نیوزیلند به دلیل شرایط تحصیلی و زندگی بسیار مناسب، یکی از کشورهای نسبتا محبوب ایرانیان به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی است. تحصیل در این کشور مشابه تحصیل در استرالیا است با این تفاوت که هزینه تحصیل در آنجا بسیار کمتر است.

سیستم آموزشی در نیوزیلند مبتنی بر سیستم آموزشی بریتانیا است که یکی از قدرتمندترین و معتبرترین سیستم های آموزشی در جهان است. ویزای تحصیلی نیوزیلند یکی از راه های اخذ اقامت این کشور است و به همین دلیل هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل وارد این کشور می شوند.

نیوزیلند به دلیل کیفیت بالای آموزش شهرت دارد و مدارک دانشگاهی آن یکی از معتبرترین ها در جهان است. نیوزیلند یک محیط امن با خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

از نظر محیط و شرایط زندگی، در نیوزیلند می توانید زندگی در کشوری پیشرفته را تجربه کنید که چشم انداز طبیعی بکر خود را حفظ کرده و زیبایی زندگی شهری را با آرامش و ماجراجویی ترکیب می کند.

در این مقاله سعی داریم آنچه را که باید در مورد ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند بدانید را به شما ارائه دهیم.

چرا نیوزیلند

نیوزیلند کشوری جزیره‌ای است که در جنوب غربی اقیانوس آرام، چند مایلی شرق استرالیا واقع شده است. یکی از مزایای موقعیت این کشور در اقیانوس آرام، آب و هوای معتدل آن است. پس هنگام مهاجرت به نیوزیلند نگران هوای گرم یا سرد نباشید. چون هوا همیشه خوب و مطبوع است.

 نیوزیلند به عنوان یکی از توسعه یافته ترین کشورهای جهان شناخته می شود. این کشور در بسیاری از شاخص های اجتماعی مانند کیفیت زندگی، زیرساخت های عمومی، آزادی اقتصادی و کیفیت آموزش در رتبه بالایی قرار دارد. تقریباً یک چهارم جمعیت ۵ میلیونی را خارجی ها یا مهاجران تشکیل می دهند.

سیستم آموزشی نیوزیلند نشان دهنده جامعه ای خاص و متنوع آن است. این کشور از توانایی‌ها، باورهای مذهبی و گروه‌های قومی مختلف در زمینه آموزش و پرورش استقبال می‌کند. تحصیل در نیوزیلند یک مسیر دانشجو محور است. یادگیری آنها در یک سطح برای گام های بعدی در مسیر انتخاب شده است.

این کشور دارای فرآیندهای آموزشی ثابت و با کیفیت برای دانشجویان در همه سطوح است. سیستم آموزشی نیوزیلند توسط تعدادی از آژانس های دانشگاهی پشتیبانی می شود. هر سازمان مسئول جنبه های مختلف سیستم است. به همین خاطر نیوزیلند جز بهترین کشورها برای زندگی در سال ۲۰۲۴ محسوب می شود.

مهاجرت به نیوزیلند

یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به نیوزیلند در سال ۲۰۲۴ داشتن مدرک آیلتس و دانش کافی زبان انگلیسی، نداشتن سابقه کیفری و حداکثر سن ۵۵ سال می باشد.

یکی از محبوب ترین کشورهای مهاجرتی در جهان، نیوزیلند است که امروزه به دلیل اقتصاد قوی، تنوع قومیتی و فرهنگی، طبیعت زیبا و منحصر به فرد، فرصت های شغلی متنوع و استانداردهای بالای آموزشی پذیرای تعداد زیادی مهاجر از سراسر جهان است .مهمترین مزیت زندگی در نیوزیلند تعادل بین کار و زندگی است.

همیلتون، اوکلند، کرایست چرچ و ولینگتون از جمله شهرهای بزرگ این کشور هستند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است، اما دانشجویان نیز ملزم به یادگیری مائوری هستند.

آمار به دست آمده در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد که نیوزیلند در بین ۱۰ کشور اول مهاجرت قرار دارد. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید شرایط شخصی خود را به دقت بررسی کنید و یکی از روش های مهاجرتی مانند سرمایه گذاری، کار، تحصیل یا ازدواج را انتخاب کنید.

انواع ویزای تحصیلی نیوزیلند

برای تحصیل در نیوزیلند ویزاهای مختلفی توسط دولت این کشور ارائه می شود که با توجه به مدت زمان تحصیل و سایر عوامل می توانید برای هر یک از آنها اقدام کنید.

انواع ویزای تحصیلی نیوزیلند عبارتند از:

ویزای دانشجویی – تحصیل بیش از ۳ ماه

اگر می خواهید در یک دوره تمام وقت در نیوزیلند تحصیل کنید که در مجموع بیش از ۳ ماه طول می کشد، به ویزای تحصیلی نیوزیلند نیاز دارید، مگر اینکه ویزای تعطیلات کاری نیوزیلند داشته باشید. با توجه به شرایط ویزا، می توانید تا ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم ها و تمام وقت در تعطیلات کار کنید.

ویزای ویزیتوری – تحصیل دوره کوتاه مدت ۳ ماهه

اگر می خواهید مدت کوتاهی را برای تحصیل در نیوزیلند بگذرانید، گرفتن ویزای بازدید کننده یا ویزیتوری ممکن است بهترین ویزا برای شما باشد. ویزای بازدید کننده به شما امکان می دهد یک یا چند دوره کوتاه مدت حداکثر تا ۳ ماه یا یک ترم تحصیلی را بگذرانید.

ویزای تعطیلات کاری – یک دوره کوتاه مدت ۶ ماهه

با ویزای تعطیلات کاری می توانید در یک یا چند دوره کوتاه مدت که در کل تا ۶ ماه طول می کشد، تحصیل کنید. اما دلیل اصلی سفر شما به این کشور باید تعطیلات باشد. ویزای تعطیلات کاری معمولا برای افراد جوان بین ۱۸ تا ۳۰ سال صادر می شود. این ویزا به شما امکان سفر و کار در نیوزیلند را به مدت ۱۲ ماه می دهد.

ویزای مسیر Pathway  – تحصیل در ۳ برنامه از پیش تایید شده

ویزای تحصیلی نیوزیلند به شما این امکان را می دهد تا حداکثر ۳ برنامه یا دوره را به صورت متوالی در طول ۵ سال مطالعه کنید، به عنوان مثال، می توانید با گذراندن دوره زبان انگلیسی شروع کنید، سپس دوره های پایه را مطالعه کنید و سپس یک دوره دانشگاهی را طی کنید . برنامه تحصیلی شما (شامل همه برنامه ها و دوره ها) باید از قبل برای این ویزا تایید شده باشد و باید در این مسیر معتبر و مشخص تحصیل کنید.

مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند

نیوزیلند انتخاب بسیار خوبی برای کسانی است که مایل به ادامه تحصیل در کشور دیگری هستند. مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند یک راه آسان و سریع برای دریافت ویزای مهاجرت تحصیلی است و از آنجایی که زبان انگلیسی زبان رسمی این کشور است و کلیه دوره ها به زبان انگلیسی در دانشگاه تدریس می شود، نیازی به یادگیری زبان دیگری به جز انگلیسی نیست.

 البته تعداد کسانی که برای تحصیل به نیوزیلند مهاجرت می کنند در مقایسه با کسانی که برای کار یا سرمایه گذاری مهاجرت می کنند نسبتا کم است اما مهاجرانی که به منظور تحصیل به این کشور وارد می شوند از امکانات و شرایط رفاهی خوبی برخوردار هستند.

مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند

شرایط تحصیل در نیوزیلند

یکی از موارد بسیار مهم برای متقاضیان تحصیل در نیوزیلند هزینه های زندگی و تحصیل در نیوزیلند می باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در نیوزیلند نسبت به کشورهای اروپایی گرانتر است و از ۲۲۰۰۰ دلار تا ۳۲۰۰۰ دلار برای مقطع لیسانس متغیر است. شهریه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از ۲۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار متغیر است.

البته این هزینه ها متوسط ​​است و در برخی مناطق شهریه ارزانتر یا گرانتر است. در مورد هزینه زندگی در نیوزیلند، بسته به محل زندگی دانشجو و سبک زندگی متفاوت است، اما بین ۱۵۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار در سال است. به همین دلیل، نیوزیلند را می توان کشوری بسیار ارزان از نظر هزینه زندگی در نظر گرفت..

نیوزیلند دارای سه زبان رسمی است .انگلیسی، مائوری و نیوزیلندی از زبان های اصلی هستند (NZSL).  زبان اصلی جامعه ناشنوایان در نیوزیلند، در سال ۲۰۰۵ به زبان رسمی تبدیل شد. با توجه به اینکه تنها ۳.۷ درصد از جمعیت مائوری صحبت می کنند، این زبان در خطر انقراض است. تحصیل در نیوزیلند فرصتی عالی برای غوطه ور شدن در فرهنگ تاریخی این کشور خواهد بود.

با این حال، اکثر دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند. اگر زبان اول شما انگلیسی نیست، ممکن است لازم باشد نشان دهید که مهارت های زبانی شما مطابق با استانداردهای آموزش زبان انگلیسی است. اگر این کار را نکنید، موسسات معمولاً برنامه های زبانی را برای بهبود مهارت های شما ارائه می دهند.

پذیرش در دانشگاه های نیوزیلند و تمامی رشته های آن مستلزم قبولی در آزمون مهارت زبان انگلیسی است. سه آزمون متداول مهارت زبان انگلیسی که در نیوزیلند پذیرفته می شوند عبارتند از: آیلتس، تافل و PTE. به عنوان مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس به نمره آیلتس حداقل ۶ امتیاز نیاز دارید.همچنین مقاضیان می توانید در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول باشند که در ادامه مقاله به آنها اشاره شده است.

هزینه های ویزای تحصیلی نیوزیلند

هزینه درخواست ویزای تحصیلی نیوزیلند برای دانشجویان ایرانی به صورت آنلاین ۲۴۶ دلار (NZD) و ۱۴۸ یورو به صورت حضوری و کاغذی است. بهاء مرکز پذیرش خدمات برای درخواست آنلاین ۸۰ یورو و برای درخواست کاغذی ۱۰۳ یورو می باشد.

به طور کلی و به طور متوسط ​​هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین ۶ تا ۳۵ هزار دلار نیوزیلند می باشد.

شهریه دوره های پزشکی نیز می تواند تا ۶۰۰۰۰ دلار نیوزیلند در سال افزایش یابد. مخارج تحصیل در مقطع دکترا نسبت به سایر مقاطع تحصیلی ارزان تر است و بورسیه های تحصیلی زیادی برای این مدرک وجود دارد، اما به طور کلی متوسط ​​شهریه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در نیوزیلند بین ۱۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار نیوزیلند در سال است. هزینه های تحصیل در نیوزیلند به طور کلی و بدون در نظر گرفتن جزئیاتی مانند رشته تحصیلی یا دانشگاه و موسسه به شرح زیر می باشد:

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی: بین ۲۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ دلار نیوزیلند
 • برای دوره های کارشناسی ارشد: بین ۲۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار نیوزیلند
 • برای دوره دکتری: ۶-۹ دلار نیوزیلند (حداکثر ۱۰) هزار

هزینه های بررسی درخواست ویزا بر اساس روش درخواست ویزا متفاوت است که در جدول زیر به تفصیل آمده است.

نوع درخواست ویزا هزینه درخواست هزینه رسیدگی به گذرنامه هزینه پیک
ارسال درخواست به‌صورت آنلاین ۴۳۰ دلار نیوزیلند ۱۳۷ یورو  
ارسال درخواست به‌صورت حضوری ۴۴۰ الی ۴۸۵ دلار نیوزیلند ۴۶ الی ۷۷ دلار نیوزیلند ۱۳ الی ۱۰۰ دلار نیوزیلند

بهترین دانشگاه های نیوزیلند

دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلند بزرگترین و معتبرترین دانشگاه نیوزیلند است. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال ۲۰۲۱ در رتبه ۸۱ جهان قرار دارد.

در واقع، این تنها دانشگاه نیوزیلند است که در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا رتبه بندی شده است. به همین دلیل انتخاب اول بسیاری از دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در نیوزیلند در مقاطع و رشته های مختلف را دارند.

در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در دانشگاه اوکلند تحصیل می کنند. این دانشگاه در شهر اوکلند که بزرگترین شهر نیوزیلند است قرار دارد.

دانشگاه اوکلند دارای ۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی است. این دانشگاه شامل هشت دانشکده، دو پژوهشکده بزرگ و مؤسسات و مراکز دیگر از جمله: دانشکده حقوق، دانشکده علوم و ریاضیات، دانشکده بازرگانی، دانشکده علوم تربیتی و مددکاری اجتماعی، دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی، دانشکده هنر، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده هنر و صنایع خلاق.

دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو به عنوان قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در نیوزیلند شناخته می شود و به دلیل فعالیت های تحقیقاتی خود بسیارشناخته شده است.

این دانشگاه از نظر تحقیقات در رتبه دوم و در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه ۱۸۴ قرار دارد.

این دانشگاه در مرکز شهر دانیدین ، دومین شهر بزرگ در جزیره جنوبی نیوزیلند واقع شده است. این شهر دارای سرگرمی، امکانات و تفریحات با طیف وسیعی از فعالیت های اجتماعی، ورزشی و فرهنگی است.

این دانشگاه بیش از ۲۰ موسسه تحقیقاتی دارد. علاوه بر این، یکی از جذاب ترین جاذبه های دانشگاه اوتاگو کیفیت زندگی است که مورد توجه دانشجویان است. این دانشگاه به طور متوسط ۲۱۰۰۰ دانشجو در ۴ دانشکده فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پزشکی و علوم اقتصادی دارد.

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

سومین دانشگاه بزرگ نیوزیلند، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون است و در جنوبی ترین پایتخت جهان واقع شده است. دانشگاه ویکتوریا ولینگتون در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال ۲۰۲۱ در رتبه ۲۲۳ جهان قرار دارد.

این دانشگاه در سال ۱۸۹۷ به عنوان دانشگاه نیوزیلند تأسیس شد و سپس در سال ۱۹۶۱ به یک موسسه عالی مستقل تبدیل شد.

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون تقریباً ۲۱۰۰۰ دانشجو دارد که در ۹ بخش تحصیل می کنند. این دانشگاه هر ساله پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی است و از طرفی منابع و امکانات متنوعی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. علوم انسانی، حقوق و سایر رشته های علمی در بین دانشجویان این دانشگاه از محبوبیت بالایی برخوردار است.

بهترین شهرهای نیوزیلند برای زندگی

اوکلند

اوکلند شهری بزرگ، شلوغ و پررونق است. حدود ۱.۴ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. بسیاری از بزرگترین شرکت های نیوزیلند در اوکلند مستقر هستند و فرصت های شغلی را در صنایع مختلف ارائه می دهند.

آب و هوای اوکلند نسبت به اکثر شهرهای جزیره جنوبی گرمتر است. میانگین دمای آن ۱۵.۹ درجه سانتیگراد است. قطعاً مکان‌هایی در نیوزیلند وجود دارند که بیشتر از سایرین در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، و اوکلند در صدر فهرست قرار دارد.

اوکلند یکی از گران ترین شهرهای نیوزیلند برای خرید و اجاره خانه است. قیمت خانه در حومه شهر با قیمت در مرکز شهر متفاوت است. به عنوان مثال، برای خرید یک خانه سه خوابه در منطقه هابسونویل  ، باید حدود ۱۰۲۰۰۰۰۰۰ دلار هزینه کنید. اما در جنوبی ترین نقطه شهر، در مانوکائو، یک خانه سه خوابه حدود ۶۹۹۹۰۰ دلار قیمت دارد.

میانه قیمت ملک: قیمت متوسط ​​۹۷۳۰۰۰ دلار

نرخ اشتغال: ۶۸.۳ درصد

میانگین درآمد هفتگی: ۱۲۲۸ دلار

ولینگتون

یکی از بهترین شهرهای نیوزیلند برای زندگی، ولینگتون است که مملو از هنر، تئاتر، کافه های عالی و البته سیاستمداران بزرگ است. بیش از ۴۷۰۰۰۰ نفر در منطقه ولینگتون زندگی می کنند. ولینگتون عمدتا ابری و بادخیز است، اما سواحل زیبایی دارد.

در مقایسه با اوکلند، قیمت ملک در ولینگتون کمتر است. خرید یک خانه سه خوابه بیش از ۷۷۰ هزار دلار هزینه دارد. در منطقه پاپارنگی درخارج از شهر، برای خرید آپارتمان باید ۶۲۵۰۰۰ دلار هزینه کنید.

در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مهاجران به این شهر مهاجرت کرده‌اند، اما عواملی مانند قیمت مسکن، فرصت‌های شغلی مناسب، نزدیکی به ساحل، دانشگاه، امنیت و… در این مورد تاثیر داشته باشد.

قیمت متوسط ​​خانه: ۷۱۵۰۰۰ دلار

نرخ اشتغال: ۷۱.۹ درصد.

متوسط ​​درآمد هفتگی: ۱۲۵۷ دلار

داندین

زمستان های یخ زده و بارش برف را دوست دارید! پس شهر داندین مناسب شماست. در حالی که بسیاری ممکن است به دنبال آب و هوای کمی گرمتر باشند، برخی هوای سرد را ترجیح می دهند. اگر کوهی پوشیده از برف می‌خواهید و واقعاً می‌خواهید اسکی و اسنوبرد داشته باشید، Dunedin را انتخاب کنید.

با این حال، برای دوستداران آفتاب و ساحل، Dunedin بهترین انتخاب در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ نیست ساحل  سنت کلیر  و ساحل تونل مقاصد محبوب مردم محلی و گردشگران هستند اگر به دنبال خانه ای مقرون به صرفه هستید، داندین می تواند مکان خوبی برای خرید باشد شما می توانید یک خانه سه خوابه در نزدیکی خیابان کلیر بیچ با حدود ۴۳۹۰۰۰ دلار بخرید.

میانگین قیمت ملک: ۴۲۷,۵۰۰ دلار

نرخ اشتغال: ۶۹.۴ درصد

میانگین درآمد هفتگی: ۱۰۱۹ دلار

بهترین شهرهای نیوزیلند برای زندگی

ویزای همراه دانشجو در نیوزیلند

ویزای دانشجویی نیوزیلند به همراه شما اجازه ورود به این کشور را می دهد. این گزینه برای دانشجویان بین المللی تمام وقت در دسترس است. ویزای همراه دارای شرایطی است که اگر فرد واجد شرایط باشد، می توانید همراه خود را با ویزای تحصیلی نیوزیلند به این کشور بیاورید. این شرایط عبارتند از:

 • فرد همراه شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد یا اجازه سرپرست را برای همراه  خود داشته باشد
 • اگر متاهل هستید، باید مدرکی مبنی بر وجود چنین رابطه ای در ۱۲ ماه گذشته قبل از درخواست داشته باشید. اگر کمتر از ۱۲ ماه گذشته است، باید مدرکی دال بر یک رابطه پایدار و مداوم ارائه دهید.
 • اقوام نزدیک واجد شرایط اخذ ویزای همراه نیستند.
 • گواهی سلامت
 • گواهی سلامت فردی


اگر همراه شما این شرایط را داشته باشد، می توانید همزمان با ویزای تحصیلی نیوزیلند یا پس از درخواست ویزای تحصیلی ، برای ویزای همراه خود اقدام کنید.

 موضوع دیگر این است که همسر شما که اجازه ورود به نیوزیلند به عنوان همراه را دارد نیز می تواند برای ویزای کار تمام وقت در صورتی که شما در یکی از مقاطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا اقدام کند. ویزا داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای همراه، که ممکن است به ویزای تحصیلی نیوزیلند شما بستگی داشته باشد، عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا به همراه
 • عکس پاسپورت جدید
 • سند ازدواج
 • نامه قبولی از طرف همسر از دانشگاه یا موسسه
 • ارائه فاکتور مبنی بر پرداخت هزینه تحصیل همسر
 • شواهد تمکن مالی
 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • گواهی سلامت شخصیت
 • انجام اقدامات مبنی بر اقامت در نیوزیلند در طول مدت تحصیل

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی نیوزیلند

مدارکی که برای درخواست ویزای تحصیلی باید ارائه شود عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر (تاریخ اعتبار پاسپورت باید حداقل ۳ ماه از تاریخی باشد که قصد ورود به نیوزیلند را دارید.)
 • نامه پذیرش از یک موسسه معتبر در نیوزیلند
 • مدارکی که نشان می دهد شما توانایی مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه را دارید.
 • مدارکی که توانایی مالی شما را برای پوشش هزینه های زندگی در نیوزیلند اثبات می کند.
 • یک کپی از بلیط رفت و برگشت خود به نیوزیلند و مدرکی مبنی بر توانایی خرید بلیط رفت و برگشت ارائه دهید.
 • مجوز اقامت برای افراد زیر ۱۸ سال
 • اسناد هزینه اپلیکیشن فی
 • ارائه مدارک پزشکی اسکن قفسه سینه و گواهی سابقه عوارض جانبی برای افراد بالای ۱۷ سال
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی
 • فرم تکمیل و امضا شده
 • مدرک زبان
 • اصل مدارک هر مقطع و ریز نمرات و ترجمه آن ها
 • سند ازدواج
 • یک عکس تایید شده، یک عکس برای درخواست آنلاین و دو عکس برای درخواست کاغذی مورد نیاز است که اندازه آنها باید شرایط مهاجرت نیوزیلند را داشته باشد.
 • کاور لتر یا انگیزه نامه تحصیلی
 • بیمه درمانی یا مسافرتی: در طول تحصیل باید بیمه درمانی و مسافرتی داشته باشید. برخی از دانشگاه ها برای دانشجویان بیمه ارائه می دهند. دانشجویان دکتری نیازی به بیمه ندارند.
 • مدارک سابقه کار (برای مناطقی که نیاز به تجربه کاری دارند)

شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقاطع مختلف

تحصیل در مقطع کارشناسی

دلیل آن این است که دانشگاه های نیوزیلند از کیفیت و سطح علمی بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل افراد زیادی تمایل به تحصیل در این کشور دارند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های نیوزیلند متقاضیان باید قبل از ورود به دانشگاه گواهینامه ۱۲ ساله شامل مدرک دیپلم  و مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی را به همراه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ۶ ارائه دهند .

متقاضیان می توانند برای تحصیل در رشته هایی مانند علوم طبیعی و ریاضی، پزشکی، روزنامه نگاری، علوم اجتماعی، فنی و مهندسی، مدیریت، کشاورزی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات و حقوق و… اقدام کرده  و ویزای تحصیلی نیوزیلند را دریافت کنند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های نیوزیلند بسته به رشته تحصیلی متقاضی از ۳ تا ۴ سال خواهد بود. ترم های تحصیلی در دانشگاه های نیوزیلند از فوریه و نوامبر شروع می شود و برنامه های ثبت نام معمولا از ۲۵ فوریه تا ۱۵ ژوئن و از ۱۱ نوامبر تا ۲۰ دسامبر ادامه دارد، بنابراین متقاضی باید این زمان را برای دریافت ویزای تحصیلی در نیوزیلند در نظر بگیرد.

دانشجویان مقطع کارشناسی در این کشور اجازه دارند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و دانشجویان می توانند با درآمدی که از این شغل هفتگی به دست می آورند، بیشتر هزینه های تحصیل خود را بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی و ویزای تحصیلی نیوزیلند عبارتند از:

 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • بیانیه شخصی یا انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • مدرک زبان
 • اثبات توانایی مالی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند برای مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان بین المللی باید در دانشگاه های نیوزیلند پذیرش شوند. دانشگاه اوتاگو قدیمی ترین دانشگاه تحصیلات تکمیلی است و ۵۳۸۵۴ دانشجوی بین المللی در نیوزیلند دارد. طول دوره معمولاً دو سال است که سال اول شما یک دوره درسی و سال دوم یک سال پروژه و تحقیق است. سال تحصیلی از فوریه تا نوامبر است و شما باید قبل از شروع ترم برای ویزای دانشجویی نیوزیلند اقدام کنید.

در واقع، تقویم تحصیلی کارشناسی ارشد در نیوزیلند به دو ترم از فوریه تا ژوئن و از جولای تا نوامبر تقسیم می شود. برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند باید در این مرحله مدرک لیسانس را گذرانده باشید. یک نکته جالب اینه که برای گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد می تونید در همان رشته تحصیلی لیسانس را ادامه دهید یا اگر دنبال آموزش برای کسب مهارت های حرفه ای هستید می توانید برای رشته های دیگر اقدام کنید.

دانش زبان و مدرک زبان در سطح ILES 6.5 مورد نیاز است، البته مدارک زبان دیگری مانند TOEFEL و PTE نیز توسط دانشگاه های نیوزیلند پذیرفته می شود.

شرایط پذیرش و ویزا برای تحصیل در نیوزیلند برای مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

 • کارنامه تحصیلی شما که توسط دانشگاه قبلی شما تایید شده است
 • انگیزه نامه یا بیانیه شخصی
 • ارائه مدرک زبان مناسب
 • دانشگاه می تواند از طریق اسکایپ یا تلفن با شما مصاحبه ای ترتیب دهد

تحصیل در مقطع دکتری

با ویزای تحصیلی نیوزیلند می توانید اقامت موقت تحصیلی مقطع دکترا را دریافت کنید. دانشگاه های نیوزیلند فرصت های تحقیقاتی زیادی را برای تحصیل در مقطع فوق دکتری و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند ارائه می دهند. تنها ۸ دانشگاه در نیوزیلند وجود دارد که همگی دوره های دکترا و امکان اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند را ارائه می دهند. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری ۳ تا ۴ سال می باشد. سال تحصیلی از فوریه تا نوامبر است.

تحصیلات دکترا در نیوزیلند مشابه تحصیل در انگلستان و سایر کشورها است. بنابراین زمان درخواست ویزای دانشجویی نیوزیلند قبل از شروع ترم است. در مقطع دکتری در مورد آن موضوع تحقیقاتی انجام می دهید و در نهایت با ارائه پایان نامه فارغ التحصیل می شوید که سهم اصلی در زمینه تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری شماست.

 برای تحصیل در مقطع دکترا و دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند، باید یک استاد راهنما داشته باشید که به عنوان یک محقق و ناظر با تجربه در کنار شما کار می کند تا به شما کمک کند تا ایده های خوب و تجربیات علمی را برای هدایت کار خود ایجاد کنید.

دانشگاه باید دانش و تجربه لازم را برای انجام تحصیل در مقطع دکتری در رشته ای که شما برای آن درخواست می کنید، داشته باشد. بر اساس مدارک موجود، آنها تصمیم می گیرند به شما اجازه تحصیل بدهند. در صورت پذیرش می توانید برای ویزای تحصیلی نیوزیلند اقدام کنید. شما باید مدرک کارشناسی ارشد خود را در همان رشته ای که برای مقطع دکترا درخواست می دهید، گذرانده باشید.

برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند برای مدرک دکتری خود به مدارک زیر نیاز دارید:

 • یک ایده یا تحقیق (نظر) قوی که اصالت، ارزش و قدرت ایده شما را نشان می دهد
 • پروپوزال و طرح تحقیق شما باید توسط یک محقق برجسته یا عضو هیئت علمی تایید شود
 • به دانشگاه و اساتید انتخابی خود ایمیل بفرستید (ایمیل شما باید به اندازه کافی برای استاد انتخابی شما جالب باشد)
 • یک بیانیه شخصی قوی یا نامه انگیزشی
 • ارائه مدرک زبان
 • ممکن است شما به مصاحبه دعوت شوید (از طریق چت اینترنتی یا کنفرانس ویدیویی)، که نشانه خوبی است که دانشگاه مایل است در مورد پروژه شما بیشتر بحث کند.

مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به این دوره حداقل ۷ ILES است که ممکن است بسته به دانشگاه و رشته شما متفاوت باشد، اگرچه دانشگاه های نیوزیلند مدارک زبان دیگری مانند TOEFEL و PTE را می پذیرند. اگر موارد فوق را رعایت کنید، می توانید برای ویزای تحصیلی نیوزیلند برای مقطع دکترا اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقاطع مختلف

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی نیوزیلند

سه نوع هزینه برای تامین مالی ویزای تحصیلی نیوزیلند وجود دارد. در این قسمت توانایی مالی برای دریافت ویزای نیوزیلند را به طور کامل توضیح می دهیم:

تمکن مالی برای پرداخت هزینه تحصیل

شهریه دانشگاه بسته به رشته و سطح تحصیلی متفاوت است. شهریه دانشگاه از ۲۷۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ دلار نیوزیلند برای دوره کارشناسی و ۲۷۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار نیوزیلند برای دوره کارشناسی ارشد متغیر است.

شهریه ی دکترا حدود ۶۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار نیوزیلند است. برای گرفتن ویزا باید ثابت کنید که پول کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل را دارید.

تمکن مالی برای هزینه زندگی

حداقل بودجه برای هزینه های زندگی در نیوزیلند ۱۵۰۰۰ دلار نیوزیلند در سال است. لازم به ذکر است که هزینه زندگی ممکن است بیش از این مقدار باشد.

تمکن مالی برای بازگشت

یکی از مهمترین موارد برای دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند این است که با ارائه یک بلیط رفت و برگشت یا مدارکی که ثابت می کند پول کافی برای خرید بلیط را دارید، بازگشت خود را به کشور خود ثابت کنید.

شرایط زندگی در نیوزیلند

مهاجرت یکی از بزرگترین و چالش برانگیزترین تصمیمات زندگی است. وقتی به مهاجرت و زندگی در کشور دیگری فکر می کنید، برای انتخاب کشور مقصد، عوامل زیادی را در نظر می گیرید. هرچه بیشتر در مورد کشور بدانید، تصمیم آگاهانه و صحیح تری خواهید گرفت.

جاذبه های طبیعی عالی، شرایط اقتصادی خوب، رفاه اجتماعی بالا و نرخ کم بیکاری از عواملی هستند که شرایط زندگی در نیوزیلند را برای مهاجران آسان می کنند.

کیفیت و امید به زندگی

نیوزیلند کشوری زیبا و پر از جاذبه های طبیعی است. تنوع آب و هوایی، تراکم کم جمعیت، امکانات رفاهی بالا، فرصت های شغلی زیاد، اقتصاد قوی و فعال، سیستم آموزشی جامع و غیره. از عواملی هستند که مهاجران را تشویق به زندگی در نیوزیلند می کند.

این کشور از امنیت بالایی برخوردار است و نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و دارای اقتصاد پر رونق و توسعه یافته ای است از این رو تعداد زیادی از مردم از آسایش و کیفیت زندگی در نیوزیلند راضی هستند. سازمان بین المللی همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) سازمانی است که برای بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی در سراسر جهان و ایجاد شاخص هایی برای ارزیابی کیفیت زندگی در کشورهای مختلف فعالیت می کند.

شاخص‌های کیفیت زندگی میانگین نیوزیلند میانگین OECD
میزان اشتغال (۱۵-۶۴ سال) ۷۷ درصد ۶۸ درصد
ساعات کار طولانی ۱۵ درصد ۱۱ درصد
امید به زندگی ۸۲ سال ۸۰ سال
تحصیلات عالیه (۲۵-۶۴ سال) ۷۹ درصد ۷۸ درصد
آلودگی هوا ۴/۹ میکروگرم بر متر مکعب ۱۳/۹ میکروگرم بر متر مکعب
رضایت از کیفیت آب ۸۹ درصد ۸۱ درصد
رضایت عمومی از زندگی (۰-۱۰) ۷/۳ ۶/۵

فرهنگ مهاجرپذیر

شاید برای شما، به عنوان فردی که قصد اقامت در نیوزیلند را دارید، مهم باشد که با فرهنگ و نحوه رفتار مردم این کشور با مهاجران آشنا شوید. برقراری ارتباط با نیوزیلندی ها دشوار نیست.

 چون مردم این کشور صمیمی و راحت هستند و با افراد مختلف از جمله مهاجران رابطه خوبی دارند. علاوه بر این، وجود قومیت ها و ملیت های مختلف در نیوزیلند منجر به شکل گیری تنوع فرهنگی فوق العاده و زندگی افراد با فرهنگ های مختلف در کنار یکدیگر شده است.

بازار کار و نرخ بیکاری

نیوزیلند دارای اقتصادی مرفه، توسعه یافته و رو به رشد است. این کشور سالانه رشد اقتصادی ۳ درصدی را تجربه می کند. رشد سریع اقتصادی منجر به افزایش قابل توجه درآمد نیوزیلند شده است.

از آنجایی که نیوزیلند کشوری نسبتاً بزرگ با جمعیت کم است، به افراد متخصص در بسیاری از زمینه ها مانند بهداشت و پزشکی، فناوری اطلاعات و مهندسی و سایر کارگران عمومی در بخش های ساختمانی و تجاری نیاز دارد.

نیوزیلند تولید کننده و صادرکننده عمده محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، ذرت، میوه و سبزیجات است، فعالیت دامداری زیادی دارد و گردشگری بخش مهمی از اقتصاد آن است.

مشاغل مختلف و درآمد

افرادی که قصد مهاجرت و زندگی در نیوزیلند را دارند باید وضعیت اقتصاد و مشاغل مختلف این کشور را بررسی کنند. به طور کلی، این کشور اقتصاد قوی دارد و به دلیل جمعیت کم ، همیشه به کارگران خارجی نیاز دارد. بنابراین شما به عنوان فردی که به زندگی در نیوزیلند فکر می کنید مشکل جدی برای یافتن کار نخواهید داشت.

میانگین حقوق در این کشور ۹۱۴۰۰، حداقل حقوق ۲۴۶۰۰ و بالاترین حقوق ۹۷۳۰۰ دلار نیوزیلند است. مشاغل مهندسی، دامپزشکی، تحقیقاتی و دارویی برخی از مشاغل برتر در نیوزیلند هستند.

شرایط کار برای دانشجو در نیوزیلند

اگر در نیوزیلند تحصیل می کنید، مجاز به کار تمام وقت تا ۲۰ ساعت در هفته در تمام تعطیلات رسمی و در تعطیلات کریسمس و سال نو هستید.

حقوق کاری در eVisa یا برچسب ویزا در پاسپورت شما ثبت می شود یا در نامه ای برای شما توضیح داده می شود. شرایط عمومی کار دانشجویی در نیوزیلند به شرح زیر می باشد.

کار دانشجویی در نیوزیلند برای دوره لیسانس

متداول ترین شغل دانشجویی برای دانشجویان، کار پاره وقت است که شرایط به شرح زیر است: دانشجویان در صورت تحصیل در دوره تمام وقت و داشتن شرایط زیر اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت.

 • طول دوره باید حداقل ۲ سال تحصیلی باشد
 • یا طول دوره ۱ سال باشد مشروط بر اینکه دانشجو جزء دانشجوی مبادله ای باشد.
 • یا پس از اتمام دوره، دانشجو در نیوزیلند مدرک تحصیلی کسب می کند. این سند باید برای مهاجرت کاری مهاجران ماهر امتیاز کسب کند.

علاوه بر کار دانشجویی پاره وقت، دانشجویان می توانند کار دانشجویی تمام وقت را نیز انجام دهند. کار تمام وقت دانشجویی فقط در تعطیلات تابستانی و تعطیلات خاص امکان پذیر است. شرایط استخدام دانشجویان تمام وقت به شرح زیر است:

 • دانشجویان باید حداقل یک سال تحصیلی به صورت تمام وقت تحصیل کنند
 • مجموع امتیازات در طول دوره باید حداقل ۱۲۰ امتیاز باشد.
 • طول دوره حداقل ۸ ماه یا دو ترم طول بکشد.
 • کار دانشجویی تمام وقت در کریسمس و/یا سال نو: دانشجویان می توانند در طول کریسمس و/یا سال نو به صورت تمام وقت کار کنند، به شرطی که شرایط زیر را داشته باشند.
 • فرد متقاضی ،دانشجوی یک دوره ی تمام وقت باشد
 • مدت تحصیل باید حداقل ۸ ماه یا دو ترم باشد. (۱ سال)

کار دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پژوهشی هیچ محدودیتی برای کار دانشجویی ندارند. آنها می توانند به صورت تمام وقت در نیوزیلند کار کنند.

کار دانشجویی دوره زبان انگلیسی

دانشجویانی که در دوره های زبان انگلیسی ثبت نام کرده اند، شرایط ویزا به آنها اجازه می دهد ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. با این حال، تمام موارد زیر باید رعایت شود.

 • تحصیل به صورت تمام وقت باشد
 • حداقل طول دوره ۲۴ هفته است.
 • هدف اصلی دانشجو بهبود زبان انگلیسی باشد.
 • ارائه مدرکی دال بر آزمون زبان انگلیسی قابل قبول حداکثر دو سال قبل.

هزینه های زندگی در نیوزیلند

یکی از مسائل مهم برای ویزای تحصیلی نیوزیلند اطلاع از هزینه تحصیل و زندگی در این کشور است. واحد پول رسمی در این کشور دلار نیوزیلند است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند بسیار بیشتر از کشورهای اروپایی است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی می تواند از ۲۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ دلار نیوزیلند باشد و برای تحصیلات تکمیلی، هزینه های کارشناسی ارشد و دکترا حدود ۲۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار نیوزیلند است.

اگر پزشکی، مهندسی یا دامپزشکی را انتخاب کنید، هزینه های شما بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، دندانپزشکی و پزشکی گران ترین رشته های تحصیلی در نیوزیلند هستند که حدود ۷۵۰۰۰ دلار نیوزیلند در سال هزینه دارند.

هزینه زندگی در نیوزیلند به محل زندگی شما نیز بستگی دارد. همانطور که در اکثر کشورها، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است، در نیوزیلند نیز چنین است. شهرهای اصلی دانشجویی در نیوزیلند که می توانید برای ویزای دانشجویی نیوزیلند درخواست دهید:

 • اوکلند
 • همیلتون
 • ولینگتون
 • دانیدین
 • کریستچرچ


هزینه های زندگی شما برای یک سال می تواند بین ۱۵۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار نیوزیلند باشد و میانگین ماهانه شما حداقل ۱۲۵۰ دلار نیوزیلند باشد. بنابراین هزینه تحصیل و زندگی در نیوزیلند چندان مقرون به صرفه نیست، زیرا این هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه زندگی در نیوزیلند حدود ۹۸ درصد بیشتر از ایران است و درآمد در نیوزیلند حدود ۸۶ درصد بیشتر از ایران است.

هزینه زندگی در نیوزیلند شامل موارد زیر است:

 اجاره بها و هزینه مسکن

هزینه یک آپارتمان یک خوابه در شهر ۱۴۸۸ دلار نیوزیلند در ماه است، در حالی که یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر ماهانه ۱۲۲۱ دلار نیوزیلند هزینه دارد.

هزینه خدمات عمومی

هزینه خدمات خانگی مانند برق، گرما، آب و گاز حدود ۳۰۰ دلار نیوزیلند در ماه است

هزینه حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی در نیوزیلند بهترین راه برای تردد دانشجویان است. یک بلیط یک طرفه ماهانه معمولاً ۱۵۰ دلار نیوزیلند هزینه دارد. قیمت هر لیتر بنزین ۲.۱۹ دلار نیوزیلند است

هزینه غذا و خوراکی

هزینه غذا در نیوزیلند در مقایسه با سایر کشورها نسبتاً گران است. در جدول زیر به چند غذا اشاره می کنیم

یک وعده غذایی در رستوران ۱۸ دلار نیوزیلند سیب (ا کیلوگرم) ۳.۶۴ دلار نیوزیلند
مک دونالد ۱۱ دلار نیوزیلند موز (۱ کیلوگرم) ۲.۹۷ دلار نیوزیلند
شیر (۱ لیتر) ۲.۶۸ دلار نیوزیلند پیاز (۱ کیلوگرم) ۲.۵۷ دلارنیوزیلند
پنیر محلی ۹.۷۲ دلار نیوزیلند سیب زمینی (۱کیلوگرم) ۳.۰۵ دلار نیوزیلند
برنج سفید (۱کیلوگرم) ۲.۶۵ دلار نیوزیلند آب معدنی (۱.۵ لیتر) ۱.۸۷ دلارنیوزیلند
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۴.۶۸ دلار نیوزیلند گوجه (۱کیلوگرم) ۴.۹۸ دلارنیوزیلند
سینه مرغ (۱ کیلوگرم) ۱۲.۴۲ دلار نیوزیلند پرتقال ( ۱کیلوگرم) ۳.۷۹ دلارنیوزیلند
گوشت (۱ کیلوگرم) ۱۶.۸۰ دلار نیوزیلند یک پاکت سیگار ۲۷ دلار نیوزیلند

 

قیمت ها مایحتاج  زندگی
۱۸.۰۰ دلار غذا در رستوران ارزان قیمت
دلار ۸۵,۰۰ غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسطه
۲.۶۹ دلار ۱ لیتر شیر
۲.۲۳ دلار ۵۰۰ گرم کباب نان سفید تازه
۲.۶۸ دلار ۱ کیلو گرم برنج سفید
۴.۶۸ دلار تخم مرغ
۹.۷۱ دلار ۱ کیلو گرم پنیر محلی
۱۲.۴۳ دلار ۱ کیلو گرم سینه مرغ
۱۶.۸۶ دلار ۱ کیلو گرم گوشت گاو
۳.۵۰دلار بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی )
۳.۵۰دلار تاکسی با تعرفه عادی
دلار ۲,۹۵ تاکسی تا یک ۱ کیلو متر با تعرفه عادی
۱،۴۸۷.۰۴ دلار آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر
۱،۲۲۱.۴۰ دلار آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز
۲،۴۶۲.۷۱  دلار آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر
۱،۹۸۵.۵۲ دلار آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز شهر
۶،۶۶۶.۵۶ دلار قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
   

هزینه های زندگی در نیوزیلند

مزایای مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند

دلایل و مزایای زیادی برای تحصیل در نیوزیلند وجود دارد، از جمله:

 • این کشور دارای هشت دانشگاه معتبر است که برخی از آن ها جزو بهترین های جهان هستند. در واقع دانشگاه اوکلند به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان شناخته می شود.
 • دانشجویان می توانند اوقات فراغت خود را با مجموعه ای از رویدادها، جشنواره ها، گردهمایی ها و جشن هایی که در کشور برگزار می شود پر کنند.
 • در نیوزیلند کار پس از فارغ التحصیلی یک فرآیند ساده است و اخذ اقامت دائم و حتی شهروندی آسان است.
 • نیوزیلند جمعیت نسبتا کمی دارد و یک چهارم جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند. این امر آن را به مکانی مقرون به صرفه و دلپذیر برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در محیطی دلپذیر تبدیل کرده است.
 • رشته های تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی در نیوزیلند متنوع است و شامل کشاورزی، علوم کامپیوتر، میکروبیولوژی، ارتباطات، دامپزشکی، مهندسی عمران و راه و همچنین پزشکی می شود.
 • تحصیل در نیوزیلند فرصتی عالی برای تقویت مهارت های زبانی، صرف نظر از سطح دانش اولیه، فراهم می کند. یک محیط فراگیر آکادمیک و فرهنگی باعث رشد سریع زبان در مقایسه با سایر روش های مهاجرت می شود.
 • پس از اخذ اقامت نیوزیلند، مهاجرت به استرالیا به دلیل نزدیکی و روابط دوستانه دو کشور آسان و بدون دردسر است.

 چطور برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی کنیم؟

برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ابتدا باید پرونده خود را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که شرایط لازم برای مهاجرت دارید. در ادامه، تحقیقات خود را درباره مقصد و روش‌های مختلف مهاجرت انجام دهید و تصمیم بگیرید که کدام راه برای شما مناسب‌تر است.

 سپس، با آگاهی از این موارد، لیست دانشگاه‌ها را تهیه کنید و درخواست خود را ثبت کنید. در مرحله بعد، مدارک مورد نیاز را تکمیل کرده و اقدام به اپلای کنید. با این راهنمایی‌ها، به سفارت نیوزیلند مراجعه کنید تا مسائل مربوط به ویزا و مهاجرت را پیگیری کنید.

در آخر، با برنامه‌ریزی صحیح و آگاهانه، به کشور مقصد سفر کرده و مسیر تحصیلات خود را شروع کنید. برنامه‌ریزی دقیق و آگاهانه از مراحل مهاجرت، اهمیت بسیاری در موفقیت شما در این مسیر دارد.

به یاد داشته باشید: برنامه‌ریزی دقیق، رمز موفقیت در مهاجرت تحصیلی است. با دنبال کردن گام‌های ذکر شده و استفاده از منابع جامع آموزش برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی ، سفری پربار و تحصیلی درخشان را برای خود رقم بزنید.

کلام آخر

در این مقاله به طور کلی ویزای تحصیلی نیوزیلند و شرایط پذیرش نیوزیلند مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به نکات و شرایط ذکر شده ، تحصیل در نیوزیلند می تواند منجر به اقامت موقت در این کشور شود، اما باید توجه بیشتری به انتخاب این کشور برای مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی نیوزیلند داشت.

هزینه های زندگی و تحصیل از عوامل مهم برای دانشجویان بین المللی است و اقامت پس از تحصیل و یافتن شغل مناسب از دیگر عوامل مهم در تصمیم گیری شما خواهد بود. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای تحصیلی نیوزیلند با یک وکیل مهاجرتی معتبر مشورت کنید.

امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما در مورد ویزای تحصیلی نیوزیلند پاسخ دهیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران حقوقی مجرب  تیم مهاجر ۲۴ در ارتباط باشید.

 سوالات متداول

آیا امکان تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند به صورت رایگان وجود دارد؟

دانشجویان بین المللی نمی توانند در نیوزیلند تحصیل کنند و باید هزینه های تحصیل را پرداخت کنند مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید.

آیا می توانم بدون مدرک زبان ویزای تحصیلی نیوزیلند دریافت کنم؟

اقدام بدون مدرک زبان شانس گرفتن ویزا را کاهش می دهد بنابراین ارائه مدرک زبان توصیه می شود.

شرایط بورسیه دانشگاه نیوزیلند چیست؟

بورسیه ها معمولا در مقطع دکترا اعطا می شوند و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان قوی، مقالات منتشر شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و غیره را ارسال کنید.

آیا ویزای تحصیلی نیوزیلند را می توان به اقامت کار تبدیل کرد؟

پس از اتمام تحصیلات، این فرصت به شما داده می شود تا به دنبال کار در نیوزیلند باشید. اگر برای شغل مناسبی استخدام شده اید، می توانید موقعیت خود را متناسب با نوع شغل تغییر دهید.

 
به این مطلب امتیاز دهید