تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

اگر در رویای مهاجرت به کانادا هستید باید بدانید روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. آشنایی با روش‌های مهاجرت به شما کمک می‌کند که بهترین روش را انتخاب کرده و شرایط برای تحقق رویای خود را آماده کنید. ممکن است در مسیر دریافت ویزا تنها شرایط اخذ ویزای توریستی را داشته باشید، سوالی که در این مرحله ذهن شما را درگیر می‌کند این است آیا راهی برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری وجود دارد؟

سعی داریم در این مقاله به معرفی کامل ویزای توریستی و کاری و تبدیل این دو ویزا بپردازیم. با ما همراه باشید.

تفاوت ویزای توریستی و کاری کانادا

تفاوت ویزای توریستی و کاری کانادا

اگر به مهاجرت فکر می‌کنید مطمئنا می‌دانید روش‌های مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد. مهاجرت کاری، تحصیلی، ازدواج، پناهندگی و ویزای توریستی بخشی از روش‌هایی هستند که می‌توانید برای مهاجرت دائم یا موقت به کشور دیگر امتحان کنید. قبل از اینکه با مراحل تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری آشنا شوید بهتر است اطلاعات کافی درباره تفاوت این دو نوع ویزا داشته باشید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا معمولا به دو حالت تک (Single) و ویزای پنج ساله یا مالتیپل (Multiple) صادر می‌شود. متقاضیان ایرانی می‌توانند بنا به درخواست خود و مدت زمان اقامت در کانادا برای صدور ویزای سینگل یا مالتیپل اقدام کنند. جالب است بدانید که اعتبار ویزای مالتیپل تا پایان اعتبار ویزای شما خواهد بود.

در ادامه مسیر آشنایی با روند تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری باید بدانید که بر اساس قوانین حاکم بر کانادا، دارندگان ویزای توریستی مجوز اقامت ۶ ماهه بدون خروج از این کشور را دارند. به عبارت ساده، دارندگان این ویزا می‌توانند با دوره ای ۶ ماهه در کانادا اقامت داشته باشند.

مهم‌ترین نکته در این مرحله این است که دریافت ویزای توریستی به معنی مجوز ورود و اقامت به کانادا نیست. بلکه، هنگام ورود به خاک این کشور آفیسر تشخیص می‌دهد که فرد صلاحیت ورود به این کشور را دارد یا خیر. پس از آن، فرد می تواند اجازه اقامت موقت را دریافت کند. تحت هیچ شرایطی چنین فردی نمی‌تواند پس از اتمام دوره ویزا در کانادا اقامت داشته باشد.

ویزای کاری کانادا

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای اقامت موقت کانادا انتخاب کنید، دریافت ویزای کاری است. مدت اعتبار این ویزا متغیر است. بسته به نوع کار و نوع ویزای دریافتی مدت زمان اقامت در کانادا متفاوت است. برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری در گام اول باید بدانید که دریافت جاب آفر و ارائه آن به سفارت کانادا برای اخذ ویزای کاری ضروری است. بعد از این مرحله، کارفرمای کانادایی باید مجوز کار LMIA دریافت کند.

پس از اتمام تمام مراحل فوق، متقاضی باید درخواست و مدارک خود را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهد. پس از بررسی شرایط و تایید آن، ویزا صادر خواهد شد. دریافت ویزای کاری مانند سکوی پرتاب برای اقامت دائم کانادا عمل می‌کند. به همین دلیل اغلب افراد علاقه دارند از طریق تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری به این هدف دست پیدا کنند.

آیا تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری امکان ‌پذیر است؟

حقیقت کلی این است که بر اساس قوانین مهاجرت کانادا امکان تبدیل ویزا وجود ندارد. اما آیا این مرحله پایان کار است؟ جالب است بدانید فردی که موفق به دریافت ویزای توریستی کانادا شده در صورتی که واجد شرایط باشد می تواند مجوز تحصیل یا کار در این کشور را دریافت کند. اما اینکه تصور کنید ویزای توریستی می‌تواند مجوز کار یا اقامت دائم را به دنبال داشته باشد کاملا اشتباه است.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری یا اقامت دائم به این معنی است که فرد واجد شرایط می‌تواند ویزای خود را از شکلی به شکل دیگر تبدیل کند. بر اساس قوانین مهاجرت کانادا افرادی که ویزای توریستی دریافت کرده‌اند می‌توانند برای تغییر ویزا و دریافت مجوز کار یا تحصیل اقدام کنند. اما فراموش نکنید که داشتن ویزای توریستی تاثیری در موفقیت متقاضی برای دریافت ویزای کاری یا تحصیلی ندارد. به عبارت ساده، برخورداری از شرایط مانند سابقه کاری، تسلط به زبان، دریافت جاب آفر، پذیرش تحصیلی و سایر موارد برای تغییر ویزا الزامی است.

شرایط

شرایط تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری

همانطور که قبلا اشاره کردیم افرادی که از طریق ویزای توریستی به خاک کانادا وارد شده‌اند اجازه کار یا تحصیل در این کشور را ندارند. در یک تعریف ساده، افراد دارای ویزای توریستی کانادا اجازه کار یا تحصیل در این کشور را ندارند. اگر علاقه‌مند هستید که از طریق تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری بتوانید مجوز اقامت دائم در این کشور را دریافت کنید، تنها از طریق روش‌های زیر می‌توانید از درون خاک کانادا برای تغییر ویزا اقدام کنید.

  • اگر نامزد یا همسر شما از طریق ویزای کاری یا تحصیلی مجوز اقامت در کانادا را دریافت کرده باشد شرایط برای تبدیل ویزای شما وجود دارد.
  • برخی مشاغل هستند که برای انجام آن‌ها به کسب مجوز از دولت کانادا نیاز ندارید. اغلب مشاغل خانگی و فریلنسرها در این دسته قرار می‌گیرند.
  • متقاضیانی که از طریق سایر روش‌های اخذ اقامت موفق به دریافت مجوز شده‌اند و علاقه دارند پیش از طی روال اداری و دریافت کار اقامت دائم در شرکت یا موسسه ای مشغول به کار شوند می‌توانند از روش تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار استفاده کنند.

برای اینکه فرد دارنده ویزای توریستی بتواند اقدام به تغییر وضعیت اقامت خود کند باید موفق به اخذ پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر شود. پس از دریافت جاب آفر می‌تواند برای دریافت ویزای کاری اقدام کند. دریافت ویزای کاری در چنین حالتی ممکن است کمی طولانی باشد. همانطور که گفتیم مدت اعتبار ویزای توریستی ۶ ماه است. به همین دلیل ممکن است فرآیند تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری بیش از دوره اقامت شما در خاک کانادا طول بکشد. به همین دلیل اغلب کارشناسان مهاجرت توصیه می‌کنند که برای دریافت ویزای کاری از خارج از خاک کانادا اقدام کنید.

سخن پایانی

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای مهاجرت و اقامت در سایر کشورها استفاده کنید. در سال‌های اخیر کانادا به مقصدی بسیار محبوب برای ایرانیان تبدیل شده است. اگر شما نیز کانادا را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید باید از روش های اصلی مهاجرت باخبر باشید. مهاجرت توریستی، تحصیلی، کاری، پناهندگی و ازدواج مهم‌ترین روش‌ها است.

برای اینکه موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شوید دریافت ویزای کاری بهترین گزینه است. با این حال، اگر شما موفق به دریافت ویزای توریستی شده‌اید نگران نباشید. در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین روش‌های تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری را بیان کنیم. این اطلاعات می‌تواند در موفقیت شما موثر باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!