۸ قدم مهم جهت آماده ‌شدن برای مهاجرت

مهاجرت برای تحصیل و یا کار به خارج از کشور چه برای مدت ‌زمان محدود باشد و چه نامحدود نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و آمادگی لازم دارد. آماده‌ شدن برای مهاجرت و چالش‌های آن نیازمند وقت و هزینه است. در این مقاله ۸ مورد از موارد مهمی که باید برای آماده ‌شدن برای مهاجرت به آن رسیدگی کنید جمع‌آوری شده است. در ادامه همراه مهاجر ۲۴ باشید.

اقدامات قبل از مهاجرت

به ‌اندازه کافی پس‌انداز کنید

آماده ‌شدن برای مهاجرت؛ به ‌اندازه کافی پس‌انداز کنید

اولین قدم آماده ‌شدن برای مهاجرت، محاسبه هزینه تکمیل مدارک و ترجمه مدارک تحصیلی و رزومه شما است، علاوه ‌بر آن هزینه‌ها شامل درخواست ویزا، بلیت هواپیما، عوارض بین‌المللی، مسکن، هزینه حمل بار، هزینه چند ماهه اول زندگی و موارد اضطراری نیز می‌شوند. هنگام مهاجرت به خارج از کشور به نرخ ارز و هزینه‌های زندگی در کشور مقصد توجه کنید و اطلاعات موردنظر را کسب کنید تا در تامین هزینه‌ها به مشکل نخورید.

برای دریافت یا تمدید گذرنامه خود درخواست دهید

قدم بعدی آماده ‌شدن برای مهاجرت دریافت یا تمدید گذرنامه می باشد که قبل از اقدام برای درخواست ویزا ضروری است که حتما یک پاسپورت معتبر داشته باشید. ممکن است برخی از کشورها پاسپورتی با سابقه سفر خارجی در ۶ ماه گذشته از شما درخواست کنند، در غیر این صورت گذرنامه شما منقضی می‌شود؛ بنابراین اگر پاسپورت شما در ۶ ماه گذشته مهر خروج نخورده است باید گذرنامه خود را در سفارت یا کنسولگری کشور موردنظر تمدید کنید.

برای دریافت ویزا اقدام کنید

آماده ‌شدن برای مهاجرت؛ برای دریافت ویزا اقدام کنید

برای درخواست ویزا ابتدا وب‌سایت کشور مورد تقاضا را چک کنید تا مدارک موردنیاز را تکمیل کنید که بسته به نوع ویزا متفاوت است. به‌ عنوان ‌مثال افراد متقاضی ویزای تحصیلی انگلستان باید طی ارائه مدرکی ثابت کنند توانایی پرداخت هزینه‌ها در طول دوره تحصیلی خود را دارند. در بعضی موارد نیز برای احراز هویت باید قرار ملاقاتی را در وزارت کشور موردنظر ترتیب دهید.

برای مراقبت ‌های بهداشتی برنامه ‌ریزی کنید

قدم بعدی آماده ‌شدن برای مهاجرت تحقیق درباره سیستم بهداشتی کشور مقصد می باشد. اگر در کشور خودتان تحت مراقبت بهداشتی خاصی هستید، بهتر است اطمینان کسب کنید که کشور مقصد شما این مراقبت‌ها را به شما ارائه می‌دهد. به وب‌سایت سفارت کشورها مراجعه کنید تا بتوانید آزمایش‌های پزشکی و واکسیناسیون لازم را قبل از ورود به کشور انجام دهید و از نحوه سیستم سلامت اطلاعات کسب کنید.

درباره کشور موردنظر خود تحقیق کنید

آماده ‌شدن برای مهاجرت؛ درباره کشور موردنظر خود تحقیق کنید

قدم بعدی آماده ‌شدن برای مهاجرت تحقیق در زمینه های مختلف برای کشور مقصد می باشد. بسیار مهم است که شما در مورد کشور موردنظر خود اطلاعات کافی در همه زمینه‌ها داشته باشید تا بتوانید خودتان را با چالش‌ها آشنا کنید و برنامه‌ریزی کنید. از جمله مواردی که باید در نظر بگیرید:

حمل وسایل یا فروش آن

اگر قصد دارید تا لوازم زندگی خود را به محل اقامت جدید خود در خارج از کشور منتقل کنید باید راه‌های حمل‌ونقل و هزینه آن را در نظر بگیرید که ممکن است هزینه بالایی را شامل شود. در غیر این صورت اگر بدون لوازم خود به خارج از کشور مهاجرت می‌کنید اطلاع کسب کنید که در کجا و با چه قیمتی می‌توانید اقلام ضروری زندگی خود را تهیه کنید.

حمل ‌و نقل درون‌ شهری

آماده ‌شدن برای مهاجرت؛ حمل ‌و نقل درون‌ شهری

در مورد دسترسی محل زندگی خود به وسایل حمل‌ونقل عمومی تحقیق کنید. اگر قصد دارید از خودرو شخصی استفاده کنید از مزایا و معایب رانندگی و خرید خودرو و هزینه آن اطلاعات کافی کسب کنید. علاوه ‌بر آن بسته به محل زندگی خود نیاز است گواهینامه همان کشور یا گواهینامه بین‌المللی دریافت کنید. در مورد هزینه سالانه یا ماهانه حمل‌ونقل عمومی تحقیق کنید تا بتوانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

فرهنگ

یکی از موارد آماده ‌شدن برای مهاجرت، فرهنگ کشور مورد نظر می باشد. بعد از ورود به کشوری با فرهنگ جدید ممکن است دچار کالچر شاک یا شوک فرهنگی شوید، به همین منظور قبل از مهاجرت از هنجارها، ارزش‌ها، آداب اجتماعی، و تاریخ آن کشور مطالعه کنید تا بهتر ارتباط برقرار کنید و خودتان را با محیط هماهنگ کنید. برای آشنایی بهتر می‌توانید از کتاب‌ها و فیلم‌های کشور جدید خود استفاده کنید تا زمینه‌های تاریخی و فرهنگی آن را درک کنید.

حساب بانکی بین ‌المللی افتتاح کنید

آماده ‌شدن برای مهاجرت؛ حساب بانکی بین ‌المللی افتتاح کنید

برای جلوگیری از پرداخت هزینه تراکنش‌های خارجی بهتر است کارت اعتباری بین‌المللی دریافت کنید. از بانک شهر جدید زندگی خود درمورد شرایط افتتاح حساب یا دریافت چک بانکی تحقیق کنید، افتتاح حساب بانکی ممکن است زمان زیادی طول بکشد به همین جهت با بانک خود تماس بگیرید تا مدارک موردنیاز را سریع‌تر تکمیل کنید.

از اسناد مهم کپی بگیرید

مدارک مهم شما شامل پاسپورت، گواهینامه رانندگی، گواهی تولد و مدارک پزشکی است که ممکن است به آن در موقعیت‌های مختلف یا ضروری نیاز پیدا کنید. برای این که بتوانید به ‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید یک کپی از همه مدارک خود تهیه کنید.

راجع به شرایط کار تحقیق کنید

آماده ‌شدن برای مهاجرت؛ راجع به شرایط کار تحقیق کنید

کشورهای مختلف شرایط متفاوتی برای کار کردن افراد مهاجر دارند. برای اطلاع از این شرایط بهتر است راجع به قوانین کشور مقصد خود تحقیق کنید. بسیاری از ویزاهای دانشجویی برای کارکردن محدودیت دارند و یا اجازه کار به دانشجو نمی‌دهند. بنابراین اگر قصد کار کردن دارید ابتدا اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط کار کردن هستید.

آماده ‌شدن برای مهاجرت تصمیم مهم و بزرگی است که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و طولانی ‌مدت است. مهاجرت فرصتی برای پیشرفت، کشف جهان جدید و استقلال است. مهاجرت به خارج از کشور یک چالش مهم است. اما با برنامه‌ریزی و کمک مشاوران مهاجرتی می‌توانید فرصتی عالی برای زندگی در کشوری جدید کسب کنید.

۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!