نکات مهم برای تشخیص جاب آفرهای تقلبی در کانادا

وجود مشاغل متنوع بدون نیاز به سابقه کار در زمینه شغلی مورد نظر، لقب سرزمین واقعی فرصت را به کشور کانادا هدیه داده است. به همین دلیل افراد بسیاری از سراسر دنیا رویای زندگی و کار در کشور کانادا را دارند. البته در این میان کلاهبرداری‌های بسیاری وجود دارد که در ادامه مقاله در ارتباط با نکات مهم برای تشخیص جاب آفرهای تقلبی در کانادا صحبت خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

  • جاب آفرهای تقلبی در کانادا
  • نکات مهم برای تشخیص جاب آفرهای تقلبی در کانادا
  • نمونه‌هایی از تبلیغات کلاهبرداران در زمینه اعطای جاب آفرهای تقلبی در کانادا
  • جمع بندی مقاله
  • سوالات متداول در زمینه نکات مهم برای تشخیص جاب آفرهای تقلبی در کانادا

جاب آفرهای تقلبی در کانادا

در سال‌های اخیر جاب آفرهای کانادا با استقبال بسیاری از سمت اتباع خارجی رو به رو شد. اما کلاهبرداری‌هایی که در این حوزه اتفاق افتاد، موجب وجود مشکلات و ترس‌هایی برای اخذ مجوز کار از سوی اتباع خارجی گردید. اما خوشبختانه نشانه‌هایی برای تشخیص این کلاهبرداری‌ها وجود دارد که در ادامه نمونه‌هایی از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

نکات مهم برای تشخیص جاب آفرهای تقلبی در کانادا را بشناسیم

نکات مهم برای تشخیص جاب آفرهای تقلبی در کانادا را بشناسیم

کارفرمایان کانادایی به منظور صدور مجوز کار برای اتباع خارجی ابتدا باید در کشور خود و سایر کشورهای اروپایی آگهی نیاز به نیروی خود را به ثبت برسانند. سپس در صورتی که نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز خود را در این کشورها پیدا نکردند؛ اجازه دارند آگهی خود را در خارج از محدوده‌های مورد نظر و برای اتباع خارجی به ثبت برسانند.

هم اکنون به شرح مواردی جهت آشنایی با تشخیص جاب آفرهای تقلبی در کانادا می‌پردازیم:

حقوق و دستمزد و مزایای بسیار بالا

اگر به دنبال اخذ مجوز کار هستید و دستمزد بالایی در این راستا به شما پیشنهاد گردید، در صورت انجام مطابقت با متوسط‌ حقوق در سایت بانک مشاغل کانادا و وجود مغایرت بالا در میزان دستمزدهای دریافتی، اطمینان یابید که این عمل غیر قانونی بوده و هیچگونه صحتی ندارد. البته در برخی موارد برای تشخیص جاب آفرهای تقلبی می‌توان به وجود مزایای پیشنهادی بسیار بالا از سوی این افراد خبر داد. از نمونه این مزایا می‌توان به پرداخت مبالغی از جمله پرداخت بلیت، اقامت رایگان، تفریح و گردش اشاره نمود.

فقط پرداخت هزینه ‌های مورد نظر باقی مانده و مجوز کار صادر شده است

در ابتدا لازم به ذکر است که هزینه‌های دولتی به منظور دریافت مجوز کار از کشور کانادا معادل ۱۵۵ دلار بوده و در برخی مواقع فقط کمی اختلاف دارد. اما مبالغ درخواستی کلاهبرداران بسیار بیشتر از این مبلغ می‌باشد. همچنین اخذ مجوز کار در کانادا بدون مصاحبه، درخواست و مشارکت فرد متقاضی امکان‌پذیر نیست. البته اخذ این مجوز تنها به واسطه گری کارفرما بستگی ندارد.

اطلاعات تماس و ارتباط با کارفرما وجود ندارد و یا اشتباه است

از نشانه‌های بسیار واضح و روشنی که مهر اثباتی بر جعلی بودن برنامه اعطای مجوز کار توسط کلاهبرداران به شمار می‌رود، می‌توان به اطلاعات تماس کارفرما اشاره نمود. همچنین در حالی که کد شماره تلفن ارائه شده از سوی کارفرما با منطقه‌ای که بیزینس در آن قرار دارد مطابقت نداشته باشد، کسی پاسخگوی تماس نباشد، تلفن قطع باشد و یا اشتباه باشد؛ می‌توان جعلی بودن اعطای مجوز کار را اثبات نمود.

سطح پایین تالیف نامه کاری مربوطه توسط افراد پیشنهاد دهنده

کارفرماهایی که در کانادا به افراد متخصص نامه درخواست ارسال می‌کنند، با توجه به اعتبار شرکت خود موظف هستند همیشه و در همه مواقع نامه‌ای بی عیب و نقص و بدون غلط برای متقاضیان این برنامه طراحی کنند‌. بنابراین غلط‌ها یا خطاهای موجود در متن نامه‌های پیشنهاد شغلی از سمت این شرکت‌های معتبر امکان‌پذیر نیست و هرگونه اشتباه در نامه درخواست به منزله عدم اعتبار شرکت مربوطه محسوب می‌گردد.

نامه ‌های پیشنهاد شغل به طور غیررسمی

بسیاری از شما می‌دانید که کلاهبرداران از روش‌های بسیار حرفه‌ای برای کلاهبرداری، جعل اسناد و تالیف نامه‌های خود به صورت رسمی استفاده می‌کنند. اما با وجود همه این موارد می‌توان با کمی دقت در قالب بندی نامه، گرافیک، تصاویر موجود در نامه و فونت نوشته، عدم اعتبار آن را تشخیص داد. همچنین شرکت‌های کانادایی همواره در تلاش برای تهیه پیشنهادات شغلی حرفه‌ای‌تر برای متقاضیان این برنامه می‌باشند.

نمونه ‌هایی از تبلیغات کلاهبرداران در زمینه اعطای جاب آفرهای تقلبی در کانادا

نمونه ‌هایی از تبلیغات کلاهبرداران در زمینه اعطای جاب آفرهای تقلبی در کانادا

اخذ پذیرش در دانشگاه بدون نیاز به اخذ مدرک آیلتس: اخذ این نوع پذیرش برای افرادی که مدرک کارشناسی دارند و سال‌ها از اخذ مدرک آن‌ها می‌گذرد امکان‌پذیر نیست و همچنین این نوع پذیرش فقط به افرادی که سن کمتری دارند تعلق می‌گیرد.

با ثبت نام فرزندتان در مدارس کانادا برای خودتان ویزای کار اخذ کنید: قابل ذکر است که با تحصیل فرزندان در مدارس، به خانواده فرد محصل فقط ویزای ویزیتوری تعلق می‌گیرد.

جاب آفرهای تضمینی اخذ کنید: فرآیند اخذ جاب آفر بسیار سخت بوده و به راحتی نمی‌توان نوع تضمینی آن را اخذ نمود.

ویزای کار دو ساله و تبدیل به اقامت دائم: لازم است بدانید که ویزای کار به طور مستقیم به اقامت دائم تبدیل نخواهد شد.

اقامت کانادا را کمتر از ۶ ماه دریافت کنید: همچنین چیزی امکان ندارد و اخذ ویزای جاب آفر حداقل یک سال زمان می‌برد.

با خرید یک بیزینس به راحتی اقامت دریافت کنید: اقامت کانادا به این راحتی‌ها به دست نمی‌آید.

تبدیل ویزای توریستی متقاضی به ویزای کار و اقامت دائم: به دلیل مدت زمان کوتاه اعطای ویزای توریستی و عدم صدور مجوز کار کشور کانادا در این بازه زمانی کوتاه، فرد متقاضی جهت اخذ ویزای کار و اقامت دائم بایستی به کشوری که در آن اقامت دارد بازگردد و سپس جهت اخذ این ویزا در کشوری که در آن اقامت دارد اقدام کند.

موارد اهدایی، کمکی و بشر دوستانه: امکان ندارد که اقامت کشوری مانند کانادا به طور اهدایی به شما داده شود.

ویزای تضمینی ۵ ساله کانادا: اخذ ویزای تضمینی کانادا بسیار دشوار است.

در نتیجه می‌توان گفت اخذ ویزای جاب آفر کشوری همانند کانادا سختی‌های مخصوص به خود را دارد. همچنین کلاهبرداری‌های موجود در زمینه جاب آفرهای تقلبی در کانادا بسیار متنوع بوده و خطرات بالایی دارد. توصیه می‌شود جهت اخذ این ویزا همه جوانب را بسنجید، از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید و سپس تصمیم درست را در این زمینه اتخاذ کنید. از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

چطور در دام پیشنهاد‌های شغلی جعلی در کانادا نیافتیم؟

افرادی که قصد دریافت ویزای کار را دارند بایستی از کارشناسان و وکلای مهاجرت به کانادا کمک بگیرند. زیرا فرآیند اخذ مجوز کار از کشور‌های دیگر، ادامه زندگی و انجام کار در این کشورها آسان نیست و سختی‌های مخصوص به خود را دارد.

چرا افرادی مسئولیت اخذ مجوز کار خود را به کارشناسان و ادارات مهاجرتی می‌سپارند؟

عدم وجود زمان کافی برای یادگیری و انجام امور مهاجرتی
عدم اطلاع از قوانین و خطاهای موجود در دریافت ویزا
نداشتن اطلاعات از نحوه صدور ویزا به واسطه کشور مورد نظر
عدم آگاهی از نحوه ارسال هزینه‌های دولتی
اشتباه در انتقال پرونده از ادارات و سازمان‌های مربوطه
اشتباهات متداول در پر کردن فرم‌ها
عدم تکمیل تمامی مدارک مورد نیاز برای پیشرفت پرونده و اخذ ویزا

به این مطلب امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!