کار در استونی | شرایط و مدارک مورد نیاز

اگر شما هم از شلوغی شهر و سروصدا خسته شده‌اید و می‌خواهید در یک محیط آرام و سرسبز زندگی و کار کنید، مطمئنا استونی می‌تواند مقصد مناسبی برای شما باشد. در اینجا ما اطلاعات جامعی درباره شرایط کار در استونی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید در این کشور زیبا علاوه‌بر زندگی خوب، کار مناسبی هم داشته باشید و بتوانید به درآمد رضایت‌بخشی نیز دست پیدا کنید.

قبل از کسب اطلاعات درباره کار در استونی باید بدانید که این کشور از سال ۱۹۹۱ از جماهیر شوروی جدا شد. به‌عنوان یک کشور مستقل در نظر گرفته شد. از همان زمان به بعد، این کشور از نظر شرایط اقتصادی و آموزشی توانست رشد بسیار خوبی داشته باشد. به همین دلیل هم خیلی از افراد برای کار در استونی به این کشور می‌روند. تا علاوه بر زندگی در یک محیط آرام، از نظر اقتصادی هم پیشرفت کنند.

آشنایی با استونی

قبل از این‌که شرایط کار در این کشور را بدانید، بد نیست کمی با این کشور اروپایی آشنا شوید. استونی یک کشور کوچک در شمال اروپا است. معماری قرون وسطایی بسیار زیبا و بی‌نظیری دارد. بیشترین بخش اقتصاد این کشور بر فناوری و اینترنت پایه‌گذاری شده است. به همین دلیل هم اگر حرفه و مهارت شما مربوط به یکی از حوزه‌های تکنولوژی باشد، راحت‌تر می‌توانید شرایط کار در استونی را به دست بیاورید.

آشنایی با استونی

از سوی دیگر، طبیعت فوق‌العاده این کشور باعث شده که بسیاری از طبیعت‌ دوستان که به دنبال یک زندگی آرام در فضای سبز هستند، استونی را به‌عنوان یک مقصد فوق‌العاده در نظر بگیرند. طبیعت این کشور به‌گونه‌ای است که شما می‌توانید تنها با چند دقیقه رانندگی، از بیابان به یک جنگل زیبا بروید. تمام این موضوعات باعث می‌شوند که خیلی از مهاجران به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط کار در این کشور باشند.

شرایط کار در استونی چگونه است؟

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، شرایط کار در استونی برای کسانی که علاقه زیادی به اینترنت دارند و یا در این حوزه تخصص دارند، یک مقصد فوق‌العاده مناسب برای کار کردن است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید تقریبا ۹۹ درصد از خدمات عمومی این کشور به‌صورت آنلاین در دسترس مردم قرار می‌گیرد. پس می‌توان متوجه شد که شرایط کار در استونی برای حوزه دیجیتال، بسیار پرطرفدار است.

پس اگر شما هم سن مناسبی دارید و می‌خواهید یک شغل پردرآمد در استونی پیدا کنید، بهتر است در یکی از حوزه‌های تکنولوژی و فناوری مشغول به یادگیری و کسب علم شوید. اگرچه شما می‌توانید از راه دور هم در کشور استونی کار کنید. اما در این صورت از مزایای کار من‌جمله مستمری، مرخصی با حقوق، بیمه کار و سلامت دندان بهره‌مند نخواهید شد.

شرایط کار در استونی چگونه است؟

این در حالی است که اگر ویزا و شرایط کار در استونی را داشته باشید، خیلی راحت می‌توانید از مهم‌ترین مزایا در شرکت‌های مختلف این کشور بهره‌مند شوید. میانگین حقوق در استونی با ۸ ساعت کاری در روز و ۵ روز در هفته، ۲۶۱۸ یورو است. در طول سال هم می‌توانید به‌اندازه ۲۸ روز مرخصی بگیرید. البته همه این موضوعات به نوع کار شما در استونی بستگی دارد.

چرا استونی؟

ممکن است برای برخی از افراد درباره شرایط کار در استونی سوال پیش بیاید که اصلا چرا باید برای کار کردن به این کشور بروند؟ کشورهای دیگری نیز در اروپا وجود دارند که می‌توان برای کار کردن در آنجا رفته و حقوق خوبی هم دریافت کنند.

برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که استونی از سال ۲۰۰۴ که وارد اتحادیه اروپا شد. اقتصاد روبه‌رشدی داشته و تاکنون توانسته یکی از بهترین کشورها از این نظر شناخته شود. علاوه بر این، نرخ مالیات در این کشور کاملا ثابت بوده و برای شرکت‌ها به‌اندازه ۲۰ درصد است.

فاکتورهای دیگری مانند تشکیل پرونده الکترونیکی با روشی ساده، دریافت اقامت به‌صورت الکترونیک و سایر موارد آنلاین، باعث شده‌اند که این کشور یکی از بهترین مقاصد برای مهاجران و استارآپ‌ها در نظر گرفته شود. می‌توان این‌گونه گفت که شرایط کار در این کشور آنقدر خوب است که یکی از بهترین مقاصد در سراسر اروپا برای استارآپ‌ها از طریق ویزای استارت آپ استونی به شمار می‌رود.

چرا استونی؟

وضعیت اقتصادی کشور استونی چگونه است؟

فاکتور بسیار مهمی که می‌تواند تاثیر زیادی در دریافت شرایط کار در این کشور داشته باشد، وضعیت اقتصادی این کشور است. همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، این کشور از سال ۲۰۰۴ وارد کشورهای اتحادیه اروپا شد و توانست اقتصاد خود را بر پایه دیجیتال بناگذاری کند. نکته جالب‌توجه درباره استونی این است که این کشور یکی از پردرآمدترین کشورها در اروپای مرکزی و منطقه بالتیک شناخته می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین موضوعات درباره شرایط کار در استونی و وضعیت اقتصادی این کشور، مربوط به صادرات و واردات بین‌المللی است. مهم‌ترین بخش اقتصادی این کشور مربوط به زمینه‌های الکترونیکی، ارتباطات مخابراتی و ارتباطات تجاری هستند. شرایط کار در استونی بدین صورت است که این کشور غالبا با کشورهایی مانند سوئد، فنلاند و روسیه تجارت بین‌المللی می‌کند.

در سال ۲۰۱۷، وضعیت و شرایط کار در این کشور کمی دچار مشکل شد و تورم تا حدودی افزایش یافت. مهم‌ترین دلیل این موضوع هم کمبود نیروی کار بود. در نتیجه، مهاجران خارجی خیلی راحت‌تر می‌توانند شرایط کار در استونی را به دست آورده و برای کار کردن به این کشور بروند. علاوه بر این‌که دستمزد و درآمد آن‌ها نسبت به گذشته تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است.

وضعیت اقتصادی کشور استونی چگونه است؟

کمترین دستمزد در استونی

خیلی از افرادی که می‌خواهند شرایط کار در استونی را بدانند، اول از همه می‌پرسند که کمترین و بیشترین دستمزدی که در این کشور داده می‌شود تقریبا چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، باید بدانید که تا سال ۲۰۲۱، کمترین دستمزدی که به‌صورت ناخالص به شغل‌های کاملا معمولی داده می‌شد، نهایتا ۵۸۴ یورو در ماه بود. یعنی به‌طور سالیانه، این حقوق به ۷۰۰۸ یورو می‌رسید.

این در حالی است که در حال حاضر و در سال ۲۰۲۳، حقوق و شرایط کار در استونی تا حد زیادی ارتقا پیدا کرده تا مهاجران راحت‌تر بتوانند شرایط کار در این کشور را به دست آورده و به آنجا مهاجرت کنند. حتی اگر هم فکر کنید که حقوق این کشور کمی پایین است، می‌توان گفت که اقتصاد روبه‌رشد آن باعث می‌شود که شرایط زندگی و کاری فوق‌العاده خوبی در آنجا داشته باشید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید حقوق یک کارگر ساده در استونی بسته به میزان مهارت و سابقه کاری، بین ۸۴۰ تا ۱۷۰۰ یورو در ماه است. باتوجه‌به هزینه‌ها و شرایط زندگی در استونی، با حقوق کارگری هم می‌توان زندگی نسبتا مناسبی در این کشور داشت.

دریافت ویزای کاری استونی

دریافت ویزای کاری استونی

اگر شما هم می‌خواهید برای کار در استونی به این کشور زیبا مهاجرت کنید، می‌توانید ویزای این کشور را به دست بیاورید. تا بتوانید در بازه زمانی خاصی در آنجا بمانید. با این‌حال، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای دریافت ویزای کاری استونی باید به آن توجه کنید، داشتن جاب آفر از یک کارفرمای استونیایی است.

این بدان معنی است که شما باید اول از همه یک نامه از فردی در استونی داشته باشید که نشان می‌دهد آن شخص از شما دعوت کرده که برای یک بازه زمانی خاصی برای کار کردن به آنجا بروید. اگر در یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید و می‌خواهید برای مدت‌زمان کوتاهی کمتر از ۶ ماه به استونی برای کار کردن بروید، باید ویزای D را به دست بیاورید.

این در حالی است که اگر مجبور شوید برای بازه زمانی بیشتر از ۶ ماه در این کشور بمانید، باید درخواست مجوز اقامت کشور استونی بدهید. درصورتی‌که با درخواست شما موافقت شود و شرایط کار در استونی را داشته باشید، می‌توانید تا دو سال با مجوز اولیه خود در این کشور بمانید. بعد از گذشت این دو سال هم می‌توانید مجددا برای تمدید اقامت خود، اقدام کنید.

اقامت دائم استونی با ویزای کاری

نکته جالب‌توجه درباره کار در استونی که باعث افزایش محبوبیت آن می‌شود، این است که بعد از گذشت زمان خاصی می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور هم درخواست دهید. برای انجام این کار، فقط کافی است که ۵ سال اقامت موقت این کشور را داشته باشید. بعد از این‌که ۵ سال در این کشور ماندید، برای دریافت اقامت دائم هم درخواست دهید.

اقامت دائم استونی با ویزای کاری

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای کار استونی

بعد از این‌که همه اطلاعات لازم درباره شرایط کار در استونی را به دست آوردید، وقت آن می‌رسد که بدانید باید چه مدارکی برای دریافت ویزای کاری ارائه دهید. برخی از مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت این ویزا باید به سفارت استونی ارائه دهید، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • جاب آفر از یک شرکت استونیایی
 • پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی و اعتبار حداقل ۳ ماهه (پاسپورت شما باید حداقل در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد)
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 • عکس پاسپورت با پس‌زمینه سفید
 • بیمه برای کشور استونی یا منطقه شنگن به مبلغ حداقل ۳۰ هزار یورو را برای مدت زمان اقامت در این کشور
 • مدارکی مبنی بر نشان دادن هدف سفر
 • بلیط رفت و برگشت به استونی
 • مدارک پرداخت هزینه ویزا به مبلغ ۸۰ یورو

پرطرفدارترین مشاغل در استونی

پرطرفدارترین مشاغل در استونی

همان‌طورکه تاکنون متوجه شدید، یکی از پرطرفدارترین حوزه‌های شغلی در استونی که می‌توانید کار خوبی را در این کشور به دست بیاورید و درآمد قابل‌قبولی هم بگیرید، شغل‌های مربوط به تکنولوژی هستند. برخی از پرطرفدارترین انواع کار در استونی که حقوق بسیار خوبی هم در این کشور دارند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • برنامه‌نویس
 • وکیل حقوقی
 • مهندس IT
 • کارشناس الکترونیک
 • تحلیلگر مالی
 • مدیر CRM
 • مکانیک هواپیما
 • معمار

شرایط فوق‌العاده کار در استونی برای مهاجران

پیش از این نیز به‌اختصار گفتیم که استونی به‌خاطر داشتن نیروی کار کم، یکی از بهترین مکان‌ها برای مهاجرت و کار کردن است. پس اگر شما هم به دنبال یک فرصت شغلی مناسب در استونی هستید، فقط کافی است که یک جاب آفر مناسب با مهارت خود به دست بیاورید. سپس کارهای ویزای کاری خود را انجام دهید.

شرایط کار در استونی برای مهاجران بسیار مناسب است. از این رو، شما می‌توانید با مهاجرت به استونی علاوه بر به دست آوردن شغل مناسب، از طبیعت فوق‌العاده آن نیز لذت ببرید. تمام این موضوعات باعث شده‌اند که استونی یک مقصد فوق‌العاده مناسب برای مهاجران و استارآپ‌ها در نظر گرفته شود.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!