جاب آفر دانمارک | شرایط و مراحل دریافت

دانمارک یکی از کشورهای توسعه‌یافته اروپایی است. امکانات بسیار عالی درمانی، تحصیلی، گردشگری، خدماتی، معماری منحصر به فرد و امنیت بالا این کشور را به مقصد مناسبی برای زندگی تبدیل کرده است. برای اینکه بتوانید از عهده هزینه‌های زندگی در این کشور برآیید پیدا کردن کار مناسب ضروری است. اگر موفق به دریافت جاب آفر دانمارک شوید علاوه بر دریافت ویزای کاری می‌توانید شرایط برای اقامت دائم خود را فراهم کنید.

موقعیت‌های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد. در نتیجه قادر هستید با توجه به رشته تحصیلی یا مهارت خود، شغلی مناسب پیدا کنید. مهاجرت کاری به دانمارک به دو صورت انجام می‌شود. این دو برنامه عبارتند از برنامه حداقل حقوق و برنامه لیست مثبت. تنها افرادی می‌توانند از این دو برنامه استفاده کنند که موفق به دریافت جاب آفر شده باشند.

شرایط مورد نیاز برای کار در دانمارک

شرایط مورد نیاز برای کار در دانمارک

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم متقاضیان کار در دانمارک می توانند از دو برنامه لیست مثبت یا حداقل حقوق اقدام کنند. دولت دانمارک سالانه مشاغل مورد نیاز خود را معرفی می‌کند. متقاضیان می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی یا سابقه کار خود شغلی مناسب انتخاب کنند. فراموش نکنید که پیشنهادهای شغلی در صورتی از سوی سفارت دانمارک معتبر هستند که اطلاعات به صورت دقیق و شفاف در آن‌ها بیان شده و از سوی شرکت‌ها و موسسات معتبر صادر شوند.

مهاجرت کاری به دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک

یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای مهاجرت به دانمارک استفاده کنید مهاجرت کاری است. برای اشتغال در دانمارک، دو راه وجود دارد. در روش اول باید به‌ صورت مستقیم از طریق موسسات کاریابی دانمارک یا به صورت غیر مستقیم از طریق موسسات مهاجرتی جاب آفر دانمارک دریافت کنید. روش دوم، متقاضی باید ویزای اقامت موقت دانمارک را دریافت کرده و پس از ورود به خاک این کشور برای پیدا کردن کار مناسب اقدام کند. در صورتی که فرد موفق به یافتن کار نشود ناچار است خاک دانمارک را ترک کند.

با اینکه یافتن کار به ‌صورت حضوری روش مناسبی است اما چالش‌هایی در این روش وجود دارد. به همین دلیل، اغلب کارشناسان توصیه می‌کنند قبل از ورود به هر کشور پیشنهاد کاری با درآمد مناسب دریافت کنید.

اینفوگراف جاب آفر دانمارک

جاب آفر دانمارک در یک تعریف ساده به معنی داشتن قرارداد کاری رسمی از شرکتی معتبر است. در این قرارداد باید تمام شرایط استخدام بیان شود. متن قرارداد باید کاملا شفاف باشد. در این قرارداد کارفرما برای مدتی معین فرد را استخدام می‌کند. موقعیت‌های شغلی مناسبی در این کشور وجود دارد و افراد می‌توانند با توجه به رشته تحصیلی خود موفق به دریافت جاب آفر دانمارک شوند.

در یک دسته‌بندی کلی مشاغل مورد نیاز دانمارک را می‌توان در ۵ دسته قرار داد که عبارتند از: بهداشت و درمان، فناوری اطلاعات، بخش آموزش، رشته‌های مهندسی و رشته‌های وابسته به بخش‌های آکادمیک و تحقیقاتی. اگر متقاضیان از طریق لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک اقدام به مهاجرت کنند مهاجرت از طریق لیست مثبت نامیده می‌شود. در برنامه مهاجرت با حداقل حقوق، تنها افرادی می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند که میزان درآمد ماهانه آن‌ها از مبلغی خاص بیشتر باشد. حداقل حقوق تعیین شده از سوی دولت دانمارک حدود ۳۷۵۰۰۰ کرون است.

برای اینکه بتوانید اقامت کاری دانمارک را به دست آورید نیازمند دریافت جاب آفر دانمارک هستید برای دستیابی به این فرم قانونی باید واجد برخی شرایط باشید. شرایط دریافت پیشنهاد کاری دانمارک شامل موارد زیر است:

 • حداقل مدرک کارشناسی
 • دو سال سابقه کار مرتبط
 • دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایی معتبر
 • اخذ تاییدیه اداره مهاجرت دانمارک برای اقامت کاری
 • برای مهاجرت کاری هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. اما فراموش نکنید که باید رابطه یا منطقی بین سن و سابقه کار متقاضی وجود داشته باشد.

اخذ اقامت از طریق جاب آفر دانمارک

اخذ اقامت از طریق جاب آفر دانمارک

یکی از چالش‌هایی که برای مهاجرت کاری با آن مواجه می‌شویم اخذ اقامت دائم است. افرادی که موفق می‌شوند جاب آفر دانمارک را از شرکت معتبر دریافت کنند با این دغدغه مواجه هستند که پیشنهاد کاری می‌تواند شرایط برای اقامت دائم این کشور را فراهم کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم افرادی که ۵ سال به ‌صورت مستمر در دانمارک کار کنند و شغل ثابت داشته باشند می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. در صورتی که درخواست متقاضی از سوی دولت دانمارک تایید شود این فرد مجوز اقامت بدون قید و شرط در این کشور را به دست می‌آورد.

چه اطلاعاتی در جاب آفر نوشته می‌ شود؟

حالا به ‌خوبی می‌دانید جاب آفر دانمارک برای اقامت کاری و مجوز اقامت دائم این کشور ضروری است. اما پیشنهاد کاری زمانی از سوی سفارت دانمارک معتبر تشخیص داده می‌شود که حاوی برخی اطلاعات باشد. مهم‌ترین اطلاعاتی که باید در این فرم قید شود عبارت است از:

 • اطلاعات و مشخصات فردی متقاضی شامل نام، نام خانوادگی، شماره تماس، شماره پاسپورت و آدرس دقیق محل سکونت
 • اطلاعات دقیق کارفرما شامل آدرس، نام رسمی و شماره ثبت شرکت
 • عنوان شغلی و شرح وظایف متقاضی
 • زمان دقیق شروع کار و مدت زمان فعالیت
 • اعتبار فرم پیشنهاد کاری باید به صورت کاملا واضح و شفاف تعیین شود
 • حقوق خالص، کمیسیون‌ها، پاداش، مزایا و سایر دریافتی‌های کارمند باید در این فرم بیان شود
 • شرایط برای فسخ و باطل کردن قرارداد باید در فرم نوشته شود
 • شرایط مرخصی و سایر توافق‌های بین کارمند و کارفرما
 • جاب آفر دانمارک باید توسط کارمند و کارفرما امضا شود. در صورتی که این فرم فاقد مهر کارفرما باشد هیچ اعتبار قانونی ندارد.

شرایط و ضوابط دریافت ویزای کاری دانمارک

شرایط و ضوابط دریافت ویزای کاری دانمارک

تنها افرادی می‌توانند موفق به دریافت ویزای کاری شوند که عنوان شغلی آن‌ها با رشته تحصیلی و سابقه کاری آن‌ها تناسب داشته باشد. یکی از معیارهای دولت دانمارک برای تایید صلاحیت و شایستگی متقاضی برای کار در این کشور تناسب بین سابقه کار و شغل فرد است. علاوه بر این، حقوق فرد باید از حداقل مبلغ تعیین‌ شده توسط دولت بیشتر باشد. مدرک تحصیلی فرد باید توسط سازمان‌ها و نهادهای مربوطه تعیین شود.

نحوه کاریابی در دانمارک

در دانمارک نیز مانند اغلب کشورهای توسعه‌یافته امکان مهاجرت مستقیم تنها برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد. در نتیجه، متقاضیان مهاجرت کاری در سایر رشته‌ها باید از روش غیرمستقیم برای دریافت ویزای کاری استفاده کنند. از آنجا که این دسته از افراد معمولا در خارج از دانمارک سکونت دارند می‌توانند از طریق وب‌سایت‌های معتبر کاریابی شغل مناسب را انتخاب کنند. راه ساده‌تر این است که از وکلای مجرب موسسات کاریابی برای انتخاب شغل و دریافت جاب آفر دانمارک کمک بگیرید.

جالب است بدانید که در وب‌سایت‌های معتبر لیست کاملی از مشاغل خالی وجود دارد که می‌توانید بر اساس رشته تحصیلی خود آن‌ها را انتخاب کرده و مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. در برخی موارد، روزنامه‌های دانمارک اقدام به انتشار آگهی‌های کاری می‌کنند. البته این روش برای افرادی کاربردی است که ساکن دانمارک هستند. با دریافت ویزای موقت می‌توانید برای پیدا کردن کار مناسب به‌ صورت حضوری اقدام کنید که یکی از روش‌های آن مطالعه آگهی‌های منتشر شده در روزنامه‌ها است.

شرایط دریافت ویزای همراه پس از اخذ جاب آفر دانمارک

اگر بخواهید برای کسب درآمد و دسترسی به فرصت شغلی بهتر به دانمارک مهاجرت کنید مطمئنا علاقه دارید اعضای خانواده نیز در این مسیر با شما همراه باشند. ویزای همراه در حقیقت ویزایی است که برای همسر و فرزندان صادر می‌شود. سوالی که اغلب افراد متقاضی مهاجرت کاری با آن درگیر هستند این است که آیا امکان دریافت ویزای همراه بر اساس جاب آفر دانمارک وجود دارد و چه شرایطی برای آن تعیین شده است؟

بر اساس قوانین دولت دانمارک متقاضی پس از دریافت ویزای کاری می‌تواند برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست صدور ویزای همراه کند. در کشور دانمارک شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه در پروسه‌های کاری و تحصیلی وجود دارد. به عبارت ساده، به افرادی که قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی به دانمارک دارند اجازه داده می‌شود که برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست صدور ویزای همراه بدهند. فراموش نکنید که این ویزا تنها برای همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال صادر می‌شود.

سخن پایانی

دانمارک یکی از کشورهای مرفه و توسعه‌یافته اروپا است. امنیت بالا، نظام آموزشی قدرتمند، رفاه اجتماعی، فرهنگ غنی و موقعیت‌های شغلی مناسب سبب شده که سالانه افراد زیادی متقاضی مهاجرت به این کشور باشند. بر اساس قوانین دولت کانادا ویزای کاری تنها برای افرادی صادر می‌شود که مرحله دریافت جاب آفر دانمارک را با موفقیت پشت سر بگذارند.

شغل فرد باید متناسب با سابقه کاری و رشته تحصیلی او بوده و درآمد آن نیز از حداقل میزان تعریف ‌شده در قانون دانمارک بیشتر باشد. افرادی که بتوانند ۵ سال به‌صورت مستمر در این کشور کار کنند و درآمد خوبی داشته باشند موفق به دریافت مجوز اقامت دائم می‌شوند. در این مقاله سعی کردیم به سوالات اصلی شما برای دریافت جاب آفر پاسخ دهیم.

امیدواریم این اطلاعات نقشی موثر در موفقیت شما داشته باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!