جمهوری لیتوانی در شمال شرقی اروپا در منطقه بالتیک واقع شده است. لیتوانی کشوری با تاریخ غنی است که قدمت آن به دهه ۱۲۰۰ بازمی‌گردد. در حالی‌ که این کشور هنوز از نظر اقتصادی از دیگر اعضای اتحادیه اروپا عقب است، در یک دهه پس از ورود این کشور به اتحادیه اروپا، لیتوانی گام بزرگی در بهبود کیفیت زندگی شهروندان خود برداشته است. در ادامه به توضیحات کاملی درباره ویزای استارت آپ لیتوانی و شرایط آن می پردازیم. همراه ما باشید.

 

چرا لیتوانی؟

لیتوانی جایی است که مهاجران می‌توانند به ‌راحتی نقل ‌مکان کنند و بدون این که قبل و بعد از ورودشان با مشکلی مواجه شوند، در این کشور مستقر شوند. این کشور مزایای شگفت‌انگیزی را برای ساکنان خود ارائه می‌دهد.

در این مقاله ما به بررسی تمام شرایط ویزای استارت آپ لیتوانی می‌پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید:

قطعا سرمایه‌گذاری در این کشور مزایای زیادی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. در لیتوانی مالیات متوسط بر درآمد ۱۵ درصد است و استارت‌آپ‌ها فرصت دارند آن را به ۵ درصد کاهش دهند.

در این کشور، ابتکار مقامات برای توسعه تجارت فناوری اطلاعات بسیار بالا است و شخصی که در لیتوانی استارت‌آپ دارد به ‌آسانی می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند. هیچ مانع زبانی وجود ندارد. در لیتوانی، مردم به ۲ دسته تقسیم می‌شوند آن‌هایی که بالای ۳۵ سال سن دارند، سیستم آموزشی شوروی را پیدا کرده‌اند و روسی را خوب صحبت می‌کنند، و جوانانی که انگلیسی را بسیار خوب صحبت می‌کنند پس زبان انگلیسی به طور کامل تمام امور کاری را پوشش می‌دهد.

با توجه ‌به این واقعیت که استارت‌آپ‌های کمی در لیتوانی وجود دارند، رویکرد آن‌ها اصلا متفاوت نیست و همه به رویدادهای مشابهی روی می‌آورند، در فضاهای کاری مشترک می‌نشینند و با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. بازار استارت‌آپ‌ها در این کشور کوچک است، اما صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شتاب‌دهنده‌ها و حمایت‌های دولتی در این کشور وجود دارد.

به ‌عنوان‌ مثال، اتحادیه اروپا و لیتوانی برای توسعه پروژه‌ها در صنایع مختلف کمک‌های مالی ارائه می‌دهند. کسب درآمد برای یک استارت‌آپ لیتوانیایی بسیار آسان‌تر از یک استارت‌آپ در کشورهای دیگر است، زیرا رقابت بسیار کمتری وجود دارد.

 

شرایط زندگی در لیتوانی

 

شرایط زندگی در لیتوانی

آینده در این کشور روشن به نظر می‌رسد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۶۳ درصد از مردم لیتوانی به آینده خود خوش‌بین هستند و ۶۹ درصد نسبت به آینده فرزندان یا نوه‌های خود مطمئن هستند. در این کشور بیکاری کاهش‌ یافته است و افراد احساس می‌کنند که کنترل زندگی خود را در کشور دارند.

در لیتوانی اقتصاد در حال تغییر است. اکنون اقتصاد در این کشور درحال ‌رشد است، مانند بسیاری از کشورهای توسعه ‌یافته دیگر، افراد کمتری در بخش‌های کشاورزی و صنعتی امرار معاش می‌کنند. با افزایش کار خدماتی، لیتوانیایی‌های بیشتری می‌توانند در مشاغل امن‌تر و راحت‌تر امرار معاش کنند. در لیتوانی پزشکان همیشه در دسترس هستند. حدود ۲۰ سال پیش، سیستم مراقبت‌های بهداشتی بسیار ضعیف سازماندهی شده بود و تا حد زیادی سوءتفاهم وجود داشت. همچنین برای آشنایی با جاذبه های گردشگری لیتوانی می توانید مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

هزینه ‌های زندگی در لیتوانی

از شاخص‌های مهمی که هنگام مهاجرت برای مهاجران خارجی به منظور انتخاب کشور مقصد وجود دارد، می‌توان به میزان هزینه‌های زندگی در کشور مقصد اشاره کرد. در ارتباط با زمینه فوق می‌توان گفت کشور لیتوانی در زمره کشورهایی قرار گرفته که ارزان‌ترین هزینه‌های زندگی را برای ساکنین و مهاجرین خود، در نظر گرفته است.

شاخص محاسبه هزینه‌های زندگی در برخی از کشورها اغلب به مجموعه عواملی از جمله هزینه‌های مسکن و اجاره، هزینه‌های خوراک و غذا، هزینه‌های رستوران، هزینه‌های پوشاک، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های خرید روزانه و همچنین به هزینه‌های تفریح و ورزش بستگی دارد. همچنین لازم به ذکر است در سال‌های اخیر سرعت افزایش درآمد در مقایسه با سرعت افزایش هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی، با روند کندتری مواجه شده است. البته لازم به ذکر است که میزان هزینه‌های زندگی برای هر فرد به عواملی از جمله نوع اقامت، شهر محل اقامت، شرایط و سبک زندگی او بستگی دارد.

با توجه به داده‌ها و آمارهایی که تاکنون به دست آمده، بیشترین قسمت از هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی ابتدا به بخش اجاره مسکن و سپس به قسمت خرید اشتراک اختصاص یافته که این مبلغ در پایتخت لیتوانی که شهر ویلنیوس می‌باشد از میزان بیشتری برخوردار بوده و در مناطق کمتر توسعه یافته این هزینه‌ها از میزان کمتری برخوردار می‌باشد.

از نکات مهمی که وجود دارد این است که هزینه‌های زندگی در لیتوانی بین ۲۰ تا ۷۰ درصد بیشتر از هزینه‌های زندگی در ایران می‌باشد. همچنین طبق آمارهای موجود، هزینه‌های زندگی در لیتوانی حدود ۱.۱ برابر ارزان‌تر از هزینه‌های میانگین جهانی است.

هم‌ اکنون قصد داریم تا هزینه‌های زندگی در لیتوانی را برای شما همراهان گرامی مورد بررسی قرار دهیم:

 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان بزرگ حدود ۶۶۰ یورو
 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان متوسط حدود ۵۳۳ یورو
 • هزینه‌های اجاره یک آپارتمان کوچک حدود ۴۰۶ یورو
 • هزینه‌های یک وعده غذایی ناهار معادل ۶.۵ یورو
 • قیمت یک عدد نان معادل ۰.۵ یورو
 • قیمت یک کیلوگرم سیب معادل ۰.۹ یورو
 • قیمت یک عدد کاپوچینو معادل ۲.۵ یورو
 • قیمت یک عدد آبجو معادل ۱ یورو
 • هزینه‌های حمل و نقل عمومی ماهانه معادل ۳۱.۵ یورو
 • هزینه‌های پنج کیلومتر تاکسی سواری معادل ۴.۵ یورو
 • هزینه‌های اتصال به اینترنت معادل ۱۰ یورو
 • هزینه‌های بلیت فیلم معادل ۶.۵ یورو
 • هزینه‌های باشگاه تناسب اندام ماهانه همراه با عضویت معادل ۵۳.۵ یورو

ویزای استارت آپ لیتوانی

ویزای استارت آپ لیتوانی

ویزای استارت آپ لیتوانی یک طرح جذب استعداد جدید است که کارآفرینان مبتکر غیر اتحادیه اروپا را با یک فرآیند ورود ساده به اکوسیستم استارت‌آپی لیتوانیایی ارائه می‌دهد که در آن افراد می‌توانند در جامعه بین‌المللی استارت‌آپی رشد و رقابت کنند. ویزای استارتاپ یک طرح جدید است که هدف آن جذب استعدادها و ارائه رایگان ورود به بخش تجاری لیتوانی برای کارآفرینان نوآور خارج از اتحادیه اروپا است. در این مقاله ما تمام آنچه را که در مورد ویزای استارت‌آپ لیتوانی نیاز دارید به شما نشان می‌دهیم.

ویزای استارت آپ لیتوانی برنامه‌ای است که در سال ۲۰۱۷ آغاز شد تا به خارجیان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا این شانس را بدهد که بدون پرداخت هزینه اضافی کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی کنند.

به طور خلاصه، ویزای استارت‌آپ لیتوانی یک مجوز اقامت موقت رایگان برای اتباع غیر اتحادیه اروپا با پیشنهادات تجاری و چشم‌انداز درخشان است. این برنامه همچنین یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای مهاجرت کاری به اتحادیه اروپا برای اتباع غیر اتحادیه اروپا است زیرا ویزای استارت‌آپ نسبت به مجوزهای کاری زمان پردازش کمتری دارد. هدف اصلی این مجوزهای استارت‌آپی اجازه دادن به کارآفرینان مبتکر از کشورهای ثالث برای توسعه کسب‌وکار و حل مشکلات با استفاده از زیرساخت‌های ارائه شده توسط دولت است.

شرایط دریافت ویزای استارت‌ آپ لیتوانی

برای دریافت ویزای استارت‌آپ لیتوانی، کسب‌وکار شما باید در بیوتکنولوژی، الکترونیک، فناوری اطلاعات، فناوری لیزر، مکاترونیک یا فناوری نانو تخصص داشته باشد. اگر ایده کسب‌وکار شما توسط پنل متخصصان مناسب تشخیص داده شود، می‌توانید این نوع ویزا و اجازه اقامت موقت را درخواست و دریافت کنید.

استارت‌آپ شما قبل از تایید باید معیارهای زیر را داشته باشد:

_ شما باید مالک یا یکی از بنیان‌گذاران شرکت باشید
_ شما باید حداقل ۱۲ ماه پول کافی برای راه‌اندازی کسب‌وکار یا رسیدن به اهداف خود داشته باشید. هیچ مبلغ ثابتی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر سرمایه برای رسیدن به اهداف خود در یک سال نیاز دارید

 

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت ‌آپ لیتوانی

داشتن یک طرح تجاری برای ویزای استارت‌آپ لیتوانی، مهم است اما شما همچنین باید فهرستی را برای اسناد ارسال کنید تا به این کشور کمک کنید شما را شناسایی کند. اگر می‌خواهید این ویزا را دریافت کنید، باید درخواست‌های خود را با موارد زیر ارسال کنید:

_ پاسپورت بین‌المللی
_ نامه‌ای از شرکت دولتی که ثابت می‌کند ایده شما کاملا قانونی است
_ دو قطعه عکس گذرنامه
_ اثبات توانایی مالی
_ گواهی عدم سو پیشینه
_ بیمه سلامت
_ مدرک اقامت قانونی در کشور خود یا لیتوانی

 

اعتبار ویزای استارت‌ آپ لیتوانی

ویزای استارت‌آپ لیتوانی به شما امکان می‌دهد برای درخواست اجازه کار٬ ویزای ۱ ساله مالتی و یا اقامت موقت در لیتوانی به یک روش مهاجرت ساده دسترسی داشته باشید. اجازه اقامت موقت به شما این امکان را می‌دهد که به مدت یک سال در این کشور زندگی کنید و امکان تمدید برای دو سال دیگر برای شما وجود دارد و پس از ۵ سال اقامت موقت شما در این کشور می توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید. شما همچنین اجازه دارید که خانواده خود را همراه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات مهاجرت الکترونیکی لیتوانی می توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید.

همسر و فرزند شما ممکن است برای ویزای الحاق خانواده درخواست دهند و همزمان با شما وارد لیتوانی شوند. ویزای آن‌ها در زمان ویزای شما اعطا می‌شود.

 

هزینه دریافت ویزای استارت ‌آپ لیتوانی

هزینه دریافت ویزای استارت ‌آپ لیتوانی

بر خلاف سایر کشورهای اتحادیه اروپا که در آن‌ها باید بیش از ۵۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنید، در لیتوانیایی چنین الزامی وجود ندارد. قبل از این که درخواست شما تایید شود، لازم نیست مبلغ مشخصی را در شرکت سرمایه‌گذاری کنید یا تعداد مشخصی از افراد را استخدام کنید یا مدرک دانشگاهی داشته باشید. اگرچه اخذ این ویزا، نیاز به سرمایه خاصی ندارد، اما متقاضی باید بتواند ثابت کند که حداقل ۱۲ ماه پول کافی برای اداره تجارت دارد. به علت بروزرسانی ها شما می توانید برای اطلاع از دقیق ترین هزینه های ویزا به سایت اصلی مراجعه کنید.

 

مدت ‌زمان دریافت ویزای استارت آپ لیتوانی

دریافت این ویزا خیلی دشوار نیست، و به زمانی حدود ۳-۴ ماه نیاز دارد. نکته مهم اینجاست که جمع آوری مدارک و راه اندازی یک کسب و کار می‌تواند پروسه زمان‌بری باشد و این می‌تواند بین ۲ یا ۳ ماه به طول بیانجامد اما باز هم نمی‌توان به طور دقیق در این مورد صحبتی کرد.

بهتر است با دقت مدارک بیزینس پلن خود را بررسی نمایید تا پرونده شما بدون نقص باشد، در این صورت می‌توان گفت که دریافت ویزا خیلی زمان زیادی طول نخواهد کشید.

 

مزایای دریافت ویزای استارت آپ لیتوانی

مزایای دریافت ویزای استارت آپ لیتوانی

 • دسترسی به روش مهاجرت ساده برای مجوز اقامت موقت
 • برای ادغام شرکت ۱۰ برابر کمتر نیاز به سرمایه اولیه دارد
 • تعامل آسان با اکوسیستم استارت‌آپی لیتوانیایی
 • وضعیت شرکت اتحادیه اروپا و دسترسی به بازار جمعیتی بیش از ۵۰۰ میلیون نفر
 • امکان همراهی اعضای خانواده بدون زمینه و به راحتی

در حالی ‌که لیتوانی ممکن است هرگز به استاندارد زندگی کشورهای پیشرفته‌تر اروپای غربی نرسد اما این کشور مزایای زیادی برای ارائه دارد و این ویزا برای شما مزیت‌های زیادی به همراه دارد. در این مقاله به بررسی ویزای استارت آپ لیتوانی و تفاوت آن با مجوزهای کار در لیتوانی و تاسیس شرکت در لیتوانی پرداختیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد.

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید
_

سوالات متداول

_
تمکن مالی مورد نیاز برای درخواست ویزای استارت آپ لیتوانی چقدر است؟

تمکن مالی مورد نیاز برای درخواست ویزای استارت آپ لیتوانی حدود ۷۰۰۰ یورو است.

متقاضی پس از دریافت ویزای استارت آپ لیتوانی چند سال می‌تواند در لیتوانی اقامت داشته باشد؟

پس از دریافت ویزای استارت آپ لیتوانی شما می‌توانید به مدت ۱ سال در لیتوانی اقامت داشته باشید و امکان تمدید آن از ۳ تا ۵ سال وجود دارد.

چگونه می توانم ویزای استارت ‌آپ لیتوانی را دریافت کنم؟

اول شما باید درخواست خود را از طریق وب سایت استارت‌آپ ویزا ارسال کنید. برنامه آنلاین از ۴ بخش اصلی تشکیل شده است: یک مصاحبه ویدیویی آنلاین داشته باشید و درخواست خود را به کمیته ارزیابی ارسال کنید و بعد می‌توانید اجازه اقامت خود را از اداره مهاجرت دریافت کنید بعد از گذراندن این مراحل می‌توانید کسب و کار خود را شروع کنید

چند استارت‌ آپ در لیتوانی وجود دارد؟

بر اساس گزارش استارت‌آپ لیتوانی، تعداد استارت‌آپ‌ها در این کشور تا آوریل ۲۰۲۰ به ۱۰۲۱ رسیده است که از استونی (۱۰۱۷) و لیتوانی (۳۵۲) فراتر رفته است

آیا برای کار در لیتوانی به ویزا نیاز دارم؟

یک خارجی باید قبل از ورود به لیتوانی مجوز کار دریافت کند. برای یک کارگر با صلاحیت بالا نیازی به مجوز کار نیست. وی مشمول سایر شرایط برای صدور اجازه اقامت موقت مقرر در قانون است

درباره مهاجرت به لیتوانی بیشتر بدانید

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)