بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

در سال‌های اخیر به دلیل برخورداری کشور دانمارک از سطح بالای ارائه خدمات رفاهی، رضایت شهروندان از زندگی و کار، درجه بالای امید به زندگی و همچنین شناخته شدن دانمارک تحت عنوان شادترین کشور جهان، افراد بسیاری علاقه‌مند به مهاجرت به کشور دانمارک و سپس به فکر یافتن بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت افتادند.

شهرهای دانمارک می‌توانند مقصد مناسبی برای مهاجرانی باشد که می‌خواهند به منظور شروع کار، ادامه زندگی، برخورداری از سطح کیفیت و امکانات بالای زندگی و کار به یک کشور اروپایی سفر کنند. اکنون در ادامه محتوا برای شما عزیزان بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. توصیه می‌کنیم به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فوق با ما همراه باشید.

آنچه در این محتوا مورد بررسی قرار گرفته می‌شود:

 • کشور دانمارک
 • بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت
 • نکات مثبت زندگی در شهرهای دانمارک
 • نکات منفی زندگی در شهرهای دانمارک
 • کلام آخر
 • سوالات متداول

کشور دانمارک

کشور دانمارک

از کشورهای بسیار زیبا در قاره اروپا می‌توان به کشور دانمارک اشاره کرد. در قسمت جنوبی اسکاندیناوی واقع شده و به دلیل جمعیت و مساحت کمی که دارد، تحت عنوان کوچک‌ترین و کم جمعیت‌ترین کشور اسکاندیناوی به ثبت رسیده است.

لازم به ذکر است به دلیل وجود جمعیت بسیار کم در هر یک از شهرهای دانمارک، دولت این کشور توانسته تا امکانات رفاهی و درمانی بیشتری در اختیار تمامی شهروندان دانمارکی قرار بدهد. همچنین نکته حائز اهمیت این است که به دلیل سطح مالی برابر مردم برای زندگی، اختلاف طبقاتی بالایی در این کشور برای شهروندان وجود نداشته و اغلب افراد از یک سطح مالی برخوردار هستند.

واحد پول رسمی در این کشور کرون دانمارک بوده و زبان اصلی مردم نیز دانمارکی می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است این کشور با کشورهای توسعه ‌یافته‌ای چون آلمان، نروژ و سوئد همسایه بوده و از مهم‌ترین ورزش‌ها در این کشور می‌توان به ورزش فوتبال اشاره کرد.

در سال‌های اخیر، زندگی در کشور دانمارک به دلایلی از جمله قدرت خرید بالای مردم، برخورداری از خدمات درمانی فوق‌العاده، وجود امنیت بسیار بالا برای مردم و همچنین پایین بودن آمار جرم، جنایت و فساد از سطح بالایی از استانداردهای جهانی پیروی می‌کند. بدین سبب سالانه مهاجران بسیاری با اهداف مختلف به بهترین شهرهای دانمارک برای ادامه زندگی و انجام کار مهاجرت می‌کنند. البته از نکات مهم به منظور توانایی ادامه زندگی در هر یک از شهرهای این کشور می‌توان به برخورداری از تمکن مالی افراد مهاجر به دلیل وجود هزینه‌های بسیار بالا در دانمارک اشاره کرد.

بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

در سال‌های گذشته کشور دانمارک رشد بسیار چشمگیری در حوزه‌های مختلفی از جمله اقتصاد، علم، تکنولوژی و فناوری داشته است. بدین سبب جزو ده کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت بالای زندگی قرار گرفته است. به طوری که مهاجران به محض اقامت در هر یک از شهرهای این کشور، به سرعت متوجه وجود تفاوت در سبک زندگی موجود در شهرهای دانمارک با سایر شهرهای کشورهای جهان می‌شوند. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به برخورداری از امکانات رفاهی و اجتماعی فوق‌العاده در این شهرها اشاره کرد.

زندگی در برخی شهرهای دانمارک با سایر شهرها در این کشور تفاوت‌هایی در زمینه‌های اقتصادی، توریستی و تاریخی دارد. به طوری که ادامه معاش در برخی از این شهرها بسیار پر هزینه و گران بوده و در برخی دیگر نیز این هزینه‌ها از سطح متوسط و معمولی برخوردار است.

لازم به ذکر است که دانمارک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی بوده که در تمامی شهرهای خود نیز می‌توانید این زیبایی‌ها، طبیعت بکر و منحصر به فرد را مشاهده کنید. در ادامه مقاله بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. نکات مثبت و برخی نکات منفی هر یک را برای شما همراهان عزیز شرح می‌دهیم. به منظور کسب اطلاعات جامع و کامل در این زمینه در ادامه محتوا با ما همراه باشید.

شهرهای دانمارک تحت عنوان بهترین شهرهای جهان برای زندگی شناخته شده‌‌اند.

شهر کپنهاگ

کپنهاگ یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

شهر کپنهاگ پایتخت و بزرگ‌ترین شهر در کشور دانمارک می باشد. یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای ادامه کار و زندگی به شمار می‌رود. برخورداری از معماری شاهکار و بی‌نظیر، وجود رستوران‌های مجلل و متنوع، وجود دهکده زیبای ماهیگیری وایکینگ‌ها، دارا بودن از فرهنگ غنی و همچنین وجود مناظر بسیار زیبا مانند آبراه‌ها در شهر کپنهاگ موجب گردیده تا این شهر تحت عنوان زیباترین شهر در میان کشورهای اروپایی شناخته شود.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این شهر می‌توان به زیرساخت‌های بسیار مناسب شهر، وجود دوچرخه‌های شهری بسیار زیاد، وجود دانشگاه‌های بسیار معتبر، وجود خدمات رفاهی بالا برای شهروندان و همچنین وجود استانداردهای مناسب و مورد نیاز برای زندگی اشاره کرد. نکته جالب در ارتباط با شهر کپنهاگ این است که فضای این شهر یادآور جنگ‌های وایکینگی بوده که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است.

با وجود اینکه شهر کپنهاگ در لیست ۱۵ شهر گران اروپا قرار دارد، نکته قابل توجه این است که حقوق و مزایای عالی در دانمارک می‌تواند هزینه‌های بالا برای زندگی در این کشور را تحت پوشش قرار دهد. همچنین میانگین حقوق دریافتی در شهر کپنهاگ حدود ۵۳۰۰۰ کرون دانمارک بوده که حدود ۸ هزار دلار آمریکا است. در واقع وجود تعادل بین میزان دریافتی حقوق و میزان هزینه‌ها باعث شده تا شهر کپنهاگ به ‌عنوان بهترین شهر دانمارک برای مهاجرت برگزیده شود.

از مزایای زندگی در شهر کپنهاگ می‌توان به مواردی از قبیل امکان سفر با دوچرخه به تمامی نقاط شهر، زندگی در یکی از امن‌ترین شهرهای جهان، تجربه چشیدن طعم غذاهای جدید، لذیذ و کم نظیر، برخورداری از کیفیت بسیار بالا برای زندگی، امکان بهره‌مندی و شرکت در رویدادهای فرهنگی متنوع، امکان برخورد و آشنایی با افراد مختلف از تمامی نقاط جهان و تجربه زمستان‌های بسیار زیبا برای علاقه‌مندان به فصل زمستان اشاره کرد.

آرهوس یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

شهر آرهوس در سواحل شرقی جوتلند واقع شده است. به مدت سه ساعت با شهر کپنهاگ که پایتخت دانمارک است اختلاف زمانی دارد. از بهترین فصل‌های این شهر می‌توان به فصل تابستان اشاره کرد. از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار بوده و سواحل خنک، چشم‌نواز و آرامش بخشی دارد. همچنین شهر آرهوس در سال ۲۰۱۷ تحت عنوان قطب فرهنگی قاره اروپا شناخته شده است. لازم به ذکر است که اکثر جمعیت این شهر را افراد جوان تشکیل می‌دهند و حدود ۱۳ درصد این جمعیت را نیز دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند.

آرهوس نیز همانند کپنهاگ در لیست ۱۵ شهر گران اروپا قرار گرفته است. یکی از شهرهای تجاری و مطرح کشور دانمارک به شمار می‌رود. از ویژگی‌های شهر آرهوس می‌توان به وجود شاخص‌های زندگی بسیار مناسب، وجود سواحل دیدنی، پذیرش دانشجویان بین‌المللی و وجود دانشگاه‌های بسیار معتبر با رنکینگ بالا، برخورداری از سطح بالای امنیت، سطح بالای مراقبت‌های بهداشتی و محیط زیستی، وجود انواع غذاهای دریایی لذیذ و همچنین وجود بندر اصلی دانمارک در این شهر اشاره کرد.

از مزایای زندگی در شهر آرهوس نیز می‌توان به مواردی از قبیل امکان بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی متنوع، امکان بهره‌مندی کامل از خدمات رفاهی فوق‌العاده، امکان تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه‌های معتبر در اروپا، وجود معماری منحصر به فرد، مناظر خیره کننده و سواحل بسیار زیبا اشاره کرد.

شهر آلبورگ

شهر آلبورگ

شهر آلبورگ در قسمت شمالی کشور دانمارک واقع شده است. یک فرودگاه و یک بندر بین‌المللی دارد و تحت عنوان یکی از بزرگراه‌های E45 انتخاب شده است. به طور کلی می‌توان گفت شهر آلبورگ دسترسی فوق‌العاده‌ای به سایر شهرها داشته و افراد می‌توانند به کمک بندر شهر آلبورگ به گرینلند دسترسی داشته باشند.

وجود دانشگاه‌های مختلف با رنکینگ‌های بالای جهانی در کنار برترین موسسه‌های علمی، موجب ارتقا و رشد هرچه بیشتر شهر آلبورگ شده است. بدین سبب از محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان می‌توان به شهر آلبورگ در دانمارک اشاره کرد که سالیانه حدود ۲۵۰۰۰ دانشجو را پذیرش می‌کند.

آلبورگ رتبه بالایی در علوم مختلف از جمله فناوری، ارتباطات و علوم اجتماعی دارد. از نکات مثبت و ویژگی‌های مثبت زندگی در این شهر می‌توان به وجود سیستم حمل و نقل هوشمند شهری، هزینه‌های پایین‌تر برای زندگی در مقایسه با سایر شهرهای دانمارک، وجود موقعیت‌های شغلی بسیار مناسب، ثبت هزاران شرکت جدید به طور سالانه، وجود نظافت و معروفیت این شهر تحت عنوان پاکیزه‌ترین شهر در قاره سبز و استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر اشاره کرد.

از دلایلی که می‌توان شهر آلبورگ را شهری مناسب جهت سرمایه‌گذاری و پیشرفت نامید، می‌توان به میزان موفقیت پروژه‌های ثبت شرکتی که به طور سالیانه در این شهر پر رونق انجام می‌شود اشاره کرد. این شرکت‌هایی که در این شهر زیبا مورد احداث قرار گرفته، موجب شده تا موقعیت‌های شغلی متنوعی برای مهاجران به وجود بیاید. همچنین از نکات حائز اهمیتی که در شهر آلبورگ وجود دارد می‌توان از دسترسی این شهر به سایر کشورهای جهان اشاره کرد.

اودنسه از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

اودنسه از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

شهر اودنسه با جمعیتی معادل ۲۰۰ هزار نفر در جزیره Funen قرار گرفته است. همانند سایر شهرهای بزرگ و پیشرفته در دانمارک، این شهر نیز امکانات و کیفیت بالایی برای ادامه زندگی در اختیار شهروندان خود قرار داده است. طبق آخرین آمار حدود ۱۵۵ ملیت مختلف در این شهر زندگی می‌کنند که وجود ملیت‌های مختلف موجب گردیده تا تنوع غذایی در این شهر افزایش یابد.

مردمان شهر اودنسه نیز همانند شهروندان کپنهاگ علاقه بسیاری به دوچرخه سواری دارند. از نکات بسیار جالب در شهر اودنسه این است که شهرداری این شهر به صورت گسترده از دوچرخه سواران حمایت کرده و پل‌های بسیاری برای عبور و مرور دوچرخه سواران قرار داده و همچنین حدود ۵۶۰ کیلومتر را به مسیر دوچرخه سواری اختصاص داده است.

شهر اودنسه نیز همانند شهر آلبورگ هزینه‌های کمتری برای ادامه زندگی به ویژه هنگام خرید ملک، اجاره خانه، ساختمان یا اجاره یک اتاق به همراه دارد. بدین جهت بهترین گزینه برای مهاجرت به شمار می‌رود. سالانه مهاجران بسیاری از سراسر جهان اقدام به اخذ اقامت در این شهر می‌کنند.

از نکات مثبت زندگی در شهر اودنسه می‌توان به وجود سیستم آموزشی قدرتمند، وجود دانشگاه‌های عالی رتبه با رنکینگ جهانی بالا، پایین بودن هزینه‌های زندگی در این شهر، امکان استفاده از دوچرخه و گشت و گذار در شهر، امکان چشیدن و لذت بردن از غذاهای مختلف، امکان معاشرت با ملیت‌های مختلف و آشنایی با آداب، رسوم و فرهنگ این ملیت‌ها اشاره کرد.

شهر روسکیلد

روسکیلد یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

روسکیلد با جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر در ۱۹ مایلی غرب پایتخت دانمارک واقع شده است. یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت به شمار می‌رود که از دلایل محبوبیت این شهر می‌توان به نزدیکی آن به شهر کپنهاگ اشاره کرد. شهر روسکیلد، شهری آرام، ساکت و به دور از هرگونه شلوغی بوده و از نکات حائز اهمیت این است که مردمان این شهر به دلیل برگزاری برخی جشن‌ها و مراسم، جزو شادترین مردمان جهان به شمار می‌روند. همچنین شهر روسکیلد از بناهای تاریخی و مناظر بسیار زیبایی برخوردار بوده و از اماکن توریستی دانمارک به شمار می‌رود.

جزایر فارو یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

جزایر فارو یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

به دلیل جمعیت کم و همچنین پیچیده بودن مسیر دسترسی به جزایر فارو، اغلب افراد این جزایر را برای ادامه زندگی انتخاب نمی‌کنند. اما طبیعت خیره کننده آن به عنوان بهترین مکان توریستی در کشور دانمارک شناخته شده و موجب گردیده نتوان از بازدید این جزایر چشم فرو بست. در جزایر فارو گیاهانی فوق‌العاده و صخره‌های بسیار زیبایی وجود دارد. همچنین برخورد و تلاقی بین دریا و صخره‌ها از زیباترین جاذبه‌های این جزایر است. افراد مهاجر می‌توانند در کنار این صخره‌ها بنشینند و از آرامش حاکم بر این جزیره‌ها بهره ببرند.

ریوریای دانمارکی

ریوریای دانمارکی یکی از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت

شهر ریوریای دانمارکی از شهرهای ارزان دانمارک برای زندگی بوده که در کرانه شمالی شیلند واقع شده است. این شهر زیباترین سواحل دانمارک را به خود اختصاص داده و معماری بسیار فوق‌العاده‌ای دارد. همچنین ریوریای دانمارکی به موجب برخورداری از زیبایی‌های فراوانی که دارد در لیست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

نکات مثبت زندگی در شهرهای دانمارک

کشور دانمارک به موجب در اختیار قرار دادن برخی امکانات و سطح بالای کیفیت زندگی برای شهروندان خود از برخی نکات مثبت و مزایا برخوردار بوده که اکنون برخی از آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • مشارکت مدنی
 • وجود امنیت بالا
 • رفاه و آرامش ذهنی
 • کیفیت بالای محیطی
 • شرایط اقتصادی پایدار
 • وضعیت مناسب مسکن
 • سطح بالای آموزش و مهارت
 • سطح بالای ارتباطات اجتماعی
 • زندگی شاد و لذت بخش و آرام
 • وجود موقعیت‌های شغلی مناسب
 • برخورداری از خدمات درمانی مناسب
 • تعادل بین هزینه‌های زندگی و میزان درآمد

نکات منفی زندگی در شهرهای دانمارک

با وجود امکانات بسیار عالی در هر یک از شهرهای دانمارک، این شهرها نیز مانند سایر شهرهای کشورهای پیشرفته و اروپایی در کنار نکات مثبتی که دارند از برخی نکات منفی نیز برخوردار هستند که هم اکنون برخی از این موارد را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • روزهای بسیار سرد زمستانی
 • هزینه‌های بسیار بالا برای زندگی
 • برقراری ارتباط سخت با مردمان دانمارکی
 • عدم تسلط شهروندان و مردمان در دانمارک به زبان انگلیسی
 • الزام به یادگیری زبان دانمارکی به عنوان زبان رسمی در این کشور

کلام آخر

کشور دانمارک به موجب برخورداری از امکانات و سطح بالای نظافت و پاکیزگی برای زندگی، در لیست گران‌ترین و پاکیزه‌ترین کشورهای اروپایی قرار گرفته است. بدین سبب افراد علاقه‌مند پیش از مهاجرت به هر یک از شهرهای این کشور با توجه به هزینه‌ها و نگرانی‌هایی که در مسیر برای آنان وجود دارد، بایستی از کارشناسان در این زمینه کمک بگیرند تا از وقایع تلخ پس از مهاجرت در امان بمانند و با آگاهی کامل به مهاجرت مفیدی بپردازند. از اینکه ما را تا پایان این محتوا همراهی کردید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت افراد با تابعیت ایرانی کدام شهرها هستند؟

انتخاب بهترین شهرهای دانمارک تماما به سبک زندگی، علایق و سلیقه‌های افراد بستگی دارد. اما به طور کلی از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت افراد تبعه ایران می‌توان به شهرهای کپنهاگ، اودنسه، آلبورگ و آرهوس اشاره کرد.

ارزان‌ترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت افراد با تابعیت ایرانی کدام شهرها هستند؟

از ارزان‌ترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت افراد با تابعیت ایرانی می‌توان به شهرهای اودنسه، هورسنس، رندرز و ویبورگ اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است متوسط هزینه‌های زندگی در هر یک از این شهرها به طور ماهیانه در شهر اودنسه حدود ۱۴۱۰ دلار، در شهر هورسنس حدود ۱۴۲۱ دلار، در شهر رندرز حدود ۱۴۱۴ دلار و در شهر ویبورگ حدود ۱۱۰۸ دلار می‌باشد.

بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت دانشجویان با تابعیت ایرانی کدام شهرها هستند؟

از بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت دانشجویان با تابعیت ایرانی می‌توان به شهرهای کپنهاگ و اودنسه اشاره کرد. شهر اودنسه تا حدودی کم هزینه‌تر از سایر شهرهای دانمارک می‌باشد.

پر جمعیت‌ترین شهرهای دانمارک کدام شهرها هستند؟

از پر جمعیت‌ترین شهرهای دانمارک می‌توان ابتدا به شهر کپنهاگ که پایتخت دانمارک است و سپس به شهرهای آرهوس و اودنسه اشاره کرد.

بهترین شهرهای توریستی دانمارک کدام شهرها هستند؟

از بهترین شهرهای توریستی دانمارک می‌توان به شهرهای کپنهاگ، جزایر فارو و راسکیله اشاره کرد. از طبیعت بکر بیشتری نسبت به سایر شهرهای دانمارک برخوردارند.

بهترین شهرهای دانمارک از لحاظ اقتصاد کدام شهرها هستند؟

از بهترین شهرهای دانمارک از لحاظ اقتصاد می‌توان در درجه اول به شهر کپنهاگ به دلیل داشتن حداقل ۳۰ درصد از تولیدات ناخالصی این کشور و در درجات بعدی به شهرهای آرهوس به دلیل برخورداری از علم و فناوری بسیار پیشرفته و شهر اودنسه تحت عنوان یک شهر بندری اشاره کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!