مهاجرت به آمریکا یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین انواع مهاجرت شناخته می‌شود که سال‌های سال، طرفداران خیلی زیادی داشته است. به‌طورکلی، آمریکا فرصت‌های بسیار مناسبی برای زندگی دارد و به همین دلیل هم در زمان‌های قبل، خیلی از افراد برای مهاجرت این کشور را انتخاب می‌کردند. بااین‌حال، در حال حاضر به خاطر قوانین و سیاست‌های ضد مهاجری، این میزان مهاجرت کاهش پیدا کرده است و شاید حتی مهاجرت به آمریکا کمی دشوارتر هم شده باشد.

به خاطر مشکلات سیاسی و اقتصادی، مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان بسیار دشوار است. به همین دلیل هم شاید خیلی از ایرانیان ندانند که باید چگونه به این کشور مهاجرت کنند و بتوانند در آنجا زندگی کنند. ما در این مقاله، برای شما توضیح می‌دهیم که بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا چیست و شما باید چه شرایطی داشته باشید. پس به هیچ عنوان خواندن این مقاله را از دست ندهید.

درباره آمریکا

قبل از این‌که درباره مهاجرت به آمریکا صحبت کنیم، بد نیست در ابتدا کمی با این کشور آشنا شوید. آمریکا یا همان ایالات متحده شامل ۵۰ ایالات مختلف می‌شود که از نظر وسعت، چهارمین کشور جهان شناخته می‌شود. این کشور از نظر جمعیت هم سومین کشور بزرگ جهان به شمار می‌رود و افراد خیلی زیادی با هر نوع قوم و نژادی در آنجا زندگی می‌کنند. ایالات متحده آمریکا در همسایگی کانادا واقع شده است.

درباره آمریکا

پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا، نیویورک است که در قاره آمریکا هم به عنوان دومین شهر پرجمعیت شناخته می‌شود. نکته جالب توجه درباره این کشور که موجب شده مهاجرت به آمریکا طرفداران زیادی داشته باشد، شرایط اقتصادی فوق العاده آنجاست. تولید ناخالصی این کشور در سال ۲۱ تریلیون دلار است و به همین دلیل هم بزرگ‌ترین اقتصاد در سراسر جهان شناخته می‌شود.

تنها رقیب آمریکا، کشور چین است که به طور سالانه، کل تولید ناخالصی آن نهایتاً ۱۴ تریلیون دلار است. بر اساس آمار اطلاعات سال ۲۰۲۲، این کشور ۳۳۲ میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن هم به بیشتر از ۹۸۰۰ میلیون کیلومتر مربع می‌رسد.

روش‌های مهاجرت به آمریکا

اکنون نوبت به آن رسیده که بدانید با استفاده از چه روش‌هایی می‌توانید برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنید. روش‌های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنید. شما می‌توانید بر اساس شرایط خود، از هر یک از آنها که بخواهید کمک بگیرید. در ادامه، برخی از مهم‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به آمریکا را به صورت خلاصه نام می‌بریم.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

بدون شک بهترین روش مهاجرت به آمریکا برای بسیاری از افراد، از طریق مهاجرت تحصیلی است. زیرا این روش ریسک بسیار پایینی برای ریجکت شدن ویزا دارد و احتمال خیلی زیادی دارد که ویزای شما پذیرفته شود. ازآنجاکه کالج‌ها و دانشگاه‌های بسیار خوبی در آمریکا وجود دارند، مطمئن باشید که این کشور مقصد مناسبی برای تحصیل خواهد بود.

یکی از مهمترین دلایلی که ما روی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل تاکید می‌کنیم، این است که تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و شما می‌توانید خیلی راحت در هر یک از کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوید. برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا، شما باید حداقل نمره آیلتس ۶ تا ۶.۵ را داشته باشید.

کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را دارند، باید در ابتدا تمام مدارک خود را جمع آوری و ترجمه کنند و بعد از انتخاب دانشگاه‌های مورد نظر خود، این مدارک را برای آنها ارسال نمایند تا نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر آنها بیاید.

ویزای M1 و F1

ایالات متحده به دلیل دانشگاه های استثنایی و سطح بالای تحصیلاتش شناخته شده است. به همین دلیل، بسیاری از دانشجویان بین المللی هر ساله برای تحصیل در خارج از کشور، به ایالات متحده درخواست می دهند. برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی تمام وقت، به ویزای دانشجویی F-1 یا M-1 نیاز دارید. هر یک از این ویزاها یک ویزای غیر مهاجرتی است که به شما امکان می دهد در ایالات متحده تحصیل کنید، مشروط بر اینکه مجموعه ای از شرایط زیر را داشته باشید.

  • به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در یک برنامه آموزشی آکادمیک، یک برنامه آموزش زبان یا یک برنامه حرفه ای ثبت نام کنید.
  • در مدرسه ای پذیرفته شوید که توسط برنامه دانشجویی اداره مهاجرت تایید شده است.
  • به زبان انگلیسی مسلط باشید یا در کلاس هایی ثبت نام کنید که منجر به تسلط به زبان انگلیسی شود.
  • بودجه کافی برای حمایت از خود در طول دوره تحصیلی را داشته باشید.
  • قصد اقامت در آمریکا را داشته باشید.

مهاجرت از طریق کارآفرینی

یکی از راه های خوب برای اخذ گرین کارت اقدام از طریق ویزای کارآفرینی است. این اقدام یک هدف قابل دسترس و ممکن می باشد. برای کارآفرینی در آمریکا تسلط به زبان انگلیسی، اثبات نقدینگی کافی در آمریکا، دارا بودن مدرک کالج یا دانشگاهی و ارائه عدم سو پیشینه ضروری است. در این مورد هم ارزیابی های اصلی از درخواست متقاضیان را اداره مهاجرت آمریکا انجام می دهد.

ویزای L1A و L1B

برای مدیران شرکت‌های خارجی، گزینه مناسب ویزای L1A وجود دارد. شرایط اخذ این ویزا بدین صورت است که شرکت اصلی باید در کشور مبدا ثبت شود و متقاضی با ویزای L1A اقدام به افتتاح شرکتی در آمریکا کند تا برای یک دوره یک ساله در این کشور بماند. پس از انجام مراحل قانونی افتتاح شرکت، مدیران می‌توانند تا سه سال با ویزای L1B به آمریکا بروند.

ویزای E2

برای دریافت ویزای E2، باید سرمایه زیادی را در یک بیزینس در آمریکا سرمایه گذاری کنید و باید آن تجارت را هدایت کنید و توسعه دهید. برای واجد شرایط بودن ویزای E2 می توانید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید یا در یک بیزینس موجود سرمایه گذاری کنید. ویزای E2 فقط برای شهروندان کشورهای خاصی در دسترس است که دارای معاهده E2 با آمریکا هستند.

مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا

یکی از بهترین روش‌هایی که خیلی از افراد برای مهاجرت به آمریکا از آن استفاده می‌کنند، از طریق کار است. اتباع خارجی می‌توانند از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی در آمریکا، به این کشور مهاجرت کنند. البته توجه داشته باشید که قبل از شروع به کار و یا حتی دریافت ویزای کاری آمریکا، باید حتماً یک دعوتنامه کاری از کارفرما یا شرکت معتبری در ایالات متحده آمریکا دریافت کرده باشید.

در غیر این صورت، ویزای کاری برای شما صادر نخواهد شد. پس مهمترین کاری که باید انجام دهید، این است که بسته به شرایط خود، یک کارفرما یا شرکت مناسب را پیدا کرده و از آنها بخواهید که برای شما جاب آفر یا دعوت‌نامه کاری صادر کنند.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا

روش دیگر مهاجرت به آمریکا که می‌تواند کیفیت زندگی شما را تا حد خیلی زیادی افزایش دهد، از طریق سرمایه‌گذاری است. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در آمریکا وجود دارند و مهم‌ترین شرایطی که باید حتماً برای همه آنها در نظر بگیرید، داشتن سرمایه لازم است. حداقل پولی که شما باید برای سرمایه‌گذاری در آمریکا داشته باشید، ۵۰۰ دلار است.

ویزای EB5

ویزای EB5 آمریکا ویزایی است که برای سرمایه‌گذاری‌های مستقیم‌ و‌ غیر مستقیم در ایالات متحده آمریکا استفاده می‌شود و در نهایت منجر به گرین کارت آمریکا می‌شود. در این نوع سرمایه‌گذاری باید ۱۰ شغل تمام‌وقت برای کارگران آمریکایی ایجاد کرده و درصورت اثبات ایجاد شغل، سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند برای گرین کارت آمریکا درخواست دهد و درنهایت اقامت دائم آمریکا را به دست‌آورد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در محدوده هدفمند از ۵۰۰,۰۰۰ دلار به ۹۰۰,۰۰۰ دلار و در خارج محدوده از ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار به ۱,۸۰۰,۰۰۰ دلار می باشد.

 

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا

در میان روش‌های مختلف مهاجرت به آمریکا که مشکلات و درگیری‌های مربوط به خود را دارند، مهاجرت از طریق ازدواج می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها باشد. نکته جالب توجه درباره مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج این است که شما می‌توانید بعد از گذشت مدتی زمان، اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، ۳ روش پیش روی شما وجود دارند که یکی از بهترین آنها این است که با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنید. در این صورت، ویزای CR1 دریافت خواهید کرد و خیلی راحت می‌توانید بعد از ورود به آمریکا، گرین کارت خود را نیز بگیرید.

روش دیگر دریافت گرین کارت آمریکا، این است که با فردی ازدواج کنید که گرین کارت این کشور را داشته باشد. در این صورت، ویزای F2A دریافت خواهید کرد. در نهایت، آخرین روش مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج این است که بعد از ورود به این کشور و سپری کردن مراحل ازدواج خود، درخواست گرین کارت بدهد.

مهاجرت توریستی

مهاجرت توریستی به آمریکا

خیلی از کسانی که می‌خواهند برای یک بازه زمانی کوتاه در آمریکا بمانند، از طریق ویزای توریستی وارد این کشور می‌شوند. همان‌طورکه از نام آن هم می‌توان متوجه شد، این روش در صورتی مناسب است که افراد بخواهند برای مهاجرت به آمریکا به صورت تفریحی اقدام کنند و یا برای دیدار با دوستان یا اقوام و یا حتی معالجه پزشکی، برای یک بازه زمانی کوتاه به آمریکا بروند.

درصورتی که بخواهید از این طریق وارد آمریکا شوید، باید به افسر کنسولگری ثابت کنید که هدف شما دقیقاً از ورود به آمریکا چیست و قرار است چه مدت در این کشور بمانید. بسیاری مواقع، شما باید حتماً برای ویزای توریستی بلیط رفت و برگشت خود را نیز ارائه دهید. به این منظور که نشان دهید قصد شما برای مهاجرت به آمریکا، ماندن در یک بازه زمانی خیلی کوتاه است.

مهاجرت از طریق لاتاری

مهاجرت از طریق لاتاری به آمریکا

یکی از راحت‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا که خیلی از افراد می‌توانند از آن استفاده کنند، از طریق لاتاری است. مهمترین دلیلی که آمریکا از این سیاست استفاده می‌کند، این است که بتواند تنوع نژادی را در این کشور حفظ کند و افراد با نژادهای مختلف در آنجا وجود داشته باشند. درصورتی‌که در لاتاری برنده شوید، خیلی راحت گرین کارت آمریکا برای شما صادر می‌شود و می‌توانید برای همیشه در این کشور بمانید.

مهم‌ترین شرایطی که باید برای برنده شدن در لاتاری داشته باشید، داشتن شانس است. به همین دلیل هم خیلی از افراد شانس دریافت گرین کارت آمریکا از این طریق را ندارند و شاید تعداد خیلی کمی از افراد بتوانند از طریق لاتاری برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنند.

مهاجرت از طریق ویزای نخبگان

مهاجرت از طریق ویزای نخبگان به آمریکا

در نهایت، آخرین روش جذابی که شما می‌توانید برای مهاجرت به آمریکا از آن طریق اقدام کنید، از طریق ویزای نخبگان است. همان‌طورکه از نام آن هم می‌توان حدس زد، این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که در زمینه‌های استثنایی استعداد دارند. علاوه بر نخبگان، اساتید دانشگاه‌ها و پژوهشگرانی هم که حداقل ۳ سال سابقه تدریس داشته باشند، می‌توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند.

سخن پایانی

همان‌طورکه تاکنون متوجه شدید، مهاجرت به آمریکا از طریق روش‌های مختلفی امکان پذیر است و شما می‌توانید بر اساس شرایط خود، از هر یک از آنها استفاده کنید. در ین مقاله، برخی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به آمریکا را نام بردیم. علاوه بر این روش‌ها، شیوه‌های دیگری هم وجود دارند که شما می‌توانید از طریق آنها به آمریکا مهاجرت کنید. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید قبل از مهاجرت به آن توجه داشته باشید، کسب اطلاعات کافی و مشورت با افراد آگاه در این زمینه است.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۴/۵ - (۵ امتیاز)