ویزای استارت‌ آپ، یکی از خلاقانه‌ترین برنامه‌های کارآفرینی در سراسر اروپا با جذب استعدادهای بین‌المللی است. ویزای استارت‌آپ نوعی ویزا است که به کارآفرینان کشورهای غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا اجازه می‌دهد در کشورهای اروپایی تجارت کنند، نقل‌ مکان کنند یا کسب‌وکار خود را توسعه دهند. به‌ عنوان یک کارآفرین، اگر شرکت شما واجد شرایط باشد، می‌توانید ویزای استارت‌آپ خود را در کشورهای اروپایی دریافت کنید. در این مقاله ما به بررسی ویزای استارت آپ پرتغال و شرایط و مدارک مورد نیاز آن می‌پردازیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

چرا پرتغال؟

استاندارد بالای زندگی، ایمنی، هزینه کمتر، آب ‌و هوای مطبوع، نیروی کار تحصیل‌ کرده و نرخ مالیات شرکتی پایین در مقایسه با بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، پرتغال را به مقصدی جذاب برای افرادی که مایل به راه‌اندازی کسب‌وکار خود هستند تبدیل کرده است. پرتغال همچنین به دلیل زیر ساخت‌هایی در سطح جهانی، مکانی ایده‌آل برای کسب‌وکارهای دیجیتال یا فناوری متمرکز است.

شرایط زندگی در پرتغال

شرایط زندگی در پرتغال

زندگی در پرتغال هم مزایا و هم معایبی دارد، و قبل از این که وارد پرتغال شوید، باید در مورد آن‌ها بدانید. مردم پرتغال بسیار دوستانه با شما رفتار می‌کنند، بازدیدکنندگان و مهاجران به طور یکسان با ورود به پرتغال، فرهنگی گرم و دلپذیر را خواهند یافت. اگرچه بسیاری از مردم این کشور انگلیسی صحبت نمی‌کنند، اما هنوز برای خارجی‌ها دوستانه و مفید هستند.

هزینه زندگی در پرتغال پایین است و خرید ملک آسان است هیچ شرایط خاصی برای مهاجران برای خرید ملک در پرتغال وجود ندارد، خرید خانه‌ای با قیمت 500 هزار یورو یا بیشتر به شما امکان می‌دهد شرایط لازم برای “ویزای طلایی” را برای این کشور برآورده کنید، به این معنی که می‌توانید به‌ عنوان یک شهروند و تبعه پرتقال در این کشور و سایر کشورهای اروپا به کار و زندگی خود ادامه دهید.

ویزای استارت ‌آپ پرتغال

ویزای استارت ‌آپ پرتغال

ویزای استارت‌آپ پرتغال برای کارآفرینان، مترجمان آزاد و ارائه ‌دهندگان خدمات مستقل از خارج از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است که مایل به راه‌اندازی (انتقال) یک کسب‌وکار یا استارت‌آپ هستند یا قبلا در یک برنامه تجارتی در پرتغال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اگر درخواست شما تایید شود، اقامت پرتغال به شما اعطا می‌شود و می توانید به پرتغال مهاجرت کنید. این اقامت به شما این حق را می‌دهد که در پرتغال زندگی و کار کنید.

ویزای استارت‌آپ پرتغال، در مقایسه با سایر ویزاهای کارآفرینی اروپا دارای چندین مزیت است، در این برنامه هیچ الزامی برای حداقل مبلغ وجود ندارد. اگرچه، اکثر شرکت‌های مهاجرتی به شما توصیه می‌کنند که حداقل 15 هزار یورو سرمایه‌گذاری کنید تا اعتبار و دوام طرح تجاری پیشنهادی خود را نشان دهید.

هر چه پول بیشتری برای شرکت خود بگذارید، شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهید داشت. اگر چه این یک سرمایه‌گذاری رایگان نیست، اما برای بسیاری از کارآفرینان مبلغ معقولی است از آنجایی‌که هدف اصلی ویزای استارت‌آپ پرتغال، جمع‌آوری منابع خارجی برای کمک به توسعه اقتصاد پرتغال است، شما باید یک طرح تجاری قوی داشته باشید. طرح کسب‌وکار شما از نظر قابلیت مالی و همچنین ارتباط اقتصادی، اجتماعی، علمی، فناوری و فرهنگی آن ارزیابی می‌شود.

برنامه ویزای استارت‌آپ برای تقویت اکوسیستم نوآوری کشور و حفظ موقعیت آن به‌ عنوان کشوری که از کارآفرینی و افرادی که دانش و قابلیت نوآوری دارند حمایت می‌کند، معرفی شده است.

شرایط دریافت ویزای استارت ‌آپ پرتغال

شرایط دریافت ویزای استارت ‌آپ پرتغال

ویزای استارت‌آپ برای بازرگانانی که بالای 18 سال سن دارند و شرایط زیر را دارند در دسترس است:
برای ایجاد یک استارت‌آپ جدید در پرتغال یا راه‌اندازی یک بخش از یک تجارت خارجی موجود در این کشور برنامه‌ریزی کنند
قصد دارند به طور دائم در کشور پرتغال زندگی کنند
سابقه کیفری نداشته باشند

برخی از الزامات دیگر عبارتند‌ از:

  • کسب اطمینان از یک مراکز تجاری تحت حمایت دولت در پرتغال با مشارکت تسهیلات تحقیق و توسعه
  • ایجاد و توسعه یک سرمایه‌گذاری تجاری نوآورانه
  • اثبات عدم سو پیشینه متقاضی

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت‌ آپ پرتغال

مدارک اولیه برای دریافت ویزای استارت آپ پرتغال، شامل رزومه جامع، کپی پاسپورت و ایده اولیه راه‌اندازی کسب‌وکار است که باید آن را ارسال کنید. لازم به ذکر است که درخواست‌ها را می‌توان به زبان پرتغالی یا انگلیسی از طریق یک فرم آنلاین ارسال کرد.
شما باید یک تماس تصویری با مرکز تجارت بین‌الملل در پرتغال داشته باشید و تمام الزامات اسناد و مدارک را برآورده کنید و هزینه مرکز تجارت را به‌ حساب این سازمان واریز نمایید.
پس از گذراندن این مراحل شما باید با ارسال درخواست به مقام مربوطه (با مصاحبه در کنسولگری پس از تقریبا 15 روز کاری)، درخواست خود را ثبت کنید. پس از تقریبا 90 روز، حضور در پرتغال برای ملاقات با مقامات محلی و صدور مجوز اقامت الزامی است.

هزینه دریافت ویزای استارت ‌آپ پرتقال

داشتن حداقل 5146.08 یورو در حساب بانکی شخصی برای حداقل یک سال (به ‌ازای هر فرد)

مدت‌ زمان دریافت ویزای استارت ‌آپ پرتقال

زمان فعلی پردازش ویزای استارت آپ پرتغال، بین 3 تا 6 ماه است.

مزایای دریافت ویزای استارت ‌آپ پرتغال

مزایای دریافت ویزای استارت ‌آپ پرتغال

کشور پرتغال دارای یک محیط تجاری مناسب است و سرمایه‌گذاران در بخش فناوری می‌توانند از فرصت‌ها و مزایای ارائه شده توسط این برنامه ویزا استفاده کنند. سرمایه‌گذاران واجد شرایط همچنین می‌توانند در صورتی ‌که به ‌اندازه کافی در پرتغال زندگی کرده باشند، برای شهروندی پرتغال درخواست دهند. در ادامه به برخی از مزایای دریافت ویزای پرتغال می‌پردازیم:

1) مسیر سریع برای سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای دریافت مجوز اقامت در پرتغال
2) متقاضی می‌تواند وارد پرتغال شود، زندگی و کار کند
3) ویزای استارت آپ پرتغال، به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا آزادانه در منطقه شنگن سفر کند و همسر و بچه‌های وابسته و والدین خود را به تکلف خود در آورد
4) ویزای استارت آپ پرتغال نیازی به زبان یا اقامت دائم ندارد
5) ویزای استارت آپ پرتغال بدون نیاز به عملکرد تجاری است
6) امکان شرایط درخواست برای شهروندی پرتغال پس از 5 سال
7) تمدید اجازه اقامت پس از 2 سال برای 3 سال دیگر

جمع‌ بندی

ویزای استارت‌آپ، یک روش مهاجرت و اخذ اقامت برای کارآفرینان است که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری، استعداد و ظرفیت برای نوآوری در پرتغال است. کارآفرینان جوان از سراسر جهان که می‌خواهند یک شرکت نوآور افتتاح کنند، به ویزای اقامت دسترسی سریعی خواهند داشت که به آن‌ها امکان ایجاد یا انتقال استارت‌آپ خود را به پرتغال می‌دهد.

با سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال واجد شرایط، کارآفرینان می‌توانند یک مرکز استارت‌آپی در پرتغال ادغام کنند و از تمامی مشوق‌ها و حمایت‌های برنامه استارت آپ پرتغال بهره‌مند شوند. هدف این برنامه تقویت اکوسیستم نوآوری و تایید پرتغال به ‌عنوان کشوری باز برای کارآفرینی و همه کسانی است که با دانش و ظرفیت خود برای نوآوری، می‌توانند سرمایه‌گذاری را برای اقتصاد پرتغال به ارمغان بیاورند و قادر به تقویت منابع انسانی ماهر ملی هستند.

مشاوره رایگان

شما می توانید درخواست خود را برای مشاوره رایگان به ما ارسال کنید
_

سوالات متداول

_
چگونه ویزای استارت‌آپ دریافت می‌کنید؟

برای واجد شرایط بودن برنامه ویزای استارت آپ پرتغال، باید یک کسب‌وکار واجد شرایط داشته باشید

ویزای D2 پرتغال چیست؟

ویزای کارآفرینی D2 یا مهاجرت برای کارآفرینان، مترجمان آزاد و ارائه ‌دهندگان خدمات مستقل از خارج از اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است که مایل به راه‌اندازی (انتقال) یک کسب‌وکار یا استارت‌آپ هستند، یا قبلا در یک کسب‌وکار در پرتغال سرمایه‌گذاری کرده‌اند

درباره مهاجرت به پرتغال بیشتر بدانید

به این مطلب امتیاز دهید