اسکیل ورکر کانادا | معیارهای امتیاز دهی

کانادا کشوری است که سطح امکانات رفاهی در آن بالا بوده و بسیار مهاجر پذیر است. به علاوه، رعایت حقوق شهروندی، اجتماعی و احترام به آن‌ها نیز از مهم‌ترین عوامل ترغیب افراد برای مهاجرت به کانادا می‌باشد. در این میان ممکن است، برخی از افراد امکانات لازم برای هموار کردن راه مهاجرت نداشته و نتوانند از طریق تحصیل یا سرمایه‌گذاری مالی، نسبت به مهاجرت اقدام کنند. اسکیل ورکر یکی از راه‌هایی است که می‌توان به وسیله آن برای مهاجرت به کانادا و اخذ آسان‌تر اقامت، اقدام کرد.

آشنایی با تعریف اسکیل ورکر کانادا

آشنایی با تعریف اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر از جمله سیاست‌های دولت کانادا برای بهتر کردن شرایط اقتصادی و جذب نیروی کار ماهر از کشورهای دیگر است. خود کلمه اسکیل ورکر نیز به معنای «نیروی کار ماهر» است. اشخاصی که قصد مهاجرت کردن به کانادا را از این طریق دارند، باید در حوزه کاری که دارند و توسط کشور کانادا مشخص شده است، مهارت و تجربه لازم را از خود نشان دهند. به علاوه، این افراد اگر متقاضی اقامت دائم باشند، اگر مدارک لازم برای اثبات تجربه بالا را ارائه کنند، می‌توانند در هر کدام از شهرهای مد نظرشان در کانادا اقامت بگیرند.

نگاهی کلی به اسکیل ورکر کانادا

نگاهی کلی به اسکیل ورکر کانادا

در کانادا چندین رشته وجود دارد که به عنوان رشته ارزشمند شناخته شده و این کشور در این رشته‌ها با کمبود نیروی کار مواجه است. اگر اشخاص در این رشته‌های اعلام شده، تحصیل کرده باشند و سابقه مرتبط با کار را ارائه کنند، می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر، نسبت به مهاجرت و اخذ اقامت کانادا اقدام کنند. مهاجرت از طریق اسکیل ورکر یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت بوده و روشی پرطرفدار در بین ایرانی‌ها شناخته می‌شود. اشخاص متقاضی مهاجرت می‌توانند بعد از گذشت ۳ سال اقامت پیوسته در کانادا برای گرفتن تابعیت کشور اقدام کنند.

برای دریافت اسکیل ورکر، شرایطی مانند میزان تحصیلات، شرایط سن، مدرک زبان، سابقه کاری و پیشنهاد معتبر شغلی از مهم‌ترین موارد تاثیرگذار برای دریافت این برنامه به حساب می‌آیند. به جز موارد گفته شده برای اقدام به مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا، افراد به تمکن مالی نیز برای این کار نیاز دارند که این مقدار مالی برای هر فرد، چیزی در حدود ۱۳ هزار دلار می‌باشد.

سه راه شناخته شده برای اقدام به اسکیل ورکر کانادا

به طور کلی سه راه برای اخذ اقامت دائم از طریق اسکیل ورکر کانادا وجود دارد که شامل برنامه فدرال، برنامه استان کبک و برنامه اقامت دائم استانی می‌باشند. در این قسمت، تمام این موارد را برای شما شرح خواهیم داد.

برنامه فدرال (FSWP)

این برنامه مختص کسانی است که قصد اقامت از طریق استانی کبک را ندارند. زیرا این برنامه، شرایط جداگانه و متفاوتی برای اقدام از طریق اسکیل ورکر کانادا و اخذ اقامت دائم در نظر گرفته است. اگر قصد اقدام از طریق فدرال را دارید، لازم است مدارکی را ارائه دهید که نشان دهنده مهارت کافی و تخصص شما در یک حیطه شغلی مخصوص باشد. ثبت این اطلاعات هم باید از طریق سیستمی به نام Express Entry (اینتری اکسپرس) باشد.

سه گام پر اهمیت برای دریافت اسکیل ورکر کانادا از طریق ESWP

سه گام پر اهمیت برای دریافت اسکیل ورکر کانادا از طریق ESWP

کسانی که اسکیل ورکر از طریق برنامه فدرال را انتخاب می‌کنند، باید سه مورد را تحت عنوان نیروی کار متخصص انجام دهند:

ثبت نام در سیستم Express Entry

اولین قدم برای دریافت اسکیل ورکر ESWP، ثبت نام در این حساب است. ایجاد پروفایل در این سیستم به این معنی است که علاقه‌مندی و آمادگی خود را برای مهاجرت کاری به کانادا اعلام می‌کنید. ارائه مدرک تحصیلی، سابقه کاری و همینطور مدرک زبان از مهم‌ترین پیش نیازها برای تائید از طریق سیستم اکسپرس می‌باشد.

امتیاز متقاضیان

سیستم جامع رتبه‌بندی شده در اکسپرس اینتری (CRS)، امتیازدهی را بر اساس مشخصاتی که در پروفایل کاربری وارد کردید، انجام می‌شود. البته این امتیاز را صرفا کسانی دریافت می‌کنند که نسبت به اقامت دائم کاری در کانادا مجاز شده‌اند.

دریافت دعوتنامه ITA از دولت کانادا

دعوتنامه ITA از طریق دولت کانادا برای اشخاصی ارسال می‌شود که دارای امتیاز لازم در سیستم مورد نظر هستند.

معیارهای امتیازدهی در سیستم اینتری اکسپرس کانادا

معیارهای امتیازدهی در سیستم اینتری اکسپرس کانادا
 • سن متقاضیان: این مورد ۱۲ امتیاز دارد. اشخاصی که دارای رده سنی ۱۸ الی ۳۵ سال باشند، این امتیاز را به طور کامل دریافت می‌کنند. این امتیاز برای افراد بالای ۳۵ سال متفاوت است و مقدار کمتری دارد. در صورتی که اشخاص بالای ۴۷ سال باشند، امتیاز این معیار را به طور کامل از دست خواهند داد.
 • میزان تحصیلات: در زمانی که مدرک تحصیلی ارائه می‌کنید، باید مدرکی دهید که مورد تائید دولت کانادا باشد. کمترین میزان این امتیاز برای مدرک دیپلم ۵ امتیاز و بیشترین میزان متعلق به مدرک دکترا با امتیاز ۲۵ می‌باشد.
 • داشتن سابقه کاری در حوزه شغلی مرتبط: اگر فرد متقاضی مشغول به کار در کشور کانادا باشد یا یک پیشنهاد کاری از سمت کارفرما از کانادا دریافت کند، می‌تواند با ارائه مدرک در زمینه لازم، ۱۰ امتیاز دریافت کند.
 • مدرک زبان: از مهم‌ترین الزامات لازم برای دریافت اسکیل ورکر کانادا ارائه مدرک زبان است. برای دریافت این امتیاز متقاضیان باید مدرکی مبنی بر مهارت زبان کانادا (CLB)، فرانسوی یا آیلتس که نشان دهنده تسلط کامل بر زبان باشد را ارائه کنند.
 • شرط تطبیق‌پذیری ویژه ساکنین در کشور کانادا: در این مورد، اگر شخص متقاضی، همسر یا خانواده درجه یک فرد، سابقه کار یا اقامت در کانادا داشته باشند، ۵ امتیاز به عنوان شرط تطبیق پذیری دریافت خواهند کرد.

مجموع امتیاز تمام این معیارها ۱۰۰ بوده و حداقل امتیاز لازم برای قبولی توسط سیستم اینتری اکسپرس ۶۷ است. پس از جمع امتیاز، افرادی که توسط سیستم اینتری اکسپرس پذیرفته شوند، لازم است تا حداکثر دو ماه، مدارک خود را تکمیل کنند. این مدارک شامل مدارک کامل پزشکی، ارائه مدرک جهت نشان تمکن مالی و عدم سابقه کیفری می‌باشد.

میزان زمان و هزینه لازم برای دریافت اسکیل ورکر فدرال کانادا

حداکثر ۶ ماه زمان لازم است تا برای دریافت اسکیل ورکر کانادا صبر کنید. اما هزینه‌های مالی بر اساس هزینه بررسی درخواست و هزینه دریافت اقامت دائم تعیین می‌شود. البته افرادی که دارای همسر و فرزند کمتر از ۲۲ سال باشند، لازم است تا هزینه بیشتری هم پرداخت کنند. هزینه لازم برای خود فرد، چیزی در حدود ۱۰۴۰ دلار و در صورت داشتن همسر و فرزند، چیزی حدود ۱۰۴۰ و ۱۵۰ دلار است.

سیستم اسکیل ورکر کبک QSWP

کبک برای برای اخذ اقامت کانادا، سبکی کاملا متفاوت از سایر استان‌ها دارد. سه تفاوت اصلی در برنامه اسکیل ورکر کبک در مقایسه با سایر مناطق کانادا عبارت است از:

 • عدم احتیاج به داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان کانادا
 • عدم ارائه مشاغل مشخص شده تحت عنوان مشاغل مختص به اسکیل ورکر
 • انجام مراحل مهاجرت در سیستمی متفاوت از اینتری اکسپرس، تحت عنوان اسکیل ورکر کبک (QSWP)

مراحل ثبت نام در اسکیل ورکر QSWP

مراحل ثبت نام در اسکیل ورکر QSWP

ثبت نام در این سیستم شبیه به ثبت نام در سیستم CSR است. با این تفاوت که ثبت نام این بخش باید در قسمت کبک کانادا انجام شود. در اینجا لازم است تا نخست، حسابی در بخش Arrima ایجاد کنید. در این پرتال، پروفایلی به نام EOI مشخص شده است. ایجاد حساب در این سیستم به معنی اظهار علاقه‌مندی فرد متقاضی برای مهاجرت از راه اسکیل ورکر به کبک کانادا است.

بعد از مرحله اول، در صورتی که تائید توسط سیستم انجام شده باشد، متقاضی باید درخواست خود را از طریق حساب Mon Project ارسال کند. اشخاص ثبت نام کننده در این پرتال، پس از طی مراحلی مثل پرداخت وجه به صورت آنلاین، برای دریافت مدرک CSQ کاندید می‌شوند. بعد از طی این دو مرحله، فرد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم، تائید شود. CSQ مانند ITA یک دعوتنامه از دولت کانادا است که بعد از دریافت این دعوتنامه و همچنین تائید از نظر پزشکی، تمکن مالی و عدم سابقه کیفری، اقامت دائم اسکیل ورکر در کبک کانادا برای متقاضی صادر می‌شود.

موارد لازم برای امتیازدهی اسکیل ورکر در کبک کانادا

 • سن: ۱۶ امتیاز
 • پیشنهاد کاری: ۱۴ امتیاز
 • سابقه کاری: ۸ امتیاز
 • مدرک زبان: ۲۲ امتیا


حداقل مجموع این امتیازات برای فرد مجرد ۵۰ امتیاز و برای متقاضی متاهل ۵۹ امتیاز است.

برنامه های استانی اسکیل ورکر کانادا (PNP)

برنامه های استانی اسکیل ورکر کانادا (PNP)

مناطق مختلف در کانادا برنامه‌های متفاوتی برای اسکیل ورکر و اخذ اقامت دارند. اما برتری این مورد نسبت به مواردی که تاکنون بیان کردیم، پیگیری درخواست‌های متقاضیان با سرعت بالاتر است. ولی لازم به ذکر است که سیاست‌های کلی برنامه PNP، توسط دولت فدرال تعیین می‌شود. هر کدام از این برنامه‌ها، متناسب با هر استان بوده و با یکدیگر متفاوت هستند.

برنامه‌هایی مانند اینتری اکسپرس، کارآفرینی، کارآفرین، تحصیلات تکمیلی و… از نمونه این برنامه‌ها هستند. اکثر استان‌ها تقریبا از برنامه اینتری اکسپرس حمایت می‌کنند؛ زیرا دریافت دعوت نامه ITA به نسبت راحت‌تر است. در واقع هر ۶۰۰ امتیاز کسب شده برای CRS، یک امتیاز مثبت برای دریافت آسان‌تر ITA به شمار می‌رود.

معیارهای لازم برای کسب امتیاز استانی اسکیل ورکر کانادا

 • سن: ۱۲ امتیاز
 • سطح تحصیلات: ۲۳ امتیاز
 • سابقه کاری: ۱۵ امتیاز
 • مدرک زبان: ۲۰ امتیاز

آشنایی با ویزای اسکیل ورکر کانادا

آشنایی با ویزای اسکیل ورکر کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا در واقع یک ویزای تخصصی در ارتباط با کارگران حرفه‌ای فدرال است که بر اساس مهارتی که نیروهای کار دارند، به آنها داده می‌شود تا کمبود کارگران تخصص در کانادا هم جبران شود. متقاضیان این ویزا، لازم است تا از طریق اینتری اکسپرس اقدام کنند. اگر متقاضیان، دارای معیارهای لازم برای دریافت ویزا باشند که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم، شانس بالاتری برای دریافت اقامت دائم کانادا خواهند داشت. بعد از دریافت اقامت دائم نیز می‌توانند، نسبت به گرفتن تابعیت و شهروندی کانادا اقدام کنند.

نحوه محاسبه زمان لازم برای صدور ویزای اسکیل ورکر کانادا

متقاضیان برای این که بدانند چه مقدار زمان برای صدور ویزای اسکیل ورکر کانادا طول می کشد، می توانند از طریق سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا در لینک زیر اقدام کنند. برای این کار بعد از ورود به لینک زیر باید از قسمت Select an application type برنامه مهاجرتی خود را انتخاب کنند، در قسمت Which temporary residence application مورد مربوط به روش مهاجرتی خود را انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه get processing times کلیک نمایید.

چگونه باید برای اسکیل ورکر کانادا اقدام کنیم؟

اسکیل ورکر کانادا از جمله زیر مجموعه‌های اکسپرس اینتری است که به همین جهت لازم است تا متقاضیان در ابتدا یک پروفایل اکسپرس اینتری برای خود ایجاد کنند. در این مرحله لازم است تا مدارک و اطلاعاتی از جمله رزومه، مدرک زمان، میزان تحصیلات و… قرار داده شود تا بسته به سایر شرایط و ویژگی‌های افراد، امتیاز لازم به آن‌ها تعلق بگیرد. امتیاز اسکیل ورکر کانادام می تواند تا سقف ۱۰۰ افزایش یابد.

CRS یا System Comprehensive Ranking در واقع همان سیستم جامع امتیازدهی می باشد که حداقل نمره لازم برای این سیستم ۶۷ می باشد. افراد در صورتی که به حداقل امتیاز ممکن در این سیستم دست پیدا کنند، وارد یک استخر می‌شوند و منتظر می‌مانند تا نوبت آن‌ها برسد.

در واقع برای مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر، شما باید از فیلتری عبور کنید تا به مرحله اول برسید. مرحله اول، ورود به سیستم اکسپرس اینتری برای گزینش شدن می باشد و مرحله دوم انتخاب از میان هزاران نفری است که مثل شما برای مهاجرت به کانادا درخواست داده اند. ورود به استخر، فاکتورهایی که در بالا به آن اشاره شد را لازم دارد (مدرک زبان، تحصیلات، سابقه کاری و سن) و خروج از استخر، گزینش شما از میان متقاضیان خواهد بود. بعد از انتخاب افراد واجد شرایط برای مهاجرت، دعوت نامه‌ای برای آن ها ارسال می شود که ITA نام دارد.

شرایط لازم برای اسکیل ورکر کانادا

متقاضیان در ابتدا باید امتیاز مورد نیاز برای اسکیل ورکر را کسب کرده باشند که بین ۶۷ تا ۱۰۰ می‌باشد و در مرحله دوم نیز امتیازی بین ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ دریافت کنند. بعد از کسب این امتیازها متقاضیان شرایط لازم برای اسکیل ورکر کانادا را کسب خواهند کرد. در این قسمت به شرایط دریافت امتیاز اسکیل ورکر کانادا و مجاز شدن دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا اشاره خواهیم کرد.

داشتن سابقه کاری

یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به کانادا و دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا، داشتن تخصص و سابقه کاری در یک زمینه می‌باشد. این سابقه کاری باید مرتبط با تحصیلات افراد و رشته تحصیلی پذیرش شده در این کشور بوده و همچنین در لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا وجود داشته باشد. مشاغل حرفه ای که شامل مواردی همچون پزشکی، دندانپزشکی، معماری و… می‌شوند در سطح مهارتی A رتبه بندی می شوند.

مشاغل فنی همانند لوله کشی، برق کاری، سر آشپز و… در سطح مهارتی B و مشاغلی همچون راننده کامیون، قصاب صنعتی و… در سطح مهارتی C قرار می‌گیرند. همچنین مشاغلی از جمله کارگران صنعت نفت، نیروهای خدماتی و… در سطح مهارتی D قرار خواهند گرفت. متقاضیان باید در هر یک شغل هایی که تخصص دارند، حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت در ۱۰ سال گذشته داشته باشند. پس از عقد قرارداد، افراد باید مدارک مربوط به سابقه کاری خود را ترجمه کرده و به موسسه مورد نظر ارائه دهند.

داشتن مهارت کافی در زبان

انگلیسی یک زبان بین‌المللی است که بیشتر نقاط کانادا هم به همین زبان صحبت می‌کنند. تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی از شروط لازم برای دریافت اسکیل ورکر کانادا است که متقاضی باید در تمام زمینه‌های خوانش، نگارش، گوش دادن و صحبت کردن مهارت کافی را داشته باشد. حداقل نمره لازم برای مدرک آیلتس در برنامه اسکیل ورکر نیز نمره ۷ است.

داشتن مدرک تحصیلی مرتبط

مدرک تحصیلی از مهم‌ترین شرایط ویزای اسکیل ورکر کانادا است و هر سطحی از تحصیلات بر مهاجرت افراد تاثیرگذار است. افراد باید حداقل مدرک کارشناسی ارائه دهند، اما در رشته‌های فنی و حرفه‌ای مدرک دیپلم نیز قابل قبول می باشد. مدارک تحصیلی متقاضیان باید توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شود و یا باید این مدرک تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا اخذ شده باشد.

شرط سنی

سن افراد نیز در مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر بی تاثیر نیست و هر چه افراد کم سن تر باشند، شانس بیشتری برای دریافت اسکیل ورکر کانادا خواهند داشت. به طور کلی بهتر است متقاضیان بین ۱۸ تا ۳۵ سال سن داشته باشند. با این حال افراد تا ۵۲ سالگی نیز امکان اقدام برای ویزای اسکیل ورکر کانادا را خواهند داشت.

مدارک لازم برای اسکیل ورکر کانادا

برای ارائه مدارک لازم نیازی به نسخه کاغذی نمی باشد و متقاضیان باید اصل مدارک خود را به صورت آنلاین در سیستم بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است تمامی مدارک در صورتی که غیر از زبان انگلیسی و فرانسوی باشند، باید ترجمه گردند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا

 • اصل پاسپورت متقاضی
 • اصل شناسنامه
 • مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • مدارک تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اصل مدارک اسناد ملکی
 • اصل مدارک اسناد شغلی
 • گواهی سلامت متقاضی
 • اصل سند ازدواج در صورت داشتن تاهل

مزایای اخذ اقامت دائم از طریق اسکیل ورکر فدرال کانادا

مزایای اخذ اقامت دائم از طریق اسکیل ورکر فدرال کانادا
 • متقاضیان می‌توانند بعد از سه سال زندگی در کانادا نسبت به اخذ شهروندی در کشور اقدام کنند.
 • متقاضیان می توانند در کانادا به صورت دائمی مشغول به کار و تحصیل شوند.
 • با استفاده از اقامت از طریق این برنامه افراد می توانند برای اعضای خانواده خود دعوتنامه بفرستند تا آن‌ها از طریق ویزای توریستی به کانادا بروند و در کنار هم باشند.
 • افراد می‌توانند به عنوان دانشجوی بومی در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوند و هزینه‌ای بسیار کم‌تر از دانشجویان بین‌المللی بپردازند.
 • با به دست آوردن شهروندی کانادا افراد می‌توانند به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.
 • فرزندان متقاضیان می‌توانند در مدارس دولتی کانادا به صورت رایگان درس بخوانند.
 • افراد می‌توانند از خدمات درمانی و بهداشتی در کانادا به صورت رایگان بهره‌مند شوند.
 • متقاضیان با به دست آوردن اقامت دائم کانادا می‌توانند اسپانسر یکی از اعضای خانواده خود شوند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

آشنایی با مزیت‌ های برنامه اسکیل ورکر کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا مزیت‌های بسیاری برای افرادی که این روش را برای مهاجرت کاری انتخاب می‌کنند دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • عدم نیاز به کار در کانادا و داشتن جاب آفر از این کشور
 • انجام مراحل کاملا به صورت آنلاین و بدون نیاز به ارسال کاغذی مدارک
 • داشتن هزینه مقرون به صرفه‌تر نسبت به برنامه سرمایه‌گذاری و استانی
 • امکان زندگی افراد در هر کدام از استان‌های کانادا
 • امکان اخذ اقامت کانادا قبل از ورود به این کشور
 • امکان کار کردن همسر در کانادا
 • امکان دریافت شهروندی کانادا پس از سه سال کار و زندگی در این کشور
 • امکان دریافت اقامت دائم برای خانواده متقاضیان
 • بهره‌مندی از امکانات رفاهی زندگی در کانادا
 • کسب درآمدهای بالا در کانادا
 • وجود فرصت‌های شغلی زیاد در کانادا برای افراد ماهر
 • عدم تبعیض بین شهروندان کانادایی و مهاجران
 • آسان بودن مهاجرت از روش اسکیل ورکر نسبت به سایر برنامه‌های مهاجرتی کانادا
 • احساس امنیت و آرامش در کانادا برای مهاجران
 • امکان دسترسی رایگان به تمام امکانات بهداشتی و پزشکی

مهاجرت با اسکیل ورکر کانادا بدون داشتن شغل

مهاجرت با اسکیل ورکر کانادا بدون داشتن شغل

یکی از انواع روش‌هایی که می‌توان برای مهاجرت کاری به کانادا به آن اشاره کرد همین روش اسکیل ورکر کانادا می‌باشد که مزیت فوق العاده‌ای نسبت به روش‌های دیگر مهاجرت کاری دارد. در این روش متقاضیان بدون داشتن شغل اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند. این مسئله در مهاجرت کاری معدود کشورهایی در دنیا وجود دارد که افراد می‌توانند بدون داشتن شغل مهاجرت کنند.

به عبارت دیگر در ویزای اسکیل ورکر کانادا نیازی به داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از قبل وجود ندارد. در این روش مهاجرتی، متقاضیان فقط نیاز به تخصص و یک سری شرایط دیگر مانند مهارت زبان، شرایط سنی، سابقه کاری و تحصیلات مرتبط دارند تا بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در این روش پس از دریافت اقامت دائم کانادا و مهاجرت به این کشور، افراد می‌توانند به دنبال شغل مناسب خود بگردند و مشغول به کار شوند.

جمع بندی نهایی با بیان نکات لازم برای دریافت اسکیل ورکر کانادا

 • در سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری داشتن مدرک زبان فرانسه حدود ۵۰ امتیاز دارد.
 • سن کم تر از ۳۰ سال و حداکثر ۳۲ سال سن مطلوبی است و افزایش سن از مقدار حداکثر، امتیاز منفی خواهد داشت.
 • در هر یک از مهارت‌های زبان گرفتن نیم نمره کم‌تر و یا بیشتر، ۴۰ امتیاز روی امتیازات سیستم اکسپرس اینتری تاثیر می‌گذارد.
 • برای دریافت نمره خوب در مدرک آیلتس باید در مهارت listening نمره ۸ و در بقیه مهارت‌ها نمره ۷ کسب کنید.
 • از ۴۵ سال به بعد دیگر با افزایش سن، امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری کاهش نمی‌یابد.
 • در برنامه‌های مهاجرت استانی افراد برای دریافت اقامت دائم به استان‌ها مراجعه می‌کنند.
۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!