جاب آفر کانادا | شرایط و مراحل دریافت

کانادا دارای اقتصاد قوی (در رتبه دهم در جهان)، سیستم مراقبت بهداشتی همگانی، کیفیت زندگی بالا (مقام یازدهم در گزارش شادی جهانی)، نرخ پایین جرم و جنایت و سطح پایین فساد است. دولت کانادا بسیار لیبرال و طرفدار مهاجرت است و معتقد است که مهاجرت کلید تقویت اقتصاد و توسعه این کشور است. اگرچه، کانادا فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای همه افراد از جمله شهروندان، مقیمان دائمی، مقیمان موقت و مهاجران دارد، اما یافتن شغل در کانادا بسیار دشوار است به‌ خصوص اگر در خارج از این کشور اقامت داشته باشید؛ مشاغل خاصی وجود دارد که یک خارجی نمی‌تواند برای آن‌ها استخدام شود. یافتن کار در کانادا آسان نیست، اما ممکن است! در این مقاله، ما در مورد جاب آفر کانادا صحبت خواهیم کرد و به شما کمک خواهیم کرد برای فرصت‌های شغلی بهتر به کانادا نقل‌ مکان کنید.

مزایای جاب آفر کانادا

مزایای جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا، مزایای زیادی دارد. در ادامه چندین دلیل وجود دارد که چرا مهاجران تمایل به گرفتن جاب‌آفر کانادا دارند؟

۱) با جاب آفر کانادا، بهترین‌ها را هنگام کار در کشوری باکلاس جهانی تجربه کنید!

اقتصاد کانادا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است که آن را به کشوری ثروتمند باکیفیت زندگی بالا تبدیل کرده است. نرخ بیکاری کانادا کمتر از اکثر کشورهاست که در میان صلح‌آمیزترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

۲) جاب‌آفر کانادا، مزایای بسیاری برای کارمندان ارائه می‌دهد

در حالی ‌که افراد بیکار به دنبال کار می‌گردند یا توانایی‌های خود را بهبود می‌بخشند، ممکن است از طریق برنامه بیمه اشتغال EI) حمایت درآمد موقت درآمد کوتاه ‌مدت دریافت کنند).

یکی دیگر از مزایای جاب آفر کانادا، طرح بازنشستگی این کشور است. درآمد بازنشستگی یک پرداخت ماهانه معاف از مالیات است که جایگزین بخشی از درآمد قبلی شما پس از بازنشستگی می‌شود. اگر واجد شرایط باشید، مستمری بازنشستگی CPP شما تا پایان عمر پرداخت خواهد شد.

بهداشت و درمان استانی رایگان نیز یکی دیگر از مزایای جاب آفر کانادا می‌باشد. در صورتی ‌که حداقل ۶ ماه در این کشور کارکرده باشید، امکان دریافت خدمات پزشکی رایگان در کانادا وجود دارد. این پوشش ممکن است فورا در دسترس باشد یا ممکن است مجبور باشید مدت کوتاهی را بسته به معیارهای استان خود صبر کنید.

۳) حقوق بالا

بالاترین حقوق را می‌توان در کانادا یافت که از ایالات متحده پیشی می‌گیرد. حداقل دستمزد کانادا ۹.۵۲ دلار در ساعت یا ۲۰۶۴۳ دلار در سال است که دهمین دستمزد بالا در جهان است. این امر یکی از دلایلی است که جاب‌آفر کانادا را پرطرفدار می‌کند.

۴) جاب آفر کانادا، فرصتی برای روابط‌ عمومی و شهروندی این کشور

با وجود چیزهای زیادی برای دیدن و انجام‌ دادن در کانادا، ممکن است عاشق مناظر زیبا، کیفیت عالی زندگی و مردم مهربان شوید که باعث می‌شود به ‌طور جدی به فکر مهاجرت دائمی به کانادا و اخذ جاب آفر کانادا باشید.

هنگامی که برای اقامت دائم کانادا درخواست می‌کنید، سابقه شغلی و سازگاری شما در کانادا ملاحظات کلیدی است. پردازش اولویت برای درخواست‌ها برای وضعیت اقامت دائم از طریق برنامه کلاس تجربه Candian (CEC) در دسترس است.

۵) محیطی متنوع و چند فرهنگی

بسیاری از خارجی‌ها از سراسر جهان در طول سال‌ها به کانادا آمده‌اند. با افزایش کارگران مهاجر، بسیاری از کسب‌وکارها و سازمان‌ها اقداماتی را انجام داده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که محیط کار آن‌ها با فرهنگ‌های بسیاری که جمعیت کانادا نمایندگی می‌کند، سازگار است. به ‌هر حال، این کشور به مهاجرپذیر بودن شهرت دارد.

جاب آفر کانادا چیست؟

جاب آفر کانادا چیست؟

جاب آفر کانادا، سندی است که یک کارفرمای کانادایی (به ‌عنوان کارگر موقت) به شما می‌دهد و جزئیات کار شما را توضیح می‌دهد. به ‌طور کلی، نامه جاب آفر کانادا (نامه استخدام) جزئیات کمتری نسبت به قرارداد دارد.

جاب‌آفر کانادا، حاوی اطلاعاتی در مورد:

 • حقوق شما و کسورات از حقوق شما
 • وظایف شغلی شما
 • شرایط کار، مانند ساعات کار

«پیشنهاد استخدام کانادا» با «جاب آفر کانادا» یکسان نیست. اگر کارفرمای شما برای استخدام شما برای این کار به LMIA نیاز ندارد، باید پیشنهاد استخدام را در پورتال کارفرما ارسال کند. پس از ارسال، پورتال یک پیشنهاد شماره استخدامی را ایجاد می‌کند که هنگام درخواست مجوز کار به آن نیاز دارید.

شرایط اخذ جاب آفر کانادا

برخی از شرایط مستقیما روی جاب‌آفر کانادا نوشته می‌شود. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نوع کاری که می‌توانید انجام دهید.
 • کارفرمایی که می‌توانید برای آن کار کنید.
 • جایی که می‌توانید کار کنید، یا چه مدت می‌توانید کار کنید.

لازم به ذکر است که مقررات حفاظت از مهاجرت و پناهندگان، تمام شرایطی را که ممکن است برای اجازه کار شما اعمال شود، فهرست می‌کند. همچنین شرایط استانداردی وجود دارد که برای همه دارندگان جاب آفر کانادا اعمال می‌شود.

چه مشاغلی در کانادا مورد تقاضا هستند؟

طبق آژانس کاریابی چند ملیتی، ۱۵ شغل پرتقاضا در کانادا برای سال ۲۰۲۲ عبارتند از:

 • مدیریت حساب‌ها
 • توسعه‌دهنده
 • مدیر بازاریابی
 • پرستار
 • راننده
 • نماینده خدمات مشتری
 • جوشکار
 • مهندس
 • حسابدار
 • معمار
 • مدیریت منابع انسانی
 • تکنسین برق
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات
 • مهندس مکانیک
 • کارمندان حسابداری

همچنین می توانید مقاله ۱۱ سایت برتر کاریابی برای مهاجرت کاری به کانادا را مطالعه کنید

درخواست برای جاب آفر کانادا

درخواست برای جاب آفر کانادا

۵ مرحله زیر شما را در فرآیند درخواست جاب‌آفر کانادا راهنمایی می‌کند!

رزومه یا نامه پوششی خود را به ‌روز کنید

نامه پوششی یا رزومه که گاهی اوقات رزومه تحصیلی CV نامیده می‌شود، سندی است که حاوی جزئیاتی در مورد تحصیلات، دستاوردها و سابقه شغلی شماست. رزومه و نامه شما اغلب اولین چیزی است که یک کارفرما برای جاب آفر کانادا به آن نگاه می‌کند. مهم است که یک برداشت اولیه خوب ایجاد کنید. رزومه شما باید شامل تمام تجربیات کاری مرتبط و همچنین دستاوردهایی باشد که به آن‌ها افتخار می‌کنید، چه شخصی و چه حرفه‌ای. نامه پوششی شما باید توضیح دهد که چرا برای این کار مناسب هستید.

تحقیقات خود را کامل کنید

برای گرفتن جاب آفر کانادا، مدتی را صرف تحقیق در مورد شرکت‌هایی کنید که فکر می‌کنید دوست دارید در آن‌ها کار کنید. می‌توانید از وب‌سایت‌های آن‌ها دیدن کنید تا ایده‌ای از فرهنگ شرکت پیدا کنید و از فرصت‌های شغلی مطلع شوید.

از رسانه‌ های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید

رسانه‌های اجتماعی یک ابزار شبکه قدرتمند است که می‌تواند به شما در جستجوی شغل و جاب‌آفر کانادا کمک کند.

مراجع

مراجع قوی به کارفرمایان کمک می‌کند تا درباره شما و سابقه شغلی شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. این می‌تواند یک منبع ارزشمند در هنگام گرفتن جاب آفر کانادا باشد. درخواست از کارفرمایان قبلی در کشور خود برای ارائه ارجاعات می‌تواند به شما کمک کند تا در کانادا شغلی پیدا کنید.

پیگیری

در یک بازار کار رقابتی، چک کردن با کارفرما و نشان ‌دادن اشتیاق برای کار می‌تواند شما را متمایز کند. شما می‌توانید پس از ارسال رزومه خود برای نشان ‌دادن علاقه خود و همچنین پس از مصاحبه از توجه آن‌ها تشکر کنید.

در آخـــر

برای متخصصان ماهر، فرصت‌های زیادی برای جاب آفر کانادا در سال ۲۰۲۲ وجود دارد. کانادا پذیرای کارگران بین‌المللی از سراسر جهان است، همینطور حقوق جذاب و شرایط عالی را فراهم می‌کند. اگر هنوز تصمیم به مهاجرت نگرفته‌اید، می‌توانید یک جاب‌آفر کانادا برای تجربه زندگی محلی و کشف بهتر کشور دریافت کنید. تصمیم بگیرید زندگی خود را برای آینده‌ای بهتر تغییر دهید.

بسیاری از اتباع خارجی به کانادا به‌ عنوان سرزمین فرصت‌ها نگاه می‌کنند و امیدوارند زندگی راحت خود و خانواده خود را تضمین کنند. یکی از نگرانی‌های عمده مهاجران شرایط شغلی است. در این مقاله ما به بررسی تمام شرایط اخذ جاب آفر کانادا پرداختیم.

به این مطلب امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!