جاب آفر لتونی | شرایط و مراحل دریافت

در سال‌های اخیر به دلیل افزایش نرخ تورم‌ در برخی از کشورها، عدم وجود امکانات کافی، علاقه‌مندی افراد به زندگی در کشورهای توسعه یافته و عدم وجود حقوق و مزایای مناسب و معقول با هزینه‌های زندگی در کشورهای مبدا، افراد خارجی بسیاری علاقه‌مند به مهاجرت به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شدند و سپس به فکر دریافت یکی از انواع ویزا در یکی از این کشورهای اروپایی افتادند. از جمله ویزاهایی که به دلیل وجود امکان تامین نیازهای مالی افراد از محبوبیت بسیاری در نظر مهاجرین برخوردار است می‌توان به ویزای جاب آفر لتونی اشاره کرد.

در ابتدا از نکات مهم در ارتباط با دریافت اجازه انجام کار در کشور لتونی می‌توان به میزان اهمیت و ضرورت دریافت ویزای جاب آفر لتونی برای ورود به این کشور اشاره کرد. به دلیل اینکه فرد متقاضی در برنامه ویزای جاب آفر لتونی قادر خواهد بود تا اقامت اروپایی خود را به دست آورد و هزینه‌های کمی برای زندگی در لتونی بپردازد، این ویزا تحت عنوان بهترین و کم هزینه‌ترین ویزاها در این کشور نام‌گذاری شده است.

مباحثی که در این محتوا مورد بررسی قرار گرفته می‌شود:

 • کشور لتونی
 • ویزای جاب آفر لتونی
 • شرایط و مراحل دریافت ویزای جاب آفر لتونی
 • سایت‌ها و موسسات کاریابی آنلاین لتونی
 • مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر لتونی
 • مزایای دریافت ویزای جاب آفر لتونی
 • کلام آخر
 • سوالات متداول

کشور لتونی

کشور لتونی

کشور لتونی یا لاتویا از کشورهای چهار فصل و عضو اتحادیه اروپا و جزئی از منطقه شنگن بوده که در شمال اروپا واقع شده است و از کشورهای میانی در بین سه کشور حوزه بالتیک به شمار می‌رود. مساحت این کشور حدود ۶۴ هزار کیلومتر مربع بوده و جمعیتی معادل دو میلیون نفر دارد. لاتویا با کشورهای لیتوانی، استونی، روسیه و بلاروس مرز مشترک دارد. پایتخت این کشور شهر ریگا می‌باشد و لتونی از آب و هوای بسیار معتدلی برخوردار است. همچنین لازم به ذکر است که این کشور به دلیل برخورداری از طبیعت فوق‌العاده و منحصر به فرد، سالانه گردشگران خارجی بسیاری را به خود جذب می‌کند.

واحد پول کشور لتونی یورو بوده و مردمان این کشور به زبان لتونیایی با یکدیگر صحبت می‌کنند که شاخه‌ای از زبان‌های هندی و اروپایی به شمار می‌آید. البته لازم به ذکر است که در برخی شهرهای این کشور مردمان به زبان‌های انگلیسی، روسی و آلمانی هم صحبت می‌کنند. لتونی در اتحادیه اروپا تحت عنوان ششمین کشور فقیر شناخته شده و بدین سبب از کم جمعیت‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. اما با این حال امروزه این کشور سعی دارد اقتصاد رو به رشدی را تجربه کند تا به مکان مناسبی برای سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل شود.

ویزای جاب آفر لتونی

در دهه‌های اخیر، کشور لتونی تحت عنوان مقصدی مناسب جهت انجام کار برای متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است. بدین سبب سالانه مهاجران بسیاری اقدام به دریافت ویزای جاب آفر لتونی می‌کنند. همچنین لازم به ذکر است افراد غیر اروپایی که قصد انجام کار در این کشور را دارند بایستی ابتدا مجوز انجام کار در این کشور را از طریق یک کارفرمای لتونی دریافت کنند.

به دلیل نیاز کشور لتونی به نیروهای کار متخصص با مهارت‌های زبان، فناوری اطلاعات، آی تی و شاخه‌های رایانه‌ای، فرد متقاضی قادر خواهد بود تا در صورت داشتن این مهارت‌ها تحت عنوان فرد خارج از اتحادیه اروپا، شانس بیشتری برای دریافت ویزای جاب آفر لتونی داشته باشد.

متقاضیان ویزای جاب آفر لتونی در صورت دریافت ویزای جاب آفر و سپس با ۵ سال کار مداوم، زندگی مداوم و پرداخت مالیات در این کشور قادر خواهند بود تا به منظور دریافت اقامت دائم، دریافت پاسپورت و دریافت تابعیت کشور لتونی اقدام کنند. همچنین لازم به ذکر است که متقاضیان ویزای جاب آفر لتونی خواهند توانست تا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای همراه دریافت کنند.

لازم به ذکر است ویزای جاب آفر این کشور و صدور نامه پیشنهاد شغلی برای فردی خواهد بود که از سوی وزارت کار و امور اجتماعی لتونی مجوز کار را دریافت کرده باشد. از نکات حائز اهمیت هنگام مهاجرت این است که جاب آفر لتونی در مرحله اول به مدت یک سال صادر می‌شود.

شرایط و مراحل دریافت ویزای جاب آفر لتونی

کشور لتونی جزو کشورهایی به شمار می‌رود که دروازه پیشرفت کاری را به روی متقاضیان باز کرده و بدین سبب مورد توجه مهاجران خارجی قرار گرفته است. همچنین لازم است بدانید در ارتباط با افراد اروپایی و غیر اروپایی برای ورود به کشور لتونی تمایزاتی وجود دارد. از جمله این تمایزها می‌توان به الزام بر دریافت مجوز کاری و دریافت ویزای جاب آفر لتونی برای متقاضیان غیر اروپایی و عدم نیاز به دریافت مجوز کاری و دریافت ویزای جاب آفر لتونی برای افراد اروپایی اشاره کرد.

البته لازم به ذکر است متقاضیانی که چنین شرایطی برایشان مقدور نیست خواهند توانست به منظور مهاجرت به کشور لتونی از طریق دریافت ویزای شش ماهه اقدام کنند. بدین موجب فرد در مدت زمان شش ماه اقامت خود در کشور لتونی، موظف است تا شغل مورد علاقه و مورد نظر خود را پیدا کند.

هم‌اکنون قصد داریم مراحل دریافت ویزای جاب آفر لتونی را شرح دهیم:

 • یافتن کارفرمای لتونی و شغل مناسب
 • دریافت مجوز کاری از کارفرما و ادارات مربوطه در کشور لتونی
 • دریافت ویزای جاب آفر لتونی و اقامت موقت
 • ورود به خاک کشور لتونی و ثبت هویت

نکته

لازم به ذکر است مرحله اول که شامل یافتن کارفرمای لتونی و پیدا کردن شغل مناسب است، نقش بسیار مهمی در دریافت ویزای جاب آفر لتونی خواهد داشت. در صورتی که متقاضی این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارد، مابقی مراحل به دست کارفرما حل خواهد شد. چرا که وقتی متقاضی برای دریافت ویزا در خارج از اتحادیه اروپا درخواست داده باشد، کارفرما موظف به انجام مراحل و پروسه‌های اداری وی می‌باشد. به عبارتی کارفرما به منظور جذب نیروی خارجی، ملزم به انجام این مراحل خواهد بود.

سایت ‌ها و موسسات کاریابی آنلاین لتونی

سایت ‌ها و موسسات کاریابی آنلاین لتونی

تاکنون دریافتید که برای انجام کار در کشور لتونی، باید از یک کارفرمای لتونی پیشنهاد شغلی دریافت کنیم. بدین منظور بایستی آگهی‌های کار در این کشور را بررسی کنیم. لازم به ذکر است بهترین راه برای یافتن کار در کشور لتونی، استفاده از وب سایت‌های کاریابی در این کشور است که هم‌اکنون قصد داریم شما عزیزان را با چند نمونه از بهترین وب‌سایت‌های کاریابی در این کشور آشنا کنیم:

CV.LV

از بزرگ‌ترین پورتال‌های شغلی در کشور لتونی می‌توان به این پورتال اشاره کرد که مشاهده این وب‌سایت بزرگ و معروف تنها به زبان‌های انگلیسی، لتونیایی و روسی امکان‌پذیر است. همچنین لازم به ذکر است که در این سایت پیشنهادهای شغلی بسیاری در زمینه آی تی به زبان انگلیسی وجود دارد.

SS.LV

از بزرگ‌ترین پورتال‌های دیگر در کشور لتونی، می‌توان به پورتال اس اس اشاره کرد. از نکات جالب این است که در این پورتال علاوه بر پیشنهادات شغلی؛ پیشنهادات مسکن، پیشنهادات ماشین و انواع کالاها نیز موجود است.

Visidarbi.lv

این پورتال نیز یکی دیگر از وب‌سایت‌های شغلی برای یافتن کار در کشور لتونی است که متقاضی با استفاده از آن خواهد توانست مهارت‌های بسیاری به زبان‌های انگلیسی، لتونیایی و روسی پیدا کند.

پورتال شغلی دولت لتونی

در پورتال نامبرده فوق نیز شغل‌های متفاوت و بسیاری ارائه می‌شود که به منظور یافتن شغل بایستی زبان لتونیایی خود را بهبود بخشید. چرا که اغلب کارها در این پورتال به یادگیری زبان لتونیایی نیاز دارند.

پورتال شغلی اروپا

این وب‌سایت توسط اتحادیه اروپا راه‌اندازی شده و شما می‌توانید برای یافتن شغل در کل اتحادیه اروپا از طریق این وب‌سایت اقدام کنید.

همچنین از دیگر وب‌سایت‌ها برای یافتن شغل، دریافت پیشنهاد شغلی و ارتباط با کارفرمای لتونی، می‌توان به سایت‌های جاب این لاتیوا، لرن فور گود، جاب دات ال وی، پرایم و تیپ تاپ جاب اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر لتونی

در ارتباط با مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر لتونی می‌توان گفت که در دست داشتن تمامی مدارک زیر برای متقاضیان غیر اروپایی و خارجی در زمان دریافت ویزای جاب آفر لتونی به منظور سهولت در روند انجام فرآیند اداری، لازم و ضروری می‌باشد. همچنین با توجه به اینکه شهروند کدام کشورها هستید و از چه شرایط خاصی برخوردار هستید، بایستی مدارک جداگانه مورد نیاز را در سایت‌های کاریابی به کارفرمای لتونی ارسال کنید.

هم‌اکنون مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب آفر لتونی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • رزومه
 • بیمه نامه
 • انگیزه نامه
 • سند ازدواج
 • مدارک معتبر
 • توان مالی کافی
 • گواهی سلامت
 • دعوت نامه شغلی
 • چهار عدد عکس
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پر کردن فرم درخواست
 • پاسپورت و کپی پاسپورت
 • ارائه سوابق کاری متقاضی
 • مدارک تحصیلی، پزشکی و بیمه
 • رسید پرداخت هزینه ویزا مربوطه
 • شناسنامه و مدارک شناسایی همراه با کپی و ترجمه
 • مدارک لازم برای اثبات داشتن محل سکونت مناسب
 • ارائه گواهی مجوز استخدام متقاضی خارجی در کشور لتونی

مزایای دریافت ویزای جاب آفر لتونی

کشور لتونی علاوه بر برخورداری از اقتصاد رو به رشد و هزینه‌های پایین برای زندگی، برخی مزایا در هر یک از برنامه‌های ویزای خود قرار داده است. اکنون می‌خواهیم مزایای دریافت ویزای جاب آفر لتونی را مورد بررسی قرار دهیم:

 • تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی
 • دریافت تابعیت پس از گذشت ده سال زندگی در کشور لتونی
 • تبدیل اقامت کوتاه مدت به اقامت دائم با پیدا کردن شغل مناسب
 • دریافت پاسپورت و اقامت دائم پس از پنج سال کار و زندگی مداوم
 • امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی
 • سفر آسان متقاضی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از دریافت ویزای جاب آفر

کلام آخـــر

لتونی کشوری بی‌نظیر با آب و هوای فوق‌العاده معتدل است که امروزه نظر مهاجران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. همچنین اقتصاد رو به رشد این کشور در سال‌های اخیر موجب گردیده تا افراد غیر اروپایی و اروپایی برای انجام کار در زمینه مشاغل مورد نیاز و مشاغل پر درآمد در این کشور مانند مکانیکی، آی تی و تدریس زبان انگلیسی به کشور لتونی مهاجرت کنند و ویزای جاب آفر لتونی را دریافت کنند تا در نهایت به درآمدهای فوق‌العاده بالایی دست پیدا کنند.

از اینکه ما را تا پایان این محتوا همراهی کردید سپاسگزاریم.

سوالات متداول درباره جاب آفر لتونی

نرخ بیکاری در کشور لتونی معادل چه عددی است؟

در سال‌های اخیر نرخ بیکاری در کشور لتونی کاهش یافته و به حدود ۶.۵ درصد رسیده است.

مشاغل مورد نیاز کشور لتونی در برنامه ویزای جاب آفر شامل چه مواردی می‌شود؟

کشور لتونی به نیروهای کار در برخی زمینه‌های شغلی مانند مدرس زبان انگلیسی، فناوری اطلاعات، نرم افزار، معماری، مکانیک و مدیریت پروژه نیاز دارد.

میزان درآمد در کشور لتونی چقدر است؟

میزان درآمد در کشور لتونی از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۲۰ به طور میانگین ۴۱۳.۳۸ یورو در ماه بوده و در ژوئیه سال ۲۰۲۰ به بالاترین رقم خود معادل ۸۶۳ یورو در ماه رسیده است.

آیا یادگیری زبان لتونیایی برای دریافت ویزای جاب آفر لتونی لازم و ضروری است؟

این مسئله بستگی به کار متقاضی دارد. برخی از مشاغل در این کشور با زبان انگلیسی، برخی روسی و برخی دیگر نیز به زبان مرسوم کشور، یعنی با زبان لتونی صحبت می‌کنند. از این رو باید به درخواست شغلی کارفرما دقت کنید.

هزینه‌های زندگی در کشور لتونی چگونه است؟

لتونی جزو کشورهایی محسوب می‌شود که هزینه‌های زندگی در آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر و کمتر است. از این رو سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند.

بازار کار در کشور لتونی چگونه است؟

در حال حاضر کشور لتونی با توجه به افزایش روند رشد اقتصادی و بهبود شرایط کاری، بازار کار مناسبی دارد. همچنین نکته حائز اهمیت این است که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی نیز در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

به این مطلب امتیاز دهید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!