگی خانوادگی، وجود محیط بسیار زیبا و وجود آب و هوای معتدل اشاره کرد. همچنین از نکات منفی این شهر می‌توان به موقعیت‌های شغلی کمتر اشاره کرد.

از زیباترین جاذبه‌های فونشال در پرتغال می‌توان به وجود جزیره مادیرا اشاره کرد.

شهر پونتا دلگادا (آزورس)

شهر پونتا دلگادا که دارای یکی از زیباترین جزایر جهان است، پنجمین شهر برتر کشور پرتغال می‌باشد. جزیره آزورس از دیدنی‌ترین و زیباترین مناطق جهان و از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت و ادامه زندگی و کار به شمار می‌رود. با اینکه ممکن است این شهر کمی دور افتاده به نظر برسد، اما زیبایی‌های فراوانی که دارد این شهر را به یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی تبدیل کرده است.

متوسط هزینه‌های زندگی یک فرد مهاجر در پونتا دلگادا ماهانه حدود ۱۴۴۹ یورو در ماه است. به عبارتی می‌توان گفت شهر پونتا دلگادا به دلیل زیبایی‌هایی که دارد، هزینه‌های بالاتری نیز برای ادامه زندگی دارد. از نکات مثبت زندگی در شهر پونتا دلگادا می‌توان به وجود آب و هوای بسیار پاک، وجود فضای مناسب برای زندگی خانوادگی، وجود طبیعت و محیط بسیار زیبا اشاره کرد. همچنین از نکات منفی شهر پونتا دلگادا می‌توان به وجود موقعیت‌های شغلی کمتر و امکانات حمل و نقل عمومی ضعیف اشاره کرد.

جزیره آزورس از زیباترین جزایر جهان برای زندگی به شمار می‌رود.

شهر آویرو یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

شهر آویرو یا همان ونیز پرتغال ششمین شهر برتر پرتغال می باشد. در فاصله ۶۰ دقیقه‌ای از جنوب پورتو قرار دارد. آویرو در گروه اصیل‌ترین شهرهای پرتغال قرار گرفته و حدود ۷۹ هزار نفر جمعیت دارد. وجود کانال‌های زیرزمینی و قایق‌های رنگارنگ در کانال‌های آویرو از برترین ویژگی‌های شهر آویرو نسبت به سایر شهرهای پرتغال است. همین عامل سبب شده است تا آویرو لقب ونیز ایتالیا را سهم خود کند.

آویرو شهر کوچکی است که از فرهنگ غنی و زیبایی‌های فراوانی برخوردار است. به موجب کیفیت بالای زندگی که برای شهروندان و مهاجران خود فراهم کرده به شهرت خاصی رسیده است. متوسط هزینه‌های زندگی در شهر آویرو برای هر فرد مهاجر ماهانه حدود ۱۵۷۰ یورو در ماه می باشد. همچنین این شهر در سال‌های اخیر از نظر سیستم حمل و نقل بسیار توسعه پیدا کرده است.

از نکات مثبت زندگی در شهر آویرو می‌توان به وجود امنیت بسیار بالا، نزدیکی آویرو به شهر بزرگ پورتو، وجود طبیعت بکر، وجود تالاب‌‌ها، داشتن قایق‌های سنتی و عدم توریستی بودن این شهر اشاره کرد. همچنین از نکات منفی این شهر می‌توان از وجود فاصله نسبتا زیاد تا ساحل، تکلم محدود به زبان انگلیسی و عدم ارائه خدمات درمانی مناسب نام برد.

وجود قایق‌های رنگارنگ در آویرو سبب شده که این شهر لقب ونیز ایتالیا را سهم خود کند.

شهر کویمبرا

شهر کویمبرا یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

از هفتمین شهر برتر پرتغال و قدیمی‌ترین پایتخت پرتغال می‌توان به شهر کویمبرا اشاره کرد. تحت عنوان «شهر دانش» شناخته شده است. این شهر قدیمی‌ترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های پرتغال را در درون خود جای داده است. در نظر انواع فرهنگ‌ها و علایق مورد پسند واقع شده است.

کویمبرا شهری آرام با هزینه‌های زندگی پایین است. به طوری که متوسط هزینه‌های زندگی در این شهر برای هر فرد مهاجر ماهانه حدود ۱۳۰۰ یورو می‌باشد. همچنین به دلیل اینکه این شهر زمانی پایتخت پرتغال بوده، همواره از اهمیت بالایی در نظر مهاجران و شهروندان پرتغالی برخوردار است.

شهر کویمبرا معماری فوق‌العاده و فرهنگ غنی دارد. در کنار غذاهای محلی لذیذی که دارد، به ارزش دو چندانی در میان شهروندان و مهاجران دست پیدا کرده است. از نکات مثبت زندگی در کویمبرا می‌توان به وجود امنیت بسیار بالا، وجود فرصت‌های شغلی، فرهنگ غنی، سبک زندگی فوق‌العاده، سیستم درمانی عالی و وجود راه‌های ارتباطی مناسب از جمله راه‌آهن بین این شهر و شهرهای پورتو و لیسبون که از شهرهای اصلی پرتغال هستند اشاره کرد. همچنین از نکات منفی این شهر می‌توان از فاصله نسبتا زیاد شهر تا ساحل و آب و هوای متغیر نام برد.

کویمبرا شهر دانشگاهی کشور پرتغال است.

شهر پورتیمائو یکی از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت

وجود سواحل طلایی و آب و هوای فوق‌العاده مطبوع در شهر پورتیمائو موجب گردیده این شهر لقب هشتمین شهر برتر پرتغال را سهم خود کند. به دلیل آرامش و زیبایی که شهر پورتیمائو دارد، اکثر بازنشستگان برای سپری کردن دوران پس از بازنشستگی به این شهر زیبا مهاجرت می‌کنند.

پورتیمائو به موجب دارا بودن مراکز تفریحی و برخورداری از معماری بسیار زیبا در مناطق تاریخی شهر، موجب گردیده تا محبوبیت این شهر در نظر شهروندان و مهاجران دو چندان شود. با اینکه پورتیمائو از سیستم حمل و نقل عمومی خوبی برخوردار نیست، اما مسیرهای ارتباطی مناسبی با شهرهای منطقه آلگاروه دارد.

به طور کلی متوسط هزینه‌های زندگی در شهر پورتیمائو برای یک فرد مهاجر ماهانه حدود ۱۶۴۷ یورو می‌باشد. از نکات مثبت زندگی در شهر پورتیمائو می‌توان به مهاجر پذیری بالا، نزدیکی شهر به ساحل و تکلم بیشتر افراد به زبان انگلیسی اشاره کرد. همچنین موقعیت‌های شغلی کمتر و شلوغی شهر در تابستان‌ها از نکات منفی این شهر می‌باشد.

شهر پورتیمائو به دلیل معماری زیبایی که دارد مشهور است.

نکات مثبت زندگی در شهرهای پرتغال

تاکنون دریافتید که کشور پرتغال از شرایط و امکانات مناسبی به منظور ادامه زندگی و مهاجرت در شهرهایش برخوردار است. هم اکنون مزایای مختصر و کوتاهی در ارتباط با شهرهای کشور پرتغال را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم:

 • خرید آسان ملک
 • افتتاح حساب بانکی سریع و آسان
 • وجود سواحل بسیار زیبا و خیره کننده
 • وجود زبان انگلیسی به عنوان زبان محلی
 • هزینه‌های پایین اجاره و مواد غذایی برای زندگی
 • رفتار محترمانه و صمیمانه شهروندان پرتغالی با مهاجران

نکات منفی زندگی در شهرهای پرتغال

لازم به ذکر است هر کشوری در کنار مزایایی که دارد، از برخی معایب نیز برخوردار است. کشور پرتغال نیز از این قاعده به دور نیست. هم اکنون معایب مختصر و کوتاهی در ارتباط با شهرهای کشور پرتغال را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم:

 • رانندگی خطرناک
 • حقوق محلی نسبتا پایین
 • هوای گرم یا سرد در فصول سال
 • گران بودن برخی کالاهای مصرفی
 • وجود هزینه‌های بالا برای پرداخت عوارضی

کلام آخر

کشور پرتغال به موجب برخورداری از شرایط آب و هوایی مناسب، شرایط شغلی مطلوب و در اختیار قرار دادن رفاه اجتماعی برای شهروندان از محبوبیت خاصی در نظر مهاجران برخوردار است. بدین سبب سالانه گردشگران و مهاجران بسیاری را به خود اختصاص داده است. همچنین نکته حائز اهمیت این است که انتخاب بهترین شهر از میان تمامی شهرهای پرتغال برای مهاجرت، تماما به معیارهای شخصی افراد مهاجر و اولویت‌های آن‌ها بستگی دارد. از اینکه ما را تا پایان این محتوا همراهی کردید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

عوامل موثر در انتخاب بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت چه مواردی هستند؟

عواملی همچون میزان بودجه مالی برای پوشش دادن هزینه‌های زندگی در شهر مقصد، وضعیت سیستم آموزشی و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی شهر مقصد، میزان درصد مهاجران خارجی آن شهر و میزان رواج زبان انگلیسی در شهر مقصد، وضعیت آب و هوایی شهر مقصد، میزان دسترسی یک شهر به سیستم حمل و نقل عمومی و دیگر شهرهای مهم، وضعیت خدمات درمانی آن شهر و در نهایت میزان رشد سرمایه و ارزش ملک در چند سال گذشته در شهر مقصد.

آیا می‌توان با قاطعیت گفت که شهر لیسبون به دلیل رتبه بالایی که در میان شهرهای پرتغال دارد، برای زندگی تمامی افراد مهاجر در اولویت بوده و مناسب‌تر است؟

خیر، هر شهری با توجه به امکاناتی که دارد با روحیات افراد مخصوص به خود سازگار است و تنها رنکینگ بالا عامل برتری شهرها به منظور مهاجرت افراد نیست.

آیا بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت منتهی به شهرهای ذکر شده در این محتوا می‌باشند؟

خیر، شهرهایی از جمله فارو، ایوورا، گویمارائس، ویزیو و ویلا نوا دگایا نیز از بهترین شهرهای پرتغال برای مهاجرت به شمار می‌روند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!