شرایط زندگی در دانمارک | بررسی هزینه های زندگی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شرایط زندگی در دانمارک آنقدر خوب است که در سال ۲۰۱۷ در صدر لیست کشورهای جهان قرار گرفت. نیازهای انسانی، امکانات رفاهی و فرصت‌های شغلی در دانمارک آنقدر خوب است که توانست این کشور را به یکی از بهترین و محبوب‌ترین کشورهای سراسر جهان برای مهاجرت تبدیل کند. براساس اطلاعات، این کشور از نظر کیفیت زندگی در رتبه اول جهان قرار دارد.

شرایط زندگی دانمارک در رتبه اول

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که بتوان با قطعیت بیشتری درباره شرایط زندگی در دانمارک گفت. بااین‌حال، باتوجه‌به همین شاخص و اطلاعات کنونی هم می‌تواند تا حد زیادی متوجه شد که چه فاکتور‌هایی باعث بهتر شدن شرایط زندگی در دانمارک می‌شوند. شاخص‌های امکانات اجتماعی و زیست محیطی باعث شده‌اند که این کشور به‌عنوان یکی از بهترین کشورها در سراسر جهان از نظر کیفیت زندگی به شمار بیاید.

برای به دست آوردن این اطلاعات، داده‌های مربوط به ۱۲۸ کشور را از ۵۰ نظر مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند که دانمارک، اولین کشور از نظر شرایط زندگی و پیشرفت اجتماعی در سراسر جهان است. مهم‌ترین فاکتورهایی که دانمارک توانست در آن‌ها بالاترین امتیاز را در میان سایر کشورها به دست بیاورد، عبارت‌اند از:

 • امتیاز ۹۹.۸۱ برای سیستم آب و فاضلاب پاکیزه
 • امتیاز ۹۹.۲۵ برای مراقبت‌های اولیه پزشکی و تغذیه
 • امتیاز ۹۸.۶۴ برای دسترسی به تحصیلات و دانش
 • امتیاز ۹۷.۳ برای حقوق شخصی شهروندان
 • امتیاز ۹۵.۶۴ برای روش‌های ارتباطی
شرایط زندگی دانمارک در رتبه اول

درباره دانمارک

قبل از این‌که درباره شرایط زندگی در دانمارک با جزئیات بگوییم، بد نیست در ابتدا اطلاعات کاملی درباره این کشور کوچک به دست بیاورید. همان طور که گفتیم، دانمارک کشور کوچکی است که جمعیت آن نهایتا به ۵.۷ میلیون جمعیت می‌رسد. بااین‌حال، این کشور خط ساحلی بسیار طویلی دارد و یکی از بزرگ‌ترین خطوط ساحلی اروپا به شمار می‌رود.

به‌خاطر این‌که شرایط زندگی در دانمارک بسیار خوب است، غالبا از این کشور به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای مهاجرت و زندگی یاد می‌کنند. برخی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده‌اند شرایط زندگی در دانمارک همچنان خوب بماند، شامل موارد زیر می‌شوند.

کشوری خانواده دوست

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث شده شرایط زندگی در دانمارک برای خانواده‌ها مناسب باشد، این است که دولت اهمیت زیادی به زایمان‌ها می‌دهد و برای هر زایمان، به هر دو والدین مرخصی قابل‌توجهی می‌دهد. البته که تعداد روزهای مرخصی مادران خیلی بیشتر است.

شرایط اقتصادی مناسب

شرایط زندگی در دانمارک به این دلیل مناسب است که مردم از نظر اقتصادی درگیری خیلی زیادی ندارند و دولت، رفاه آنها را تضمین می‌کند. برابری اقتصادی در میان مردم جامعه، عدم وجود فساد، استاندارد بالای زندگی، زیرساخت‌های مناسب و کارآمد، سیستم آموزشی قوی و زندگی فرهنگی غنی، همه و همه باعث شده‌اند که شرایط زندگی در دانمارک بسیار خوب باشد و مردم این کشور احساس شادی و امنیت زیادی کنند.

درباره دانمارک

محیط زیست سرسبز

لزوما هر کشور سرسبزی نمی‌تواند شرایط زندگی مناسبی داشته باشد و برای این‌که بتواند به این سطح برسد، نیازمند این است که شهروندان و دولت‌مردان آن هم اهمیت زیادی به محیط زیست و سرسبزی آن بدهند. این موضوع باعث شده که شرایط زندگی در دانمارک نسبت به سایر کشورها خیلی بهتر باشد.

برای مثال، تعداد بسیار زیادی توربین‌های بادی در این کشور وجود دارند که از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند. شاید بتوان به جرات گفت که این مسئله یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باعث شده دانمارک در زمینه توسعه فناوری در جهان پیشرو باشد.

دلیل دیگری که باعث شده شرایط زندگی در دانمارک مناسب باشد و محیط زیست سرسبزی هم داشته باشد، به‌خاطر وجود فرهنگ دوچرخه‌سواری در میان مردم این کشور است. تمام این قابلیت‌ها باعث شده‌اند که شرایط زندگی در دانمارک بهبود پیدا کند.

تعادل بین کار و زندگی

همانطور که پیش از این نیز گفتیم، شرایط اقتصادی دانمارک کاملا مناسب است و به همین دلیل هم مردم نیازی ندارند که ساعت خیلی طولانی از روز را کار کند و وقت زندگی کردن نداشته باشند.

شرایط کار در دانمارک بسیار منعطف بوده و شهروندان این کشور می‌توانند تعامل بسیار خوبی بین کار و زندگی خصوصی خود داشته باشند. این امر یکی از اصلی‌ترین پارامترهایی است که موجب شده شرایط زندگی در دانمارک مناسب شود و مردم این کشور جزو شادترین مردم جهان به شمار بیایند.

هزینه‌های زندگی در دانمارک

هزینه‌های زندگی در دانمارک

بر اساس اطلاعاتی که در بخش بالا درمورد شرایط زندگی در دانمارک در اختیار شما قرار دادیم، به احتمال زیاد شما هم وسوسه شده‌اید که به این کشور مهاجرت کنید. بااین‌حال، قبل از مهاجرت به دانمارک باید اطلاعات کاملی درباره هزینه‌های زندگی در این کشور به دست بیاورید تا مطمئن شوید که آیا می‌توانید از پس خرج‌های خود بر بیاید یا خیر.

به بیان دیگر اگر شما بدانید که هزینه‌های زندگی در دانمارک تقریبا چقدر است، خیلی راحت می‌توانید تعیین کنید که در این کشور باید چه نوع سبک زندگی داشته باشید. در این بخش می‌توانید اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در دانمارک براساس هزینه‌های زندگی به دست بیاورید.

آیا زندگی در دانمارک گران است؟

مهم‌ترین سوالی که خیلی از افراد درباره شرایط زندگی در دانمارک می‌پرسند، این است که آیا زندگی در این کشور گران است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه‌ها در دانمارک نسبتا بالاست و به همین دلیل برای داشتن یک زندگی معمولی، باید هزینه بیشتری بپردازید. البته این هزینه برای شهر‌های محبوب این کشور مانند کپنهاگ و آرهوس افزایش پیدا می‌کند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید هر دوی این شهرها در فهرست ۱۵ شهر گران سراسر اروپا قرار می‌گیرند. بااین‌حال، حقوق شهروندان دانمارکی آنقدر زیاد است که بتوانند از پس از تمام این هزینه‌های بالا در این کشور بر بیایند. در حال حاضر، بیشترین حقوق یک شهروندی که در شهر کپنهاگ دریافت می‌کند، بیشتر از ۵۳۰۰۰ کرون (۷۸۵۰ دلار آمریکا) است.

آیا زندگی در دانمارک گران است؟

همه کسانی که مهارت زیادی دارند و در مراکز تجاری کار می‌کنند، می‌توانند این حقوق را دریافت کنند. اما کمترین حقوقی که به شهروندان شهرهای کم جمعیت‌تر دانمارک مانند یوتلند شمالی داده می‌شود، نزدیک به ۴۵۸۰۰ کرون (۶۸۰۰ دلار آمریکا) در نظر گرفته می‌شود. به‌طورکلی، شرایط زندگی در دانمارک برای شهروندان این کشور که مشغول به کار هستند، کاملا مناسب است.

هزینه زندگی در مناطق مختلف دانمارک

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم و احتمالا همه شما می‌دانید، شرایط زندگی در دانمارک و هزینه‌ها برای شهر‌های محبوب بیشتر است. برای مسائل، این هزینه‌ها در محبوب‌ترین شهرهای دانمارک مانند کپنهاگ، آرهوس، اودنسه و آلبورگ تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که هزینه‌ها در شهرهای دیگری مانند اسبریگ، هورسنس، راندرس و وایله خیلی کمتر است.

شرایط زندگی در دانمارک برای مناطق دیگری نسبتا پایین‌تر است. برخی از ارزان‌ترین مناطق دانمارک شامل مواردی مانند نیوزلند جنوبی، لانگ لند و جزایر جنوبی، لولند و فالستر می‌شوند. به یاد داشته باشید که به همان اندازه که شرایط زندگی در دانمارک برای این شهرها نسبتا ارزان‌تر است، شرایط شغلی، فعالیت‌های فرهنگی، حمل و نقل و سایر موارد این‌چنینی هم کمیاب‌تر می‌شوند.

هزینه‌های زندگی در دانمارک

برای این‌که بهتر شرایط زندگی در دانمارک را درک کنید، ما در اینجا هزینه‌های زندگی افراد را به‌صورت ماهیانه محاسبه کرده و در این فهرست آورده‌ایم. پس اگر شما هم به‌صورت تکی و یا با همسر یا فرزند خود به دانمارک مهاجرت کردید، باید انتظار هزینه‌های زیر را داشته باشید.

هزینه‌های زندگی در دانمارک
 • فرد تکی: ۵۳۹۹ کرون (۷۹۰ دلار آمریکا)
 • زوج: ۹۸۰۰ کرون (۱۴۵۰ دلار آمریکا)
 • یک زوج و دو بچه: ۱۴۱۰۰ کرون (۲۰۰۰ دلار آمریکا)

مسکن و قبض آب و برق در دانمارک

فاکتور دیگری که به شما کمک می‌کند تا شرایط زندگی در دانمارک را بهتر متوجه شوید، هزینه‌های مربوط به مسکن و حتی قبض آب و برق هستند. به‌صورت میانگین، قیمت اجاره ماهانه برای یک آپارتمان ۸۵ متری در یکی از شهر‌های نسبتا محبوب دانمارک مانند کپنهاگ ۱۶۶۰۰ کرون است. این در حالی است که اجاره همین ساختمان در شهرهای دیگری مانند آرهوس، اودنسه و آلبورگ به ترتیب به ۱۱۸۰۰، ۱۰۰۰۰ و ۸۵۰۰ کرون می‌رسد.

شرایط زندگی در دانمارک برای پرداخت قبوض آب و برق کاملا مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. برای یک خانواده معمولی، از یک ماه قبض آب، گاز و برق تقریبا ۸۸۰ کرون (معادل ۱۲۰ دلار آمریکا) است. برای پرداخت هزینه‌های اینترنت، باید به‌صورت ماهیانه تقریبا ۱۸۶ کرون (۲۵ دلار آمریکا) بپردازید.

قیمت خورد و خوراک در دانمارک

روش دیگری که شما می‌توانید تا حد زیادی متوجه شوید که شرایط زندگی در دانمارک چگونه است، از طریق جذب و اطلاعات بیشتر درباره قیمت خوردوخوراک در این کشور است. قیمت خورد و خوراک در مغازه‌های دانمارک نسبتا معمولی است و هر کسی که در این کشور کار کند و خیلی راحت می‌توانند از پس این هزینه‌ها بر بیاید. مهم‌ترین هزینه‌های مربوط به قیمت خودرو خوراکی می‌تواند تاثیر زیادی در شرایط زندگی در زمان داشته باشند، عبارت‌اند از:

قیمت خورد و خوراک در دانمارک
 • شیر یک لیتری: ۸.۵ کرون
 • نان: ۱.۲ کرون
 • ۵۰۰ گرم برنج ۱۶.۵ کرون
 • یک کیلوگرم تخم مرغ ۱۳.۶ کرون
 • ۱۲ تکه پنیر ۲۲.۹ کرون
 • یک کیلوگرم سیب ۷۷.۴۰
 • یک کیلوگرم موز ۱۸.۸ کرون
 • یک کیلوگرم سیب زمینی ۱۷.۷ کرون

غذا خوردن و شرایط زندگی در دانمارک برای رستوران‌ها چندان ارزان نیست و برای یک وعده غذایی معمولی در یک رستوران متوسط از این کشور باید از نیز به دنبال آن بپردازید. به همین دلیل خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که برای صرفه جویی در پول خود، مواد غذایی موردنیازشان را از فروشگاه خریده و خودشان آماده کنند.

هزینه‌های تحصیل در دانمارک

اگر بدانید که برای تحصیل در دانمارک باید تقریبا چقدر هزینه بپردازید، خیلی راحت می‌توانید مدرسه مناسب برای فرزند خود در این کشور پیدا کنید. بااین‌حال، مهم‌ترین فاکتوری که باعث تفاوت در شرایط زندگی در دانمارک بر تغییر هزینه تحصیل می‌شود، این است که شما یک مدرسه یا دانشگاه دولتی انتخاب کنید یا خصوصی.

مدارس و دانشگاه‌های غیرخصوصی و دولتی موجود در کشور دانمارک کاملا رایگان هستند. این در حالی است که برای ثبت نام فرزند خود در یک مهد کودک خصوصی مجبور به پرداخت ۳۰۰۰ کرون به‌صورت ماهیانه خواهید بود. بدین ترتیب، هزینه شرکت در مدارس بین‌المللی به ۵۶۵۰۰ کرون در سال می‌رسد.

هزینه‌های تحصیل در دانمارک

هزینه‌های بهداشت و درمان در دانمارک

عامل دیگری که باعث بهبود شرایط زندگی در دانمارک می‌شود، وضعیت بهداشت و هزینه‌های مربوط به آن است. علاوه بر این‌که سیستم بهداشتی و مراقبتی فوق‌العاده خوبی در این کشور وجود دارد، اما برای تمام ساکنان این کشور به صورت رایگان عرضه می‌شود.

نهایتا اگر مجبور شوید هزینه دارو را بپردازید، باید ۵۶ کرون (۸ دلار) بپردازید. هزینه خرید یک بسته مسکن معمولی و آنتی بیوتیک در دانمارک به ۷۸ کرون، معادل ۱۱ دلار آمریکا می‌رسد. اگر می‌خواهید به یک پزشک خصوصی و متخصص مراجعه کنید، هزینه شما به بیشتر از ۱۷۰۰ کرون (۲۵۰ دلار آمریکا) افزایش پیدا می‌کند.

هزینه حمل و نقل در دانمارک

شرایط زندگی در دانمارک آنقدر خوب است که هزینه حمل و نقل هم کاملا مناسب بوده و شهروندان با داشتن یک کارت ماهیانه، می‌توانند از رفتن به جای جای دانمارک لذت ببرند. این کارت ماهیانه با قیمت ۴۶۲ کرون (۶۸ دلار آمریکا) به فروش می‌رسد و شما می‌توانید برای حمل و نقل عمومی از این کارت استفاده کنید. اتوبوس، قطار، مترو و تاکسی، جزو بهترین وسایل حمل و نقل دانمارک هستند.

اگر قصد مسافرت دارید، باید بگوییم که هزینه تهیه بلیط برای یک خانواده سه نفره تقریبا ۲۲ کرون (معادل ۳ دلار آمریکا) پرداخت کنید. اگر هم می‌خواهید بعد از مهاجرت به دانمارک خودرو بخرید، باید بدانید که هر لیتر بنزین در این کشور با قیمت بیشتر از ۱۱ کرون (۱۶۰ دلار آمریکا) به فروش برسانید. طبیعتا هزینه مورد نیاز برای خرید خودرو خیلی بیشتر از وسایل نقلیه عمومی است.

هزینه حمل و نقل در دانمارک

مهاجرت به دانمارک و بهره‌مندی از شرایط زندگی فوق‌العاده آن

براساس اطلاعاتی که در بالا به دست آوردید، به احتمال زیاد شما هم متوجه شدید که مهاجرت به این کشور تا چه حد می‌تواند لذت‌بخش باشد. بااین‌حال، اگر هزینه لازم برای این کار را دارید، می‌توان با اطمینان گفت که شرایط زندگی در دانمارک برای شما کاملا مناسب خواهد بود. البته شرایط و هزینه‌های زندگی در این کشور تا حد زیادی به سبک زندگی خود شما نیز بستگی دارد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!