بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت

لیتوانی یکی از کشورهای شمال شرق اروپا بوده و با لتونی، روسیه، بلاروس، لهستان و دریای بالتیک مرز مشترک دارد. این کشور جنوبی‌ترین و بزرگ‌ترین منطقه در حوزه بالتیک محسوب می‌شود. جمعیتی بالغ بر ۳.۵ میلیون نفر دارد که در بخش‌های مختلف آن پراکنده شده‌اند. این کشور به صورت جلگه مانند است و دریاچه‌ها و رودهای فراوانی در آن وجود دارد. اگر قصد مهاجرت به کشور لیتوانی رو دارید باید بدانید که این کشور زیبا دارای تراکم جمعیتی پایین و طبیعت و مناظر خیره کننده ای می باشد. اگر علاقه مند به موضوع گردشگری هستید پیشنهاد می کنیم مطلب جاذبه های گردشگری لیتوانی را مطالعه بفرمایید. همچنین آشنایی با بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت کاری و تحصیلی به شما کمک می‌کند که تصمیم درستی در انتخاب مقصد نهایی داشته باشید.

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت؛ ویلنیوس

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت؛ ویلنیوس

ویلنیوس بزرگ‌ترین شهر و پایتخت لیتوانی است. این شهر شاهد بسیاری از وقایع و رویدادهای تاریخی لیتوانی بوده و در هر دوره با نام‌های مختلفی شناخته می‌شد. اگر برای مهاجرت و یا ادامه تحصیل به دنبال بهترین شهرهای لیتوانی هستید جالب است بدانید که یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های حوزه بالتیک در این شهر قرار دارد. نام این شهر نیز از رودخانه ویلنیا گرفته شده است. جاذبه‌های تاریخی این شهر سبب شده که به آن لقب آتن لیتوانی را بدهند. اگر علاقه مند به موضوع گردشگری هستید حتما مطلب جاذبه های گردشگری لیتوانی را مطالعه بفرمایید.

آب و هوای ویلنیوس مرطوب و قاره‌ای است. تفریحات شبانه، کافه‌تریاها، بارها و رستورا‌ های آن شهرت بسیار زیادی دارند. مطمئنا زمستان با تماشای منظره یخ‌زده رودخانه ویلنیا به وجد خواهید آمد. برخی شهروندان سعی می‌کنند با ایجاد سوراخ روی رودخانه و ماهیگیری لذت زمستان ویلنیوس را عمیقا احساس کنند. جاذبه‌های تاریخی از جمله کلیسای جامع، تالار انجمن شهر، دروازه داون، کلیسای سنت آنه و قلعه گدیمیناس توانسته ویلنیوس را به عروس منطقه بالتیک و یکی از زیباترین و بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت تبدیل کند.

شهر باستانی کرناوه

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت؛ کرناوه

کرناوه یکی از شهر باستانی لیتوانی و دریای بالتیک بوده و اغلب آثار این شهر در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در گذشته، کرناوه به ‌عنوان اولین پایتخت لیتوانی انتخاب شده بود. در بررسی‌های باستان‌شناسی آثاری مربوط به دوران پالئولیتیک کشف شده که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. بسیاری از آثار کرناوه علاوه بر نمایش فراز و نشیب‌های تاریخ لیتوانی توانسته این منطقه را یه یکی از بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت و سفر تبدیل کند.

شهر اقتصادی کاوناس

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت؛ کاوناس

دومین شهر بزرگ لیتوانی و پایتخت موقت آن کاوناس است. شهر بین دو رودخانه نریس و نمان قرار گرفته است. مطمئنا ذهن شما با این سوال درگیر است که چه دلایلی سبب شده کاوناس در لیست بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت قرار بگیرد؟ موقعیت جغرافیایی و شرایط اقتصادی این شهر بسیار عالی است. به ‌راحتی می‌توانید کاری مناسب با دستمزد عالی پیدا کنید. به‌ علاوه، بناهای تاریخی باشکوهی در این شهر وجود دارد که می‌تواند شما را متعجب و حیرت‌زده کند.

شهر قدیمی چیلی، تالار شهر، Riverwalk، خیابان هنر، قلعه قدیمی، کلیسایی با معماری گوتیک، باجه‌های قدیمی تلفن، پیاده‌روی در Vilniaus Gatve، دونات‌های خوش طعم و خرید در Urmas نه تنها کاناواس را به یکی از بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت تبدیل کرده، بلکه توانسته محیطی آرام و باشکوه در این شهر ایجاد کند. با پیاده‌روی در ساحل می‌توانید خستگی کار و تحصیل را از تن بیرون کنید.

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت؛ بندر بدون یخ کلایپدا

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت؛ بندر بدون یخ کلایپدا

کلایپدا یکی از مهم‌ترین بنادر لیتوانی است و به بندر بدون یخ مشهور است. این بندر دقیقا در مکانی واقع شده که خلیج لاگون به دریای بالتیک متصل شده است. سومین شهر بزرگ و یکی از بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت کاری است. خاندان‌های سلطنتی مختلفی در این شهر سکونت داشته‌اند. آثار تاریخی بسیار باشکوهی توانسته این شهر را از سایر مناطق حوزه بالتیک متمایز کند.

میدان تئاتر که مرکز فرهنگی اصلی و محل برگزاری اکثر رویدادهای عمومی و است و قدمتی بیش از دو قرن دارد، حیاط هنرمندان یا Meno Kiemas یک مجموعه ساختمانی متشکل از سازه‌هایی به سبک Fachtwerkhäusen، ستون‌های خاکریزی روی رودخانه Danė مکانی مناسب برای یک پیاده‌روی طولانی، مجسمه روح سیاه با ارتفاعی حدود ۲.۴ متر، سایت قلعه با قدمتی بیش از هفت قرن، ترمینال کشتی کروز، موج شکن، طبیعت بکر و سرسبز، قایق بادبانی مریدیاناس متعلق به اواسط قرن بیستم و مجسمه موش جادویی کلایپدا به مقصدی باشکوه و بهترین شهر لیتوانی برای مهاجرت و زندگی تبدیل کرده است.

شهر پالانگا با ساحل ماسه‌ ای

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت؛ پالانگا

یکی دیگر از بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت پالانگا است. ساحل ماسه و زیبای آن بسیار جذاب است و می‌توانید برای تفریح و شنا از آن استفاده کنید. این شهر ساحلی در غرب لیتوانی و در ساحل دریای بالتیک واقع شده است. این شهر شلوغ‌ترین استراحتگاه تابستانی محسوب می‌شود. آثارهای تاریخی و شواهد نشان می‌دهند كه قدمت این شهر به بیش از ۵۰۰۰ سال قبل باز می‌گردد.

برخی بناهای باشکوه متعلق به دوره رنسانس جذابیت فراوانی به آن بخشیده و هر ساله گردشگران زیادی را به این شهر می‌کشاند. جالب است بدانید که آب‌و‌هوا و موقعیت جغرافیایی آن سبب شده که جشنواره‌ها، مسابقات و جشن‌های فراوانی در پالانگا برگزار شود.

اوتنا قدیمی ‌ترین منطقه مسکونی لیتوانی

بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت؛ اوتنا

شهر اوتنا در شمال شرق لیتوانی و یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی آن است. اوتنا شهری کاملا صنعتی است و به خاطر کارخانه‌های تولید پوشاک و نوشیدنی شهرت فراوانی داشته و به یکی از بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت کاری تبدیل شده است. در سال‌های اخیر، اغلب خیابان‌ها، میدان‌ها و پارک‌های شهر بازسازی شده و منطقه‌ای جذاب برای تفریح و گردش محسوب می‌شود.

شرایط اقتصادی لیتوانی

پس از اینکه با بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت کاری و تحصیلی آشنا شدید، بهتر است اطلاعات دقیقی درباره شرایط اقتصادی آن داشته باشید. اقتصاد این کشور عمدتا بر پایه کشاورزی است. اما دولت مرکزی سعی کرده برای رونق اقتصادی بر توسعه فعالیت‌های تجاری متمرکز شود. تصفیه نفت، نجاری، فلزکاری و صنایع سبک بخش اصلی فعالیت‌های صنعتی آن را تشکیل می‌دهند. پرورش دام از جمله خوک و گاو و کشت غلات، چغندر، کتان و سیب زمینی نقشی اساسی در اقتصاد لیتوانی بازی می‌کند.

روسیه، لتونی، لهستان، استونی و آلمان شرکای تجاری اصلی لیتوانی محسوب می‌شوند. موادی مانند نفت خام، مواد غذایی، ماشین آلات، فلزات و مواد شیمیایی بخش اصلی واردات این کشور را تشکیل می‌دهند. فراورده‌های نفتی، قطعات خودرو، منسوجات و برخی مواد غذایی نیز در دسته مواد صادراتی آن قرار می‌گیرند. الحاق این کشور به سازمان تجارت جهانی در توسعه اقتصادی آن نقش بسزایی داشته است.

وضعیت رفاه، کار و مالیات در لیتوانی

وضعیت رفاه، کار و مالیات در لیتوانی

به طور کلی وضعیت کار در لیتوانی مشابه خیلی از کشور های اروپایی قابل قبول است. اگر مقایسه درستی از حقوق و هزینه های زندگی در این کشور انجام بدیم متوجه خواهیم شد که شرایط زندگی در لیتوانی نیز قابل قبول و رفاه نسبی برای عموم افراد جامعه پیش بینی می شود. البته حقوق کارگران در لیتوانی کمتر از حقوق در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. در گذشته مالیات زیادی بر درآمد وضع شده بود. اما دولت لیتوانی سعی کرد از طریق کاهش مالیات و افزایش درآمد شرایط اقتصادی خانواده‌ها را بهبود ببخشد. در بزرگ‌ترین و بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت مانند ویلنیوس، کاوناس، کرناوه و کلایپدا فرصت‌های کاری مناسبی وجود دارد. می‌توانید با توجه به رشته تحصیلی یا مهارت‌های خود در حوزه صنعت و کشاورزی کاری مناسب با دستمزد خوب پیدا کنید.

اگر قصد ادامه تحصیل دارید٬ تحصیل در لیتوانی می تونه پلی برای ورود به اروپا و فرصتی برای رشد و توسعه فردی باشه. همچنین بعد از پایان تحصیل گرفتن جاب آفر لیتوانی برای متقاضی در دسترس تر خواهد بود.

باید بدانید سیستم خدمات و رفاه لیتوانی پس از استقلال از شوروی بهبود یافت. امروز طیف وسیعی از خدمات برای شهروندان ارائه می‌شود. پرداخت حقوق بازنشستگی، خدمات پزشکی رایگان و کمک هزینه برای مهد کودک برخی از خدمات رفاهی است که شهروندان لیتوانی از آن بهره‌مند هستند. وضعیت بهداشت و رفاه تمام بخش‌های این کشور بالا بوده و سبب شده تمام مناطق مسکونی آن در لیست بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت قرار بگیرند.

سخن پایانی

اگر قصد دارید دارید برای کسب درآمد، تحصیل یا زندگی به اروپا مهاجرت کنید، بهتر است اطلاعات دقیقی در مورد کشورهای مهاجرپذیر داشته باشید. لیتوانی یکی از کشورهای شمال اروپا و حوزه دریای بالتیک است. تراکم جمعیتی آن بسیار کم است و از رونق اقتصادی خوبی برخوردار است. تحصیل دوران مدرسه رایگان است و امکانات رفاهی فراوانی دارد.

شهروندان مالیات نسبتا کمی پرداخت می‌کنند و می‌توانند با حداقل مهارت در کارخانه‌ها، مزارع، موسسات و مراکز مختلف مشغول به کار شوند. اگر تصمیم شما برای مهاجرت جدی است بهتر است بهترین شهرهای لیتوانی برای مهاجرت را بررسی کرده و در نهایت با توجه به هدف خود مقصد مناسب را انتخاب کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!