۱۴ تا از برترین جاذبه های گردشگری آلمان

کشور آلمان، با شهرهای تاریخی متعدد و کوچک، همراه با انبوهی از جنگل‌ها و کوه‌ها، یکی از زیباترین کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. کسانی که مایل به دیدن مناظر یا هنر هستند باید به مناطق شهری مانند مونیخ، فرانکفورت یا هامبورگ بروند. در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری آلمان می پردازیم.

برای کسانی که به دنبال فعالیت‌های تفریحی هستند، بازدید از مکان‌هایی مانند آلپ باواریا، جنگل سیاه یا دره راین را در نظر بگیرید. ما در این مقاله به شما جاذبه‌های گردشگری آلمان را معرفی می‌کنیم با ما باشید تا از زیبایی‌های این کشور لذت ببرید.

کلیساهای قدیمی دوست‌ داشتنی و کاخ‌های بزرگ همه‌ جا هستند حتی در شهرها و روستاهای کوچک‌تر برخی شهرهای قدیمی قرون وسطایی هنوز دست ‌نخورده هستند، بسیاری از سنت‌های چند صد ساله، از جمله بازارهای سنتی کریسمس، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها، تا به امروز ادامه دارند.

در قلب فرهنگی آلمان، پایتخت این کشور، برلین، قرار دارد که موزه‌ها و گالری‌های زیبای بسیاری را در خود جای‌ داده است، در حالی ‌که دوستداران طبیعت دنیایی از امکانات را در فضای باز آلمان پیدا خواهند کرد. برای آشنایی بیشتر با این کشور زیبا، مقاله ما از برترین جاذبه‌های گردشگری آلمان را بخوانید.

دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

دروازه براندنبورگ برلین

دروازه براندنبورگ برلین از چشم گیر ترین جاذبه های گردشگری آلمان

دروازه ماسه ‌سنگ براندنبورگ در منطقه میته برلین که از آکروپولیس در آتن الگوبرداری شده و برای پادشاه فردریک ویلیام دوم در سال ۱۷۹۱ ساخته شده است یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری آلمان به شمار می‌رود، این مکان اولین سازه نئوکلاسیک شهر بود.

این دروازه بدون شک نمادین‌ترین سازه برلین است، باورش سخت است که بنای باشکوهی که امروز وجود دارد در طول جنگ جهانی دوم به‌ شدت آسیب‌ دیده و همچنین زمانی بخشی از دیوار بدنام برلین بود و برای چند دهه نمادی از تقسیم برلین به شرق و غرب بوده است.

کلیسای جامع کلن از چشم گیر ترین جاذبه های گردشگری آلمان

کلیسای جامع کلن از چشم گیر ترین جاذبه های گردشگری آلمان

کلیسای جامع کلن در سواحل راین قرار دارد و بدون شک چشم‌گیرترین مکان دیدنی کلن و جاذبه‌های گردشگری آلمان است. این شاهکار معماری، یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جامع اروپا، در سال ۱۲۴۸ آغاز شد و بلند پروازانه‌ترین پروژه ساختمانی قرون ‌وسطی بود.

مناظر پانوراما از برج‌های جنوبی، شیشه‌های رنگی قرن دوازدهم و سیزدهم در کلیسای کوچک سه پادشاه، و خزانه‌داری با اشیای گران‌بهای زیادی تشکیل شده است که همگی پس از جنگ جهانی دوم تا حد زیادی دست ‌نخورده باقی ‌مانده‌اند.

جنگل سیاه از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری آلمان

جنگل سیاه از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری آلمان

جنگل سیاه زیبا با تپه‌های تیره و پر از درخت یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری آلمان و سراسر اروپا است. این شهر در گوشه جنوب غربی آلمان واقع شده است. این جنگل در سمت غرب، با شیب تند به راین فرود می‌آید و دره‌های سرسبز از آن عبور می‌کند.

نقاط برجسته دیگر این جنگل عبارتند از: راه‌آهن تماشایی جنگل سیاه به مرکزیت تریبرگ با آبشارهای معروفش و خود تریبرگ و خانه موزه فضای باز جنگل سیاه.

بندر تاریخی هامبورگ

بندر تاریخی هامبورگ از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

در قلب بندر تاریخی هامبورگ، بزرگ‌ترین مدل راه‌آهن جهان، جاذبه‌ای است که برای پیر و جوان به یک اندازه جذاب است. این مدل عظیم با بیش از ۱۲۰۰۰ متر مسیر، شامل بخش‌هایی است که به ایالات متحده آمریکا، انگلستان و اسکاندیناوی (و همچنین هامبورگ) اختصاص دارد و ۸۹۰ قطار، بیش از ۳۰۰ هزار چراغ و بیش از ۲۰۰ هزار مجسمه انسانی را در خود جای ‌داده است.

دره راین از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

دره راین از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

راین نه ‌تنها مهم‌ترین آبراه اروپا است، بلکه زیباترین آبراه نیز می‌باشد و یکی از جاذبه‌های گردشگری آلمان به شمار می‌رود. این رودخانه باشکوه با طول کل ۱۳۲۰ کیلومتر از سوئیس تا آلمان تا هلند کشیده شده است.

درحالی ‌که مکان‌های زیادی در آلمان برای لذت بردن از این رودخانه باشکوه وجود دارد، بخش دوست‌ داشتنی دره راین میانی بالا که در فهرست میراث جهانی یونسکو تعیین شده است، احتمالا محبوب‌ترین نقطه برای بازدید گردشگران است.

جزیره موزه برلین

جزیره موزه برلین از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

موزه سینسل که شهرت جهانی دارد یا جزیره موزه برلین، بین رودخانه اسپری و کوپفرگرابن، کانالی به طول ۴۰۰ متر در کنار رودخانه قرار دارد. این جاذبه عالی شامل بسیاری از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های شهر می‌شود و از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آلمان به شمار می‌رود.

قلب این منطقه مناسب برای عابران پیاده، موزه قدیمی است که در سال ۱۸۳۰ به ‌عنوان مکانی برای نمایش گنجینه‌های سلطنتی ساخته شد. اندکی بعد، زمین پشت موزه برای هنر و «دانش باستان» در نظر گرفته شد.

مارین پلاتز مونیخ

مارین پلاتز مونیخ از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

سومین شهر بزرگ آلمان، مونیخ چیزهای زیادی برای ارائه به مسافران ماجراجو دارد. پایتخت ایالت بایرن می‌تواند ریشه‌های خود را به قرن دوازدهم بازگرداند، زمانی یک صومعه در این شهر تاسیس شد و به ‌سرعت به مهم‌ترین مکان تجارت و بازرگانی منطقه تبدیل شد.

بامبرگ و بورگرشتات از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

بامبرگ و بورگرشتات از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

بامبرگ واقع در دره رگنیتز، جایی که رودخانه به دو بازو تقسیم می‌شود. این شهر قدیمی امپراطوری مهم‌ترین شهر در فرانکونیای علیا است و یکی از بهترین شهرهای حفظ شده در بین بسیاری از شهرهای قدیمی جذاب آلمان است. همچنین یکی از بهترین‌ها برای کاوش با پای پیاده از جاذبه‌های گردشگری آلمان است.

جزیره روگن

جزیره روگن از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

روگن زیباترین جزایر بالتیک آلمان است. این شهر که با استرلاسوند از بقیه آلمان جدا شده است، با یک گذرگاه به شهر اصلی استرلاسوند متصل می‌شود. زیبایی این جزیره از تنوع چشم‌اندازهای آن، زمین‌های کشاورزی مسطح و تپه‌های پوشیده از جنگل گرفته تا سواحل شنی وسیع، تالاب‌ها و شبه ‌جزیره‌های دوست ‌داشتنی ناشی می‌شود.

یکی از جاذبه‌های این جزیره، جنگل‌های راش زیبای استوبنیتز، بخشی از پارک ملی Königsstuhl است. یکی از دراماتیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان این جزیره است.

دریاچه پادشاه از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

دریاچه پادشاه از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

دریاچه دوست ‌داشتنی پادشاه یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آلمان است. این منطقه در نزدیکی سالزبورگ به دریاچه پادشاه شناخته می‌شود. یکی از محبوب‌ترین کارهایی که در این مکان باید انجام دهید این است که مسیر پیاده‌روی جذابی را که در امتداد شرق کونیگزی قرار دارد دنبال کنید. این مکان که به‌ عنوان گوشه نقاشان نیز شناخته می‌شود، به‌ خاطر چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌اش بر روی دریاچه و کوه‌های اطراف آن قابل‌ توجه است.

روتنبورگ او در تاوبر

روتنبرگ او در تاوبر از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

شهر قدیمی امپراطوری فرانکونی روتنبورگ یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای بازدید در مسیر گردشگری معروف جاده رمانتیک آلمان و جاذبه‌های گردشگری آلمان است. این شهر که در کناره‌های شیب‌دار رودخانه زیبای تاوبر قرار دارد، به‌ خاطر دیوارها و برج‌هایش که از جنگ سی ‌ساله ۱۶۱۸ دست نخورده‌اند، قابل‌ توجه است.

این شهر قرون وسطایی کاملا حفظ شده و بی‌نقص، جذابیت بی‌پایانی را ارائه می‌دهد. یکی از محبوب‌ترین کارهایی که در روتنبورگ او در تاوبر انجام می‌شود، پیوستن به یک تور پیاده‌روی است. قدم‌ زدن در خیابان‌های قدیمی از کنار این ساختمان‌های زیبا، تجربه‌ای جاودانه است که یکی از دیدنی‌ترین نقاط شهر را شامل می‌شود.

پارک و کاخ سانسوچی

پارک و کاخ سانسوچی از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

پارک دیدنی سانسوچی که بین سال‌های ۱۷۴۴ تا ۱۷۵۶ ساخته شد، یکی از مشهورترین نمونه پوتسدام روکوکو و جاذبه‌های گردشگری آلمان محسوب می‌شود. این پارک که منعکس‌ کننده تاثیر شخصی فردریک کبیر است، شامل یک باغ گل زیبا به سبک باروک، بیش از ۳۰۰۰ درخت میوه و گلخانه‌های متعدد است.

قدم‌زدن در اطراف این پارک بزرگ، به‌ خصوص خیابانی به طول دو و نیم کیلومتر که از هر طرف توسط پرچین‌های تزئین شده، چمن‌زارهای عالی و باغ‌های زیبا محافظت می‌شود، لذت‌بخش است.

تعدادی از ساختمان‌های پارک نیز ارزش کاوش را دارند، به‌ ویژه گالری تصاویر با آثار هنری بسیار. از دیگر دیدنی‌های این مکان می‌توان به خانه چینی نفیس، یک آلاچیق باغ بسیار استادانه، و مجموعه فوق‌العاده حمام رومی اشاره کرد.

جزیره گل دریاچه کنستانس

جزیره گل دریاچه کنستانس از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

جزیره تماشایی گل در دریاچه زیبای کنستانس، مساحتی به وسعت ۱۱۰ هکتار را پوشش می‌دهد. بازدیدکنندگان زیادی را به پارک‌ها و باغ‌های زیبای خود جذب می‌کند که دارای پوشش گیاهی نیمه‌گرمسیری است. دسترسی به جزیره با قایق یا از طریق یک پل عابر پیاده است که آن را به سرزمین اصلی متصل می‌کند، این جزیره یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آلمان به شمار می‌رود.

دیوار برلین

دیوار برلین از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

دیوار برلین یا آنچه که از آن باقی‌ مانده است در حالی ‌که دقیقا جزو زیباترین جاذبه‌های گردشگری آلمان نیست، یکی از آن جاذبه‌هایی است که هر بازدید کننده‌ای از برلین باید آن را ببیند. این دیوار که در سال ۱۹۶۱ ساخته شد، بارزترین تجلی ذهنیت جنگ سرد بود. پس از جنگ جهانی دوم وجود داشت و زمانی که در سال ۱۹۹۰ تخریب شد، حدود ۱۵۵ کیلومتر گسترش یافت.

خوشبختانه، امروزه تنها چیزی که از دیوار باقی ‌مانده، بخش‌های کوچک پوشیده شده با گرافیتی است که یادآور بیش از ۷۰ نفری است که در تلاش برای فرار از شرق جان باختند. همچنین نمایشگاه عالی دیوار برلین با نمایشگاه‌های دائمی مربوط به دیوار برلین و یادبود دیوار برلین قابل ‌توجه است.

در آخر

اگرچه آلمان بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی شناخته شده یا درک شده توسط خارجی‌ها باقی ‌مانده است، از زمان اتحاد مجدد، آلمان به‌ عنوان یک مقصد مسافرتی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. محبوب‌ترین مقصد برلین، یکی از جذاب‌ترین پایتخت‌های اروپا است.

بسیاری از دیگر شهرهای بزرگ آلمان به ‌عنوان شهرهای مستقل یا به‌ عنوان پایتخت پادشاهی‌ها به ‌تنهایی دارای تاریخ پرافتخار هستند. اما جاذبه‌های گردشگری آلمان به‌ هیچ ‌وجه محدود به شهرها نیست. بسیاری از جاذبه‌های عالی دیگر را می‌توان در هر نقطه از این کشور یافت. در این مقاله ما به بررسی این جاذبه‌های دیدنی پرداختیم امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!