مردم آرزوی مهاجرت به دانمارک را به ‌خاطر جامعه برابری‌ طلبانه، آرمان‌های مترقی و تمرکز بر طراحی و زیبایی‌شناسی آن در سر دارند. اما مهاجرت به دانمارک فقط خرید بلیت هواپیما نیست. این مطلب یک راهنمای مهاجرت به دانمارک است که به شما کمک می‌کند تا در دانمارک مستقر شوید. برای اطلاعات در مورد ویزا، حساب‌های بانکی، بیمه درمانی و یافتن شغل، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دانستن مراحل مهاجرت به دانمارک برای برنامه مهاجرتی آینده شما ضروری است. این متن اطلاعات مفیدی در مورد ویزا، مسکن، بانکداری، مراقبت‌های بهداشتی، تحصیلی و تمامی شرایط لازم برای مهاجرت به دانمارک را ارائه می‌دهد. با ما همراه باشید. همچنین برای آشنایی با جاذبه های گردشگری دانمارک می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مزایای مهاجرت به دانمارک

مزایای مهاجرت به دانمارک

کار کمتر در مقایسه با سایر کشورهای جهان

هفته کاری رسمی در دانمارک ۳۷.۵ ساعت طول می‌کشد. این انتظار وجود دارد که شما مدتی را صرف دنبال‌ کردن چیزهایی کنید که دوست دارید یا زمانی را برای بودن با خانواده و دوستان خود اختصاص دهید.

دسترسی به گزینه های مراقبت بهداشتی

این نادرست است که بگوییم گزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی که هنگام مهاجرت به دانمارک دریافت می‌کنید رایگان هستند، اما در صورت نیاز به ملاقات با پزشک، هیچ هزینه‌ای در محل خدمات دریافت نمی‌کنید.

هنگام ورود به دانمارک یک کارت پلاستیکی کوچک زرد دریافت خواهید کرد که تقریبا برای همه چیز در بخش دولتی قابل ‌استفاده است. این کارت به شما کمک می‌کند تا در صورت مواجهه با مشکل سلامتی، به بیمارستان مراجعه کنید. پزشک شما کارت را به‌ عنوان بخشی از ویزیت شما اسکن می‌کند. هیچ فرم مالی برای پرکردن، صورت‌ حساب‌هایی برای نگرانی، یا دردسرهایی برای مدیریت وجود ندارد.

امنیت یکی از مزایای مهاجرت به دانمارک

زندگی در دانمارک امن است. حتی اگر بدشانسی داشته باشید، پاسخی برای کمک به مدیریت شرایطتان وجود دارد. سطح جرم و جنایت در این کشور نسبتا پایین است، دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی عالی وجود دارد، و شما در طول اقامت خود به فرصت‌های آموزشی متعددی دسترسی دارید. اگرچه یادگیری زبان پس از مهاجرت به دانمارک مفید است، اما هنوز فرصت‌های شغلی زیادی برای دنبال‌ کردن در شغل انتخابی شما وجود دارد.

تاکید بر برابری

هنگامی که به مهاجرت به دانمارک فکر می‌کنید، متوجه خواهید شد که اکثر مردم احساس می‌کنند که شما احترامی را که دارید کسب می‌کنید. مهم نیست که هویت جنسی شما چیست، چقدر پول دارید یا وضعیت تحصیلی شما در حال حاضر وقتی اینجا هستید و یا سیاسی بودن یا نبودن شما مهم نیست. اگر به آنچه که هستید وفادار بمانید و به جامعه کمک کنید، دولت و مردم دانمارک به شما احترام خواهند گذاشت.

امکانات رفاهی زیاد برای زندگی

چه در کپنهاگ، یک منطقه متروی دیگر یا خارج از کشور زندگی کنید، متوجه خواهید شد که با مهاجرت به دانمارک، امکانات زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. کتابخانه‌های فوق‌العاده‌ای برای بازدید، پارک‌های زیبا برای لذت بردن، سواحل برای کاوش و استخرهای شنا وجود دارد که منتظر اوقات خوشی هستند. با وجود مالیات‌های بالاتری که در جامعه وجود دارد، هنوز پول کافی برای دستیابی به تجربه‌های به ‌یادماندنی وجود دارد.

شرایط قانونی مهاجرت به دانمارک

شرایط قانونی مهاجرت به دانمارک

اگر خارج از اتحادیه اروپا هستید، گرفتن ویزای اقامت دائم در دانمارک ممکن است دشوار باشد. برای ورود به دانمارک، به پاسپورت معتبر نیاز دارید اما به‌ عنوان یک شهروند ایالات متحده، می‌توانید ۹۰ روز بدون ویزا در دانمارک بمانید.

اگر می‌خواهید مدت بیشتری در دانمارک بمانید، باید قبل از ورود به این کشور برای اقامت موقت اقدام کنید که برای مدت ۵ سال اعتبار دارد. این به شما حق کار در کشور را می‌دهد و امکان دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و آموزش را برای شما فراهم می‌کند.

برای مهاجرت به دانمارک و اخذ ویزای اقامت دائم، فرد باید قبل از اخذ کارت اقامت دائم به مدت ۸ سال در دانمارک زندگی کرده باشد یا ۴ سال در سطح درآمد مشخصی کارکرده باشد. دریافت ویزای دانمارک حدود ۳۰۰۰ DKK (480 USD) هزینه دارد.

با این ‌حال، دولت دانمارک طرح‌های زیادی دارد که به مهاجران اجازه می‌دهد راحت‌تر به کشور مهاجرت کنند. به ‌عنوان ‌مثال، طرح محدودیت پرداخت به مهاجرانی که انتظار حقوق سالانه حداقل ۴۰۰۰۰۰ DKK را دارند، اجازه می‌دهد تا وارد کشور شوند.

مهاجرت به دانمارک برای دانش‌ آموزان

دانش‌آموزان دانمارک از منطقه اتحادیه اروپا «EEA» یا سوئیس فقط به یک مکان امن در یک دوره در دانشگاه دانمارک نیاز دارند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل، باید برای ویزای دانشجویی دانمارک اقدام کنند. گرفتن این ویزا ساده است و با مدرک شناسایی و نامه پذیرش برای دانشگاه دانمارک قابل دریافت است. ویزای دانشجویی دانمارک در طول سال تحصیلی دوام خواهد داشت.

یافتن مسکن برای مهاجرت به دانمارک

یافتن مسکن برای مهاجرت به دانمارک

یافتن مسکن در دانمارک می‌تواند سخت و هزینه آن زیاد باشد. توصیه می‌شود قبل از خرید ملک آن را اجاره کنید. محبوب‌ترین مناطق برای زندگی در دانمارک در بزرگ‌ترین شهرهای آن از جمله کپنهاگ، آرهوس، آلبورگ یا اودنسه است.

آپارتمان‌های اجاره‌ای به نام «lejelejlighed» وجود دارند. این نوع اجاره‌ها کم هستند و در دانمارک مورد توجه قرار می‌گیرند، زیرا ارزان‌ترین هستند. گاهی اوقات آن‌ها فضای اشتراکی دارند. «Rækkehus» نیز یک نوع ملک مورد تقاضا برای اجاره در دانمارک است. آن‌ها خانه‌های پلکانی هستند که از اکثر آپارتمان‌ها بزرگ‌تر هستند و دارای باغ‌های خصوصی کوچک هستند. در فرآیند مهاجرت به دانمارک و برای اجاره ملک، باید ۳ ماه اجاره را به‌ عنوان ودیعه پرداخت کنید. همچنین باید این مبلغ را از طریق حواله بانکی پرداخت کنید.

یافتن شغل و استخدام در دانمارک

یافتن شغل و استخدام برای مهاجرت به دانمارک

برای مهاجرت به دانمارک، هنگامی که ویزای کاری خود را دریافت کردید، مهم است که بدانید اگر می‌خواهید یک کار تمام‌ وقت در دانمارک داشته باشید، باید دانمارکی صحبت کنید. همه مشاغل دولتی نیاز به تسلط به زبان دانمارکی دارند و ۴۰ درصد مشاغل در این کشور توسط دولت ارائه می‌شود.

تسلط به زبان انگلیسی تضمین نمی‌کند که شما فردی خاص دیده شوید، زیرا بیشتر دانمارکی‌ها نیز به انگلیسی مسلط هستند، اگرچه شانس شما برای یافتن شغل انگلیسی‌ زبان در شهرهای بزرگ‌تر مانند کپنهاگ یا آرهوس بیشتر است. بهترین راه برای یافتن شغل بدون صحبت‌ کردن به زبان دانمارکی از طریق یک شغل مهندسی یا فنی است. هر چه در یک زمینه تخصصی‌تر باشید، مهاجرت به دانمارک برای شما بهتر است.

تحصیل در دانمارک

تحصیل برای مهاجرت به دانمارک

اگر به دنبال شغلی در دانمارک نیستید، تحصیل در این کشور نیز می‌تواند یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت به دانمارک باشد زیرا کیفیت تحصیل در این کشور عالی است. علاوه بر این، اگر پدر یا مادر هستید، ممکن است به دنبال مدرسه‌ای برای فرزندان خود باشید.

مدارس خصوصی و تعداد زیادی مدارس بین‌المللی نیز در دانمارک، به ‌ویژه در اطراف کپنهاگ وجود دارد. در این مدارس، برنامه درسی معمولا به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. به‌ علاوه، مدارس خصوصی در این کشور نسبتا ارزان هستند زیرا دولت یارانه‌ای ارائه می‌دهد.

تحصیلات عالی در دانمارک رایگان است و این یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت مهاجرت به دانمارک است. معتبرترین دانشگاه‌ها در کپنهاگ و آرهوس قرار دارند، اما می‌توانید گزینه‌های عالی را در آلبورگ و اودنسه نیز بیابید.

ویزای استارتاپ دانمارک

کشور دانمارک از سال ۲۰۱۸ تاکنون برنامه ویزای استارتاپ دانمارک خود را در دسترس کار آفرینان قرار داده است. به دلیل توسعه یافته بودن کشور دانمارک و شرایط مطلوب زندگی، ورود به این کشور تا حدودی سخت می باشد و همچنین طبق گزارش های بین‌المللی، کشور دانمارک دارای توسعه یافته ترین الگوی دولت رفاه در جهان است.

مراقبت‌ های بهداشتی در دانمارک

مراقبت‌ های بهداشتی در دانمارک

دانمارک دارای برخی از باکیفیت‌ترین مراقبت‌های بهداشتی در جهان است. افراد می‌توانند از میان طیف وسیعی از امکانات پزشکی که اکثر خدمات پزشکی را پوشش می‌دهند، انتخاب کنند. دانمارک از طریق یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی جهانی عمل می‌کند، به این معنی که همه شهروندان به آن دسترسی دارند.

مراقبت‌های بهداشتی عمومی به این معنی است که بیمارستان‌ها برای همه شهروندان خدمات پزشکی ارائه می‌دهند. مهاجران خارج از اتحادیه اروپا حق دریافت مراقبت‌های بهداشتی اضطراری رایگان را دارند، اما برای مراقبت‌های معمول پزشکی به بیمه سلامت بین‌المللی نیاز دارند. ساکنان دائمی می‌توانند در خدمات شهروندی ثبت‌ نام کنند، در این مرحله آن‌ها یک شماره شناسایی و یک کارت بیمه درمانی دریافت می‌کنند.

در فرآیند مهاجرت به دانمارک، برای یافتن پزشک، به دنبال لیست ارائه شده توسط اداره ثبت ملی باشید. بیشتر دانمارکی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند، بنابراین می‌توانید با خیال راحت فرض کنید که پزشک شما احتمالا انگلیسی صحبت می‌کند.

جستجوی کار در دانمارک

بهترین کاری که می‌توانید برای یافتن شغل انجام دهید این است که هر بار درخواست خود را به طور خاص برای شرکت و شغل موردنظر هدف قرار دهید. به آن‌ها بگویید چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید و چرا بهترین گزینه آن‌ها هستید.

در روند مهاجرت به دانمارک، با تحقیق کامل در مورد شرکت و اشاره به تطابق بین شما و شغل، به کارفرما نشان دهید که چه کاری می‌توانید انجام دهید! خواننده خود را در ذهن داشته باشید و اطلاعاتی را که او باید بداند ارائه دهید.

آیا زبان دانمارکی برای کار در این کشور الزامی است؟

نه! زمانی که یک شغل به زبان انگلیسی آگهی می‌شود، معمولا نشان ‌دهنده این است که می‌توانید با زبان انگلیسی در محل کار کنار بیایید. اما اگر مایل به یادگیری زبان دانمارکی هستید دانش این زبان مزیت است. با این ‌حال، برخی از مشاغل به تسلط خوب به زبان دانمارکی نیاز دارند. به ‌طور کلی هرچه در شغل خود با مشتری یا فرد تماس بیشتری داشته باشید، دانمارکی شما باید بهتر باشد. دانش و تسلط به زبان‌های دیگر برای مهاجرت به دانمارک، ممکن است یک امتیاز اضافی در نظر گرفته شود.

در آخـــــر

در طول قرن‌ها، یکی از مزایای مهاجرت به دانمارک موقعیت مرکزی آن بوده است، زیرا درست در شمال آلمان و جنوب غربی سوئد قرار دارد. این نقطه ایده‌آل به مهاجمان و تاجران امکان دسترسی به قاره اروپا، منطقه بالتیک، انگلستان و حتی ترکیه و آمریکای شمالی را می‌داد.

علی‌رغم شباهت‌های فرهنگی و زبانی دانمارک با نروژ و سوئد، جنگ‌ها و ازدواج‌های سلطنتی در یک سلسله پیوسته در حال تغییر از اتحادها و درگیری‌ها تا زمانی که این ۳ کشور به‌ عنوان ملت‌ها وجود داشته‌اند، آمده و رفته است.

برای مدتی، دانمارک قدرتمندترین در میان این سه کشور بود، و همسایه بسیار بزرگ‌تر خود، نروژ را به‌ عنوان یک کشور تابع، قبل از این که از ادعای خود برای تاج‌وتخت نروژ در سال ۱۸۱۴ چشم‌پوشی کند، کنترل می‌کرد.

در این مقاله ما به بررسی تمام آن چه شما برای مهاجرت به دانمارک لازم است بدانید، پرداختیم. سپاسگزاریم که تا انتهای مطلب همراه ما بودید.

 

فرم ارزیابی رو تکمیل یا مشاوره رزرو کنید

برای بررسی بیشتر فرم ارزیابی رو تکمیل یا وقت مشاوره رزرو کنید

درباره مهاجرت به دانمارک بیشتر بدانید

 

۵/۵ - (۴ امتیاز)