شرایط زندگی در هلند | بررسی هزینه های زندگی

بر اساس آمار و اطلاعات در شاخص OECD، مشخص شده که هلند یکی از بهترین و محبوب‌ترین کشورهایی است که رفاه اجتماعی و عمومی بسیار خوبی دارد. این کشور ویژگی‌های مثبت زیادی دارد که باعث شده شرایط زندگی در هلند بسیار مناسب و پر طرفدار باشد.

برخی از مهم‌ترین دلایل بالا بودن شرایط زندگی در هلند که موجب افزایش تعداد مهاجران این کشور شده، مواردی مانند تعادل بین کار و زندگی، آموزش باکیفیت، محیط زیست سرسبز و رضایت از زندگی بالا به شمار می‌روند. علاوه بر این، مردم این کشور درآمد قابل‌توجهی دارند و می‌توانند یک زندگی مناسب در رفاه کامل برای خود به وجود بیاورند.

هزینه مالی برای مهاجرت به هلند چگونه است؟

از سوی دیگر، وقتی درباره هزینه برای مهاجرت به هلند صحبت می‌کنیم، باید بدانید که این کشور برای مهاجرت به پول نسبتا زیادی نیاز دارد و همین موضوع شاید باعث شود که شرایط زندگی در هلند برای برخی از مهاجران کمی چالش داشته باشد.

بر اساس اطلاعات و نظرسنجی‌ها، مشخص شد که در سال ۲۰۲۲ کشور هلند از نظر میزان هزینه مالی برای مهاجرت در سراسر دنیا در رتبه ۲۵ قرار گرفت. البته این موضوع برای مهاجرت به پایتخت کشور هلند، یعنی آمستردام است. این در حالی است که این هزینه‌ها برای کشورهای دیگر مانند سنگاپور و نیویورک تا حد زیادی ارزان‌تر است.

بهترین شهرهای هلند برای مهاجرت

هزینه مالی برای مهاجرت به هلند چگونه است؟

هزینه‌ها و شرایط زندگی در هلند چگونه است؟

همان‌طورکه در بالا متوجه شدید، شرایط زندگی در هلند نسبت به خیلی از شهرها و کشورهای دیگر بسیار مناسب‌تر بود. علاوه بر این‌که هزینه‌هایی که شما پرداخت می‌کنید در مقایسه با امکانات و رفاهی که می‌گیرید هم کاملا ارزشش را دارد و تقریبا همه شهروندان این کشور، هیچ‌گونه نارضایتی بابت این هزینه‌ها ندارند.

موضوع مهمی که درباره شرایط زندگی در هلند باید بدانید، این است که هزینه‌ها در شهرهای بزرگ‌تر این کشور مانند آمستردام و روتردام خیلی بیشتر از شهرهای کوچک‌تر هستند. البته نباید از این واقعیت غافل شد که میزان شغل و درآمد هم در این شهرها به نسبت بیشتر است.

برای این‌که بتوانید به هلند مهاجرت کنید، باید اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در این کشور داشته باشید. در اینجا می‌خواهیم شرایط زندگی در هلند را با جزئیات کامل برای شما توضیح دهیم. در اینجا متوجه می‌شوید که برای اجاره یا خرید مسکن، پرداخت قبوض و خرید اینترنت، نگهداری از فرزندان، تحصیل، خورد و خوراک، حمل و نقل و خدمات بهداشتی و درمانی باید تقریبا چقدر بپردازید.

شرایط زندگی در هلند؛ هزینه مسکن

از نظر مهاجران، بخش زیادی از هزینه‌ها زندگی در هلند برای مسکن در نظر گرفته می‌شود. مهم‌ترین مسئله‌ای که شرایط زندگی در هلند را برای برخی از مهاجران دشوار می‌کند، تقاضا‌ی زیاد و عرضه کم ساختمان‌های مسکونی در بخش‌های مختلف هلند و به ویژه در آمستردام است. به‌طورکلی، پیدا کردن یک ساختمان مسکونی مناسب و باکیفیت در آمستردام نسبتا دشوار است.

شرایط زندگی در هلند؛ هزینه مسکن

موضوع مهمی که درباره شرایط زندگی در هلند باید بدانید، این است که قیمت خانه‌ها در چند سال اخیر رشد قابل‌توجهی داشته است. به همین دلیل هم پیدا کردن یک خانه مقرون‌به‌صرفه در شهر‌های اصلی و بزرگ هلند می‌تواند چالش خیلی بزرگ باشد. برای دانشجویان یا افراد مجرد که حقوق متوسطی دارند، پیدا کردن هم اتاقی می‌تواند بهترین روش برای ذخیره کردن پول‌شان باشد.

هزینه اجاره مسکن در هلند

همان‌طورکه انتظار می‌رود، شرایط زندگی در هلند برای اجاره مسکن در شهرهای بزرگ مانند آمستردام و لاهه به بیشترین حد خود می‌رسد. مهم‌ترین دلیل این موضوع هم تقاضای بسیار زیاد و رقابت شدید است. این در حالی است که شما می‌توانید در مناطق اطراف شهر و یا شهرهای کوچک‌تر، خانه‌های خیلی ارزان‌تری پیدا کنید.

برای این‌که بهتر شرایط زندگی در هلند برای اجاره مسکن را متوجه شوید، مثالی برایتان می‌زنیم. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در آمستردام بسته به محل، بین ۱۳۴۵ تا ۲۰۰۰ یورو به‌صورت ماهیانه است. این در حالی است که با همین هزینه، می‌توانید یک آپارتمان فوق‌العاده در شهر دیگری از هلند مانند لاهه اجاره کنید.

شرایط زندگی در هلند؛ قیمت خرید مسکن

خیلی از افرادی که از شرایط زندگی در هلند مطلع می‌شوند، می‌خواهند بدانند که قیمت خرید یک خانه در این کشور تقریبا چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که قیمت خرید ملک در هلند تا حد بسیار زیادی به منطقه مورد نظر شما بستگی دارد. برای مثال، میانگین قیمت ملک در آمستردام در پاییز ۲۰۲۲ بیشتر از ۵۱۰۰۰۰ یورو بود.

شرایط زندگی در هلند؛ قیمت خرید مسکن

این در حالی است که میانگین قیمت ملک در شهرهای دیگر هلند تقریبا ۳۹۵۰۰۰ یورو بود. علاوه بر این، باید هزینه‌های وام مسکن، بیمه و مالیات نقل و انتقال را نیز به این قیمت اضافه کنید که مورد آخری تقریبا دو درصد به قیمت ملک می‌افزاید.

هزینه پرداخت قبوض در هلند

فاکتور دیگر که اهمیت زیادی در شرایط زندگی در هلند دارد، هزینه لازم برای پرداخت قبوض است. هزینه گاز و برق در این کشور نسبتا گران است و باعث افزایش هزینه‌های زندگی در هلند برای شما می‌شود. برای مثال، یک آپارتمان ۸۵ متری به طور متوسط تقریبا ۲۱۷ یورو برای آب و برق مصرف می‌کند.

علاوه بر هزینه‌های قبض آب و برق، صاحبان و ساکنان خانه‌ها باید هزینه فاضلاب آب را نیز به شهرداری بپردازند. این هزینه برای شهر آمستردام تقریبا ۱۶۰ یورو است. برای مثال، یک خانه یک نفره در آمستردام، باید به‌صورت سالیانه ۳۴۴ یورو به‌عنوان مالیات به شهرداری بپردازد. این در حالی است که میزان این مالیات برای یک خانه چند نفره در آمستردام به ۴۵۹ یورو می‌رسد.

هزینه اینترنت در هلند

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای که برای افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند اهمیت دارد، هزینه اینترنت است. به همین دلیل این افراد می‌خواهند از شرایط زندگی در هلند و هزینه اینترنت این کشور آگاه شوند. می‌توانید اینترنت را در این کشور با قیمت بین ۳۰ تا ۶۰ یورو در هر ماه خریداری کنید.

هزینه اینترنت در هلند

هزینه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در هلند

اکنون وقت آن آن رسیده که شرایط زندگی در هلند را از نظر مراقبت‌های بهداشتی و درمانی نیز مورد بررسی قرار دهیم. هلند سیستم مراقبت‌های بهداشتی و درمانی بسیار باکیفیتی دارد و همچنین شهروندان ملزم به قرار گرفتن تحت پوشش بیمه اجباری این کشور هستند و باید حتما بیمه شوند. این بیمه شامل بیمه پایه و مراقبت‌های طولانی می‌شود که نمونه اول شامل مراقبت‌های پزشکی استاندارد و نمونه دوم برای مراقبت طولانی است.

اگر به پزشک مراجعه کنید و برای شما یک بسته درمانی تجویز کند، در کشور هلند می‌توانید همراه با قیمت ۱۳۵ یورو به بالا آن را خریداری کنید. در اغلب موارد، شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها و بهتر شدن شرایط زندگی در هلند برای خود، از مزایای مراقبت‌های بهداشتی این کشور بهره‌مند شوید.

شرایط زندگی در هلند؛ هزینه تحصیل در هلند

برای این‌که شرایط زندگی در هلند برای دانشجویان و دانش‌آموزان را متوجه شوید، می‌توان این کشور را با کشورهای دیگر اتحادیه اروپا مقایسه کرد. بااین‌حال، این موضوع تا حد بسیار زیادی به مدرسه یا دانشگاهی که شما انتخاب می‌کنید هم مصنوعی دارد.

به عنوان مثال، هزینه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های دولتی هلند مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، کاملا رایگان است. این در حالی است که برای شرکت در مدارس یا دانشگاه‌های خصوصی، باید هزینه قابل‌توجهی بپردازید که برای مدارس ۲۳۰۰ یورو در سال و برای دانشگاه‌ها در مقاطع مختلف، بین ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو است.

شرایط زندگی در هلند؛ هزینه تحصیل در هلند

درباره شرایط زندگی در هلند برای دانشجویان و دانش‌آموزان باید بدانید که تقریبا همه شهرهای بزرگ این کشور، مدارس بین‌المللی دارند. مهم‌ترین مزیت رفتن به این مدارس، بهره‌مندی از کلاس‌های دو زبانه و خصوصا زبان انگلیسی است. این مدارس برای کسانی که هنوز به زبان هلندی تسلط ندارند، بهترین گزینه هستند. برای تحصیل در این مدارس، باید بین ۳۸۰۰ تا ۲۶۰۰۰ یورو در سال بپردازید.

هزینه خورد و خوراک در هلند

خوشبختانه هزینه‌ها و شرایط زندگی در هلند از نظر خوردوخوراک چندان گران نیست. می‌توانید غذاها و مواد اصلی غذایی مختلف را با کیفیت بسیار بالایی در سوپرمارکت‌های مختلف عمومی این کشور به‌راحتی پیدا کنید. علاوه بر این‌که هزینه آن‌ها هم نسبتا ارزان‌تر از فروشگاه‌های خصوصی هستند و از این نظر با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

اگر بودجه خیلی کمی برای هزینه خورد و خوراک در هلند دارید و نمی‌توانید برای خرید مواد غذایی اولیه خیلی هزینه بپردازید، به مکان‌هایی مانند Aldi و Lidl بروید و یا حتی سری به بازار‌های خیابانی بزنید که به‌صورت هفتگی برپا می‌شوند و بین ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت کمتری دارند. به‌طورکلی، هر نفر در هلند باید به‌صورت ماهیانه تقریبا ۳۰۰ یورو برای مواد غذایی خود کنار بگذارد.

هزینه رستوران در هلند

فاکتور دیگری که باعث تفاوت در شرایط زندگی در هلند می‌شود، هزینه‌های رفتن به رستوران در این کشور است. خوشبختانه صرف غذا در رستوران‌های هلند هم نسبتا مقرون‌به‌صرفه است. البته این موضوع تا زمانی است که به یک رستوران نسبتا ساده‌تر بروید و انتخاب شما، رستوران‌های خیلی مجلل نباشد. صرف غذا در رستوران‌های لوکس شهرهای بزرگ مانند آمستردام نسبتا گران‌تر است.

هزینه رستوران در هلند

برای این‌که بهتر شرایط زندگی در هلند از این نظر را متوجه شوید، به این مثال توجه کنید. یک وعده عصرانه در یک رستوران نسبتا ارزان در هلند تقریبا بین ۱۰ تا ۲۵ یورو برای هر نفر است. این در حالی است که همین وعده عصرانه در یک رستوران متوسط به ۵۰ تا ۱۰۰ یورو می‌رسد. قیمت یک فنجان کاپوچینو در آمستردام هم تقریبا ۳.۲۰ یورو است.

هزینه حمل و نقل در هلند

در نهایت، موضوع بسیار مهم دیگری که باعث می‌شود شرایط زندگی در هلند برای هر فردی با فرد دیگر متفاوت شود، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل است. مانند هر کشور دیگری، حمل و نقل در این کشور هم به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم می‌شود که در این قسمت، هر یک از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

شرایط زندگی در هلند؛ حمل و نقل عمومی

در کشور هلند، می‌توانید خودروهای حمل و نقل عمومی متعددی را پیدا کنید که شامل مواردی مانند اتوبوس، مترو، تراموا و قطار می‌شوند. برای بهتر شدن شرایط زندگی در هلند در اغلب شهرهای این کشور، می‌توانید یک بلیط را برای چند ساعت یا یک روز کامل خریداری کنید. برای مثال، یک بلیط یک ساعته در آمستردام ۳.۲۰ و یک بلیط یک روزه ۹ یورو است.

بااین‌حال، بهترین روش برای بهتر کردن شرایط زندگی در هلند و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، خرید کارت حمل و نقل عمومی (OV-chipkaart) است. این کارت به شما این امکان را می‌دهد که در تمام کشور هلند، از وسایل نقلیه عمومی مختلفی استفاده کنید. قیمت این کارت ۷.۵۰ یورو است که از نظر اقتصادی می‌تواند به شما کمک زیادی کند تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

شرایط زندگی در هلند؛ حمل و نقل عمومی

حمل و نقل خصوصی در هلند

می‌توان به جرات گفت که بهترین روش برای رفت و آمد در در مسیر‌های درون شهری اغلب بخش‌های هلند، استفاده از دوچرخه است. کشور هلند از نظر مساحت نسبتا کوچک بوده و به همین دلیل هم دوچرخه‌سواری در شهرهای مختلف آن حتی در شهرهایی مانند آمستردام و لاهه نیز کاملا مناسب به نظر می‌رسد. قیمت دوچرخه بسته به نو یا دست دوم بودن آن، متفاوت است.

اگر می‌خواهید شرایط زندگی در هلند برای حمل و نقل و یا استفاده از تاکسی در این کشور چگونه است، باید بگوییم که این هزینه‌ها در این کشور کاملا متفاوت است و نمی‌توان هزینه ثابتی برای تاکسی‌های این کشور در نظر گرفت. به طور متوسط، هزینه تاکسی برای هر مسیر مشخص شده ۳.۶۰ یورو است که به ازای هر کیلومتر، ۲.۴۰ یورو اضافه می‌شود.

از سوی دیگر، قیمت خرید خودرو هم در هلند بسته به نوع خودروی انتخابی شما متفاوت است. برای مثال، برای خرید خودروهایی مانند فولکس واگن گلف و یا تویوتا، باید هزینه‌ای بیشتر از ۲۵۵۰۰ یورو بپردازید.

سخن نهایی

ما در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در هلند در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طورکه متوجه شدید، این کشور از نظر خدمات و رفاه اجتماعی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. البته ممکن است برای برخی از مهاجران، هزینه‌های زندگی در این کشور کمی گران به نظر برسد که با کار در هلند، می‌توانید از پس تمام این هزینه‌ها بر بیاید.

مهاجرت به هلند با ویزای استارت آپ هلند

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!