ویزای استارت آپ فنلاند

این روزها نسبت به گذشته، خیلی از افراد به فکر مهاجرت هستند. کشورهای زیادی با شرایط مختلفی وجود دارد که می‌توان برای مهاجرت انتخاب کرد. یکی از این کشورها، فنلاند است که یکی از طریق‌های مهاجرت به آن دریافت ویزای استارت آپ فنلاند می‎باشد که ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد این موضوع بحث کنیم و در انتها به بررسی سوالاتی بپردازیم که در انتها توسط بسیاری از افراد در این زمینه پرسیده شده است.

چرا فنلاند؟

شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که دلایل مهاجرت به فنلاند چیست؟ کشور فنلاند از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۱ برای ۴ سال بعنوان شادترین کشور دنیا شناخته شده است. یکی از کشورهای بسیار سطح بالا در قاره اروپا و در حوزه اسکاندیناوی و دریای بالتیک است و زبان رسمی مردمان این کشور، زبان فنلاندی و سوئدی است.

همانطور که گفته شد، ویزای استارت آپ فنلاند یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است به این معنا که در اصل، این روش، راهی برای ایجاد کسب و کار در کشور فنلاند می‌باشد. در اصل، ویزای استارت آپ در این کشور، باعث رشد و پیشرفت کارآفرینان مختلف بین‌المللی از طریق ثبت شرکت می‌شود.

شرایط زندگی در فنلاند

شرایط زندگی در فنلاند

بد نیست قبل از این که مفصل‌تر در مورد ویزای استارت آپ فنلاند صحبت کنیم، کمی در مورد شرایط و هزینه‌های زندگی در فنلاند بدانیم. جالب است بدانید که کشور فنلاند به عنوان یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان است و اقتصاد آن جزو برترین اقتصاد کشورهای دنیاست. سیستم آموزش عالی، رفاه و امنیت اجتماعی و همچنین داشتن اقتصاد قوی، فنلاند را به یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت تبدیل کرده است.
برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، اطلاع از هزینه‌های زندگی از جمله هزینه‌های خورد و خوراک، حمل و نقل، تحصیل و… در فنلاند یکی از موارد مهم و ضروری است.

بهتر است بدانید که هزینه‌های روزمره زندگی در کشور فنلاند، نسبت به سایر کشورها کمی بالاتر است اما میانگین دستمزد افراد این کشور از اتحادیه اروپا، بالاتر می‌باشد. این را هم اضافه کنیم که بسیاری از خدماتی که به مردم این کشور ارائه می‌شود، به واسطه مالیاتی است که همین مردم پرداخت می‌کنند.

حداقل حقوق اشخاص در این کشور، از 1,190 یورو تا حداکثر 20,900 یورو در ماه متغیر است. 50 درصد مردم بیشتر از این مبلغ و 50 درصد دیگر کمتر از این مبلغ بابت کارشان دستمزد دریافت می‌کنند. هزینه اجاره ملک در شهرهای بزرگ، بیشتر از شهرهای کوچک این کشور است. اما اگر بخواهیم یک آمار کلی داشته باشیم، 22 درصد از درآمد هر خانواده، معمولا برای اجاره خانه صرف می‌شود.

ویزای استارت آپ فنلاند

ویزای استارت آپ فنلاند، این امکان را برای کارآفرینان بین‌المللی در حال رشد ایجاد می‌کند تا یک شرکت استارت آپی در کشور فنلاند بسازند و بخشی از اکوسیستم استارت آپی پر جنب و جوش فنلاند شوند. این مجوز برای بنیان‌گذاران نوآوری است که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌آیند.

قبل از ارسال درخواست مجوز و ایجاد کسب و کار در کشور فنلاند، ارزیابی کنید که آیا مدل کسب و کار، تیم و منابع شما پتانسیل رشد سریع بین‌المللی را نشان می‌دهد یا خیر؟ برنامه استارت آپ فنلاند در سال 2018 راه اندازی شد و تاکنون صدها کارآفرین را به این کشور جذب کرده است. هر پروژه با دقت انتخاب شده و برای سودمندی برای اقتصاد فنلاند آزمایش می‌شود.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ فنلاند

شرایط دریافت ویزای استارت آپ فنلاند

شرایط دریافت این ویزا برای ایرانیان، کار ساده و راحتی است. برخی از مهمترین شرایط دریافت این ویزا عبارتند از:

 • باید یک طرح کسب‌وکار خلاقانه داشته باشید.
 • پس از ارائه طرح کسب و کار، لازم است که تاییدیه از سازمان تجارت فنلاند را دریافت کنید.
 • باید حداقل منابع لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی در این کشور را داشته باشید.
 • باید حداقل ۶۰ درصد هزینه مورد نیاز برای راه‌اندازی و توسعه استارت آپ در این کشور را داشته باشید.
 • ارائه تعهد نامه برای تاسیس شرکت، بعد از این که به فنلاند رسیدید، ضروری است.

از دیگر شرایط دریافت این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سن فردی که قرار است بیزینس پلن را اجرا کند، باید بالای 18 سال باشد.
 • تیم پروژه باید حداقل از 2 نفر تشکیل شده باشد.
 • قصد ایجاد یک شرکت پایدار با چشم انداز ورود به بازار جهانی را داشته باشد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ فنلاند

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ فنلاند

برای دریافت این ویزا، لازم است که حتما مدارک زیر را داشته باشید:

 • گذرنامه دارای اعتبار
 • پرینت مالی برای اثبات تمکن مالی
 • یک طرح یا بیزینس پلن خلاقانه و قوی
 • دارا بودن اسناد کلی که نشان دهنده، سودآوری، برنامه ریزی، اهداف شما و همچنین میزان درآمدتان باشد.

برای دریافت ویزای استارت آپ فنلاند، اولین گام این است که فرد طرح تجاری خود را به سازمان تجارت فنلاند ارائه کند. در مرحله بعدی، این سازمان باید تمامی فاکتورهای مربوطه را بررسی نموده و آن را تایید صلاحیت نماید. در مرحله سوم، باید تمامی مدارک را به علاوه طرح کسب و کار تایید شده به اداره مهاجرت کشور فنلاند ارائه نماید تا پس از بررسی های انجام شده اجازه دریافت ویزا را صادر نمایند.
بهتر است این نکته را هم اضافه کنیم که ایجاد یک کسب و کار در کشور فنلاند، باید از طریق ثبت یک شرکت تجاری انجام شود.

اعتبار ویزای ویزای استارت آپ فنلاند

ویزای استارت آپ در فنلاند در ابتدای کار به مدت ۱ سال با امکان تمدید بیشتر صادر می شود. البته متقاضی می تواند ضمن داشتن ویزا برای کارت اقامت نیز اقدام نماید. در نتیجه سرمایه گذاری و دریافت ویزای استارت آپ و یا کارآفرینی در این کشور پس از 5 سال منجر به دریافت اقامت دائم PR و ۱ سال پس از آن تابعیت و پاسپورت این کشور می‌شود.

مدت زمان دریافت ویزای استارت آپ فنلاند

مدت زمان دریافت ویزای استارت آپ فنلاند

دریافت ویزای استارت آپ فنلاند، نیازمند یک زمان طولانی نیست. نکته مهم اینجاست که جمع آوری مدارک و تهیه ایجاد کسب و کار می‌تواند پروسه زمان‌بری باشد. در نهایت می‌توان گفت که دریافت ویزای استارت آپ فنلاند می‌تواند بین 2 یا 3 ماه به طول بیانجامد اما باز هم نمی‌توان به طور دقیق در این مورد صحبتی کرد. بهتر است با دقت مدارک خود را جمع آوری کنید تا بیزینس پلن شما بدون نقص باشد، در این صورت می‌توان گفت که دریافت ویزا خیلی زمان زیادی طول نخواهد کشید.

مزایای دریافت ویزای استارت آپ فنلاند

اگر به دنبال کشوری برای راه‌اندازی کسب و کار هستید، ما به شما توصیه می‌کنیم ویزای استارت آپ فنلاند را دریافت کنید. فنلاند یک کشور راحت و امن در جهان با شهرت بی عیب و نقص و عدم وجود فساد است. فنلاند شاید بهترین و در دسترس‌ترین زیرساخت‌ها را در جهان برای زندگی داشته باشد. علاوه بر این، فنلاندی‌ها از زبان انگلیسی در محیط تجاری استفاده می‌کنند و این یک مزیت مثبت برای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

ویزای استارت آپ فنلاند مسیری عالی برای رفع تمام نیازهای شماست. از مهمترین مزایای دریافت این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت به شادترین کشور دنیا
 • امکان دریافت سرمایه‌گذاری
 • زندگی در یک کشور با اقتصاد عالی
 • حضور افراد و کارآفرینان خلاق در کشور فنلاند و کسب احترام اکوسیستم کارآفرینی فنلاند

سوالات متداول

آیا برای دریافت این ویزا، لازم است که مدرک زبان داشته باشیم؟
خیر.
ویزای استارت آپ فنلاند دارای چند سال اعتبار است؟
در ابتدا برای متقاضیان و خانواده او یک ویزای ۱ ساله صادر می‌شود و در صورت تمایل تمدید می شود.

تفاوت ویزا و اقامت از طریق استارت آپ فنلاند چیست؟
ویزای استارتاپ در واقع مجوز حضور متقاضی و مجوز کار وی هست که در پاسپورت متقاضی ثبت می شود و به شخص متقاضی اجازه می دهد تا به کشور مهاجرت کند و در آنجا کار کند ولی اقامت یک کارت شناسایی هست که علاوه بر اجازه زندگی و کار در کشور برای متقاضی مزایا و تعهداتی نیز دارد.

مزایای داشتن اقامت فنلاند چیست؟
مهمترین مزیت داشتن اقامت بر أساس کار برخورداری از امکانات رفاهی شهروندی کشور است که برای شهروندان و افراد مقیم یکسان است. علاوه بر آن در یافت اقامت دائم و تابعیت کشور که به دریافت پاسپورت کشور ختم می شود.

آیا برای دریافت ویزای استارت آپ فنلاند نیاز به ثبت شرکت است؟
بله، حتما. برای ایجاد کسب و کار در این کشور، اول از همه لازم است که شرکت خود را ثبت کنید.

برای دریافت این ویزا، هم زمان خانواده ما هم می‌توانند ویزا بگیرند؟
بله. همسر و فرزندی که زیر 18 سال سن داشته باشد، می‌توانند با شما به فنلاند مهاجرت کنند.