۱۶ تا از برترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

جاذبه‌ های گردشگری دانمارک، به ‌ویژه در سال‌های اخیر برای مخاطبان جهانی آشکار شده است. بال «اروپایی» اسکاندیناوی دارای سواحل باشکوه، قلعه‌های افسانه‌ای زیبا، جنگل‌های سرسبز، آب‌وهوای معتدل، شهروندانی دوستانه و شادی‌های مسری است. اعتبار زیست‌ محیطی دانمارک در سراسر سرزمین آشکار است. در کپنهاگ، دوچرخه بر ماشین اولویت دارد و مسلما بهترین راه برای کشف این شهر جمع‌وجور و زیبا است. در این مقاله ما به شما فهرستی از برترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک را برای بازدید ارائه کرده‌ایم.

جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

باغ تیوولی در کپنهاگ

باغ تیوولی در کپنهاگ

هنگام بازدید از کپنهاگ، بسیاری از بازدیدکنندگان برای این فضای تفریحی نمادین یک یادگاری ایجاد می‌کنند. تیوولی که قدمت آن به سال ۱۸۴۳ برمی‌گردد، الهام‌بخش پارک‌های موضوعی مشهور جهانی دیزنی است و در این مکان، طیف وسیعی از جاذبه‌ها از جمله ترن هوایی، میدان‌ها، تئاترهای عروسکی، رستوران‌ها، کافه‌ها، باغ‌ها، غرفه‌های غذا را خواهید دید.

باغ تیوولی در سراسر جهان شناخته شده است و یکی از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک به شمار می‌آید، این باغ در فیلم‌های متعددی ظاهر شده است و نماد واقعی شهر است. در شب، نمایش‌های آتش‌بازی آسمان را روشن می‌کند و در زمستان، باغ‌ها با چراغ‌هایی برای فصل کریسمس تزئین می‌شوند. در طول تابستان، می‌توانید در شب‌های جمعه کنسرت راک رایگان تماشا کنید.

نیهاون در کپنهاگ

نیهاون در کپنهاگ

ستاره تصاویر و کارت ‌پستال‌های بی‌شمار شهر، نیهاون است که مکانی عالی برای قدم‌زدن یا گرفتن بخشی از فرهنگ کافه کپنهاگ است. این مکان که در قسمت پشتی کاخ آمالی‌نبورگ قرار دارد، زمانی منطقه‌ای از اسکله بدنام بود، اما با خانه‌های رنگارنگ، رستوران‌ها و کشتی‌های بلند (که برخی از آن‌ها موزه هستند) در کنار اسکله، جان تازه‌ای به آن بخشیده است.

این مکان در حال حاضر یک محله به‌ خصوص و جذاب است در نتیجه یکی از جاذبه‌ های گردشگری دانمارک برای گردشگران و افراد محلی است. اگر به ماجراجویی علاقه دارید، می‌توانید از این محل جذاب دیدن کنید.

موزه ملی دانمارک

موزه ملی دانمارک

با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از باغ‌های تیوولی به موزه ملی دانمارک می‌رسید که به تاریخ و فرهنگ دانمارک می‌پردازد و یکی از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک است. این موزه مجموعه‌ای چشمگیر از مصنوعات دانمارکی، از جمله ارابه خورشیدی ۲۰۰۰ ساله، چینی و نقره دانمارکی، و تزئینات کلیسای رومی و گوتیک را به نمایش می‌گذارد.

مجموعه‌های دیگر این موزه لباس‌های قرن ۱۸ و ۱۹ و همچنین مبلمان آنتیک است. در این موزه کودکان کارهای زیادی برای انجام پیدا خواهند کرد. آن‌ها می‌توانند لباس دوره‌های مختلف را بپوشند، از کشتی وایکینگ‌ها بالا بروند و از کلاس درس به سبک دهه ۱۹۲۰ بازدید کنند.

گالری ملی دانمارک از هنری ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

گالری ملی دانمارک از هنری ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

گالری ملی دانمارک، بزرگ‌ترین مجموعه هنر دانمارکی این کشور را در خود جای‌ داده است. این موزه که بیش از ۷۰۰ سال هنر اروپایی و اسکاندیناوی را پوشش می‌دهد، نقاشی‌هایی از استادان هلندی، پیکاسو، و ادوارد مونک را به نمایش می‌گذارد. جای تعجب نیست که مجموعه‌های زیبای هنر دانمارکی نیز به نمایش گذاشته شده است. یک کافه دلپذیر در این مکان قرار دارد و مکانی عالی برای استراحت و لذت بردن از محیط اطراف است.

کاخ کریستینسبرگ

کاخ کریستینسبرگ

در جزیره‌ای کوچک در مرکز کپنهاگ، مقر دولت دانمارک را خواهید دید. کریستینسبرگ با بیش از ۸۰۰ سال تاریخ، پایگاه قدرت پادشاهی دانمارک است و اکنون محل استقرار پارلمان، دفتر نخست‌وزیری و دادگاه عالی این کشور است.

کاخ فردریکسبرگ و موزه تاریخ ملی کپنهاگ

کاخ فردریکسبرگ و موزه تاریخ ملی کپنهاگ

کاخ خیره‌کننده فردریکسبرگ توسط پادشاه کریستین چهارم در اوایل قرن هفدهم ساخته شد و از سال ۱۸۷۸ میزبان موزه تاریخ ملی دانمارک بوده است. این موزه همچنین شامل گشت‌وگذار در داخل قلعه است، جایی که بازدیدکنندگان می‌توانند اتاق‌هایی را که زمانی میزبان خانواده سلطنتی و اشراف بودند، کشف کنند.

نمای بیرونی و محوطه کاخ شامل نقاط برجسته مانند فواره نپتون، یک جفت برج گرد است که زمانی توسط کاتب و کلانتر دربار اشغال شده بود، و نقش‌ برجسته‌ای زیبا که خدایان مریخ و زهره را به تصویر می‌کشد که در نمای خانه تماشاگران قرار دارد. گردشگران همچنین می‌توانند آزادانه مسیرها و باغ‌های مختلف اطراف این کاخ را کشف کنند. این کاخ یکی از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک است.

خانه لگو در بیلوند

خانه لگو در بیلوند

خانه لگو در بیلوند، زادگاه آجر نمادین لگو، یکی از جاذبه‌ های گردشگری دانمارک است که همه سنین از آن لذت خواهند برد. کسانی که بودجه کمی دارند می‌توانند از مناطق بدون پذیرش که شامل ۹ زمین‌بازی است، استفاده کنند. سه مربع در فضای باز؛ و درخت زندگی، یک درخت لگو ۱۵ متری پر از جزئیات در فضای این مجموعه گردشگری است.

گردشگران همچنین می‌توانند برای کاوش در مناطقی که هرکدام رنگ‌های آجری کلاسیک را نشان می‌دهند، ورودی بخرند: قرمز برای خلاقیت، سبز برای ایفای نقش، آبی برای چالش‌های شناختی، و زرد برای احساسات. بازدیدکنندگان همچنین فرصتی دارند تا همه چیز را در مورد تاریخچه لگو و بنیان‌گذاران آن بیاموزند.

پل اورسوند در کپنهاگ از معروف ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

پل اورسوند در کپنهاگ از معروف ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

پل اورسوند در چندین دهه، به‌ سرعت به نماد اسکاندیناوی تبدیل شده است و یکی از معروف‌ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک است. این پل تقریبا ۱۰ کیلومتر از کپنهاگ فاصله دارد و می‌توانید با اتومبیل از آن عبور کنید یا با قطار بروید. در سمت دانمارک، به‌ عنوان یک تونل شروع می‌شود تا تداخلی در پروازها به فرودگاه کپنهاگ و برگشت به آن ایجاد نکند.

این سازه ۸ کیلومتری در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد و اکنون جزیره نیوزیلند، بزرگ‌ترین جزیره دانمارک و خانه کپنهاگ را به ساحل جنوب غربی سوئد، به‌ ویژه به بندر مالمو، سومین شهر بزرگ سوئد متصل می‌کند. پل اورسوند اخیرا به ‌عنوان محور اصلی درام تلویزیونی دانمارکی سوئدی، شهرت جهانی زیادی به دست آورده است.

موزه فضای باز لینگبی

موزه فضای باز لینگبی

کمی بیش از ۱۵ کیلومتر خارج از شهر کپنهاگ، موزه فضای باز لینگبی را خواهید دید که بخشی از موزه ملی دانمارک است و بازدیدکنندگان زیادی از دانمارک از آن دیدن می‌کنند. در این «موزه زنده» که ۳۵ هکتار مساحت دارد، خانه‌های کشاورزی، ساختمان‌های کشاورزی، خانه‌ها و آسیاب‌های قدیمی از سراسر کشور وجود دارد.

همچنین گونه‌های باستانی حیوانات اهلی، باغ‌های تاریخی باشکوه برای سرگردانی، خانه‌های قدیمی جوی از شلزویگ هولشتاین و سوئد و همچنین مکان‌های پیک‌نیک متعددی در این مکان وجود دارد. حتی می‌توانید با کالسکه اسبی در اطراف محوطه گشت بزنید.

اسلات کرونبورگ در هلسینگور از مهم ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

اسلات کرونبورگ در هلسینگور از مهم ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

قلعه کرونبورگ نه‌ تنها محل هملت شکسپیر است، بلکه در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد. در نتیجه، در فهرست جاذبه‌ های گردشگری دانمارک، امتیاز بالایی کسب کرده است. ساخت این قلعه، به سال ۱۶۴۰ برمی‌گردد، اگرچه چندین قلعه دیگر قبل از آن وجود داشته است.

این قلعه که به مدت یک قرن یا بیشتر به‌ عنوان پادگان استفاده می‌شده است، در سال ۱۹۲۴ بازسازی شد. در قسمت جنوبی، کلیسای کوچک قلعه را خواهید دید که از آتش‌سوزی در سال ۱۶۲۹ جان سالم به در برده و دارای فضای داخلی باشکوه دوره رنسانس با کنده‌کاری‌های چوبی آلمانی است. قسمت شمالی شامل سالن بزرگ رقص یا سالن شوالیه‌ها است، درحالی‌که ملیله‌های نفیس در قسمت غربی نمایش داده می‌شوند.

موزه هانس کریستین اندرسن، اودنسه

افسانه‌ها و داستان‌های موزه هانس کریستین اندرسن، در تاروپود جامعه دانمارک تنیده شده است. تاریخ ساخت این موزه به سال ۱۹۰۸ برمی‌گردد و به زندگی و کار نویسنده اختصاص دارد و آثار هنری، یادگاری‌ها و طرح‌ها و آثار هنری خود آندرسن را نمایش می‌دهد.

پوسترهای شنیداری و تعاملی به سخنان نویسنده جان می‌بخشند و سالن گنبدی شکل با صحنه‌هایی از زندگی‌نامه آندرسن، داستان زندگی من، تزئین شده است. در جنوب غربی کلیسای جامع اودنسه، خانه دوران کودکی هانس کریستین اندرسن را خواهید دید که همچنین بخشی از جاذبه‌ های گردشگری دانمارک است.

موزه کشتی وایکینگ‌ ها

موزه کشتی وایکینگ‌ ها

موزه کشتی وایکینگ‌ها به گردشگران این فرصت منحصربه‌فرد را می‌دهد تا از نزدیک ببینند وایکینگ‌ها چگونه قایق‌های خود را می‌ساختند و چگونه کشتی‌سازان مدرن کشتی‌های کشف شده را بازسازی و تعمیر می‌کنند. قایق‌سازی که در کنار موزه قرار دارد، از روش‌های سنتی برای ایجاد تکثیر و زنده کردن قایق‌های قدیمی استفاده می‌کند.

در داخل موزه، بازدیدکنندگان با عصر وایکینگ‌ها و نقش اصلی که زندگی دریایی در فرهنگ و بقای مردم ایفا کرده است، آشنا خواهند شد. نمایشگاه مرکزی، تالار کشتی وایکینگ، پنج کشتی را نشان می‌دهد که زمانی توسط وایکینگ‌ها برای تشکیل سدی در آبدره روسکیلد استفاده شده است. پس از حفاری‌های گسترده و پرزحمت در زیر آب، کشتی‌ها بازسازی شدند و اکنون در معرض دید قرار گرفته‌اند.

برج گرد در کپنهاگ از پر طرفدار ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

برج گرد در کپنهاگ از پر طرفدار ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

برج گرد یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری دانمارک است که ۳۶ متر ارتفاع دارد و در سال ۱۶۴۲ به‌ عنوان رصدخانه دانمارک ساخته شده است و اکنون یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک است. در این مکان، مجموعه کوچکی را خواهید دید که با ستاره‌شناس معروف دانمارکی Tycho Brahe مرتبط است. یک پیاده‌روی کوتاه در شهر قدیمی اطراف شما را به یکی از زیباترین میدان‌های شهر می‌برد.

کاخ آملینبورگ در کپنهاگ

در محله کپنهاگ، کاخ آملینبورگ و باغ‌های آرام آن را در کنار آب خواهید دید. این چهار کاخ که در اصل به ‌عنوان اقامتگاه اشراف ساخته شده بودند، رو به میدان هستند. خانواده سلطنتی دانمارک پس از آتش‌سوزی در کریستینسبرگ در سال ۱۷۹۴ ساکن شدند و کاخ همچنان خانه زمستانی آن‌ها است.

کاخ‌های یکسان یک هشت ضلعی را تشکیل می‌دهند، و ادعا می‌شود که این طرح بر اساس طرح‌هایی برای میدانی در پاریس است که بعدا به میدان کنکورد تبدیل شد. این ساختمان‌ها که به سبک روکوکو ساخته شده‌اند، عناصر سبک آلمانی و فرانسوی را با هم ترکیب می‌کنند.

دهکده فونن از تاریخی ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک

روستای فونن یک موزه تاریخ زنده در فضای باز است که دانمارک قرن نوزدهمی را زنده می‌کند و دنیایی را که هانس کریستین اندرسن نویسنده داستان‌های پریان نمادین خود را می‌نوشت احاطه کرده است. این موزه با خانه‌های مزرعه‌دار نیمه چوبی معتبر با سقف‌های کاه‌گلی که با استفاده از مواد و روش‌های معتبر ساخته شده‌اند، به بازدیدکنندگان نگاهی اجمالی به گذشته را می‌دهد.

در داخل دهکده، بازدیدکنندگان می‌توانند مزارع، خانه‌ها و کارگاه‌ها را کاوش کنند و با مترجمان تاریخ زنده تعامل داشته باشند تا در مورد هر جنبه‌ای از زندگی اطلاعات کسب کنند. دام‌های مختلفی از جمله اسب‌های کار، گاو و بز شیری، گوسفند، خوک و مرغ وجود دارد و در دهکده کودکان و جوانان تشویق می‌شوند تا با حیوانات ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر یادگیری در مورد زندگی در مزرعه، بازدیدکنندگان می‌توانند نمایش‌های آشپزی و فعالیت‌های خانگی مانند تبدیل پشم به نخ و لباس را تماشا کنند. همچنین یک آهنگر کار و سایر صنعتگرانی وجود دارد که به روستا کمک می‌کنند کاملا به خود متکی باشد.

جزایر فارو

جزایر فارو

پادشاهی دانمارک همچنین شامل دو کشور خودمختار است: جزایر دوردست فارو و گرینلند. مناظر از سواحل صخره‌ای شیب‌دار، مراتع، و تپه‌های پوشیده از مه‌گرفته تا آبدره‌هایی که در اعماق زمین گاز می‌گیرند، متغیر است.

تنوع جانداران دریایی از جمله فوک‌ها، نهنگ‌ها و بسیاری از گونه‌های ماهی در این جزیره توجه عموم را به خود جذب می‌کند. ماهیگیران به این مکان می‌روند تا عکس خود را در آب‌های شفاف ببینند، جزایر فارو همچنین دارای صحنه موسیقی پرجنب‌وجوش با جشنواره‌های بسیاری در تابستان است که یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌ های گردشگری دانمارک به شمار می‌روند.

در آخر

مسلما آرام‌ترین پایتخت اسکاندیناوی، کپنهاگ در دانمارک، حسی کاملا اروپایی، زندگی دوستانه در خیابان، و فرهنگ منحصربه‌فرد کافه‌داری دارد که باعث می‌شود بارهاوبارها بخواهید به این کشور برگردید و از جاذبه‌ های گردشگری دانمارک دیدن کنید. این کشور برای گشت‌وگذار در اوقات فراغت شما عالی است. در سرتاسر دانمارک، در خانه‌های رنگارنگ ساحلی و کشتی‌های بلندی که در امتداد اسکله‌ها پهلو گرفته‌اند، حال و هوای دریایی منعکس شده است.

دانمارک اگرچه از نظر قلمرو و جمعیت کوچک است، اما نقش مهمی در تاریخ اروپا ایفا کرده است. در دوران ماقبل تاریخ، دانمارکی‌ها و دیگر اسکاندیناوی‌ها جامعه اروپایی را زمانی که وایکینگ‌ها غارتگری، تجارت و استعمار را انجام دادند، بازسازی کردند. در این مقاله ما به بررسی جاذبه‌ های گردشگری دانمارک و زیبایی‌های طبیعی این کشور پرداختیم. دانمارک با داشتن تاریخ غنی مکان‌های فرهنگی و تاریخی جذابی را در خود جای ‌داده است.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!