بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت

طی سال‌های اخیر با عضویت کشور لتونی در گروه کشورهای عضو معاهده شنگن، اقتصاد لتونی به پیشرفت و رشد خوبی دست پیدا کرد. در نتیجه با استمرار پیشرفت در زمینه اقتصاد کشور لتونی و قرار دادن امکانات شغلی متعدد توسط این کشور برای مهاجرین، برخی افراد خارجی علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور شده و در نهایت پیگیر یافتن بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت شدند. در ادامه محتوا بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آنچه در این محتوا مورد بررسی قرار گرفته می‌شود

 • کشور لتونی
 • بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت
 • نکات مثبت زندگی در شهرهای لتونی
 • نکات منفی زندگی در شهرهای لتونی
 • کلام آخر
 • سوالات متداول

کشور لتونی

کشور لتونی

لتونی کشوری واقع در شمال اروپا بوده و کشور میانی در بین سه کشور حوزه بالتیک به شمار می‌رود. پایتخت این کشور، شهر ریگا بوده و واحد پول لتونی یورو می‌باشد. این کشور از جهات مختلف توسط کشورهایی چون روسیه، استونی، لیتوانی، بلاروس و دریای بالتیک احاطه شده است. لتونی در اتحادیه اروپا تحت عنوان ششمین کشور فقیر شناخته شده و بدین سبب از کم جمعیت‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.

بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت

با وجود اینکه کشور لتونی از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، اما شهرهایی دارد که به موجب برخورداری از برخی امکانات ممکن است بتوانند گزینه مناسبی برای مهاجرت افراد مهاجر واقع شوند. اکنون برخی از بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

شهر ریگا یکی از بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت

شهر ریگا یکی از بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت

شهر ریگا تحت عنوان پایتخت، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهر در میان تمامی شهرهای کشور لتونی شناخته شده است. این شهر یکی از مراکز مهم صنعتی، تجاری، مالی و فرهنگی منطقه بالتیک می‌باشد که پاییز ابری و بارانی و زمستانی بسیار سرد دارد. شهر تاریخی ریگا بزرگ‌ترین شهر از کشورهای حوزه دریای بالتیک بوده و سومین شهر کل منطقه بالتیک پس از سنت پترزبورگ و استکهلم است. این کشور دارای تاریخ غنی بوده و مرکز تاریخی این کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

وجود کلیساهایی با دیوارهای آجری، خانه‌های قدیمی و همچنین خیابان‌های قرون وسطایی موجب شده تا برنامه ریزان در این شهر از بازسازی و تخریب ریگا صرف نظر کنند. البته اغلب مردم محلی در ریگا با زندگی کردن در محله‌های قدیمی موافق نیستند و اغلب آنان در محله‌های جدید که مشاغل نوپا و ساختمان‌های مدرنیته وجود دارند به ادامه زندگی می‌پردازند. در ادامه لازم به ذکر است که شهر ریگا دارای رستوران‌های محلی است که غذاهای محلی و لذیذ این شهر را می‌توانید در این مکان‌ها نوش جان کنید.

ریگا از تاریخی‌ترین شهرهای لتونی به شمار می‌رود.

شهر دوگوپیلس

شهر دوگوپیلس یکی از بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت

از دومین شهرهای مهم و بزرگ لتونی پس از ریگا می‌توان به شهر دوگوپیلس اشاره کرد که در جنوب شرق کشور لتونی و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری از شمال غربی شهر ریگا قرار گرفته است. جمعیت این شهر نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر می‌باشد. شهر دوگوپیلس در کنار ساحل دائوگاوا قرار گرفته و نام این شهر نیز به معنای این ساحل نام‌گذاری شده است. همچنین این شهر در نزدیکی دو مرز بلاروس و لیتوانی قرار گرفته دارد.

شهر یورمالا یکی از بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت

شهر یورمالا یکی از بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت

شهر یورمالا در سال‌های گذشته بخشی از پایتخت لتونی یا همان شهر تاریخی ریگا به شمار می‌رفت و در نظر اروپاییان به دلیل داشتن طولانی‌ترین ساحل در شمال اروپا به مروارید لتونی و ساحل اروپا معروف بود. هم اکنون این شهر با جمعیتی معادل ۵۷ هزار نفر به یکی از شهرهای پرطرفدار و پر گردشگر تبدیل شده است. زبان مردم یورمالا کمی مانند زبان هند و اروپایی بوده و البته به زبان لیتوانی نیز نزدیک است.

علاقه این شهر به گوشت خوک و سرو آن در تمامی رستوران‌های این شهر موجب گردیده تا افراد گیاه‌خوار از این شهر گریزان شوند. بنابراین اگر با انواع گوشت‌ها رابطه خوبی ندارید این شهر برای شما مناسب نیست. از نکات مثبت زندگی در یورمالا می‌توان به وجود خدمات پزشکی و درمانی مناسب اشاره کرد؛ اما نکته حائز اهمیت این است که پزشکان این شهر علاقه به رشوه گیری بسیاری برای برطرف کردن مشکلات بیمارانشان دارند.

یورمالا به موجب برخورداری از آثار هنری زیبا تحت عنوان شهر آثار هنری شناخته می‌شود.

تاکنون با بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت آشنا شدید. هم اکنون در ادامه محتوا نکات مثبت و نکات منفی زندگی در شهرهای لتونی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و ویژگی‌های مثبت و منفی هر یک را به تفکیک برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

نکات مثبت زندگی در شهرهای لتونی

با اینکه کشور لتونی و شهرهای آن در میان مهاجران از محبوبیت بالایی برخوردار نیستند، اما با این حال برخی مزایا و پلن‌های مثبتی برای مهاجران به کشور خود در نظر گرفته‌اند. اکنون نکات مثبت زندگی در شهرهای لتونی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • وجود جنگل‌های فراوان و بسیار زیبا با مناظر فوق‌العاده
 • وجود سینماهای معروف و پر از امکانات با قابلیت نمایش سه بعدی
 • برخورداری از سیستم حمل و نقل عمومی رایگان برای دانشجویان دولتی و افراد سالخورده
 • برخورداری از وضعیت بهداشتی و درمانی فوق‌العاده و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی عالی و به موقع به مردم

نکات منفی زندگی در شهرهای لتونی

در سال‌های اخیر افراد مهاجر بسیاری با اهداف توریستی یک الی سه ماهه به ریگا که یکی از شهرهای معروف و مهم در کشور لتونی است سفر کرده‌اند و تنها پس از چند روز به دلایل متعددی از جمله نبود شرایط اقلیمی و اقتصادی مناسب، اقدام به خروج از این کشور و خاتمه دادن به اهداف توریستی خود کرده‌اند. اکنون نکات منفی زندگی در شهرهای لتونی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • گران قیمت بودن اغلب اجناس در مغازه‌ها
 • وضعیت نامناسب و نامساعد در جاده‌های لتونی
 • عدم مهمان‌نوازی مردمان در اغلب شهرهای لتونی
 • آب و هوای نامناسب و زمستان‌های بسیار سرد لتونی
 • استفاده از قطارهایی با سرویس‌ها و صندلی‌های نامناسب
 • وجود نام کشور لتونی در لیست ششمین کشور فقیر در اتحادیه اروپا

کلام آخـــر

مهاجرت به هر یک از شهرهای لتونی با توجه به علایق هر فرد مهاجر می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین افراد به منظور مهاجرت به هر یک از شهرهای لتونی ابتدا بایستی از بهترین شهرهای لتونی برای مهاجرت اطلاع پیدا کنند و شرایط هر یک را بررسی کنند تا مقصد درستی را برای مهاجرت خود انتخاب کرده باشند. از اینکه ما را تا پایان این محتوا همراهی کردید سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سطح امنیت در شهرهای لتونی چگونه است؟

سطح امنیت در کشور لتونی از سطح بسیار پایینی برخوردار بوده و آمار فساد در شهرهای این کشور بسیار بالا است. به عبارتی میزان جرم و جنایت در این کشور هم‌تراز با میزان وقوع جرم و جنایت در ایالات متحده آمریکا می‌باشد. همچنین میزان وقوع جرم و جنایت در کشور لتونی در تمامی شهرهای لتونی وجود داشته و نمی‌توان یک محله، محدوده و یا شهری را به عنوان نقطه امن و یا کاملا امن در کشور لتونی معرفی کرد.

فرهنگ اغلب مردم در شهرهای لتونی چگونه است؟

فرهنگ مردم در شهرهای لتونی تا میزان زیادی به فرهنگ و سنت نیاکان آن‌ها بازمی‌گردد. به عبارتی می‌توان گفت مردم لتونی از نظر شخصیتی و فرهنگی اغلب تنهایی و آرامش را ترجیح می‌دهند. همچنین برخورد اغلب مردمان لتونی با افراد خارجی به طور محرمانه و رسمی است.

آب و هوای غالب بر کشور لتونی چگونه است؟

آب و هوای لتونی از بادهای غالب در جنوب غربی و از اقیانوس اطلس تاثیر می‌پذیرد. همچنین در لتونی رطوبت زیادی وجود دارد و آسمان معمولا ابری است. البته لازم به ذکر است که تابستان‌های لتونی در بیشتر مواقع خنک و بارانی می‌باشد.

وضعیت تحصیل و کار در اغلب شهرهای لتونی چگونه است؟

تحصیلات در اغلب شهرهای لتونی تا سن ۱۶ سالگی رایگان و اجباری می‌باشد. همچنین مهاجران با مجوز و ویزای مناسب می‌توانند شغل معقولی در لتونی بیابند. یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در لتونی این است که شانس شهروندان خارجی در یافتن شغل، چه در تخصص و چه در سمت‌های مدیریتی بالا می‌باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!