کشور مجارستان جزو یکی از قدرتمند‌ترین و مهاجرپذیرترین کشور‌ها در قاره اروپا محسوب می‌شود که هر ساله تعداد زیادی مهاجر از روش‌های مختلف مهاجرتی وارد این کشور می‌شوند. کشور مجارستان به دلیل اقتصاد خوب، آب‌وهوای مناسب، معماری ساختمان‌ها، مکان‌های دیدنی و تاریخی و دریای زیبایی که دارند، مورد توجه افرادی که قصد مهاجرت دارند، قرار گرفته است. ما قصد داریم در این مقاله شما را با بهترین راه‌ها برای مهاجرت به مجارستان آشنا کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور را داشتید، با شرایط مجارستان آشنا شوید.

کشور مجارستان در موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی قرار دارد که از این رو تحت تأثیر تغییرات سیاسی، مذهبی و اقتصادی در اروپا است و همین باعث شده تا در چند سال اخیر تعداد بسیار زیادی مهاجر به این کشور مهاجرت کنند و از این رو جمعیت مجارستان افزایش چشمگیری داشته است. دولت این کشور در تلاش است که کشور‌ خود را در زمینه‌های مختلف ارتقا دهد و همین باعث شده تا به مهاجرانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، ویزای مجارستان را صادر کنند و از این طریق در زمینه‌های مختلف پیشرفت داشته باشد.

در کشور مجارستان به دلیل اینکه قیمت‌ خانه‌ها بسیار مناسب است و می‌توان شرایط زندگی مطلوبی در این کشور برای خود ایجاد کرد، گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت است. مهاجرت به مجارستان روش‌های زیادی دارد که هر شخصی می‌تواند با توجه به شرایط و هدفی که از مهاجر به این کشور دارد، هر یک از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کند؛ به همین دلیل بهتر است تا پایان مطالب همراه ما باشید.

مهاجرت به مجارستان چیست؟

مهاجرت به مجارستان چیست؟موقعیت جغرافیایی کشور مجارستان واقع در مرکز قاره اروپا است و همین باعث شده تا افراد بسیار زیادی قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند. مجارستان دارای جمعیتی ۸ میلیونی با مذهب کاتولیک است و زبان رسمی این کشور مجارستانی است. کشور مجارستان عضو حوزه شنگن است که همین باعث شده تا افراد زیادی اقدام به دریافت ویزای مجارستان کنند. افرادی که در کشور مجارستان زندگی می‌کنند عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند؛ به همین دلیل افراد بسیار زیادی قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارند.

یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهر‌های این کشور بوداپست است. این شهر به دلیل اینکه شرایط زندگی در آنجا بسیار مناسب و خوب است مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شما می‌توانید برای مهاجرت به مجارستان این شهر را انتخاب کنید تا از مزایای شهر بوداپست بهره‌مند شوید. شهر بوداپست واقع در کشور مجارستان، پرجمعیت‌ترین و بهترین شهر این کشور است و شرایط زندگی در این شهر بسیار خوب است و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می‌توانند مقصدشان را این شهر قرار دهند.

روش‌های مهاجرت به مجارستان

روش‌های بسیار زیادی برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد که افراد می‌توانند با توجه به شرایط فعلی خودشان و هدفی که از مهاجرت به این کشور دارند، هر یک از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کرده و اقدام به درخواست ویزای مجارستان کنند. کشور مجارستان به دلیل شرایط زندگی، تحصیلی و کاری بسیار خوبی که دارد و همچنین افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در قسمت زیر به برخی از روش‌های مهاجرتی اشاره شده است و درمورد هر یک توضیح خواهیم داد.

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

کشور مجارستان جزو یکی از بهترین کشوران اروپایی برای تحصیل است. این کشور به دلیل دانشگاه‌های بسیار خوب و استادان نام آشنایی که دارد، توانسته است جزو بهترین کشور‌ها برای تحصیل شود. افرادی که قصد مهاجرت به کشور مجارستان از طریق تحصیل را دارند، ابتدا باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند و اگر مدت زمانی که برای تحصیل نیاز دارند، بیش از ۹۰ روز است، ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنند و به این کشور مهاجرت کنند.

شما اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل به کشور مجارستان را دارید، بهتر است بدانید که ویزای تحصیلی مجارستان از نوع بلندمدت است و دانشجویان در صورتی می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند که مدارکی مبنی بر پذیرش تحصیل از دانشگاه‌های این کشور را به همراه داشته باشند، در غیر این صورت نمی‌توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که شما با ویزای تحصیلی اقامت دائم مجارستان را ندارید و باید پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی را به کاری تغییر دهید در این کشور بمانید.

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کارکشور مجارستان دارای اقتصاد خوبی است، اما نرخ بیکاری در این کشور مطلوب نیست؛ به همین دلیل یکی از راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن به کشور مجارستان مهاجرت کنید، روش مهاجرتی کاری است. شما زمانی که حرفه‌ای بلد باشید، می‌توانید اقدام به درخواست ویزای کاری مجارستان کنید و از این راه مهاجرت کنید؛ اما بهتر است بگوییم که این کار سختی‌های خود را دارد و شما باید ابتدا از شخص کارفرما در مجارستان پیشنهاد شغلی دریافت کنید و بعد از اینکه قرارداد بستید، می‌توانید برای ویزای کار مجارستان درخواست خود را ارسال کنید.

چند نکته که شما باید به آن توجه داشته باشید، این است که کارفرمای شما باید مجوز استخدام نیرو داشته باشد و این را به دولت خود ثابت کند که برای شغل او هیچ شخص ماهری در مجارستان را پیدا نکرده و قصد دارد که شما را برای کار خود استخدام کند. همچنین شما می‌توانید با ارائه مدارکی مبنی بر تمکن مالی برای خانواده‌ خود یعنی همسرتان و کودکان زیر ۱۸ سالتان ویزای همراه دریافت کنید و با خانواده به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت به مجارستان از طریق کار یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه‌گذاریسرمایه‌گذاری جزو بهترین کار‌هایی است که شما می‌توانید در کشور‌های دیگر انجام دهید. همان‌طور که گفته شد کشور مجارستان از اقتصاد خوبی بهره‌مند است. از این رو گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. افرادی که دارای پول و سرمایه خوبی هستند، می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که این طرح تا چند سال گذشته قابل استفاده بود. اما امروزه ویزا‌های سرمایه‌گذاری کشور مجارستان برداشته شده است و دیگر نمی‌توان از طریق ویزای سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کرد.

اما یکی از کار‌هایی که می‌توانید در این کشور انجام دهید، ثبت شرکت است. یکی از زیر شاخه‌های سرمایه‌گذاری ثبت شرکت است که شما از طریق راه‌اندازی شرکت در کشور مجارستان می‌توانید مهاجرت کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت در مجارستان بهتر است یک طرح تجاری ارائه دهید. زیرا طرح‌های تجاری که خلاقانه باشند، برای کشور مجارستان نیز سود زیادی دارد و به اقتصاد این کشور کمک بسیار زیادی می‌کند. به همین دلیل با طرح شما بهتر موافقت می‌شود و در کم‌ترین زمان ممکن می‌توانید ویزا دریافت کنید.

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به مجارستان مهاجرت کنید و بعد از گذشت چند سال شهروند این کشور شوید، ازدواج است. زمانی می‌توانید از این طریق مهاجرت کنید که با یک شخص شهروند مجارستان به‌صورت رسمی و قانونی ازدواج کنید، البته به این نکته توجه داشته باشید که با ازدواج‌های صوری نمی‌توانید این کار را انجام دهید. همچنین افرادی که از طریق ازدواج به مجارستان مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند بعد از گذشت ۱۰ سال زندگی مشترک برای شهروندی کشور مجارستان درخواست خود را ارسال کنند.

شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستان

شرایط لازم برای مهاجرت به مجارستانبرای مهاجرت به هر کشوری شرایطی وجود دارد که شما باید آن‌ها را داشته باشید تا بتوانید به کشور مدنظر خود مهاجرت کنید. شرایط مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که ما قصد داریم به برخی از آ‌ن‌ها اشاره کنیم تا هر زمان که قصد مهاجرت به این کشور را داشتید و دارای شرایط لازم بودید، هر چه سریع‌تر اقدام به درخواست ویزای مجارستان کنید. در قسمت زیر به برخی از شرایط لازم اشاره شده است.

 • شما باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد تا بتوانید برای ویزای مجارستان درخواست دهید.
 • فرد متقاضی باید مدارکی مبنی بر اینکه در سلامت کامل جسمی به سر می‌برد ارائه دهد.
 • باید مدت زمانی که در کشور خود بوده‌ است هیچ‌گونه سابقه کیفری نداشته باشد.
 • شما باید دارای تمکن مالی مناسبی برای تأمین هزینه‌های خود در مدت زمانی که در مجارستان حضور دارید، ارائه دهید.
 • همچنین بهتر است شما در کشور مجارستان دارای مسکن باشید.
 • مدارکی مبنی بر هدف ورود و اقامت در این کشور را به همراه داشته باشید.

مدارک خواسته شده برای مهاجرت

برای اینکه بتوانید برای ویزای مجارستان درخواست دهید، باید دارای مدارکی باشید. به همین دلیل ما قصد داریم تمام مدارکی که برای ویزای مجارستان نیاز دارید را به شما معرفی کنیم تا هر وقت که قصد مهاجرت داشتید، بدانید که به چه نوع مدارکی نیاز دارید. اگر دارای شرایط لازم برای مهاجرت بوده‌اید، بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام به تهیه تمام مدارک خواسته شده از طرف دولت مجارستان کنید. در بخش زیر به مدارکی که برای ویزای تحصیلی و کاری نیاز دارید اشاره کرده‌ایم. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی و کاری عبارت‌اند از:

 • شما باید دارای پاسپورت معتبر با دو برگ خالی که حداقل ۱۰ سال از تاریخ صدور آن می‌گذرد داشته باشید.
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی و کاری را به طور دقیق و کامل پر کرده باشید.
 • دو قطعه عکس که به‌تازگی آن‌ها را گرفته‌اید، به همراه داشته باشید.
 • شما باید بیمه درمانی به ارزش ۳۰ هزار یورو داشته باشید.
 • یکی از مهم‌ترین مدارک برای ویزای تحصیلی نامه پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان است.
 • یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای ویزای کاری نیاز دارید این است که مدرکی مبنی بر پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای مجارستانی خود ارائه دهید.
 • شما باید مدارکی مبنی بر مکانی که قصد دارید در مجارستان در آن اقامت داشته باشید را ارائه دهید.
 • فیش هزینه‌هایی که پرداخت کرده‌اید را به همراه داشته باشید.
 • شما باید مدارکی مبنی بر صورت‌حساب بانکی ۶ ماه اخیر خود را ارائه دهید.
 • تمام برگ‌های پاسپورت با اطلاعات شخصی و هویتی به همراه امضا
 • کپی ویزا‌های شنگن اخذ شده در سه سال گذشته (در صورت وجود)
 • کارت شناسایی
 • بیمه سلامت مسافرتی شنگن
 • بلیت پرواز
 • کپی سند ازدواج با ترجمه (در صورت وجود)

مراحل دریافت ویزا برای مهاجرت

مراحل دریافت ویزا برای مهاجرت به مجارستانبرای اینکه بتوانید به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای مجارستان را دریافت کنید، بهتر است تمام مطالب را بخوانید و مراحلی که ما به شما گفته‌ایم را انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که برای درخواست ویزای مجارستان باید دارای شرایط خواسته شده باشید و حتماً تمام مدارک لازم را آماده کنید. بنابراین، بهتر است تمام مدارک را تهیه کنید و بعد مراحل درخواست را انجام دهید. در قسمت زیر به مراحل درخواست ویزا اشاره شده است.

 1. برنامه‌ریزی
 2. تعیین وقت سفارت
 3. آماده کردن مدارک
 4. حضور در سفارت برای انجام مصاحبه
 5. ارائه تمام مدارک به افسر سفارت
 6. منتظر ماندن برای تأیید و موافقت با ویزا
 7. دریافت ویزا

سخن پایانی

همان‌طور که گفته شد، روش‌های بسیار زیادی برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به شرایط و هدفی که از مهاجرت دارید، هر یک از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کنید. کشور مجارستان به دلیل اقتصاد بسیار خوب، آب‌وهوای مناسب، رفاه زندگی، مکان‌های دیدنی و گردشگری و شرایط بسیار خوب تحصیلی و کاری جزو یکی از مهاجرپذیرترین کشوران اروپایی محسوب می‌‌شود. ما در این مقاله شما را با روش‌های مهاجرتی، شرایط، مدارک و مراحل درخواست ویزای مجارستان آشنا کردیم.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
۵/۵ - (۱ امتیاز)